12.8.2022 | Svátek má Klára


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pozorovatel123 24.11.2007 5:52

Re: Je marné si namlouvat

Pokud na tento článek odpovídate takto, je to jasná výpověď o Vás.

honak 24.11.2007 6:50

Re: Je marné si namlouvat

rasismus vytvářejí magoři tvého formátu. Odporný životní styl většiny Cikánů (omluva tomu slušnému zbytku) je objektivní fakt.Jejich nechuť/neschopnost trvalého pracovního nasazení rovněž. Díky magorům tvého typu se Cikáni mohou nekontrolovaně množit a problematiku tak dále eskalovat.

Barva jejich kůže je zástupný problém. Ostatně v létě jsem i já tmavší než spousta Cikánů.

sarkofag 24.11.2007 8:04

Re: Re: Je marné si namlouvat

přizpůsobivost Romů je sice velmi slabá,ale vinit z ní samotné Romy není tak uplně možné.Člověk v určité (ne)kulturní skupině často nemá možnost a hlavně potřebu se z ní vymanit.Je potřeba zásah majority aby tu cestu pomohla najít.Romové jsou u nás již přes 50let na okraji společnosti,což je hodně dlouhá doba pro zakořenění asociálních vzorců v chování.Jenže česká (nejen)průměrná veřejnost Romy odsuzuje právě na základě těchto zakořeněných (pseudo)zvyků.A je to odsudek rasistický.Nikdo nikdy neprohlásil že ten bílej zloděj či násilník patří do plynu nebo na hranici.Bílá rodina,která pobírá sociální dávky a nepracuje taky není nikomu trnem v oku.Je to vždy cikán kdo vyčnívá.Znám jen málo lidí,kteří jsou schopni na celou věc se dívat s nadhledem.Od většiny se kterou přicházím do styku slyším jen samé urážlivé a rasistické výroky na adresu Romů.To že se někteří z nás snaží i malou měrou jakýmkoliv způsobem Romům pomoci se vymanit ze svých pout nikoho nezajímá a většinou jsme terčem posměchu či nepochopení a opovržení.Tohle že není rasismus?

franta62 24.11.2007 15:16

Re: Re: Re: Je marné si namlouvat

Vážený pane. Mám pocit že  Vy¨a Vám podobní odsouzením ostatních, podle Vás rasistů a xenofobů ze sebe snímáte podíl Vaší spoluviny. A očišťujete se sami před sebou.Navíc se domnívám že takovéto jednoduché soudy jsou naprosto kontraproduktivní. Romové od nás myslím nechtějí víc než nechat je žít - po svém. To je ovšem asi nemožné. Pokud krom slov máte nějaký nápad, který se Vám již osvědčil jak jim pomoci pak sem s ním, přidám se k Vám.

Přeji dobrý den..  

Valentina 24.11.2007 18:14

Re: Re: Re: Je marné si namlouvat

Člověk v určité (ne)kulturní skupině často nemá možnost a hlavně potřebu se z ní vymanit.

Ano, to je přesné. A dokud se v téhle zemi výrazně neomezí  sociální dávky (samozřejmě pro všechny nemakačenky jakékoli barvy pleti) tak tu potřebu prostě mít nebudou.

sarkofag 24.11.2007 8:09

Re: Re: Je marné si namlouvat

už jen ta poznámka o nekotrolovaném množení-to je rasismus v nejčistší formě...jak Vám by se líbilo,kdyby vám někdo nařizoval sterilizaci

vi 24.11.2007 8:20

Re: Re: Re: Je marné si namlouvat

Pokud by Romové dobrovolně přistoupili na omezení své porodnosti, bylo by to znamením, že hledají cestu k vyřešení problému. Problémy s nadměrnou, nebo naopak nízkou porodností jsou běžné problémy lidské společnosti a hledání jejich řešení není rasismem.

DS 24.11.2007 9:19

Re: Re: Re: Re: Je marné si namlouvat

Nejhorší na té  obrovské romské porodnosti je to,že své potomky nedokáží zabezpečit a slušně vychovat.Porodí je a žijí na úkor nenáviděné majoritní/gádžovské/ společnosti.Ale kdo je bude živit až jich bude víc než těch co pracují?Ti co dnes za ně bojují určitě ne!Pan Čunek udělal velkou chybu,místo aby neplatiče a občany porušující Občanský zákoník vyhodil bez náhrady,zajistil jim slušné bydlení a všem střechu nad hlavou.Za to je dnes pranýřován.Mělo by to být poučením pro ostatní radnice.Stejný humbuk jako s plotem v Matiční.

Honza42 24.11.2007 11:00

Re: Re: Re: Je marné si namlouvat

Já si zase myslím, že rasismus je brát mně proti mé vůli mé vydělané peníze prostřednictvím daní a dávat je nemakačenkům na výživu dětí které jsem nezplodil.

Alfred 24.11.2007 14:57

Re: Re: Re: Je marné si namlouvat

Já bych nikomu nenařizoval sterilizaci, ať si má dětí třeba 20, ale nedal bych na ně ani floka. Tak možná na první 3, pak nic. A stejně, bílej, černej nebo žlutej. Máme prostě blbá pravidla. Co když si odhlasujem, že budou základní potraviny zadarmo, třeba rohlíky. Pak se taky budeme vztekat nad těma, co si jich naberou sto a budou si jima vykrmovat prase? Ve společnosti, jako je ta naše, by takové opatření prostě vyvolalo víc zlosti než radosti. Tam, kde by bylo rohlíků dost a lidi si brali jen co snědí by to bylo naopak třeba výhodné - ušetřilo by se za prodavače a pokladní.

honzak 25.11.2007 6:47

Re: Re: Re: Je marné si namlouvat

kdo psal o nějaká sterilizaci???? Máš problém chápat psaný text? Jdi se vycpat, krasoduchu!!!!

Nekontrolované množení je jev, podmíněný vyplácením sociálních dávek NA DÍTĚ. Když bude platit "3x a dost" tak to Cikáni hodně rychle pochopí.

Je miliarda Číňanů rasistická banda, když omezují počet dětí v rodině????

Alfred 24.11.2007 14:51

Re: Je marné si namlouvat

Jistě, pan Čunek neměl zmínit Rómy, měl prostě vyhodit neplatiče z bytů bez náhrady na ulici, nastěhovat domů by si je mohl pan Uhl nebo pí Džamila. A s rasismem by to nemělo nic společného.

Hrad 26.11.2007 21:45

Re: Re: Je marné si namlouvat

Ty chudáku s kulatým ksichtem. Nesnáším Slovany. Nesnáším kulaté ksichty. Nic není zapomenuto. Už jsou pro vás připraveny .........!!!!!!

krab 24.11.2007 3:03

tenhle clanek by mel vyjit i jinde nez v disentu

krasne, inteligentne a civilizovane napsany! takovyhle nazory, ktery jdou proti diktovane jedine pravde politicke korektnosti se musi dostat ven z disentu!

do puntiku souhlasim. Jen bych jeste dodal, co v clanku je nevyrcene: nektery narody ja ovsem povazuju za podradny a jiny nadrazeny v tom smyslu, jak se chovaj. Nemyslim si, ze to maji vrozeny, to rozhodne ne, ale chovaj se tak. Nektery narody (nebo "skupiny obyvatel", to je jedno, nejde o slovicka) prevazne tvori, jiny narody prevazne bori a parazituji na jinejch.

Ze existuje spousta vyjimek neni protiargument, proto tam mam to "prevazne".

Ze jim to socialni staty umoznujou je sice pravda, ale to z nich nesnima tu primarni vinu.

Zaverem: vrozeny to neni, nejsou podradny tim ze se tak narodili, ale jejich hodoty ktery si sami dobrovolne vyznavaj je delaj podradnyma. Parazit totiz neprezije bez toho na kom parazituje. Naopak to neplati.

Viktor 24.11.2007 3:14

Re: tenhle clanek by mel vyjit i jinde nez v disentu

Fůra nesmysdlů, pomatené myšlerní

honak 24.11.2007 6:51

Re: Re: tenhle clanek by mel vyjit i jinde nez v disentu

od tebe to sedí, mudrci!

Haui1 24.11.2007 21:22

Re: Re: tenhle clanek by mel vyjit i jinde nez v disentu

Mluvíte zřejmě o sobě, že ano?

kantor 24.11.2007 6:36

Re: tenhle clanek by mel vyjit i jinde nez v disentu

Ach "ten čeština". To by chtělo opakovat základní školu.Potom se pokoušet o nějaké veřejné rady. Ale jinak dobré.

Muki 24.11.2007 3:01

jsou to nestranne organisace

Jesli chapu tak ti organisace pro potirani xenofobie, budou bojovat stejne proti hysterickem antiamerikalismu, jako proti antiislamismu, neverim, ze by delali rozdily, nejsou Xnenofobove

Saul 24.11.2007 10:03

Re: jsou to nestranne organisace

Muki, to je ale ošklivá ironie.

nosál 24.11.2007 1:02

Tyhle organizace

mají heslo  "na barevnejch  " se dobře vydělává.nadosmrti zajištěná teplá místečka, "eurojeské "platy za kecy  a hlavně MOC .Ta sladká MOC

honak 24.11.2007 6:52

Re: Tyhle organizace

velmi správně. Jen bych dodal, že si tu sebranku platíme i z našich odvodů do unie.

Viktor 24.11.2007 0:25

Hezký

Nojo, pravdu máte. Jenže právě přesně tohle socialistickým inženýrům lidských duší z Bruselu nevysvětlíte. Ti jsou přesvědčeni že směrnicí dokážou změnit lidské myšlení.

buš 24.11.2007 0:40

Re: Hezký

No jo, to jsme ale všichni v Pyheli!!!

Honza ze Žižkova 24.11.2007 19:30

Re: Re: Hezký

Pihel se to píše.

jezevec 25.11.2007 11:41

Re: Re: Re: Hezký

táhněte ynženýři zpět do brusele :-P