9.8.2022 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Pohlavek

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
prd 28.5.2006 16:28

jo

;-O8-o(Y)

pchá 23.5.2006 23:36

vůl

Macek a jeho nová squaw mu přinesla miliony

clay 23.5.2006 17:07

http://video.google.com/videoplay?docid=8598986536777958036&q=rath

:-D:-D:-DR^R^

veleba 23.5.2006 13:17

vážený pane beneši-velmi jste mě zklamal-vaše zaujatost se k vám vůbec nehodí-nu což,každý má právo na názor,ale udělat ze zákeřnosti hrdinství-na to je třeba silný žaludek - co však pro ods neudělat -vás to však hodné není

beagle 22.5.2006 23:41

Smutné, znepokojivé, ale konzistentní...

Začínám mít pocit, že ten pohlavek, se kterým opravdu nemůžu souhlasit, už není hlavní problém. Jako horší vidím poměrně rozšířenou snahu některých autorů (např. Jan Beneš zde) vyložit tento postup jako něco v zásadě pochopitelného a celkem snad i správného.

Zřejmě se projevuje ta trvalá hodnota uctívaná mezi nekritickými sympatizanty ODS - držet basu se soukmenovcem za každých okolností a trvale nenávidět oponenty. To je ale zřejmě největší vada na důvěryhodnosti této strany, která působí až nezdravě monoliticky, bez jakýchkoliv podstatných, vně viditelných názorových střetů. Vypadá to, že nejvýš na hodnotovém žebříčku této strany je loajalita - to ale může být velice nebezpečné pro nás všechny, pokud by se ujali vlády. ODS je semknutá  - to slovo mnozí známe z dob vlády jedné strany, kterou tak ODS až děsivě připomíná. Vždyť i o vnitřních pnutích v současné ohavné KSČM se toho na veřejnost dostane víc!

Takže pane Beneš, děkuji za demonstraci 'správného' vidění reality. Možná si to ani neuvědomujete, ale podle mě z Vás promluvil demagog (komunista/ fašista/ náboženský dogmatik - bylo jich v historii spousta), konkrétně v dosti nereformovatelné (nekritické) verzi. Děkuji, nechci.

mik 23.5.2006 0:04

Re: Smutné, znepokojivé, ale konzistentní...

Aha, takže nařezat darebákovi Rathovi je znak nekritických sympatií s ODS. A není náhodou znakem nekritických sympatií k KSČSSD pod pseudointelektuálskými záminkami odmítat pár facek darebákovi, který by si zasloužil přinejmenším pořádnou deku?

beagle 23.5.2006 0:52

Re: Re: Smutné, znepokojivé, ale konzistentní...

Nikoliv. To, co udělal Macek, je nevhodné použití síly na velice nevhodném místě. Ať Rath třeba i je darebák, ale takhle to prostě řešit nelze. Oprava: lze, ale zásadně s tím nesouhlasím.

Znakem nekritických sympatií k ODS je snaha hledat pro ten pohlavek zdůvodnění a tak nějak ho legalizovat a zlidštit. Ošemetná a nebezpečná hra.

A mé údajné nekritické sympatie k Vámi vytvořenému spojení KSČSSD se zatím projevovaly tím, že jsem až dosud volil pravici (zpočátku i ODS). S tím ale začínám mít v následujících volbách docela problém - ta semknutá parta bez schopnosti nějaké reflexe mě letos už příliš odpuzuje.

A abychom to zkrátili - než mě v následující odpovědi přišijete nálepku nemakačenka, socky atd., ujišťuji, že to (zatím;-)) není můj případ - na tom bájném pokusu ODS s rovnou daní bych osobně vydělal mnohem víc, než slibují na všech svých plakátech. Jenže nejsem děvka, abych se tímhle nechal podplatit.

JiriF 23.5.2006 23:30

Re: Re: Re: Smutné, znepokojivé, ale konzistentní...

Položím Vám jednoduchou otázku: četl jste Hochy od Bobří řeky od J. Foglara ?

 "Zde přijmi za všechny uražené Hochy od Bobří řeky..." procedil Vilík a s posledními slovy srazil Kováče pádnou ranou do kbelíku s uhlím, až se s ním převrhl.

"To je nečestné" křičel Kováč, zmaten nenadálou silou Vilíka. "Tak se nezápasí."

"Což jsi nerozuměl? Vždyť jsem ti již jednou řekl, že S TEBOU NEZÁPASÍME," řekl klidně Vilík a znovu srazil zuřícího Kováče na převržený kbelík. "TEBE JEN TRESTÁME!"

Řekl bych, že to dokonale ilustruje problematiku incidentu. Politizace je absurdní a pokrytecká.

jepice 23.5.2006 17:14

Re: Smutné, znepokojivé, ale konzistentní...

Možná, že zaměňujete sympatizanty a členy ODS. Členstvo tou zmíněnou zavilostí a semknutostí vůči všem "nepřátelům" do velké míry trpí taky, ale zároveň tam fungují různá přirozená pnutí jako ve všech stranách. A Mackovu facku mnozí členové odmítají a kritizují. Tady na Psu ovšem vystupují spíš členové fanklubu.

Čumil 22.5.2006 22:40

Hm, tak jsem poučen, že si ODS tento klenot šarmu a společenské elegance

ponechá ve svých řadách.  Inu, dalo se to konečně čekat, jsem spokojen. každý, ke komu patří...;-)

Ivan Nový 22.5.2006 22:36

Jak se bránit hulvátovi?

Ttím že budete odvracet hlavu a dělat, že ho neslyšíte?

mira.le 22.5.2006 22:28

pohlavek

Vážený pane Beneši,vážil jsem si vás od dob co jste psal do Českého deníku,ale to co jste napsal dnes se mně ani nechce věřit.Četl jste ty výplody Macka na jeho stránkách,pokud ne tak vám je doporučuji.Pokud by všichni ti co je Macek uráží sáhli k tomu ,jak to předvedl on,tak by jeho velký přítel z hradu splnil svoji funkci jako pokladač věnců na Mackův hrob.

Charles 22.5.2006 23:26

Re: pohlavek

Připojuji se ke zn. mira.le, souhlasím. Pan Beneš tím pádem souhlasí s tím, co od 1989

dělal Klaus, ODS, Macek /Knižní velkoobchod a p./. Macek a jso nová squaw mu přinesla

miliony, a o to mu vždy šlo a jde i nyní. Takže pane Beneši, to jste přestřelil!

Mezinarodni uspech. 22.5.2006 22:12

Ta scena obehla na televisi cely svet.

Komentare byly:   Demokracie ve vychodni Evrope !   A to maji jeste k volbam dva tydny !

Kvetla 22.5.2006 22:11

Konečně se našel chlap,který se veřejně zastane pověsti své i své ženy. a nepotřebuje k tomu soudní řízení o odškodnění újmy na pověsti!

R^...pro příště bych mu ale rád doporučil,nešpinit si ruce,ale vzít si na pomoc, zcela staromilsky, rukavičky !!

A. 22.5.2006 21:59

Vojín Kotas, mám dotaz!

Nevíte na kolik by přišla facka přes celou tlamu Paroubkovi? je to stejná taxa jako u ministra? Nebo je premiér dražší?  Rád bych si ze své penze na takovéhle potěšení našetřil!

Rad 22.5.2006 22:37

Re: Vojín Kotas, mám dotaz!

Stavim se do fronty, ja jsem si jich uz zaplatil spoustu a dokonce jeste asi stovku jich budu nejmin 55 let (statni dluh pro pomalejsi) splacet!

Pavel ze Slezska 22.5.2006 21:37

Po našemu

dostal přes pysk, bo se o to koledoval, a je to! Ni?;-D 

Ja bych mu přidal ještě z druhe strany, aby se mu to v  tej doktorske glově srovnalo, jak se patři.:-D

Rolen 22.5.2006 21:30

Macek nemá právo moralizovat

Vzpomeňme na kauzu Knižní velkoobchod, nebyl sice odsouzen (nebyl na to zákon), ale co byste říkali, kdyby to nějaký politik udělal dnes? Nebo 10 mil. Kč za lobismus  v případě privatizace České spořitelny? Jak se to vlastně liší od případu "5 na stole v českých"? Je to 10 na Mackově stole a přiznaných! Nebo vyhrožování, že zastřelí domácího Blochové, který se domáhal zaplacení nájemného?

Macek je ten poslední, kdo nás bude poučovat o morálce. Ať raději píše ty svoje sentence o krásách snobismu a o levicových a pravicových jídlech. Je to exot, typický zpitomělý polistopadový parvenu.

 

huhu 22.5.2006 21:39

Re: Macek nemá právo moralizovat

na krádež a podvod byl vždy zákon, a ČS byla privatizována za socanů a socany. Pokud by bylo něco špatně měli na to socani 8 let čistých rukou....a 10 milionů za lobismus od soukromé firmy pro Macka, který v té době neměl žádnou vládní funkci, byl v opoziční straně a živil se poradenstvím je jistě adekvátní u tak velké akce. Porovnejte to s odměnami pro socany janstu, Nováčka a mnoho dalších...

H.K. 22.5.2006 21:48

Re: Macek nemá právo moralizovat

Pět na stole v českých byl úplatek za prodej státního majetku státnímu úředníkovi, který je placený za ochranu státních zájmů. Lobismus je legální činnost ze které platí daň. Mackovi aktivity byly vyšetřovány, pět na stole jsou v klidu. Víte jsou tam rozdíly.

MarOld 22.5.2006 21:21

Je mi smutno ...

... když čtu, že to, co se stalo je přece normální ...

huhu 22.5.2006 21:42

Re: Je mi smutno ...

"normální" je to bohužel proto, že nefungují soudy, které by uráženého či pomluveného ochránily a viníka potrestaly....a navíc začíná být jjiný metr na občana ministra či papaláše a občana "obyčejného". I když si mají být rovni před zákonem i policií..:-P

No name 22.5.2006 21:10

Co se stane jestli ...

Jak to je ...... STÁT převedl za vlády ODS nemocnice na KRAJE, kde jsou v drtivé většině hejtmani zhodně  řad ODS, kteří pod lobbistickým tlakem zdravotnických kartelů ze Švýcarska či Ameriky udělají z nemocnic ziskové organizace - rozuměj nemocnice s tím, že na zdravotní péči budeme doplácet a časem jen platit a platit ... systém přestane být solidární jako nyní. Tím se zdravotní péče stane pro určité lidi nedostupná  a to je cesta do středověku, kdy platilo pořekadlo ... máš-li - zaplať, jinak vypadni a třeba zdechni ...... .

jan218 22.5.2006 21:38

Re: Co se stane jestli ...

STÁT převedl nemocnice na kraje za vlády ČSSD, a když se tyto zbavily dluhů za přispění krajů (i státu), chce si je vzít zpět ......

Pavel ze Slezska 22.5.2006 21:49

Re: Co se stane jestli ...

Nejen bezejmený ale i bez rozumu. Prostě chudák. Ale přehled má...;-(

AAA 22.5.2006 22:37

Re: Co se stane jestli ...

Mily vole, jelikoz kraje vznikly az za vlady socanu (a mimochodem ODS byla proti vzniku v podobe v jake vznikly), tezko na ne mohl stat neco prevadet za vlady ODS.

J.Benedikt 22.5.2006 20:59

Ráth x Macek ... jak to vidím Já

>-

Vážení, slovní potyčka RATH vz. MACEK, to je jen další pikantní sousto pro noviny. Já bych to komentoval slovy "dva kohouti na jednom smetišti" a tím se naše zdravotnictví možná stane. Zubaři stávkují, přitom plat zubaře je kolem 80.000,00Kč (ověřené zdroje) měsíčně a dělají si znás živý štít proti Rathovské propagandě. Jedno se panu Mackovi ovšem nedá upřít, a to jak umí rozdávat facky "ZBABĚLE A ZEZADU". Kdyby jí dal mně, tak mu takovou fláknu, že se složí pod řečnickej pultík v prvním kole, jako že se BENEDIKT jmenuji. Mackova facka trochu ohrozí volební kampaň ODS, ale volební program NE! Macek si může říkat, že facka je soukromá, ale udělal to veřejně a před kamerou, soustředěně a připraven! Měli si to kluci ručně vyříkat mimo sál a bez kamer nebo v tisku požadovat omluvu ... myslete lidi, Macek je řadový člen z ODS a navíc blízký poradce presidenta!! Ale uvidíme po volbách. >-

Martin L- 22.5.2006 21:26

Re: Ráth x Macek ... jak to vidím Já

Nebyla to facka, ale pohlavek. Facka je zepredu na tvar, pohlavek nikoli. Myslim, ze facka je o stupen hrubsi zaplata, pohlavek je spise vychovneho urceni.

Pepa 22.5.2006 21:54

Re: Re: Ráth x Macek ... jak to vidím Já

Útoku zezadu se tedy říká pohlavek.A jak se říká kulce do týla?