8.5.2021 | Den vítězství


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Americká raketa 6.3.2007 10:11

Re: Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Budete se muset smířit s tím, že informace o vývoji zbraní nepřítele nebudete mít nikdy v podobně tvrdých důkazů, se kterými se dá šermovat v diskuzi prostých lidí.

Budete se muset smířit i s tím, že o vývoji zbraňových protiopatření rozhodují odborníci, kteří mají možnost se informacemi o nepřátelském vývoji seznámit. A na politické úrovni jsou s utajovanými skutečnostmi seznámeni maximálně členové branněbezpečnostních výborů parlamentů, kteří svým stranickým kolegům sdělí, jestli je nebo není potřeba hlasovat pro protiopatření.

Irán balistické rakety vyvíjí a technologie nakupuje - to víme. Testy a zkoušky, které se nedají utajit, se provádí až v okamžiku, když je vývoj téměř u konce. To, že Irán ještě neudělal pokusný odpal třístupňové rakety neznamená nic jiného, že ještě není těsně před dokončením. Nikdo ale netvrdí, že Irán bude mít novou raketu za rok. Jestli pracuje na vývoji, tak může mít třeba raketu dlouhého doletu do deseti let (a pokusný odpal přijde až za osm let) a mezikontinentální ještě později.

whaler 6.3.2007 10:04

ach jo

tady je zase vojenských stratégů až oči přechází.  Problém č. 1 - my se neptáme jak se bránit možných akcím islamistů, ale proč - to je smrtelná záměna.

Cruton 6.3.2007 10:02

Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

A Vy máte nějaké informace o Shahab-5? Tak ven s nimi - neostýchejte se!

dph 6.3.2007 10:01

Re: Taky pohled obyčejného občana

jak to můžeš vědět,když jsi ten radar ještě neviděl,ale možná že už ho někdo z KSĆM viděl

Cruton 6.3.2007 10:00

Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Nejsem naivní - jsem realista a právě proto nevěřím, že USA chtějí na našem území instalovat radar jen proto, aby nás ochránili před moskevskými hasiči.

Cruton 6.3.2007 9:54

Re: podporujme hlavne sebe

Souhlas.

Cruton 6.3.2007 9:53

Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

1) Budete se muset smířit s tím, že autor každého tvrzení musí být schopen své tvrzení doložit. Je to standardní předpoklad každé diskuse. Na základě lží je totiž zcela nepravděpodobné dospět k pravdivém závěru.

2) Existuje spousta možností jak doložit vývoj mezikontinentální balistické rakety. K jejímu vývoji potřebujete spoustu lidí, potřebujete nakoupit spoustu technologiíí a potřebujete provést spoustu testů a zkoušek. Všechno prostě nelze utajit. Například jen z letových testů by měli existovat satelitní snímky nebo záznamy z radarů. Nic z toho doposud nikdo nepředložil - a to i přesto, že USA i Izrael se zatraceně snaží.

dph 6.3.2007 9:51

Re: Ivan chce na nás mířit? Nu což, my zamíříme též!

copak asi dělal Putin na středním východě,že by jim chtěl prodávat ropu?

Ladislav 6.3.2007 9:45

podporujme hlavne sebe

CR ma podporovat predevsim svoje zajmy. A zajmem CR urcite neni stat se potencialnim cilem jaderneho utoku, znepratelit si hlavniho dodavatele surovin (71% ropy, de fakto 100% plynu, vcetne swapu) a ani nasadit si sem dalsi cizi vojska.

Zajmem CR je udrzet dobre vztahy se sousedy, zmensit svoji surovinovou zavislost a take to aby Evropa dokazala celit naporu novodobych barbaru z jihu.

Antonín Hrbek 6.3.2007 9:45

Taky pohled obyčejného občana

Radar v ČR vůbec není určen na obranu ČR ale na obranu USA. USA nemá sebemenší důvod, aby chránily ČR, zemi jejíž obyvatelé teprve nedávno slezli ze stromu komunismu. Radar nebude ani součástí NATO ani obranného systému EU. Radar je zaměřen proti státům vlastnícím účinné rakety s jadernou náloží, tj. Rusku, Číně, Indii a Pakistánu. Pokud Jižní Korea zastaví jaderný program, může rakety plnit akorát letáky a rakety i jaderný program Iránu jsou prvotním cílem preventivního úderu. Při nejmenším bude radar neustále sledovat prostor Ruska. Instalace radaru v ČR mnohonásobně zvyšuje nebezpečí napadení hustě zabydlených oblastí. Pokud jde o "americký  kapitál", tak krásným příkladem jeho působení je Aero, Tatra a další. Na rozdíl od ČR se většina evropských států nechce stát "radarovou republikou", ačkoliv mají stejně dobré nebo ještě lepší podmínky pro umístění radaru a tím "posílení své obrany" a "zvýšení zaměstnanosti".

dph 6.3.2007 9:45

Re: Re: Re: 75 procent

myslíš Zaorálkovu pravdu a ta skutečně existuje?

dph 6.3.2007 9:41

Re: trapná agitka zastánce základny.

řekněte mi jaký je rozdíl mezi rakouským temelínským fanatikem a českým radarovým,blbost prostě nemá hranice

hodne neRath 6.3.2007 9:36

Re: Re: Z Financial Times - preklad

no bodejt... mohlo by to radne zkomplikovat nejakeho noveho "molotov ribentroppa"....

Yurri 6.3.2007 9:36

Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Jako vždycky jste se ztrapnil vy - viz níže.. Vaše pitomost a schopnost omlouvat si vlastní podřezávání větývky je nebetyčná..!

xtl 6.3.2007 9:34

Re: Re: 75 procent

Pravdu je někdy obtížné přijmout.

Yurri 6.3.2007 9:32

Re: Re: Fakty nezatížený článek - Pro US raketu

R^R^R^

sam 6.3.2007 9:31

Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Qui desiderat pacem, praeparet bellum.

Chceš-li mír, připravuj se na válku.

Tohle napsal kdysi Vegetius. Pokud si myslite, ze to neplati, jste naivni. Za soucasneho stavu veci je USA jedina zeme, ktera ma potencial odstrasit kohokoli vuci agresi vuci Evrope. Evropa ten potencial nema (o CR nemluve), nejsme schopni se bez USA ubranit ani invazi Svazu moskevskych hasicu, natoz nejaky armade.

Svet neni idealni misto, je hodne lidi, kteri by si radi zvysili zivotni standard na ukor zapadu. Mame sve zajmy, blizke spojenectvi s USA je dobry zpusob, jak je uhajit.

Americká raketa 6.3.2007 9:30

Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

A jak byste si ty důkazy asi představoval? Protokoly výpovědí iránských raketových konstruktérů? Nebo přímo existující vývojovou dokumentaci? :-)))

Myslím, že jestli tady došlo ke ztrapnění, tak jenom vašemu, protože čekat se zahájením protiopatření do doby, až nepřítel vytáhne novou zbraň na přehlídku, je opravdu kolosální pitomost.

Cruton 6.3.2007 9:20

Re: Re: Fakty nezatížený článek

Doufám, že jste se již vypovídal a tak nám snad konečně podáte nějaký důkaz existence Shahab-5. Já jsem reagoval na tvrzení autora, že Írán "pracuje na balistické raketě Šahab 5, která již pohodlně dostřelí 4 000 km a ohrozí evropské státy". Pokud totiž autor něco tvrdí, tak by to také měl být schopen doložit. Místo toho, aby jste požadované důkazy uvedl, tak se tu ztrapňujete psaním historických fantasy. Zatím jste jen skvěle dokázal mé tvrzení, že zastánci radarů se s fakty nezdržují.

pitr 6.3.2007 9:14

Re: Všechno je jasné!

naprostý souhlas,nejvyšší čas připravovat děcka na možný budoucí život někde v cizině co nejdál od ruských a islámských hranic

Rys 6.3.2007 9:12

Re: Z Financial Times - preklad

..Nemecka kanclerka Angela Merkel se ozvala ve vzrusene mezinarodni debate o protiraketove obrane a zadala aby se NATO stalo zodpovedne a tim zmensilo znepokojeni planem vyvolane.

"NATO je nejlepsi misto pro vedeni diskuse" rekla Financial Times ve svem interview ve kterem zadala Washington aby zacal konsultace se svymi zapadnimi spojenci a Ruskem.

Jeji vyrok obrazi zneklidneni nad zvetsujicim se napetim mezi vychodem a zapadem od te doby co rusky president Putin ve sve reci v Mnichove ostre kritisoval unilateralismus a USA formalne pozadaly Polsko a CR o umisteni casti protiraketoveho systemu.

Rys 6.3.2007 9:11

Z Financial Times

....The comments came as Angela Merkel, German chancellor, added her voice to the heated international debate over the missile defence system by calling for Nato to be given responsibility for defusing concerns over the plan.

“Nato is the best place for discussion of this issue,” she told the Financial Times in an interview, arguing that Washington should step up consultation with its western allies and Russia.

Her statement reflects concerns over increasing east-west tensions since Vladimir Putin, Russian president, delivered a speech in Munich sharply criticising US unilateralism, and the US formally asked Poland and the Czech Republic to host parts of the anti-missile system.

http://www.ft.com    Financial Times

občan 6.3.2007 9:09

Co budeme dělat,

až vláda USA vyzve své občany, případně je bude evakuovat ze střední Evropy? Slušně se oblékneme a pomalu, aby nevznikla panika, se vydáme k příslušnému hřbitovu? To jsem již slyšel při školeních CO možná před 30-ti lety. Nic se nezměnilo.  

demokrat 6.3.2007 9:06

trapná agitka zastánce základny.

Trapná agitka ve prospěch základen. Autor s nám snaží navíc amluvit, že je to dokonce pro nás dobrodiní a že bychom si správně měli radar zaplatit. Myslím si , že nás stejně přijde velmi draho. Kus území bude ztracen a zdevastovám, nájem se samozřejmě platit nebude, letecká obrana se také platit nebude a ochrana proti zvýšenému teroristickému nebezpečí všech důležitých objektů ve státě a potencionálních cílů patrně také ne (metro, Temelín, přehrady...). Měli bychom být podle autora strachy bez sebe z Iránu. Je ale zajímavé, že nejsou strachy bez sebe třeba Norové nebo Rakušané, kteří protestují proti základnám USA u nás.

Malý Aston 6.3.2007 8:51

Všechno je jasné!

Filip,jako placený rozvědčík proti NATO se drží svých chlebodárců a je zásadně proti všemu.Paroubek,vědom si své slabosti a blbosti občanů nasadil do boje Zaorálka,kterého v případě nutnosti může kopnout do zadku jako Kavana.Radar ano ale jen,pokud bude pod velením NATO.Takže souhlasí a další kecání o teroristech,zaměření raket a podobně odmítá.Pokud bude radar USA nebo NATO,všechny jejich argumenty proti jsou nesmysl.Pak jsou ostatní,kteří říkají budeme jednat a pak se uvidí.Takže to není problém technický ale politický.Já být  amerikáncem,tak se na celou Evropu vykašlu.Evropská Unie se pomaloučku a polehoučku stává satelitem Ruska.Rusové pustili na okamžik ze svého vlivu Východní Evropu aby zabrali celou Evropu a musíme si přiznat,že to dělají dobře.Závislost celé Evropy na energiích,podpora Zelených k likvidaci průmyslu,podpora levicových stran a tím budování jejich páté kolony.Komouši a socky budou nadávat,navrhuji počkejme ještě 10 až 15 let a můžeme si napsat,kdo měl pravdu.:-D

Cruton 6.3.2007 8:41

Re: Re: Fakty nezatížený článek

Za vlády Jelcina si specialisté USA "prolezli" strategické síly Ruska skutečně důkladně. Pokud vládě USA nevěříte, tak je to jen Váš problém.

David Werner 6.3.2007 8:35

Re: 75 procent

Opakujes se soudruhu demagogu! ;-)

Americká raketa 6.3.2007 8:35

Re: Fakty nezatížený článek

Představuji si vás v parlamentu v roce 1935, jak pronášíte svou řeč:

Německé tanky typu 3 patří do kategorie jevů typu "yetti". Všichni o nich mluví, ale nikdo je ještě neviděl. Nikdo nám neukázal jejich fotografie a ti lstiví Němci je navíc nikdy nevyzkoušeli. O to lépe se s něma ale straší, abysme začali budovat neuvěřitelně nákladné pohraniční opevnění.

David Werner 6.3.2007 8:34

Re: Fakty nezatížený článek

Rusakum muze verit jen absolutni blbec nebo cech! ;-P;-D:-P:-)(Y);-€;-O

Americká raketa 6.3.2007 8:31

Ne v polovině, ale ve střední fázi letu

Systém GMD jehož základny by se měly stavět v ČR a Polsku nezasahuje útočící raketu (přesněji už pouze hlavici) v nejvyšším bodě dráhy jejího letu, ale ve střední fázi letu. Střední fáze letu tvoří naprostou většinu celého letu (ať dráhy nebo časově) mezikontinentální balistické rakety a trvá od okamžiku kdy se hlavice odděluje od vyhořelého nosiče do okamžiku, kdy hlavice vstoupí do atmosféry, aby dopadla na cíl.

Střední fáze letu se odehrává nad atmosférou (nebo i v nejvrchnějších vrstvách atmosféry chtele-li) a tam funguje hlavice EKV rakety GMI systému GMD. Pokud jste někde četl, že ke srážce dojde v nejvyšším bodě dráhy, pak to buď psal nějaký neumětel, anebo jste špatně pochopil zdůraznění velkých možností systému GMD, který dokáže útočící hlavici zasahovat velmi vysoko - dokonce i v nejvyšším bodě dráhy (apogeu) útočící hlavice, což může být přes 1000 km vysoko.

Jenom ještě podotknu, že hlavice EKV zasahuje útočící hlavici zepředu (a nelze jinak) a proto musí útočící hlavici vyletět stovky kilometrů naproti - bez ohledu na to, jestli trasa útočné hlavice vede do blízkosti základny GMD, nebo o mnoho tisíc kilometrů dál.