19.5.2021 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ludva 6.3.2007 15:56

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

Ono ty muslimské menšiny působí i zpětně, mají příbuzné a určitě rozšiřují jakési demokratické principy v rodných zemích. Tak jako naše emigrace. A za dostatečnou obranu považuji NATO, to už jsem řekl. I když mezi námi, pokud Izrael zavčas zbombarduje Íránská jaderná zařízení, nebudu proti.

hodne neRath 6.3.2007 15:18

Re: až budeme hlasovat...

toz misto lamentovani hejbnete kostro a vydelejte si na to dost penez... to za Vas politici neudelaji

Americká raketa 6.3.2007 15:09

Re: Re: Re: Re: Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

Psal jste, že jste si jistý, že se NATO ubrání.

Ta obrana spočívá v tom, že si nejste jistý, jestli se Irán k těm raketám dostane a v tom, že si tady udržujeme muslimské menšiny?

Jestli ano, tak je další diskuze zbytečná.

honzak 6.3.2007 15:08

Re: až budeme hlasovat...

Právě jsi byl nominován na cenu Jamese Moora!!

Ludva 6.3.2007 14:59

Re: Re: Re: Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

Nejsem si jistý, že nějaký ajatoláh dostane šanci ty atomové bomby a rakety zrealizovat. A pokud ano, tak sotva bude střílet na Evropu, kde se to muslimy jen hemží. Třeba se jen bude chtít pojistit, aby měl od Američanů pokoj, tak jak to kdysi dokázala De Gaulleho Francie.

moebius 6.3.2007 14:53

až budeme hlasovat...

Až budeme hlasovat o radarech, měli bychom mít hlavně vyjasněno, co chceme. Já osobně chci žít na mírové planetě Zemi, chci žít na planetě, na které jsou ty nejlepší podmínky pro život, čistá voda, čistý vzduch a čisté vztahy. Chci se radovat, chci prožívat lásku, štěstí, harmonii, soulad, chci tvořit, chci být s lidmi. Chci cítít a prožívat, že všichni jsme jeden.

Takže si kladu otázku, podpořím tohle tím, že řeknu radarům ano? Opravdu vytvoří radarová základna porozumění mezi lidmi? Může ho třeba vytvořit někdy v budoucnosti, když teď vyvolává rozdmíšky, vášnivé debaty, mezinárodní hádky a protidemonstrace? Ale já chci radost prožívat už teď, ne někdy za deset nebo dvacet let, až možná, a kdo ví jestli, jí ta základna vytvoří.

Já vím naprosto přesně, co chci, ale vědí to naši politici? Vědí to američtí politici? Co vlastně chtějí? Co chce náš stát? Co ve skuitečnosti tvoří? Co dělají za naše daně? Dáváme jim peníze a oni díky nim tvoří něco, co vůbec nechceme, co nikoho nebaví, dělá se to jen proto, že se "MUSÍ", ale kdo nám to nařídil? Kdo nám nařídil, abychom strávili celý život děláním něčeho, co nás nebaví? Místo toho, abychom dělali to, co nás baví, co nám přináší radost a co přináší radost taky ostatním?

Takže tvoříme základny, protože se to musí, udržujeme v chodu letku Gripenů, protože se to musí, na takové kra*viny se musí peníze najít vždycky, ale třeba na zdravotnictví už nezbývá, nezbývá na podporu rodin s dětmi, nemocní živoří, hlavně že tryskáče lítají.

Řekněme konečně svým politikům, co opravdu chceme se svými životy dělat, že je chceme strávit radostným tvořením něčeho, co přináší radost a ne úřednickou buzerací, vyplňováním daňových formulářů, obíháním úřadů a scháněním tisíců razítek. Tohle že je život? Chci ukazovat dětem krásy světa, chci říkat ženám, že je miluju, chci postavit krásný dům, chci poznat lidi na všech kontinentech, chci se koupat v moři a vidět hory, chci psát knihy a zpívat písně, chci se vášnivě milovat, chci malovat, chci léta

Americká raketa 6.3.2007 14:52

Re: Re: Re: Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

Myslíte Libavou, která je pár kilometrů od Olomouce a je to tam rozhodně blíž do Ostravy, než z Jinců do Prahy? Pěkné liduprázdno.

Rozumím NIMBY argumentům, ale nechápu, proč jim dávat nějakou větší váhu.

Americká raketa 6.3.2007 14:45

Re: Re: Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

No právě z prohlášení ruzných ruských představitelů se  tak úplně nezdá, že nás za předpolí nepovažují.

Ale k věci:

Jste si jistý? Výborně, tak nám tady technicky naznačte, jak NATO zvládne obranu proti případnému balistickému úderu z Iránu bez nových amerických základen. Očekávám odpověd.

NATO by jistě zvládlo bez dalších amerických základen proměnit Irán v hromádku radioaktivních trosek, tedy odvetný úder. Ale jak se proti němu dokáže bránit v případě, že nějaký šílený ajatoláh bude riziko odvety ignorovat a odpálí pár raket?

kerim 6.3.2007 14:39

Re: Re: Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

Milý Ludvo, mluvíš mi z duše.Jde jen a jen o obkličování Ruska v duchu Brzenzinskího doktriny. Velkopanská arogance rozhodnutí, kde to postavit (u Prahy, aby dětičky mohly chodit do anglických školiček, ladies na nákupy  a aby nebylo daleko letište), ukazuje proč to nemohlo být třeba na relativně liduprázdné Libavé. Nějaké vedlejší škody (pěkné slovo "collateral"), jako třeba vymazání strednich Čech , potažmo Prahy z mapy,  nikoho z těch blbc.. neznepokojuje. Opět zažívám pocity absolutní bezmoci, když pozoruji a poslouchám toho s tou křivou hubou, paní Šiklovou,  pana Havla.... Je to opravdu k zblit...

Ludva 6.3.2007 14:23

Re: hlavni duvod revu leve casti pol. spektra

Asi má levá část spektra 70% ? Třeba radar není věc pravice a levice, ale prostého rozumu.

Ludva 6.3.2007 14:19

Re: Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

Domnívám se, že jako řádný člen NATO už asi 15 let nejsme žádným předpolím SSSR. A taky jsem si jistý, že obranu proti Íránu zvládne NATO levou zadní i bez nových základen USA. Eticky mi prostě nevyhovuje, jak se trapně spoléháme na obranu cizích velmocí - nejprve Rusko a teď pravý opak USA. Ti na nás stejně kašlou, leda si z nás udělají bojiště. Ještěže ten radar bude chráněn živým štítem - Prahou.

BobHrob 6.3.2007 14:09

Doporučuji navštívit stránky Armády ČR

Pro učinění si obrazu o výzbroji naší protivzdušné obrany doporučuji navštívit stránky ministerstva obrany: http://www.army.cz, sekci Úvodní strana : Profesionální armáda : Technika : Technika PVO Je to velmi poučné. Když nebudu brát v úvahu nešťastné Grippeny, je stav výzbroje naší PVO zoufalý. Dobře se podívejte na ročníky zařazení do výzbroje!

Mafyk 6.3.2007 14:01

Re: Ne v polovině, ale ve střední fázi letu

Doplním několik opravných poznámek.

Máte pravdu, že raketa by měla být zasažena ve střední části letu, ale nemáte pravdu v tom, že systém může zničit hlavici, či útočit na raketu po nejvyšším bodě letu. To nejde kvůli nerozpoznatelnosti takového cíle pomocí infračerveného (IR) senzoru na EKV. Raketa lze zničit jen a pouze v tzv. urychlovací fázi střední části letu t.j. její první polovině, kdy fungují motory a raketa je jednodušše rozpoznatelná IR senzory. Tento fakt má ještě jeden důvod: v apogeu může dojít k rozdělení na několik nezávislých hlavic (systém MIRV), t.j. zmnohanásobení počtu cílů.

Třetí odstavec je pitomost. EKV nemusí nalítat zepředu, stačí jen se trefit a vychýlit raketu, či zničit pohon.

Pokud bude nejaká balistická raketa směřována do blízkosti základny GMD, tak není žádná možnost jak tuto raketu tímto systémem zmičit, protože utočící raketa bude mít velký náskok před obranou raketou a dříve než obranná raketa vypustí EKV bude útočící za apogeem a tudíž neviditelná pro EKV. Tomu by se dalo zabránit umístěním prvků protibalistické obrany učinné v atmosféře, ale to je jiný příběh.

honzak 6.3.2007 13:59

Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

I kdybys měl pravdu, tak se pořád nic neděje. Furt lepší, než být předpolím Rudé armády, jak jsme byli 40 let.  V období studené války jsem nejen vyrostl, ale byl i na vojně. Životnost přehledové radaru na letišti v Čáslavi stanovili soudruzi na 10 minut. Sovětší soudruzi!!

RZ 6.3.2007 13:58

Re: ach jo

Je to ještě mnohem horší - ptáme se, zda se vůbec máme bránit.

Ludva 6.3.2007 13:48

Jak znovu rozpoutat studenou válku.

Vyrostl jsem v období studené války a vzpomínám si, že jsem se občas probouzel vyděšený ze snu o atomové válce, jak to na nás chrlili sdělovací prostředky. Teď to tady bude zase. Nezávislost na cizích vojscích nevydržela ani 20 let. Pod trapnou záminkou - že rozvojové a zaostalé státy Severní Korea a Írán by mohly ohrozit supervelmoc, posune si tato obranný předvoj zase blíže ke skutečné hrozbě - Rusku a Číně. A část našich patolízalů se na to těší, jako když vítali "osvoboditele" v roce 1968. Polsko a ČR nejtrapnější členové EU.

honzak 6.3.2007 13:46

Re: Ne v polovině, ale ve střední fázi letu

chtělo by to nějakou animaci, aby to pochopili i ti, kteří měli jedničku z marxleninismu!

Karel 6.3.2007 12:57

USA X CCCP

Když tu chce USA základnu, alespoň předstírá, že se slušně ptá. Naproti tomu CCCP se nikdy neptal a i teď rovnou vyhrožuje agresí. Z obou kultur vím přesně ke které se chci přidat. Sem se základnou, ať už je tady.

PetrK 6.3.2007 12:47

Re: Re: podporuji radar i základnu

Nevím, jak dalece jsme informováni o ruských radarech, ale již z principu a kvůli ruskému hegemonismu jsem pro radar. Nebo se snad pos..., když na nás Moskva udělá bububu? A že Němci brzdí? Asi mají ještě v paměti ruský výprask a zvěrstva, kterých se sami také dopouštěli.

Americká raketa 6.3.2007 11:58

Re: podporuji radar i základnu

Co tím myslíte? Rusové pochopitelně mají radary, které mají sledovat přilétající balistické střely. Takové jaké mají Američané třeba v Grónskuv Thule, nebo v Anglii ve Fylingdales.

Ale radary, jaký chtějí Američané postavit tady a na jaké chtějí obě zmíněné základny zmodernizovat - takové radary Rusové nemají.

A nemají ani důvod je mít, protože se nesnaží vybudovat systém, který by zasahoval hlavice ve střední části letu a tudíž by jim decimetrová přesnost takového radaru byla k ničemu.

qwert 6.3.2007 11:39

podporuji radar i základnu

podporuji radar i základnu.

Rusové už radary se srovnatelnými parametry mají.

Americká raketa 6.3.2007 11:06

Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

...PzKpfw III... tam mělo být.

Americká raketa 6.3.2007 11:05

Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Jistě. PzKpfw byl opravdu tehdy yetti, protože byl teprve ve vývoji a ještě neexistoval ani prototyp. Právě proto jsem to tak zvolil, že v té době byla informace o vývoji nového německého středního tanku jenom nepotvrzeného charakteru.

Nicméně ten tank byl vyvíjen a byl vyroben. Čekat s výstavbou opevnění do doby, než Wehrmacht skutečně získá útočný potenciál by byla hloupost. I tak se začalo opevnění budovat příliš pozdě.

Jen tak pro info 6.3.2007 10:58

Re: Re: Fakty nezatížený článek

tak pro info - německý tank kategorie III ( tedy předpokládám Pz Kpfw.III  provedení A ) byl vyroben v roce 1937 ( udělali jich tehdy  jen 10ks ) a měl nic moc parametry, první kus měl kanón KwK 35 ( ráže 37 mm ) a dva kulomety MG34.

Takže řečnění v roce 1935 v parlamentu na téma Pz.Kpfw. III a "Yetti" jevů by bylo zcela oprávněné, v roce 1935 to opravdu "Yetti" jev byl. 

MP 6.3.2007 10:52

porad jeste

cekam na to upresneni jaky ze to maji rusove protiraketovy destnik. Prece autor nechce abysme si o nem mysleli, ze je lhar.

Jen tak pro info 6.3.2007 10:37

Re: ???

Tak pro informaci - radar, co tu má být má být typu XBR, to je nejnovější výrobek firmy Raytheon. Jde o krycí kupoli o průměru cca 40m ( tedy více, než 13-ti patrový panelák, je to obrovské ) která kryje vlastní systém radaru, tedy stěnu složenou z cca 70 tisíc GaAs aktivních modulů. Vychylování paprsku je možné elektronicky v jistých mezích, pro větší změny se musí mechanicky otočit celá stěna. Příkon vysílače stabilně cca 300kW, to odpovídá energii v impulsu kolem 50-100MW naplno. Rozlišovací schopnost tohoto monstra je podle výrobce 15cm na vzdálenost 7000km. Amíci jich už několik mají, všechny jsou umístěny velmi daleko od hustě obydlených míst.

Vzhledem k tomu, že tento radar má býti v Brdech, tedy relativně nízko ( ne na Alpských či Tatranských vrcholcích, jestli bude o sto kilometrů vlevo či vpravo nehraje vzhledem k dosahu vůbec roli ) tak jde nutně o sledování vzdušných a kosmických objektů.

Osobně jsem názoru, že tahle věc by v Čechách neměla být. Usa nás bránit logicky nebudou ( proč by tu američtí kluci umírali ) a funkce nadšeně  likvidovaného amerického proužku mezi německo-ruskou aliancí se mi příčí. Ať si to postaví třeba v Rakousku.  

sam 6.3.2007 10:26

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Jo - jeste jsem zapomel na vlastni silnou armadu, ktera je schopna hajit nase zajmy a uzemi. Tohle naposled slo za stredoveku. Zbranove systemy jsou moc drahe, abychom pokryvali koplexne celou skalu zbrani, ktere potrebujeme pro ochranu uzemi, majetku a zivota obcanu ;), navic nemame prachy na dostatecne pocetnou armadu (precejen nejsme Severni Korea).

Takze jsem se pokusil shrnout, jak vidim ruzne alternativy a proc se priklanim na stranu blizke spoluprace s USA.

sam 6.3.2007 10:26

Re: Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Jejich motivace je chranit sve ekonomicke a politicke zajmy a k nim patri i Evropa (vcetne vychodni) mimo vliv asijskych mocnosti - napr. Ruska. Vzhledem k nasi kulturni blizkosti k zapadu je to asi to nejlepsi, co ze soucasne situace dokazeme vytezit.

Jake jsou alternativy - neutralita? Ta nejvice vyhovuje prave Rusku, protoze na nas ma energeticke paky a nakonec nas prinejhorsim vzdycky dokaze premluvit argumentem "Tak my na vas zamerime rakety".

Evropsky system obrany? Mame 50 let na to, nez neco aspon trochu funkcniho vybudujeme? Krome toho armadni veci vyzaduji jednoznacne veleni, dokazete si predstavit, ze britsky general veli nemeckemu a francouzskemu? Kratkodobe - mozna. Dlouhodobe - hahaha. Ted je Evropa v pozici antickych reckych mestskych statu na sklonku jejich existence. Rozdrobeni, rozhadani, pletichari hlavne proti sobe, a okolo ma imperia (tenkrat hlavne rimany, persany, ale i makedonce). Dokazete si predstavit, ze EU bude nejak akceschopne dohromady fungovat? Ja bohuzel ne. Prilis mnoho narodnich zajmu, prilis mnoho osobnich ambici... za 50 let to mozna bude vypadat lepe, ale proces integrace nelze uspechat. Pokud k tomu vubec nekdy dojde, protoze musi hlavne chtit obcane, ne politici.

Prime podrizeni Rusku uz jsme tady meli, Rusove obecne rovnocenne spojence neuznavaji. Krom toho jsme prilis kulturne vzdaleni.

Pak se muzeme profilovat smerem k islamskym zemim, ale to je fakt uz jenom teorie. Cina a Indie jsou daleko. Takze - jake jsou jine alternativy?

hodne neRath 6.3.2007 10:25

hlavni duvod revu leve casti pol. spektra

mohlo by to radne zkomplikovat nejakeho noveho "molotov ribentroppa".... coz je oblibena metoda reseni Evropskych problemu obema zucastnenymi

xtl 6.3.2007 10:21

Re: Re: Re: Re: 75 procent

Masarykovu: „…pravdu především, pravdu vždycky a všude. Pravda není nikdy v rozporu s mravností; žádná lež nebo nepravda není trvale dobrá, ani takzvaná fraus pia. Máme život, máme názory a přesvědčení, máme společenské styky zatížené spoustou lží, a k tomu ještě zbytečných. Lež je nemužná; je zbraní slabochů, dost často také násilníků – ne lidí silných. Pravda, pravda poctivá, poznání skutečné nemůže nikdy škodit.“