1.4.2020 | Svátek má Hugo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 154, poslední: 10.12. 2007 10:00, přehled diskusí

7.12.2007 10:17

Re: Re: Re: Komunisté asi jen tak nezmizí.

A jeden z důvodů, proč členům strany se přidávalo /kromě toho, že měli lépe placené funkce/ je i to, aby platili vyšší stranické příspěvky! A ergo kladívko - všichni členové strany se tedy jistým dílem podíleli na udržovaní totalitního systému. Samozřejmě si to neuvědomovali a pokud vím, snad nikdo se za to nestydí.

7.12.2007 11:41

Re: Re: Re: Komunisté asi jen tak nezmizí.

Ale proboha, vždytˇje to teď totéž. Místo rudé knížky si "dobří přátelé" těch "dobrých přátel" automaticky plní kapsy zase o něco víc než ti bez protekce. To je přeci patrné, že dnes idioti rozhodují a vládnou do důsledků, zatím co dřívější komundírové v odborných věcech ponechávali si skutečné odborníky. Dnes už odborníky není vidět ,ale zato smečku mladých kývalů a zadničníků, kteří dobře ví jak se dnes skutečně získávají peníze a presrtiž- miz supermistr Klavňa-fuj už to jméno!!!

7.12.2007 12:11

Re: Re: Re: Re: Komunisté asi jen tak nezmizí.

Je to totéž a není to totéž.  Za socíku kdyby chtěl někdo skutečně do toho nepořádku hluboko nepřátelsky zarýt, tady ho nikdo nezaměstnal a skončil buď jako topič nebo ve vězení nebo musel za hranice.  Dneska, když do toho někdo chce zarýt, tak má na výběr opoziční strany, redakce bulvárů, případně se může uklidit  do zaměstnání k nějakému podnikateli, co taky nesnáší dnešní vládu a je s opozičníky a kdovíkde ještě.  Jenom, protože šťourá do hoven, sám se obvykle od těch hoven umaže, ale to se nedá nic dělat.

7.12.2007 9:14

Re: Komunisté asi jen tak nezmizí.

Ale ale, víte jaké výhody měla třeba soudružka Švorcová???

Někomu ale o majetek skutečně nešlo, mnozí se opájeli mocí a "důležitostí."

7.12.2007 10:11

Re: Re: Komunisté asi jen tak nezmizí. / první komunista - Kristus

První komunista byl Kristus, usiloval o sociální spravedlnost a jak dopadl.

Reálný kapitalismus má určité přednosti, ale přesto systémově vytváří

chudé, nezaměstnané, prostitutky a bezdomovce. Narůstá kriminalita.

Dnes někteří křesťané konvertovali od Krista k penězům, je jiná doba.

7.12.2007 14:12

Re: Re: Re: Komunisté asi jen tak nezmizí. / první komunista - Kristus

No on komunizmus taky systémově vytváří ku*vy ... a zchudnou v něm všichni, dokonce i řadoví komunisté ... a bezdomovci jako příživy zmizí v kameňu ... (místo * si myslete písmenu r - on staropanenský místní cenzor zase dostává osypky, kéž by ho čert vzal a mráz mu sedací část natrhnouti ráčil)

7.12.2007 15:17

Re: Re: Re: Komunisté asi jen tak nezmizí. / první komunista - Kristus

Budete se moc divit, ale i za komunistu byli zebraci a bezdomovci. Jenomze nemohli zebrat primo a sedet pri tom na ulici, ale prosili o korunu na tramvaj. A bezdomovci sbirali lahve, papir a zelezo. Vlastne recyklovali a byli uzitecni. Je mi pres 60 tak to pamatuju docela dobre. No co se te prostituce tyce: tenkrat byly jen za bony, cili konvertibilni menu. Dneska je mozno jim platit i KC. Preci jenom pokrop. H

8.12.2007 9:15

Re: Re: Re: Re: Komunisté asi jen tak nezmizí. / první komunista - Kristus

Po revoluci, začátkem devadesátých let, bylo z naší ústavy vypuštěno Právo na práci.

EU - Evropská sociální charta, článek 1  -  Pravo na práci (vydělat si na živobytí prací).

Pohled do historie : nevolnictví bylo zrušeno  v r.1781, robota a desátek církvi v r.1848.  

7.12.2007 8:22

Nezdá se vám pane Rainiši že sice vaše VŘSR se nebude opakovat ale že se blíží

20 leté výročí po sametovce a lidé mají vašich keců stejně plné zuby jako těch komunistických....? Zamyslete se nad tím že za 2 roky bude malé výročí (jako před tím 68 a 89..) a sametovka se v tomtopřípadě opakovat nebude... Ani svatý radar vás od tohoto pravidla  vzpoury proti blbcům neuchrání....;-D Prostě trpělivost má své meze i v tomto státě....

7.12.2007 8:59

Re: Nezdá se vám pane Rainiši že sice vaše VŘSR se nebude opakovat ale že se blíží

My to víme, geronte, že za tím Vaším právem pojímat a prosazovat co je lepší pro nás druhé půjdete ať to nás druhé stojí co to stojí. Myslíte si ale, že ti mladí, co nevyrůstali v bezpečí klece, co umí jazyky, a co věří sami sobě, budou to vaše pojetí dobra akceptovat?

7.12.2007 9:15

Vždť vy si nevěříte ani náhodou....Re: Re: Nezdá se vám pane Rainiši že sice vaše VŘSR se nebude opakovat ale že se blíží

vy děláte to samé co komunisti... jenže více blbě. Kořistíte kde se dá a myslíte že vaše potištěné papírky vás ochrání kdyź budete přehlížet bidu kolem sebe...... Placené ochranky kvůli penězům které sami kradou jak mohou......;-D Proč myslíte že Evropa šla dopředu, protože bojovala proti bolševismu a byla nucena ten socializmus zavést u sebea lepší včetně úlitby plebsu (i ten žije ve státě)..... A vy si vážně myslíte, že stovku zbídačených lidí udržíte natrvalo bez prava nad jejich životem .... ;-D Pane ať se vám to bude líbit nebo ne, je racionálnější poskytnout úlitbu z výdělku na klid a pokoj..... jinak si račte spočítat počet revolucí od francouzské (vzpourami otroků se nemíním zabývat).....  Chyba člověka je v tom že si myslí že se vždy ubrání, zlatá očička, útočník je vždy ve výhodě a bývá i v početní výhodě (stádní typ) tak bych si to tak nemaloval.....;-)

7.12.2007 9:31

Tentokrát máte velký díl pravdy, ale přesto bych doplnil, že ti vzbouřenci

si ve své mase spíše pohoršili, pouze NĚKTEŘÍ na tom vydělali, pokud je ovšem revoluce též nesemlela.

Já bych se vrátil až k tomu otrokářství, konec Staré říše v Egyptě. Těžko si představit větší sociální rozdíly a ta revoluce s tím hodně zamíchala. Ale v Horním Egyptě se udržela centrální vláda, v Dolním Egyptě nikoliv. Kde myslíte, že propukl děsivý hlamomor a lidé páchali sebevraždy i skokem do řeky mezi krokodýly?

7.12.2007 9:46

Re: Tentokrát máte velký díl pravdy, ale přesto bych doplnil, že ti vzbouřenci

Samozřejmě že v Dolním Egyptě....   Bez organizace a centrálních sýpek..... proto sakra byl v lidské společnosti vytvořen stát, aby byl schopen vnitřní organizací přežít navenek Nikoli spontáně, ale jako výhoda přežití....

7.12.2007 9:40

Dvakrát do stejné řeky nelze vstoupit.

Těch pár gerontů, kteří teskně vzpomínají, jak byli důležití, na nějakou revoluci už nemyslí. Trápí je nemoci a stáří. Ti mladí jsou zase spíš ti protestující, stejně jako skinové, kdyby přišlo na lámání chleba, velmi rychle by se stáhli. Dnešní policie je jenom stín té protektorátní a komunistické, někdy je nám ovšem líto, že se nezasáhne tam, kde je toho třeba, s dostatečnou rozhodností.

Jsem také toho názoru, že KSČM je už jenom lógr z vystydlého kafe.

Daleko nebezpečnější jsou ty klany úspěšných oportunistů, dříve KSČ , LM a StB, dnes ve všech partajích na rozhodujících místech. Ti si už nakradli dost a s komunisty už nechtějí nic mít společného, vědí, že by o nakradené přišli. Takoví se spojí třeba s čertem, když z toho něco kouká.

7.12.2007 9:59

Milý Magore....Re: Dvakrát do stejné řeky nelze vstoupit.

Cituji vás:"Daleko nebezpečnější jsou ty klany úspěšných oportunistů, dříve KSČ , LM a StB, dnes ve všech partajích na rozhodujících místech. Ti si už nakradli dost a s komunisty už nechtějí nic mít společného, vědí, že by o nakradené přišli. Takoví se spojí třeba s čertem, když z toho něco kouká."

Ano o tom to dnes je. Komunisti Čech nejsou již dávno nebezpečím pro tento stát (o Evropě ani nemluvím) jenže bývalí zločinci z jejich éry (míněni skuteční zloději ) špičky jejich složek které zdaleka nebyly aktivní z důvodu ideologie, ale pouze z důvodů dostat se k lizu, jsou dnes aktivní ve svém antikomunizmu hlavně proto, aby zastřely své skutečné úmysly... Dostat se do co největší moc pro získání ekonomických výhod a časově vše rozmělnit tak tak, aby došlo k beztrestnosti provedených trestných činů ... A k tomu si vybudovaly soudní a výkonou moc ke svému obrazu....... Také se spojím třeba s čertem abych tyto haj@zly dostal tam kam patří.....;-D

7.12.2007 11:50

Re: Dvakrát do stejné řeky nelze vstoupit.

Ale, ale nový režim by měl zase tvrdě potlačovat podle Vás to co se jeho nohsledům nelíbí. V čem jsme tedy dnes pokročili??? Dokážete myslet na něco jiného než na svou plnou kapsu, vaši čubku a fakany?

7.12.2007 10:01

Na socialismus nejste kultivovaní.

Geronte, ten socialismus s lidskou tváří nevytvoříte. Protože jste nikdy nebyli kultivováni v demokracii - nemáte v sobě limity a pojistky takže se nezastavíte včas - naprosto automaticky skončíte u násilí. Nevlastníte ten demokratický background.

7.12.2007 11:12

Re: Na socialismus nejste kultivovaní.

Jediné, co na bolševiky vždy platilo, platí a bude platit - je radarová stanice v Brdech s pořádnou armádou "amíků" kolem  . . . . .  a nebo něco ještě lepšího : Gilotina !

To tady o kousek výše píše nějaké stvoření BuBu. Myslíte, že vlastní demokratický background? Nebo je to zakuklený komunista? Nejen na jedné straně je pakáž. Bohužel tou pakáží je prorostlá celá splečnost!

8.12.2007 9:23

Re: Re: Na socialismus nejste kultivovaní. / Bomby nad Brnem a II.svět.válka

BRNO - Tisíc šest set bomb. Přes čtyři sta mrtvých. Dvě stě  zcela zničených domů a šest tisíc lidí bez přístřeší. Takový byl výsledek amerického kobercového náletu na Brna dvacátého listopadu roku 1944.

Když ráno dvacátého listopadu roku 1944 startovaly v Itálii těžké americké bombardéry, jejich cílem nebylo Brno. „Měly zničit strategickou továrnu na výrobu syntetického benzinu Blechhammer Süd ve Slezsku,“ píše se v knize Bomby nad Brnem. Kvůli špatnému počasí se však velitel rozhodl pro náhradní cíl. A tím kromě Brna byl i Zlín, Hodonín, Břeclav a Přerov.

Při osvobozování naší vlasti zahynulo(kromě dalších) 144 000 vojáků RA, 33 000 rumunů a 190 američanů.

7.12.2007 11:14

gerontovi

Milý senilní soudruhu Geronte. Pokud tady někdo někdy rozdával bezcenné potištěné papírky  o nichž tvrdil, že to jsou peníze, tak jste to byli vy bolševici. V roce 1948 jste nakradli miliardové majetky a přesto jste za pouhých 5 let dosáhli státního bankrotu, kterému jste říkali "měnová reforma. Poté jste ještě stačili zlikvidovat soukromé zemědělce a živnostníky a náš vyspělý stát jste posunuli z 5. na 45. místo na světě. Po 20 letech vašeho zbídačování a terorizování českých lidí se v roce 1968 některým z vás rozsvítilo v hlavě a zkoušeli komunismus reformovat. Snad to dělali proto, aby byl běžně k dostání aspoň toaletní papír. Byli to samozřejmě naivkové, protože komunismus ani fašismus reformovat nelze. Přesto jste si vy nejkovanější, na tyto své bystřejší soudruhy a hlavně na nás pozvali hordy Rusáků, kteří nám tady morální a ekonomický úpadek dovršili. Klekněte si někam na náměstí vy bolševický zmetku a proste kolemjdoucí, aby vám odpustili svůj zkažený život za vaší totality!!! A až vám lidé odpustí tak se zase vraťte na smetiště dějin kam jste se vy komunisté dostali plným právem  za své zločiny, které jste napáchali všude kam jste kdy páchli!!!  A nepáchněte tady mezi slušnými lidmi na internetu. Vzpomeňte s pietou na své sovětské učitele, kteří v padesátých letech prohlásili kybernetiku za mechanistickou buržoasní pavědu!

7.12.2007 12:44

Re: gerontovi

Ty soudruhy z SSSR nikdo zvát nemusel, ti se pozvali sami. Byli jsme ve jejich "sféře vlivu," což byl "výsledek druhé světové války" a "ty to výsledky jsou pro nás natolik posvátné, že pro jejich udržení jsme ochotni vést další válku" (Brežněv k Dubčekovi po jeho převezení do Moskvy těsně po 21.8. 1968).

10.12.2007 10:00

Re: Re: gerontovi Vietnamská válka a Památník obětem v Americe

Ve vietnamské válce zahynulo  56 000 amerických vojáků, pohřešeováno je cca 1 500 dalších. Za tyto pohřešované americké vojáky drží veteráni z války hladovku (fiktivní) u Památníku. Na vietnamské straně bylo zabito téměř 3 000 000 vitnamců, převážně civilistů.  

7.12.2007 8:13

Tak ať je veřejně jmenuje !

"Disident biskup Václav Malý nedávno říkal v televizi, jak potkává zbohatlé estébáky, kteří se pyšně nosí po Praze. Má pravdu."

Třeba se najde někdo, kdo už to má "za pár" a nechce se  mu jet do pekla samotnému, chce udělat před smrtí dobrý čin.

7.12.2007 9:21

Re: Tak ať je veřejně jmenuje !

 Bodeť by se nenosili, když je jich hafo ve vládě. ;-P;-D

7.12.2007 11:52

Re: Tak ať je veřejně jmenuje !

Já se také nosím pyšně po Praze a nezbohatl jsem.Žije tady hodně skromných lidí.Jenže já se nosím,jako pyšný na svobodu,která tady vládne.Je možné svobodně diskutovat,psát,rozčilovat se,smát a všelijak kejklovat;-)Prostě typický český folklor.

Blaho

7.12.2007 8:00

Jsou to

Vesměs morální a tělesné ojetiny.

7.12.2007 7:55

Dlužno uznat, že některé postřehy pana Hitlera nebyly zcela zcestné. Například jeho názor na onu revoluci/kontrarevoluci, jak to napsal v Mein Kampf...

A tak již ve skutečnosti uzavření spojenecké smlouvy s Ruskem spočívá poučení o další válce. Jejím výsledkem by byl konec Německa. K tomu přichází ještě následující:

     1. dnešní vládci Ruska ve skutečnosti vůbec neuvažují o uzavření podobného svazku, a o jeho dodržování. Nesmíme zapomínat, že panovníci dnešního Ruska jsou krvežízniví odporní zločinci, že se jedná o vyvrhele lidstva, který zvýhodněn okolnostmi tragické hodiny převálcoval obrovský stát, a ve své odporné krvelačnosti vyvraždil a vyhubil miliony své dřívější inteligence, a v průběhu necelých deseti let nastolil nejhorší tyranii všech dob. Nemělo by se zapomínat, že tito vládci přísluší k národu, který dohromady spojuje směs bestiální krutosti a nepochopitelné prolhanosti, a dnes se cítí ještě více než kdy jindy, být povolán k tomu, vnutit tuto krvavou tyranii celému zbytku světa.

7.12.2007 20:47

Re: Dlužno uznat, že některé postřehy pana Hitlera nebyly zcela zcestné. Například jeho názor na onu revoluci/kontrarevoluci, jak to napsal v Mein Kampf...

Pane Borku, Vaše brilantní analyza Ruska je nepřekonatelná.

Každý národ musí nést břímě svých blbců.

7.12.2007 7:22

Ale pane Reiniši............

Ale pane Reiniši, všecho přece rozkradl Kaus a zlodějská ODS! Na ten hotel, co se v něm ženil Paroubek si ten STBák vydělal poctivou prací. A nejen na tenhle hotel. I hotel Ambasador na Václaváku si za poctivě vydělané peníze koupil, zrovnatak jako jeho tehdejší bojoví druzi ve zbrani. Vše rozkradla pod vedením Klause ODS. Ostatní - komouši, socani, černokabátníci i ten meloun Bursík si jen zaslouženě užívají plodů své poctivé práce.

7.12.2007 8:30

Samozřejmě a hádejte koho tito pánové volili Re: Ale pane Reiniši............

že by KSČM.......?;-D;-D