29.2.2020 | Svátek má Horymír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 154, poslední: 10.12. 2007 10:00, přehled diskusí

7.12.2007 11:32

Re: Žádné přestárlé trosky - ale všeho schopni a ochotni . . .

Ano to je ten "jedinný a správný" názor. Pamatuji si jak stejnými slovy vyhrožovala likvidací v r.1945-1948 komunistům pravice a její apologeti. V čem byla je ta jejich pravicová "demokracie" lepší?

7.12.2007 11:37

Re: Re: Žádné přestárlé trosky - ale všeho schopni a ochotni . . .

Neoddelala nekolik set vlastnich lidi a neveznila/nepronasledovala dalsi desetitisice kvuli politickym nazorum. Nezpusobila katastrofalni technickou zaostalost cele zeme (cca 15-20 let treba v elektronice k roku 89). Nedrzela sve obyvatelstvo za ostnatym dratem, aby nahodou nezjistilo, jak se s "prohnilym kapitalismem" veci skutecne maji. Staci ?

7.12.2007 11:45

Re: Re: Re: Žádné přestárlé trosky - ale všeho schopni a ochotni . . .

Ano, kdyby se již tehdy dostala k moci pravice, mrtvol by byly hekatomby-tak jak to bylo v řadě  zemí kapitalistických zázraků, nebo v jiných verzích, ovšem pravicové totality. Viz loutkové středo a jiho americké vazalské státy a USA jako super perla demokracie ovšem pro bigotní komedianty, mafiány a vzdělanostní idioty.

7.12.2007 11:59

Re: Re: Re: Re: Žádné přestárlé trosky - ale všeho schopni a ochotni . . .

Koukám, že jste ještě neměl svou denní dávku sedativ   ;-D

7.12.2007 12:49

Re: Re: Re: Re: Žádné přestárlé trosky - ale všeho schopni a ochotni . . .

Probohe ty jsi opravdu rudej blbec...

7.12.2007 13:04

Re: Re: Re: Re: Viděl jsem hodně . . .

. . . bolševických Kreténů - ale Ty JH . . . Ty jsi jejich pravý a nefalšovaný KRÁL !

7.12.2007 14:03

Re: Re: Re: Re: Žádné přestárlé trosky - ale všeho schopni a ochotni . . .

V 11:45 být takhle zkárovaný ... pomněte, že gentleman nepije před pátou odpolední!

7.12.2007 15:16

Re: Re: Re: Re: Žádné přestárlé trosky - ale všeho schopni a ochotni . . .

Nevím, které státy máte na mysli, ale Gottwaldův režim povraždil více lidí, než režim generála Pinocheta. Po Pinochetovi zůstala prosperující země, po Gottwaldovi ekonomický krach, známý pod jménem "měnová reforma r 1953"

7.12.2007 16:22

Re: Re: Re: Re: Re: Žádné přestárlé trosky - ale všeho schopni a ochotni . . .

Když už počítáte kolik povraždil Pinochet a kolik Gottwald, tak zkuste uvést také čísla. Myslíte si, že se režimy poměřují počty zavražděných?

7.12.2007 17:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žádné přestárlé trosky - ale všeho schopni a ochotni . . .

Ano, kromě jiného! Pokud jsem si ale všiml, tak Historik také psal cosi o ekonomické prosperitě obou porovnávaných systémů! A zajímavé je, že v obou kategoriích z toho vylezl ten Pinochet daleko lépe!

7.12.2007 10:14

Děkuju opravdu autorovi a NP, že mne na tento vrcholně zajímavý materiál,

k němuž bych asi jinak nepřišel, upozornili, včetně obšírného citátu. V7- a omluvy, ano - a hlavně  p r o mluva: k těm věrným. Ve školách by se to mělo hned číst - a rozebírat... JS, historik

7.12.2007 10:12

Kapitalismus nemohl nezvítězit ! On je totiž jediným skutečným obsahem lidského světa ! Je to jediný možný politický a společenský systém !!! Je to život sám !!! Dzp.

7.12.2007 10:25

Re: Kapitalismus nemohl nezvítězit ! On je totiž jediným skutečným obsahem lidského světa ! Je to jediný možný politický a společenský systém !!! Je to život sám !!! Dzp.

Jenom, jestli náhodou ta krásná kapitalistická konzumní společnost náhodou není cesta k zániku lidstva. Ten, kdo rezignujena svůj další vývoj se totiž zároveň vzdává i práva na další existenci a obávám se, že právě dnešní společnost na další vývoj nejen rezignuje, ona se jej snaží konzervovat, případně vrátit zpět do společenských a sociálních vztahů někdy v 19. století. Jenže většina lidí tuhle myšlenku stejně není do hloubky rozvést a pochopit.

7.12.2007 10:38

Řekl bych,

že spíše než s kapitalismem se utkáváte s vlastní představou toho systému. "Rezignování na svůj další vývoj" určitě totiž není jeho projevem. Naopak. Souhlasím s Vámi, že opětovné pokusy o organizování společenských a sociálních vztahů jsou návratem do 19. století, kdy začali různí více či méně obskurní mudrcové rozvíjet ideu socialismu nebo komunismu. Bohužel nezůstali jen u vymýšlení, ale měli ještě navíc ten hloupý nápad svoje ideje realizovat. A výsledky byly opravdu impozantní.

Pokud jde o kapitalismus, tak ten nikdo nevymyslel. Nebyl proto dost inteligentní. Na ten lidstvo úplně náhodou narazilo.

7.12.2007 11:15

Re: Kapitalismus nemohl nezvítězit ! On je totiž jediným skutečným obsahem lidského světa ! Je to jediný možný politický a společenský systém !!! Je to život sám !!! Dzp.

Kajane, takového Hujera jako Vy aby člověk pohledal. Feudálové si také mysleli, že jejich systém je nejdokonalejší.

7.12.2007 11:35

Re: Re: Kapitalismus nemohl nezvítězit ! On je totiž jediným skutečným obsahem lidského světa ! Je to jediný možný politický a společenský systém !!! Je to život sám !!! Dzp.

... a hle, zčistajasna skončili po tisících pod gilotinou ;-D

7.12.2007 13:32

Re: Re: Kapitalismus nemohl nezvítězit ! On je totiž jediným skutečným obsahem lidského světa ! Je to jediný možný politický a společenský systém !!! Je to život sám !!! Dzp.

Pochopitelně má Kajan pravdu. Za kapitalismu máte volbu, je individualistickej. Nemusíte podlehnout reklame a kupovat ptákoviny. Můžete si všechno vyrábět sám, s kamarády, stát se třeba poustevníkem nebo žebravým mnichem. Kapitalistovi je to fuk, pokud mu nešlohnete kasu. Jaký je "lepší systém"? Takový, ve kterém by se cítil takový dobře Septicus/Maximus, Vízek a podobná paka? Ale v takovém systému bych si nemohl volit svou cestu, musel bych dělat co chce "Lid", tedy Septikové a Vízkové. Oni by mi za to jistě slíbili nějaké "jistoty", ale na ty já jim se/ru!!! pro mne je to velmi špatný obchod, za jejich zboží bych nedal ani den svého života. V kapitalismu nemusím, proti socialistickému násilí bych se nejspíš musel bránit metodami bří Mašínů. A to nejen proti přesvědčeným socialistům, ale i proti užitečným idiotům. Moje heslo - Socialismus socialistům, Komunismus komunistům. Pokus o mé zahrnutí do socialistické společnosti vnímám jako vyhlášení války.

7.12.2007 15:03

Re: Re: Re: Kapitalismus nemohl nezvítězit ! On je totiž jediným skutečným obsahem lidského světa ! Je to jediný možný politický a společenský systém !!! Je to život sám !!! Dzp.

Pochopitelně Kajan nemá pravdu. Pravdu ma Modrý pták. Na kapitalismus lidstvo ve svém vývoji náhodou narazilo. V současné době nemá nic lepšího. Nebo o tom přinejmenším neví.

Možná se něco, co se rodí v naší postmoderní počítačové době, ukáže stejně převratným jako myšlenka rovnosti všech lidí, oddělení státu od ideologií, soutěže politických stran o politickou moc ve volbách, svobodného trhu, sociální sítě, nezávislého soudnictví a novin jeko hlídačů demokracie.

Možná si to najde cestu krvavou revolucí. Ale určitě to nebude mít nic společného s dnešními komunisty. Ani čínskými.

7.12.2007 9:54

Holky,pozor !

Nakupte si včas do zásoby "pocit bezpečí"-strany krvácejí !

7.12.2007 9:53

"Jsou to vesměs přestárlé trosky, ubožáci,..."

Bayerová Marta RNDr.,Bebarová Rujbrová Zuzka JUDr,Bičík Milan Mgr., Braný Petr RSDr.,Černý Alexander RSDr.,Dolejš Jiří Ing.,Exner Václav RNDr. CSc,Fialová Jiřina,Filip Vojtěch JUDr., Grebeníček Miroslav ,Grospič Stanislav ,Halíková Milada ,Hojda Pavel, Konečná Kateřina, Koníček Vladimír, Kováčik Pavel, Levá Ivana, Marková Soňa , Maršíček Zdeněk , Mlčák Ladislav, Opálka Miroslav RSDr., Snopek Václav, Šenfeld Josef, Šidlo Karel, Vondruška Josef JUDr., Vostrá Miloslava

Pane Reiniši! Připadají Vám snad výše jmenovaní, obzvláště třeba odporný hnusák vondruška, či soudružka konečná, jako přestárlé trosky či ubožáci? Já v nich vidím naopak všeho schopné čilouše, kteří tady budou otravovat vzduch nejspíše ještě hodně dlouho, pokud se s nimi nějaký Pinochet nevypořádá! Ale kde ho vzít, že?

7.12.2007 9:38

zbohatlíci Stb

Což o to, oni také jednou zemřou a do hrobu si to nevezmou. Ale ptám se, zda v této zemi je možná aspoň minimílní míra kultivace lepších životních podmínek ve smyslu kultury myšlení, rozhodování a pohledu na svět? Je tu jaksi příliš "šibalů"  kakaových plantážníků, a jiných vykuků napříč politickým spektrem, pro nimž neexistuje obrana....

7.12.2007 11:44

Re: zbohatlíci Stb

Pane Františku,současný stav je třeba brát,jako lidovou demokracii.Takový typický český politický folklor.Že bývalí estébáci zbohatli-no Bóže!Stejně investují tady,takže jim nelze upřít vlastenectví.A komunisté v parlamentu jsou i přes popisovaný "Pláč Matky strany" k smíchu.Už nemůžou zvítězit a oni to dobře vědí.FOLKLORU Z PARLAMENTU ZDAR!

Blaho

7.12.2007 8:24

Komunisté asi jen tak nezmizí.

Komunisté asi jen tak nezmizí. Ono totiž dostávala obálky a hromadně kradla za socíku jen část komunistů,  čtvrtina, desetina..... Kolikrát mnohem více než komunisté kradli nekomunisté, ať už proto, že v tom komunistickém nepořádku prostě nebyli vidět nebo proto, že je komunisté nechávali, protože je potřebovali.  Třeba lékaři ale i jinde.  U lékařů bylo prakticky pravidlem, že doktor byl buď dobrý doktor nebo komunista. Jinde to taky hodně platilo. A kdo byl dobrý doktor, tak tomu dávali ty obálky, ne tomu doktorovi s tou rudou knížkou.  Komunisté, co moc dostávali obálky nebo kradli byli už tehdy mezi samotnými komunisty, co se týká reputace, někde dole a jak se to obrátilo, prakticky všichni se stali podnikateli a vstoupili do jiných stran. U komunistů zůstali hlavně ti, co nekradli a nebrali obálky.

7.12.2007 8:24

Re: Komunisté asi jen tak nezmizí.

A pak přijde s prominutím takové vemeno jako je autor toho článku a napíše v souvislosti s současnou komunistickou stranou, že všichni komunisté kradli a brali obálky.  To je přece jednoznačný důvod, jak ty komunisty nabudit, aby s tím nepraštili a pokračovali dál.  A vůbec není pravda, že komunisté jsou jen důchodci. To si to jen přeje autor. Mladí hlupáci mezi nimi se najdou.  Sice na 20 - 50 důchodců je jeden takový mladý hlupák, ale jsou a pokud budou mít důvod, třeba jako jsou podobné články jako tento, který je nabudí, budou v tom pokračovat.

7.12.2007 8:55

Re: Re: Komunisté asi jen tak nezmizí.

Máte pravdu, mladí lidé většinou revoltují proti současné společnosti. A vůbec jak se to zpívá v té písni : I kdybychom padli všici vstanou nový bojovníci rudý prapor zavlaje. Komunismus nezahyne zrovna tak jako fašismus. Vždycky se najdou propagátoři.

7.12.2007 8:59

Re: Re: Komunisté asi jen tak nezmizí.

Oni třeba ani nekradli, stačila jim privilegia. Vzpomínám si, jak v jednom podniku přišel befel automaticky zvýšit všem komunistům plat o 200 Kčs, v dnešních relacích by to bylo 2000 Kč.

Typická situace, dva pracovníci u úplně stejné linky, kteří se navíc pravidelně střídali a byli zhruba stejně staří. Nestraník měl 2400 a komunista, člen Lidových milicí 3400. Z toho komunisty, když se trochu napil pak vylezlo, jak v rámci výcviku nacvičovali rozhánění demonstrací, bylo to kolem r. 1984.

Speciálně v době normalizace vsadil režim čistě na uplácení straníků. Po roce 1948 to bylo složitější, ještě tam bylo mnoho málo informovaných nadšenců ("košile modré (ČSM stejnokroj), srdce rudé").

7.12.2007 9:43

Re: Re: Re: Komunisté asi jen tak nezmizí.

No ono obvykle když dva se střídali a dělali stejnou práci, jeden byl vždy v žebříčku funkcí na dílně níže, druhý byl výše. Často do té funkce výše s vyšším platem potom byl vybrán komunista, i když třeba ve skutečnosti na dílně rozhodoval ten druhý nekomunista a ten komunista spíše poslouchal.  Ale někdy třeba né. Bylo to občas složité.  Jinak na oddělení, kde jsem pracoval, pravidelně nejvíc materiálu levně odkoupili nebo rovnou ukradli a vynesli pod kabátem nekomunisté.  Ti měli čas, dělali na zahrádkách, stavěli z toho materiálu ploty, boudy, králíkárny a sekačky  a kdovíco.  Komunisté museli schůzovat a chodit na akce, tak toho času neměli tolik.

7.12.2007 10:01

Re: Re: Re: Re: Komunisté asi jen tak nezmizí.

Ježíši, to je krásné! Takže z tohoto tvého elaborátu mně vychází, že vlastně by komouši kradli jen by se prášilo, ale bránila jim v tom strana! Jenom mi tedy zůstává záhadou, proč zloději z přirozenosti vlastně do té strany vstupovali, když si nemohli nakrást tolik jako nestraníci! Vždyť vlastně byli sami proti sobě, nebo ne?

7.12.2007 11:29

Re: Re: Re: Re: Re: Komunisté asi jen tak nezmizí.

Největší hřích komunistů není v tom, že oni sami kradli a vůbec bůhvíco dělali. Největší jejich hřích je v tom, že způsobili takový bordel v hospodářství, že umožnili všem krást a všem, kdo byli někde, kde se na to zmohli, zbůhdarma mařit hodnoty, plýtvat a doslova vyhazovat hodnoty do kanálů. Pak přirozeně jen záleželo na charakteru toho kterého jedince, jestli tu možnost si nakrást využíval až na doraz nebo ne.  jestli měl v kapse rudou knížku nebo ne už zase tehdy takový rozdíl nebyl. aspoň co se týká toho využívání příležitostí.

7.12.2007 14:19

Re: Re: Re: Re: Komunisté asi jen tak nezmizí.

No jo, když byl nějaký komunista blbej jako R, tak si nic nenakrad. To je fakt.