19.11.2019 | Svátek má AlžbětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Piráti, televize a hromada kosočtvercůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 26, poslední: 10.9.2012 23:23, přehled diskusí

Copak pane autore,:
Autor: R. Langer Datum: 10.9.2012 16:10

Piráti vám snad nějak šlápli na kuří oko?

mluva:
Autor: V. Němec Datum: 10.9.2012 14:26

Neni to tak dávno, co se tady rušily příspěvky s uvedením dlouhodobě historickým pojmenováním Cikán. A teď tu lítají ty .... jak hejno špačků a je to docela normální!

:):
Autor: M. Kosejk Datum: 10.9.2012 14:23

Raději bych byl, kdyby mi namalovali kosočtverák přímo na čelo (lihovým fixem), než abych musel pustit jedinou svou korunu do toho debilního molochu, který si říká ČT.

Zprávy: tendenčí a hloupé. Filmy: Úplné kulové - všechno jsem buď už viděl nebo nechci vidět. Dokumenty: Stojí za prd, když je něco dobrého, tak to bývá z dílny BBC.

Seriály: Naprostá ostuda. Ty kvalitnější zahraniční se spíš objeví na Prima Cool než na ČT (krom pár vyjímek /např. x-krát opakovaný Červený trpaslík/).

A k tomu zveřejňování výsledků studentských voleb: Zvláštní, že tohle vadí, i když se jedná o reálná data. Ale nevadí, když nás ČT pravidelně informuje o výsledcích průzkumů politckých preferencí, o jejichž metodice nic nevíme, a rozhodně se nejedná o žádná tvrdá data jako u těch studentských voleb. A ČT pak podle těhle průzkumů rozhoduje, koho si pozve do studia a koho ne - čím vlastně zásadním způsobem ovlivní výsledky voleb.

Re: :):
Autor: P. Skřivan Datum: 10.9.2012 22:01

... leč zaměstnanci ČT to mají pramalou šanci ovlivnit: od toho je politické vedení, které úrovní není příliš vzdáleno od obyvatel nedaleké pankrácké věznice ... . ... takže čemu se divit ... .

Re: :):
Autor: O. Kadlec Datum: 10.9.2012 23:23

Čeho politické vedení?

ČT manipuluje politickými vedeními, a ne obráceně, člověče!

Politická korektnost:
Autor: T. Janovský Datum: 10.9.2012 10:42

Ano souhlasím, s tím, že kreslit kosočtverce je dětinské a možná i hloupé. Ale zastírat pravdu o ČT poukazováním na kreslení po chodníku je rozhodně horší.

K čemu nám je politická či jaká koli jiná korektnost, když se za ní schovává leš, přetvářka a zlodějina! Raději si prohlédnu "píču" na chodníku a budu přemýšlět, proč ji tam někdo namaloval, jaký k tomu měl motiv, než se rozčilovat "co si to ti Piráti dovolili"!

Piráti jsou většinou mladí lidé, co na srdci to na křídě. Tak jim to promiňme a přemýšlejme, co nám tím gestem chtějí říct!

PS: A já s nimi ve spostě věcí souhlasím, i když forma a provedení se mi taky mnohdy nelíbí (kosočtverce mi ale nevadí)

Re: Politická korektnost:
Autor: J. Urban Datum: 10.9.2012 12:28

Ani mně kosočtverce v případě znormalizované ČT nevadí. V podstatě tam už opět někdo rozhoduje, které informace nám blpcům pustit, a které utajit. Za bolševika jsme to řešili tím, že jsme si pustili Free Europe nebo Hlas Ameriky. Teď naštěstí máme ten internet (zatím).

Piráti v Parlamentu:
Autor: P. Schuster Datum: 10.9.2012 9:27

Vizuálně asi stejně, jako zelení v euro parlamentu, ošuntěle a ve svetrech. Verbálně - strašně. Jediné řešení je vysoká účast důchodců ve všech volbách.

Re: Piráti v Parlamentu:
Autor: R. Langer Datum: 10.9.2012 16:11

Jo, s důchodcema to určitě vyhrajeme...

:)))))) Společenský pokrok v Čechách, na Moravě i ve Slezsku:
Autor: V. Ondys Datum: 10.9.2012 9:26

a boj za tentokrát už zaručeně :))))))) lepší příští se nikdy neobešly bez svazáků s úžasnými představami, které dovedou jen zneúžasnit :)))))))) životní zkušenosti, a proto se nesmí pustit ke slovu nikdo starší :))))) třiceti let.

Re: :)))))) Společenský pokrok v Čechách, na Moravě i ve Slezsku:
Autor: J. Urban Datum: 10.9.2012 12:32

Váš výsměch není na místě. Byla to vždy především mladá generace, která se v českých zemích nejvíc podílela na snaze o pozitivní změny (z posledních desetiletí 1939, 1948, 1968, 1989).

:)))))) Dyť taky tvrdím, kudy chodím:
Autor: V. Ondys Datum: 10.9.2012 15:39

že jsem se měl narodit ve Švýcarsku jako zasran... zpátečník!

a dál:
Autor: J. Milota Datum: 10.9.2012 9:12

Všichni si ještě vzpomenete na nechutnou  mezinárodní ostudu, kterou zinscenovali zaměstnanci ČT tuším kolem roku 2001nči tak nějak. Tato vzpoura byla posléze narychlo přejmenovaná na stávku přiživované dobře placenými "umělci", kteří se slézali k ČT jako ke krmelci, kde ve spacácích přenocovaly osobnosti. Vzpoura byla vyvolána proti řádně zvolenému novému generálnímu řediteli. Toto se přihodit v USA , tak by Mr. Reagan okamžitě reagoval, stejně jako v případě leteckých dipečerů- Nejinak by se zachovala Ms Thatcherová.

A snad se najde někdo, kdo řekne, komu patří Česká tv. Je to příspěvková společnost  či co?

Re: a dál:
Autor: P. Skřivan Datum: 10.9.2012 11:19

Pane Miloto: bohužel pouze kecáte. Následně všechna rozhodnutí soudu vyzněla ve prospěch zaměstnanců ČT a v neprospěch vedení ČT.

... a s Thatcherovou bych naše kleptopolitiky ani vzdáleně nesrovnával. Kdyby ta tu byla u moci, tak by žádná stávka v ČT nebyla a tamní odbory by vrněly blahem ... . Hlavně proto, že by ČT neměl nikdo zájem "privatizovat", tedy hezky česky vytunelovat neboli rozkrást.

Zaměstnanci ČT pro Vás tedy udělali tu hroznou věc, že sobě zachránili práci a Vám bránili Váš majetek.

Re: a dál:
Autor: J. Štrobl Datum: 10.9.2012 13:01

Jestli zachránili nějaký majetek to nevím, ale od té doby je ČT pěkně přirudlá. Viz účast redaktorů ČT na protiizraelské provokaci s lodí Marmara a propalestinskými teroristy.

Re: a dál:
Autor: P. Skřivan Datum: 10.9.2012 21:50

Věřte nebo ne, ale nevím o tom, že by to kohokoliv z odborů těšilo ... . Tam jde zcela jistě jen o prosté přežití ... .

Re: a dál:
Autor: A. Richter Datum: 10.9.2012 23:22

Ale veeélmi dobré přežití.

.... 8*-((

koncesionářské poplatky.:
Autor: J. Milota Datum: 10.9.2012 9:02

Snad to je příspěvek k thematu článku:

Už několikrát jsem na NP přispíval s názorem, že je třeba konečně zrušit koncesionářské poplatky. Stačí zakódovat kanály ČT a příjem zpřístupnit na základě předplatného jen vážným zájemcům. To by byl mj. nejlepší důkaz o tom, jak by to dopadlo se sledovaností ČT. Je nemravné a myslím i protiústavní, vázat a vymáhat koncesionářské poplatky na to, že mám doma elektroměr. Pokračování.

Re: koncesionářské poplatky.:
Autor: J. Milota Datum: 10.9.2012 9:05

Já sám mám doma TV přijímač, ČT už řadu let nesleduji, sleduji některé zahraniční TV, některé si platím, a hlavne mám tu bednu jako  monitor k počítači.

Snad se najde někdo na úrovni zkušeného právníka a předloží právní rozbor o tom, co je to veřejná služba. To může být maximálně nabídk pořadů, nikoliv vnucená povinnost platit za nabídku, kterou nepotřebuji.

A ještě.

oprava:
Autor: J. Milota Datum: 10.9.2012 9:22

má být veřejnoprávní.

Re: oprava:
Autor: P. Skřivan Datum: 10.9.2012 11:22

... a to ještě netušíte, že z toho Vašeho příspěvku se dozajista dotuje strana, která zrovna ovládá Radu ... . ... místo toho, aby Vám za to koupili nějaký slušnější pořad ... . Co s tím budete dělat ? :-)))

Z článku je patrný jeden základní fakt.:
Autor: J. Štrobl Datum: 10.9.2012 7:39

Úměrně tomu, jak pirátům stoupají preference, tak také stoupá počet útoků proti nim. Je otázkou, jestli to těmto obhájcům zastydlých svazáků v ODS a ČSSD v něčem pomůže. Piráti mají zcela jiný elektorát než tyto užvaněné a prokorupční strany, který ve své většině na stokrát opakované žvásty neslyší. Největší vinou Pirátů není jejich boj za omezení moci kopírovacích monopolů, které prosazují a rozvíjejí zákony vzniklé za Mussoliniho fašistické Itálie, ale evidentní nemožnost je zkorumpovat, jak už se některé bystré společnosti snažily. Mimo jiné mají s tou ČT naprostou pravdu, protože občané si platí televizi, kterou ovládá bůhví kdo a nemohou to nijak ovlivnit. V takovém případě se ovšem nejedná o koncesionářské poplatky, ale spíš o výpalné.

Nebyl bych si tak jistý,:
Autor: P. Skřivan Datum: 10.9.2012 4:06

že kosočtverec před hlavní vrátnicí je horší, než třeba rozkrádání rozpočtu ČT. Kosočtverec, zejména je-li křídou, po dešti zmizí ... . Rozkradené peníze se ale bohužel znovu neobjeví ... .

Plošné výměny vedoucích zaměstnanců ČT signalizují jasně, že nové vedení ČT je banda. Nic víc. Není v tom žádná věda a zcela jistě nic pozitivního. Nepřipadá mi dětinské proti tomu jakkoliv protestovat. Zato držet hubu a platit na to, to mi připadá typicky české ... .

Re: Nebyl bych si tak jistý,:
Autor: M. Trhlík Datum: 10.9.2012 4:22

Pane Skřivane, mám takový dojem, že po celou dobu působení ČT od roku 1989, je nám pořád vštěpováno, že tam vládne banda.Nebo tam už někdo byl, kdo si zaslouží uznání ? A co dělají ti vyměnění ? Mám dojem, že se jen přesouvají do jiných televizí.Jsou tam také za bandu, nebo už  nejsou tak pečlivě sledováni?

Re: Nebyl bych si tak jistý,:
Autor: J. Krouželka Datum: 10.9.2012 8:09

Prosté, milý Watsone. Česká televize je pod přímým vlivem parlamentu. Těžko lze očekávat, že by se tam mluvilo pěkně o někom, kdo může v poměrně blízké době porušit hegemonii velkých stran. Jen se podívejte, kolik "bývalých" politiků sedí v Radě ČT.

Re: Nebyl bych si tak jistý,:
Autor: P. Skřivan Datum: 10.9.2012 11:11

Pokud se zeptáte kteréhokoli dlouholetého zaměstnance ČT, tak Vám každý řekne, že poslední Pan ředitel, byl pan Mathé. ... to ostatní je dobytek, a to nejen chováním, ale i slovníkem a metodami ... . Nebo kdo jiný může dosazovat do funkcí ožraly a lidi, kteří jsou ještě ve funkci nebo po odchodu vyšetřováni policií ?