1.10.2022 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Pětitýdenní dovolená

Býval na blogu iDnes autor, který jednou prozradil sladké tajemství. Občas prý četl jen nadpisy a perexy. To mu ovšem nebránilo aktivně se zapojit do diskusí. Dlouho jsem si myslel, že takovýto přístup je nepřekonatelný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 11.3.2021 21:59

Takto lze argumentovat i proti dovolené, jako takové. Proč např. stát financuje firmy - zombie z daní VŠECH! Mnohé firmy stejně nakonec zkrachují a práce je dost v existujících firmách (nemají lidi)!

J. Síbek 11.3.2021 15:37

Článek pana Zieglera jsem nečetl,ale pokud jde (hlavně)o komunistický návrh,tak,no nevím jak to nazvat.Sbírají body?Chtějí jen někoho nasr::??Nebo si nepamatují jak to bylo za jejich vlády?

L. Severa 11.3.2021 14:24

Časy se mění. Když mně bylo kolem pětadvaceti, tak jsem měl za komunistů 14 dní dovolené. A když jsem si chtěl vzít den dovolené v pondělí, tak mně na osobním řekli: "To je prodloužený víkend, to ti započítáme do dovolené i neděli".

V. Němec 11.3.2021 11:33

V republice je 78 okresů, tedy každý okres volební obvod. Prahu podělit rovněž na "okresy", volební obvody tak, aby počet byl celkově lichý. Tedy jen tolik poslanců, a bez politických stran. Předpoklad je, že zvolení budou více pod tlakem a kontrolou svých voličů. Pokud by měly být zachovány kluby, bylo by na poslancích jak si je ustanoví a v jakých počtech na klub. Důležitou částí by byla odvolatelnost stanovená nadpoloviční většinou volitelů poslance. Detaily svěřit právníkům a samotným poslancům.Byla doba všelijaká, řádili tu otrokáři, císařové, králové, knížata, presidenti, diktátoři Hitler, Stalin a teď nastala doba nová, doba Kovidova. Přišel vhod všem druhům diktatur, nebylo pro ně dosud lepšího pomocníka. Nepotřebuje, tanky, letadla, zbraně, ale jen se vyřkne Kovid, skoro každý zvedne ruce, že se vzdává. Málokdo ho viděl, ale to mu nevadí, skoro každého si podmaní. Dobře je vyzbrojen a přesvědčen, že mu nikdo neodolá. Je bez zábran, plný čerstvé síly, pod záštitou líbivých hesel, třeba jako chráním, sloužím, pěkně tě zmlátím v zájmu tvého zdraví a do rakve nás vpraví.A ty naše včely jako by podělit se chtěly s tím naším údělem dávno před tím kovidem potýkají se s neodbytným prevítem. Migrant, taky kdo ví odkud, kde se vzal, tu se vzal, domov si u nich udělal. Vystěhovat se již nedá, myslí si, že on je tu nyní doma.Snad taky tam neskončíme, že se toho kovida již nezbavíme a on nám bude diktovat, jak, žít, pracovat, milovat, co myslet si a co ne, zapomenout nás naučí na časy minulé, zavede nové pořádky, život prý bude jak z pohádky. Však to se uvidí, ale ne mýma starýma očima.Však nástupci naši se dožijí a té slasti si jistě užijí.Tak prý kovid již běhá volně po ulicích. Já mám od ulice jen drátěnou branku, to je jisté, že mně zaběhl i dvůr a při otevření dveří do domu je již jistě zabydlený v domě. Doma roušky nenosím, takže nač mě je poctivé rouškování mimo dům? A soused tvrdí, že jej viděl běhat i po lese!

P. Milan 11.3.2021 10:36

"Jsem na rozpacích, zda levicově orientovaní čtenáři Zieglerův text nepochopili proto, že jim není shůry dáno, anebo v tom byl záměr."

Někdo tak, jiný onak. Každopádně, levičáci velmi neradi chápou, že peníze jiných nejsou jejich a (přehnané) přerozdělování k blahobytu nevede.

T. Zlesa 11.3.2021 8:34

Kritizovat komunisty za to, že za totality drželi krátkou dovolenou je nepochopení komunistického zákonodárství. Smyslem přece bylo, za pláštíkem Zákoníku práce, co nejvíce chránit socialistické hospodářství. Před dělníky, rolníky a pracující inteligencí. Nikdy to z principu nemohlo být naopak. Bohužel nám to tu zůstalo a všichni pracující jsou, v porovnání s kolegy ze západu, v postavení otroků (trochu zveličuji). Včetně té dovolené. :-) Že zrovna komunisté dnes chtějí přidávat zákonem dovolenou? To je jejich chytrý předvolební pokus ubrat něco socdem. No a přiznejme si, že firmy, které nemají na to zaplatit delší dovolenou, by měly radši skončit a uvolnit lidi pro produktivnější činnosti. Udržovat co nejdéle předpotopní výroby je chyba.

Š. Hašek 11.3.2021 9:24

Současný polokomunismus již nemá řešení v oboru reálných čísel. Říká se tomu modernohodnoty.

Jsme krmeni planým parlamentním plkáním.

Navrhuji:

1. Dovolená neplacená, délka volitelná. Občan zaplatí ale průměry daní a poplatků. Protože i tak dále "jaksi chce od státu něco zadarmo", že!?

2. Státní zdraví se nesmí týkat nemocenské, státní zdraví se týká utržené ledviny. Pokud jsem doma, nemohu dostat podíl z toho, že kolega odvezl můj autobus.

3. Od prvního dne zaměstnání "Osobní fond záchrany". Dle toho podpora, pokud se nedaří. Do penze možno dostat vyplaceno, sníženo o pomoc vdovám a hasičům.

Dále mě toho napadá ještě dost. Umím počítat a nepožaduji peníze souseda.

Uznávám, že by nastalo značné kulení očiček. Tedy nereálné. A tak v tom parlamentu zas budou řešit "množství zdarma přidělovaných jahod v lednu".

P. Milan 11.3.2021 10:37

Ten váš závěr pobaví. Měl jste někdy nějakou firmu, nebo alespoň v nějaké pracoval?

T. Zlesa 11.3.2021 12:16

Pro vaše kozí stáda by se mohla použít výjimka. Jsou eko...:-)

L. Novák 11.3.2021 15:05

Zase ty vaše levičácké kraviny... To snad ani není pravda.Rv

T. Zlesa 11.3.2021 16:03

Joooo, vy politruci jste to měli vždycky těžké...

J. Jurax 11.3.2021 20:00

No, víte, na dovolenou a mnohé další (případné odstupné, nemocenskou placenou firmou, bonusy, režii etc.) si pracovník musí vydělat. S tím se počítá při kalkulaci jeho mzdy.

Firma by mohla - kdyby to zákon povoloval - placenou dovolenou zcela zrušit s tím, že zaměstnancům zvýší plat na 11 měsíců o 1/11 měsíční mzdy a ten 12. měsíc poskytnout neplacenou dovolenou.

Nebo již dnes může poskytnout půl roku placené dovolené ovšem - aby to finančně vyšlo - taky za cca poloviční měsíční mzdu (koneckonců poloviční pracovní úvazek je tomuto podobný).

Ve obou případech by nebyly mzdy pracovníků v roční sumě nijak kráceny. Pro hnidopichy dodávám, že neuvažuju případné zákruty plateb daní a pojištění a v druhém případě taky státem určenou minimální mzdu.