3.12.2020 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Pěstounská péče na přechodnou dobu?

Stát připravuje nový systém pěstounské péče, tentokrát profesionální. Výsledkem tohoto systému by měl být velmi rychlý zánik kojeneckých ústavů a následně dětských domovů. Je tu ale několik problémů a já se je pokusím popsat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Malá 12.12.2011 18:00

A kde chtějí vzít těch cca 700kvalifikovaných

pěstounských rodin? A jaká to bude kvalifikace?Když tento úžasný výmysl na pdzim Drábek vysvětloval, myslela jsem si, že je to špatný vtip.A ono vážně>. Sliboval pěstounům 35 tisíc.Nezaměstnaných je dost, takže mu na to možná někteří skočí.Ale jak to bude s tou kvalifikací? A nebude tento hokus pokus dražší než současná opravdu kvalifikovaná péče?Ubohé děti, ale o ty Drábkovi a jeho skvadře vůbec nejde.

J. Blažek 12.12.2011 6:44

Re: Jedním z projevů

On neí jen navrhovatel zákona. Jsou tu i dallší, kteří mu to v parlamentu bez oponentury odmávali.

T. Vodvářka 12.12.2011 5:24

Jedním z projevů

slaboduchosti je snaha o nadměrnou aktivitu, kterou se překryje nedostatek myšlenky. Pokud je vše pravda, co jste napsal, je třeba veřejně jmenovat navrhovatele tohoto zákona. Bylo by vhodné, aby jeho jméno nylo vyvěšeno kupříkladu v oblasti Staroměstské radnice, pokud možno i s výší platu /jde o zákonodárce a tak je placen z našich daní, proto si myslím, že nejde o nic nemorálního/.

Až se tento paskvil po letech testování ukáže jako pitomost a bude nutné se opět vrátit k osvědčeným metodám, měl by tento jedinec být humánně vsazen do klády a okolojdoucí by se mu měli dlouze dívat do očí, hlavně postižení a obětaví pěstouni.

A propos, už to někdo otestoval na pokusných zvířatech?

V. Grycz 12.12.2011 0:36

Nejhorší je,

že budou zřejmě bez st. důchodu.