Čtvrtek 27. března 2025, svátek má Dita
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

SPOLEČNOST: Pavlačové manýry Marie Benešové (bez obalu)

Petr Kubíček
diskuse (93)
„Jako ta pavlačová drbna!“ bylo první, co mě napadlo, když jsem si v 3. čísle letošního Reflexu v jedné pasáži článku Pohádky ovčí babičky (v rubrice Bez obalu) přečetl, jak stínová ministryně za ČSSD Marie Benešová naznačuje temnou komunistickou minulost JUDr. Arifa Salichova. „Vlastně ještě horší než kdejaká klepna, ta alespoň svou špínu vypustí do světa, tahle neřekne nic, jen podprahově mlží: holenkové, kdybyste jenom věděli, co já vím…. pravda nepravda, však ono už na tom doktůrkovi nějaká ta šmouha zůstane.“

Nevím, paní Benešová, co víte, ale jestli je to tak vážné, řekněte to otevřeně. Ať to víme všichni. Zato vím, co ví hodně slušných lidí, kteří zmiňovanou dobu prožili v Jihlavě, v sousedství doktora Salichova.

Salichova navrhl v roce 1990 do funkce okresního prokurátora Koordinační výbor občanského fóra okresu Jihlava, protože: (cituji dopis KV OF okresu Jihlava ze dne 13. ledna 1990 generálnímu prokurátorovi České socialistické republiky JUDr. Pavlu Rychetskému):

„Občanské společnosti je JUDr. Arif Salichov po léta znám jako pracovník justice, který se nikdy nezpronevěřil skutečnému zákonnému poslání prokuratury, ale i jako člověk, který svým veřejným vystupováním v minulosti, zejména kritickým vztahem k různým nešvarům společenského života, a to i ve sdělovacích prostředcích, prokázal, že nebyl poslušným vykonavatelem vůle vládnoucích struktur společnosti. Veřejnosti je znám jako člověk s vysokou odborností a profesionálním přístupem k práci. Navrhujeme proto Dr. Arifa Salichova do funkce okresního prokurátora v Jihlavě.“( konec citátu)

Koordinační výbor tento návrh projednal, členové (tři z nich pozdější poslanci) podepsali. Usnesení je k dispozici. Opravdu si, paní Benešová myslíte, že to byli slepí a hluší trotlové, kteří léta neviděli, co se kolem nich děje? Nebo je máte za tlupu ničemů, rozhodnutých bránit staré struktury? Moc pěkný pohled členky stínové vlády na občanskou veřejnost a především na ty z nás, kteří jsme se nápravě věcí veřejných i v justici věnovali.

Ano, dr. Salichov byl v letech 1986-89 v komunistické straně, nemá tedy tu „zásluhu“, kterou se ve zmiňovaném článku o otázku níž tlučete v prsa, ale choval se a pracoval slušně, ne prorežimně. Mimo jiné se například zúčastnil ilegálních panelákových koncertů zakázaných zpěváků. Nikdy nás při nich StB nevybrala. Víte, paní vševědoucí, že v srpnu 1978, kdy režim nejvíc šikanoval signatáře Charty 77, se u Salichovů na chatě před odchodem do exilu ukrýval s rodinou písničkář Vladimír Veit? Maličkost, že?

Co JUDr. Rychetský, pozdější místopředseda ČSSD? Ten tu špinavost kryl z vrchu? Neděláte si do vlastního hnízda?

A ještě jedna věc: Vyhledání a nominaci člověka do funkce okresního prokurátora si, vzhledem k významu té funkce, vzal na starost hlavní představitel OF v Jihlavě a jeden z podepsaných ing. Pavel Novák. Osobnost, jakých sociální demokracie za celou svou historii neměla mnoho, pozdější místopředseda strany a důstojný soupeř Miloše Zemana při volbě předsedy. Člověk neobyčejně pevného charakteru, s vysokým morálním kreditem a pronikavým politickým i lidským úsudkem, kovaný komunistickým vězením i dehonestací. Vím to, protože jsem mu pomáhal. Nebylo to snadné. Opravdu si myslíte, že ing. Novák Salichova neprohlédl? Nebo že si neuvědomil váhu funkce okresního prokurátora a přistoupil k tomuto úkolu laxně, nezodpovědně? Či snad chcete tvrdit, že záměrně prosazoval komunistického zmetka? Stačí nahlédnout do citovaného dopisu, aby člověk viděl, jak jste vedle. Být členem ČSSD, požadoval bych za toto plivnutí na památku Pavla Nováka po vedení strany, abyste se veřejně omluvila. Divím, se, že to dosud nikdo z představitelů ČSSD, alespoň z těch místních okresních, neudělal.

Opravdu pěkné chování ministryně stínové vlády! Skvělé vyhlídky! To snad v tom stínu raději zůstaňte.

V Jihlavě 25. ledna 2008

autor byl členem KC OF v Jihlavě

Ondřej Neff
27. 3. 2025

Obě strany, zosobněné Babišem a Fialou, usilují o neuskutečnitelné.

Gita Zbavitelová
27. 3. 2025

Trumpova vláda zasahuje proti propalestinským aktivistům.

Ondřej Neff
27. 3. 2025

Příběh kosmické stanice nikoho moc nezaujal.

Lubomír Stejskal
27. 3. 2025

Jennifer Melleová pracuje v Anglii jako vrchní sestra.

Aston Ondřej Neff
24. 3. 2025

Kdyby Češi přešli na islám, z Babiše by se stal muftí.

Aston Ondřej Neff
26. 3. 2025

„Bratři v triku‟ byli tři pruhovaní panáčci.

Aston Ondřej Neff
25. 3. 2025

Slábne důvěra v pevnost závazků v rámci NATO.

Ondřej Neff
27. 3. 2025

Obě strany, zosobněné Babišem a Fialou, usilují o neuskutečnitelné.

Ai GROK
24. 3. 2025

Ptáme se AI GROK3, co se stane, když odmítneme emisní povolenky na benzín a plyn

dou Barbora Doubravová, ČTK
27. 3. 2025

Zatím nenastal čas rušit sankce proti Rusku, které pokračuje v agresi proti Ukrajině. Po pařížském...

Barbora Doubravová, ČTK
27. 3. 2025

Premiér Petr Fiala (ODS) po pařížském summitu o Ukrajině prohlásil, že vyslání našich vojáků do...

Josef Kopecký
27. 3. 2025

„To, co se stalo, je naprostý skandál,“ vrátila se šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová...

Lidovky.cz
27. 3. 2025

Je inspirována japonským pracovním oblečením, říká o nové kolekci pro světovou výstavu EXPO 2025...

Lukáš Kovanda
27. 3. 2025

Za pár měsíců je pryč všechno, co mělo být zásadní výhodou výstavby nových bloků v Jaderné...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz