15.4.2021 | Svátek má Anastázie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ptáček 23.2.2021 17:36

Pojem papalášství je výraz hloupý, nic neříkající. Je to eufemismus k vysoko postaveným darebákům a zlodějům, kteří mají, často pod policejním dohledem, dovoleno vše, morální nemorální, vsjo ravno. Žijí královsky z našich daní, nic neodvádí, často nás okrádají ještě i jinak. Jak může někdo hanebně počítat mezi papaláše třeba paní Kvitovou a další slavné sportovce, umělce, vědce a pod. Ti odvádí takové daně o jakých se nám ani nesní. A přispívají nám, ale i papalášům. Proč by paní Kvitová nemohla na Slávii nebo třeba na Spartu? Vždycky se na ni rád podívám. Jiný případ je pan Hnilička. Kdysi dobrý sportovec, teď už jen nestoudný papaláš žijící z mých daní.

J. Urban 23.2.2021 21:34

Jj. Ovsem autor zamerne vytahnul Kvitovou, aby obhajoval Hnilicku a spol. Jen obycejna prasarna, nic vic.

H. Rybnická 23.2.2021 13:19

Pane autore, máte pravdu v jednom. Není to pouze viny onoho pána který, jako ostatně dost velká řada jiných, pracuje v náročném zaměstnání a chudák neměl dovolenou. Je to – vážně – vina pořadatelů. Pokud se člověk podívá na televizní přenosy sportovních utkání v zahraničí, vidí sice motivované sportovce – ale úplně prázdná hlediště. A pokud se to celé v Praze konalo jako nějaký „pilotní projekt“ s testováním souhry testů s elektronickou registrací, byli to vůbec komunikační babráci. Taková věc se může komunikačně podat vynikajícím způsobem a doktor by byl dnes hrdina.

V. Novák 23.2.2021 10:50

Prostě Babiš měl pravdu, když o Prymulovi prohlásil, že nemá sociální inteligenci. I když jinak inteligentní nepochybně je.

Někteří jedinci by měli mít u sebe někoho, jako byl ten otrok, který římskému triumfátorovi na zlatém voze šeptal do ucha, zatímco davy nadšeně řvaly jeho jméno: "Hominem te esse memento!", "pomni, že jsi člověk" ("a ne bůh" už dodávat nemusel).

M. Grundmann 23.2.2021 12:02

Prymulovi chyběla sociální inteligence v okamžiku, kdy nabídl pomoc Babišovi. Chápu Prymulu, že už má Babiše dost. Prymula byl obyčejný poradce bez jakékoliv vlastní moci. Zcela rozumně se na všechno vykašlal, nemá žádný důvod se nechat sekýrovat.

P. Kmoníček 23.2.2021 17:57

Souhlas !

M. Grundmann 23.2.2021 9:55

Všechny tyto aféry mají jedno společné : týkají se čistě osobního života člověka bez přímého vztahu k výkonu politické či jiné funkce. Pro mě se jedná o velký nešvar škodlivý pro nás pro všechny. A není to bohužel ani nic nového. Novináři si vyberou nějaký naprosto nepodstatný detail v životě člověka, často naprosto běžné chování, a začnou z toho dělat skandál. Diplomovou práci opsal v nějaké míře snad každý student, taháky a jiné formy šizení u zkoušek použil snad úplně každý člověk. Roušku si někde zapomněl nasadit snad každý, špatně zaparkoval auto nebo překročil rychlost také. Stačí, aby nás sledoval nějaký novinář či jiný slídil a najde na každého nějaké podobné "prohřešky". A pokud nenajde přímo porušení nějakých pravidel, je zcela jisté, že nikdo nejde neustále ostatním příkladem a rozhodně poruší nějaké pravidlo, o jehož existenci ani nemůže tušit.

Představa, že podobné běžně osobní chování nějakého člověka má nějaký široký vliv na ostatní, je absolutní nesmysl. Takový vliv může mít pouze nějaké úplně nové chování, nějaká nová móda apod. Zcela běžná forma chování na společnost vliv nemá. Jedná se tedy pouze o obyčejné sekýrování.

T. Kohout 23.2.2021 11:36

Média potřebují žhavé kauzy, žhavé příběhy. A dav je potřebuje taky. Takže se mu servírují každý den, v rodokapsovem balení.

M. Grundmann 23.2.2021 11:57

Problém není v novinářích, ale v Babišovi. Zajímavé je, že v daleko závažnější aféře, jako je Čapí hnízdo, se Babiš dokáže novinářům postavit, v jiných naprosto banálních záležitostech se jim nepostaví. Novináři mají psát a politici jejich osobní útoky ignorovat.

P. Kozelský 23.2.2021 14:07

Nesouhlasím s Vámi.

Jste-li veřejně činná osoba, pak musíte své kroky vážit. Jste příkladem pro ostatní. Vaše soukromí je částečně veřejné a pokud to neakceptujete, musíte snášet veřejné soudy svých činů. Takto se totiž formuje morální povědomí ve společnosti. Neschopnost posouzení dopadu vlastních rozhodnutí a činů z Vás činí morálně pochybnou osobu pro veřejnost.

Tím se nezastávám papraziů a pořadatelů této podivné akce. To je taky morálka naruby.

Papalášství stálo za pádem komunistů a povede k socálním změnám i tohoto režimu. Bohužel to vypadá, že tentokrát ke změnám nepříliš pokojným ve srovnání s rokem 1989. Rozdíly ve společnosti jsou nesrovnatelně hlubší než byly tehdy.

M. Grundmann 23.2.2021 14:32

To není pravda. Historicky se nikdy nepožadovalo po veřejně činných osobách nějaké speciální osobní chování. Dnešní doba však umožňuje šmírování, které bylo v minulosti naprosto nemyslitelné. Chování politiků v osobním životě má zanedbatelný vliv na morální povědomí ve společnosti a jsou kritizovány stejně pouze osoby, které může nějaký nadřízený vyhodit. Nejmocnější osoby jsou z tohoto hlediska naprosto nedotknutelné, ať už se jedná o Babiše nebo Zemana. Ve skutečnosti je to metoda, jak silní ovládají slabší, a tato metoda bude používána hlavně proti obyčejným lidem.

Papalášství nemá s pádem komunismu nic společného. Ve srovnání s dnešními skutečnými papaláši nebo s těmi předkomunistickými byli komunisti ti nejmenší papaláši v nedávné historické době. Kdejaký dnešní nebo předkomunistický podnikatel byl větší papaláš než celé vedení ÚV KSČ. Kam se hrabou tehdejší komunisti na současné miliardáře a různé lobisty. Skutečný papaláš dnes nejde na nějaké sportovní utkání, ale létá si soukromým letadlem a má vily po celém světě. Řekl bych, že skutečným dnešním papalášem je hlavně Andrej Babiš vzhledem ke svému osobnímu majetku i osobní moci. Proto je kritika papalášství z jeho strany opravdu komická.

P. Kmoníček 23.2.2021 18:01

Lidi buďte doma a že Babiš jede na Krétu sociální inteligence je, koblihy ?

J. Nevrkla 23.2.2021 9:28

Mně by lidé na fotbalu nevadili, pokud by to ovšem nebyli právě ti, kteří to zakazují, jako Prymula, nebo ty zákazy intenzivně propagují, jako Dvořák.

M. Miky 23.2.2021 10:20

Aspoň je vidět, že schováni za hroznou pandémii s námi hrají jen svojí hru. Že většina opatření, která nám sprostým kmánům nařizují a vtloukají do hlav, jsou k ničemu a ku škodě. Ironií osudu je, že konkrétně tito dva výtečníci jsou kritizováni za něco, co je normální a nejsou stíháni za svoje zločiny.

A. Hlaváček 23.2.2021 12:34

Pláčete na špatném hrobě, Nevrklo. Prymula nic nezakazoval, byl pouhý poradce a protože na jeho jasně mířené rady věrchuška nedala a dělala z nich současný guláš tak koncem ledna odstoupil ze všech funkcí spojených se státem. Kdyby totiž mohl zakazovat tak ten fotbal se vůbec nehrál a nebylo o čem psát!!!

K. Kovařovic 23.2.2021 5:28

A pan generální ČT teď navrhuje zvýšení koncesionářských televizních poplatů. Asi nemá na vstupenku na SLAVII. V době, kdy zejména domácnosti s dětmi nebudou mít ani na povinné respirátory. To je papalášství ne entou, neuvěřitelá arogance a touha po prachách - větší prachy na vylepšení hospodaření televize znamenají větší prachy na odměny generálního ředitele. Že jo ! Už dochází ta naše česká sranda.

P. Dvořák 23.2.2021 6:53

Nebrblejte. Víte kolik stojí udělat třiapadesátý sestřih Menšíka nebo Gotta v Lucerně? Víte kolik stojí tantiémy za dvakrát ročně vysílané Chalupáře?

P. Kmoníček 23.2.2021 9:11

Dvořáku i Kovařovici, mluvíte přesně jako kdyby k vám rozum nikdy nedospěl. Byla povolena návštěva šesti set diváků. VIP lóže jsou na každém stadionu kde se předvádí nějaká úroveň. Je na Slavii koho si tam pozve. A to nejdůležitější. Je na pozvaném zda je natolik soudný a pozvání přijme či ne. Pokud se nezúčastňuji vydávání zákazů, příkazů a různých opatření týkajících se chodu státu, tak není nikomu nic po tom jestli se vejdu do těch šesti set a na fotbal jdu nebo ne. Ale pokud ta opatření vydávám a prosazuji a přesto je ještě viditelně porušuji, tak nemám ve státní správě už nikdy co dělat. Mynáře nemůžu ani cítit, ale přesto mně nevadí, že na fotbale byl oproti Prymulovi, proti kterému moc nemám ( ne že bych ho obdivoval ), ale od něho to byl přešlap obřího kalibru. A to je vysvětlení chování i pana Dvořáka pro vás oba, Kovařovici a shodou okolností také Dvořáku. Doufám, že aspoň špetku rozumu, která by vám oběma umožnila se trochu nad tím co říkám zamyslet, máte. Když ne, tak se nedá nic dělat.

T. Kohout 23.2.2021 11:41

"nikdy" -. I křesťané měli nebe-ocistec-peklo. Zatím bych ho dal "jen" do očistce. Ne rovnou do pekla.

A. Hlaváček 23.2.2021 12:41

No Kmoníčku, nějak Vám uteklo že od prvního února je Prymula soukromá osoba bez žádných vazeb na státní správu, kdyby mohl zakazovat, jak Vy tvrdíte, tak se žádný fotbal nehrál!

P. Kmoníček 23.2.2021 15:13

No, Hlaváčku, pokud vím, tak Prymula je sice v současnosti soukromá osoba, ale v podvědomí národa je ten, který k případným omezením má co říct. Nebo ne ? A o těchto lidech mluvím, že je od nich nepřípustné se takto chovat. A aby to ode mne bylo ještě srozumitelnější, srovnávám ho s Mynářem, což asi uteklo Vám.