3.12.2022 | Svátek má Svatoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Witch 20.6.2008 22:40

Re: Nebo to můžete vzít z druhé strany

To byste se divil, co je v životě možné... O výjimku nejde, spíš o pravidlo. Učíme se totiž podvědomě, již  od velmi útlého dětství. A nejde o to nechat s sebou cloumat, nýbrž o to, vytvořit partnerství, kde se nescloumá, nýbrž  funguje. Základem je úcta k tomu druhému a respekt k jeho názorům a postojům. O lecčem lze diskutovat, v mnohém ustoupit a taky se leckdy dobrat uznání, že tentokrát můj názor odpovídá situaci lépe. Znáte přece lidi, kteří spolu sice nežijí staletí, ale přesto jsou schopni vzájemně dokončovat větu? vedle toho taky existují třeba i vášnivé diskuze. není to jen souznění, kdy byste mohl jednoho z těch dvou podezírat, že zcela podléhá partnerovi a vlastní názor nemá.

No a občas jsem potkala taky DN, kdy chlap jako hora měl nárok tu svou mrňavou potvoru, která ho dokonce tloukla jako psa, praštit, ale radši sebou nechal vorat. Jedním mávnutím tlapy by ji rozmáčkl jako mouchu.

Don Chuan 20.6.2008 13:38

Nebo to můžete vzít z druhé strany

Když osoba mužského pohlaví nechá ze sebou cloumat, tak si nic jiného než takovou pipinu nezaslouží. Navíc vzorec chování rodiče se automaticky nepřenáší na dítě. Jde spíše o vyjímku.

Šnek 20.6.2008 12:42

Zástupný problém hodný parlamentu.

Jesle ano, jesle ne. Jesle od kdy a jak dlouho denně. Dětská výroba koberců. Lidská práva v Číně a třeba na Nové Kaledonii - abych užil pana Ulče. To jsou všechno problémy hodné projednávání našimi poslanci. Zvláště když se právě prodává celý republikový naftový průmysl, kupují nesmyslná letadla a stejná auta a někdo nám chce udělat dálnici třikrát tak draho, než je v kraji zvykem. To se všechno dělá jen tak jako, aby se odpoutala pozornost.

Pro útěchu ale budiž uvedeno, že přesně takové a možná i větší, konec konců jsou větší národ,ptákoviny řeší ve svém parlamentu i Němci.

Witch 20.6.2008 12:33

Re: To se nevylučuje

Jistěže. Jenže jsou prostě zkušenosti, které lze aplikovat (jak se domníváte zjednodušeně) docela s úspěchem. Třeba dívčina s děckem, která se rozčiluje na nápadníka, že si dovoluje mít jiný názor, než je její přání. Přitom už z pouhé  slušnosti by ho měla vyslechnout(oddaně ji půl dne vozil, kam potřebovala). No a při znalostech klasiky  stačí cíleně jistit, zda se její rodiče náhodou nerozváděli ve zlém. No a bylo to. Matka jí vtloukla do hlavy, že otec je blb a maximálně, jako každý otec, má sloužit pouze k uspokojování jejích přání. Klasickou dohodu dospělých nikdy nezažila. Ale stačil jí rok na azyláku a z princezny se vyklubala fajn holka a skvělá máma...

EW 20.6.2008 11:34

Re: Re: Nesmysly

Z biologickeho hlediska ma byt slepice vypocitava. Koneckoncu, hmotne zajisteni po dobu vychovy deti se cenilo vzdy. No a kohout zas potreboval jistotu, ze to, co zajistuje, nese jeho geny.  Aby nezajistoval jak blbec... Mne to pripada naprosto logicke - neco za neco.

EW 20.6.2008 11:30

Re: Vy musíte být deformovaná nějakým humanitním studiem

Ale to neni naivni zjednodusovani. A s temi vzory v rodine to potvrzuji i studie. Napriklad manzelstvi partneru pochazejicich z nerozvedenych rodin a manzelstvi, kde jeden partner mel rozvedene rodice, maji cca stejnou rozvodovost, ale kdyz se vezmou partneri z obou rozvedenych rodin, tak maji rozvod skoro jisty.

Don Chuan 20.6.2008 10:52

To se nevylučuje

Důležitá je psychologie jednotlivce a posuzovat vše případ od případu a širších souvislostech.

Don Chuan 20.6.2008 10:49

Chudáci děti.

Rodiče si zkrátka nevyberou.

Witch 20.6.2008 9:13

Re: Vy musíte být deformovaná nějakým humanitním studiem

No vidíte, a mezi ženskými platím za tu, která je moc nešetří...

Don Chuan 20.6.2008 9:02

Vy musíte být deformovaná nějakým humanitním studiem

Tolik naivního zjednodušování mimo realitu se snad ani nikde jinde nedá pochytit.

cassul 20.6.2008 8:56

Re: Nesmysly

Do kamane tesat. Vím o velmi podobném případu, navic vylepšeném tím, že ona chudák ženská si z každým se tří chlapů pořídíla dítě (zdůvodněno tím, že myslela, že se u dítětě změní) , takže to má zábavnější ještě o vymáhání alimentů a občasné návštěvy svých -ex, kteří se rozhodnou se přijít podívat na potomka a přitom se rozpomenou na staré dobré časy. Efekt je jasný, bývá zmlácena od svého ex i od svého současného. Podle posledních zpráv je i s děckama v nějakém azylovém domově...

Jura Jurax 20.6.2008 8:52

No,

ze zkušenosti (nikoliv vlastní) vím, že milovaná bytost dokáže jednoho pouhými řečmi, neřkuli až blbými, zato nepřetržitými kecy a výčitkami vytočit natolik, že udeří. No a v tu ránu může být z toho jednoho statistický násilník - a pravý viník incidentu je najednou ubohý poškozený, nad nímž se okolí dojímá. Zpravidla - nikoliv nutně -  je násilník chlap, ale znám i případ, kdy tomu bylo obráceně.

Proto nepáchejtež násilí dokazatelné stopami na těle milované bytosti, ale deptejte ji slovně! K tomu je ovšem třeba mít jistou mluvní obratnost a hlavně slovní zásobu, kterou nejlépe získáte četbou - nikoliv ovšem sportovní stránky novin, nýbrž nejlépe hodnotné beletrie; uznávám však, že v dnešní době debilních seriálů a netu je to podmínka obtížně splnitelná. ;-D

Witch 20.6.2008 8:33

Re: Nesmysly

Dotkl jste se staré pravdy. Co člověk sám zažije v dětství, zpravidla podvědomě najde. Nejen to: člověk, vyrostlý v dysfunkční rodině, se chová podle nějakého vzorce, teda také jako vytypovatelně pro budoucího násilníka. Pokud jde přímo o alkoholiky, je známo, že jsou to velice úžasní společníci. Hvězdy společnosti se vším všudy, vtipní, sebevědomí... A když se proviní, umějí velkolepě odprošovat. Fascinovalo mne to už před třiceti roky u kolegyně. Ten její nebyl alkoholik, on měl jen špatné rozkládání alkoholu játry, víte? A poté, co ji v obluzení nebo deliriu třískal, škrtil nebo jinak miloval, byla zase o něco ověšenější zlatem. vadilo jí to hlavně proto, že to občas viděly vyděšené děti. Jenže když je prej někdo takhle nemocný, opustit ho není správné a taky, s kým jiným by se tehdy měla tak dobře?

Ty ženy si zkrátka vytvoří pohádku, která jim umožňuje přežít. U domácího násilí máme v článku popsánu příhodu, jaká může být u zrodu DN, ale taky se může stát jednou jen a nikdy víc v jakékoliv rodině. Je to povídka o dvou celkem zdravých lidech v presu, takže tam to bude už v pohodě. To nebylo DN, ale jednotllivý konflikt.

No a ty dnešní baby, co nevědí, co by chtěly a diví se, když to dostanou? Pánové, kdepak asi vyrostly? Viděly doma slušné řešení konfliktů mezi dospělými, viděly snad, jak se skládá den po dni všedních starostí a jak spolu lidi něco řeší, plánují, mají k sobě úctu a respekt? Vždyť kolem 70.let se to rozvádělo skoro na písknutí a ženy hledaly rytíře na bílém koni ve víře, že jednou ho potkat musejí. Jejich dcery a vnučky poté neměly důvod vztah pěstovat - a ani vědět, že se to tak dělá.

Don Chuan 20.6.2008 8:21

Prostě masochistka

Hledá vyhraněné typy a je velice spokojená, že ze sebe může dělat chudinku.

Podobným extrémem je například deviantka Škrlová alias Anička, Adam ...

dulcibelka 20.6.2008 8:02

Re: Nesmysly

Správně. Za lásku a romantiku si nic nekoupíte! Žena by se měla vdát pouze za zajištěného muže v lukrativním postavení (a s čistým trestním rejstříkem). Jen je otázka, kolik mužů po takové správné rozumové úvaze zůstane navždy na ocet - a kdo první použije výraz vypočítavá slepice.;-)

Jimmy Keen 20.6.2008 7:04

Nesmysly

Vždy když se mluví o domácím násilí, tak je zajímavé, že se nikdo nepozastaví nad otázkou, proč si tedy ženy berou násilníky. Kecy o tom, že se člověk mění a že byly blbé a tak dále, jsou zcela irelevantní. Jistě, ono se těžko přiznává, zejména feministkám, že ty jejich obdivované slepice hupsnou do postele s kedejakým násilnickým otrapou, pořídí si s ním děti a pak se diví, že ten idiot je mlátí. Kdyby laskavě používaly rozum při výběru partnera pro život a nikoliv jen tu svatou lásku, cit nejsvětější a podobné romantické bláboly, výrazně živené TV produkcí od Venezuely až po NOVU, tak by těchto případů výrazně ubylo. Nejlépe to ilustruje případ jisté dámy, která si postěžovala, že její první muž byl alkoholik a mlátil ji. Rozvedla se, vdala se a druhý muž byl alkoholik a mlátil ji. Rozvedla se, vdala se a její třetí muž je (uhodli jste) alkoholik a mlátí ji. A ona se ptá, co má dělat.

lucinapes 20.6.2008 0:57

co kdyby

toto nosné téma zpracoval sám velký dramatik? Jistě o tom ví své.