18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Palermo a klid

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jan 17.10.2008 17:59

Volte Pravý Blok Petra Cibulky = ODVOLATELNOST politiků!!!!!

Volte Pravý Blok Petra Cibulky - stranu za snadnou a rychlou ODVOLATELNOST politiků a státních úředníků přímo občany, za NÍZKÉ daně, VYROVNANÝ rozpočet, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU a NEZKORUMPOVANOU policii a justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii, kandidující s nejlepším protikriminálním programem PŘÍMÉ demokracie VY NEVĚŘÍTE POLITIKŮM A JEJICH NOVINÁŘŮM? NO KONEČNĚ! VĚŘME SAMI SOBĚ!!! - ale i s mnoha dalšími DŮVODY, proč bychom měli jít tentokrát VŠICHNI k volbám, ale - pokud nechceme být ZNOVU obelháni, podvedeni a okradeni - NEVOLIT žádnou parlamentní stranu vládnoucí (post) komunistické kriminální fízlokracie!!! – jenž žádá o volební podporu všechny české občany a daňové poplatníky, kteří chtějí změnit dnešní kriminální poměry, jejichž jsme všichni obětí, v jejich pravý opak! V BOJI MEZI DOBREM A ZLEM, PRAVDOU A LŽÍ, NELZE BÝT NEUTRÁLNÍ A PŘESTO ZŮSTAT SLUŠNÝ!!! Proto děkujeme za Vaši podporu!!!

Mistr Jan Hus 17.10.2008 10:51

Zlatí husákovi kádrováci proti modrým kádrovákům! Tzv. "svobodná" společnost, to

je ta pravá TOTALITA. ;-€;-O

Mareš 16.10.2008 23:18

Re: Klid už skončil nastupuje přerozdělovací proces furiantů

To snad chcete sdělit lidu že jsou veksláci až na HRADě, v Parlamentu, nebo je jenom loutkoherci  ovládají? Tak jk tomu mám rozumět? I kdyxž je pravda, že parcelu na Nám. Republiky dnes  Paládium prodal za zápornou cenu dnešní ministr financí to super vekslácký kousek, na MVH ČEZ nechal schválit odkup vlastních akcií do 2000,- Kč za kus a z kurzu odvozenou odměnu pro menežment Proč jej bramborový král Roman nevytáhl na 2000,-? Protože by cena elektřiny stála  hodně, a již by byl konec a všude tma. Rozklad geopolitického systému začne z Prahy. Topol to má již nacvičené. Bildenberg nám to vzkázal přes Schwarzenbergra. Proto asi ten cíl RADAR v BRDECH - česká kotlina - pěkné jaderné spáleniště? Varianta nejhorší, ale není z čeho vybírat!

Nový 16.10.2008 22:34

Klid už skončil nastupuje přerozdělovací proces furiantů

Válka klanů v Praze zuří až se zapalují h\storické národní památky. Palermo je klidná vesnice. Koncetrace zločinců v Praze asi tak 100X větší-židovské kasína, drogoví dealeři arabských bossů, válka v ODS BémXTopolánek,korupce v poslanecké sněmovně, vydírání při volbě prezidenta až po šílené Langrova víš kolik lidí bude bručet (když nebude zvolen Klaus a celé Palermo se zhroutí) to je vše jasný důkaz o zločincích v politice i s absolutní imunitou.

Jedinné řešení požádat EU o pomoc při prosazování právního státu a jeho státní moci.Přijmout kompletní právní řád např Belgie a místo slova KRál nahradit slovo Parlament.

 Proč chodí do baru Duričko se střelnou zbraní a zabije předem vytipovaného soka? Možná uteče jako Krejčíř po složení kauce, nebo půjde do ústavu, z kterého také uteče. Jsem pro obnovení trestu smrti pro ty vyvrhele, kteří jsou prokazatelně vini. A to vyvrhel Ďuričko je! Proč jej Policie chrání - neměli by se kde předvádět?

ANO krutá pravda -lůzoidní partokracie veksláckého až zločinného charakteru nám přes politickou moc zničí veškeré naděje a představy o občanské společnosti.Ohrozí životní zájmy a potřeby širokých vrstev obyvatel a nažene společnost  do likvidačního rozkladu končícího povstáním lidu a jeho vojenské potlačení. Nikdo není na příchozí hlubokou KRIZI připraven, krádežemi a konče vraždami se bude ČR dostávat na přední místo na světě. EU dostane strach z šíření zločinosti ze centra EVROPY a tiše bude s eskalací násilí a jeho vojenského řešení podporovat. Bude to jako 9/11/2001 nikdo z důležitých lidí nebude na místě v zaměstnání .

Včera v Praze začala válka politického podsvětí zapálením Kočků kanceláří, která může vyústit až nový Únor, davy propuštěných nezaměstnaných budou sílit. Veksláci již budou na Floridě, Šárka je prozíravá. Kdy  bude vyhlášen válečný stav v ČR? Až lehne popelem Pražský hrad?!? 

Talián 16.10.2008 22:28

Re: Pane Mlejnku,

Dovolím si připomenou nadčasový americký citát: Víte kdy nastane v zemi vláda práva? Až synové a dcery dnešních gangsterů ukončí studia na prestižních universitách a ujmou se řízení rodinných podniků.

Kolombo 16.10.2008 22:12

Re: Nevím jestli lidstvo, tam se to vždy zbolestivě koriguje.

Nemám nic moc proti vekslákům jako spíš proti těm, kdo je kryli a vybírali od nich úplatky za ochranu. To jsou totiž ti, kteří na jedné straně vytvářeli podmínky, za nichž jisté činnosti byly nelegální, ale  určitým lidem to za tučné všimné procházelo. Je to stejné, jakoby tentýž člověk, který uzákoní trestnost distribuce drog byl zároveň hlavou drogové mafie a přísné zákony prosadil jen proto, aby zvýšil ceny a zbavil se konkurence. A přesně tihle dostali po listopadu zelenou, neboť "všichni začínali od začátku". Bohužel i "Západ" používal jejich služeb, neboť jejich znalost prostředí, vliv  a sítě konexí zajišťovaly zajímavé zisky.

Map 16.10.2008 22:03

Re: Hezké pane Mlejnek

Copak nevidíte za koho kope? V ČT to vědí, proto je tak často na obrazovce, podobně jako p. Dvořáková. Ti se mají z našich poplatků.

nownow 16.10.2008 21:35

Vystoupeni jsem nevidel, mam ale jiz delsi dobu pocit, ze J. Mlejnek se cehosi boji.

Marne premyslim, co by to mohlo byt. Jakoby mu chybela odvaha nazyvat veci pravym jmenem. Mozna, ze je pod nejakym vlivem odjinud (nemusi to byt zrovna vliv politicky ci ekonomicky).

Důchodce 16.10.2008 21:29

Re: MÁM ZA TO,

Mám za to,Prokope,že nebezpečný pokrytec a kašpar jsi sám.Tento stav má základy v prvním desetiletí vlády V.Havla s jeho intelektuály a pravdou a láskou.Klause už laskavě vynech.

S.T.K. 16.10.2008 21:19

Re: Hm, tomuhle se říká primitivní darwinismus.

Tak se mi vidí, že "jen silní přežijí" je asi první "blbost" - všeobecně platná....;-)

namlok 16.10.2008 20:52

Re: Pane Mlejnku,

Ano, bohužel, toto je realita naší společnosti. A velice nebezpečná. Vzpomeňte si na listopad 89.

Kam jsme se za devatenáct let dostali. Konzum, konzum. A to podstatné ná utíká neodvratně pryč. Co s tím? Ani Jan Neruda nám nepomůže. Ten bojoval jen se slamníkem. Šťastný to člověk!

 

Starý J. 16.10.2008 18:03

Re: Hezké pane Mlejnek

oprava: ....mají přístup lidé....

Starý J. 16.10.2008 18:01

Hezké pane Mlejnek

Jen to pramálo ladí s Vaším včerejším vystoupením v ČT24, kde jste nás přesvědčoval, že ono "kočkování" na Paroubkově křtu je taková malá nicotka, takové malé nic,  v porovnání s tím, čeho se dopustil hloupý, až dětinský (tvrdím já) Morava.

Nestačil jsem zírat. Skutečnost, že do nejbližšího okolí  nejsuverejnějšího a rozhodně nejambicoznějšího našeho politika, dožadujícího se postu premiéra a presidenta, mají lidé, které zde označujete jako nositele "veksláckých a dalších komunistických manýr noralizační sféry (on sám je nejoriginálnějším představitelem těchto šíbrů), tak tato skutečnost je velice tristní.

Vy vidíte zřejmě jiná nebezpečí, daleko závažnější. V tom si asi neporozumíme.

kurbet 16.10.2008 17:15

psí roky

Pane Mlejnku z reality vašeho článku padá na člověka deprese.Hnůj ve kterém žijeme pramení i ze záměrného bagatelizování vedoucích politiků(Klaus) v sílu občanské společnosti.Ani po 20 letech naše společnost nežije spolkovým životem,občan tak může jít jednou za čas dát svůj hlas ve volbách některému z vybraných partajních papalášů.A kdyby chtěl "do toho" mluvit i v mezičase,tak (dle pana Klause) ať si založi partaj,nebo ať do některé vstoupí a pak TEPRVE může mluvit.To je představa o demokracií české politické elity.Kardinální otázka těchto dnů zní: Jít či nejít k volbám a když jít, tak CO volit???Poradí někdo chytrý?

Kajda 16.10.2008 15:33

Pane Mlejnku,

je to skvěle napsaný článek a naprosto přesně popsaná realita dneška.R^

karel-smichov 16.10.2008 15:17

Re: MÁM ZA TO,

Proč mu nepomohl bolševik Šlouf ? Asi pomáhal  jiné mafii  !>-

Augustin 16.10.2008 14:16

Re: Protože vnuci "starých veksláků"

Leckterý zavedený šlechtický rod začínal lapkou či loupeživým rytířem a svoji moc upevnil vraždami a loupežemi. Však se nám po převratě vrátilo potomků těchto rodů dost a chtějí loupit zase, o čemž se přesvědčujeme u soudů každý týden, za přispění českých lokajů z řad právníků, čekajících jako odměnu za své služby od panstva odhozenou ohlodanou kost.(Y)

Pavel 16.10.2008 12:58

Trefné

Autor článku se výborně trefil do chobotnic.Anebo na české poměry chobotniček.Politici současného ražení jsou zcela nepochybně spjati v různých chapadlech.Ne všichni,ale určitá část.Je to pro ně výhodnější než nějaké to chapadlo vědomě odseknout.Přirovnání k veksláctví osmdesátých let také sedí.Kdo nabral v té době zkušenosti a dále pak pokračoval ve sféře soukromého podnikání,pak nepochybně může svého bližního popichovat kolik že má v kapse v hotovosti.

A tak se vyostřil  konkureční boj u alkoholu.Metla,která už leckoho pořádně smetla!Zdatnější Pes zakousl Kočku.Je zřejmé,že hotovost nehrála takovou roli,jako chuť ukázat zač je toho loket.A tak máme před volbami zcela jasnou ukázku,jak se pracuje mezi podnikateli a politiky.Na italský způsob.Důvěryhodnost na nule.A tak občane jednu radu ti dám: Poraď si sám;-)

Rudolph 16.10.2008 12:39

Re: Hm, tomuhle se říká primitivní darwinismus.

Já znám vaše drsňácké postoje. Ale myslel jsem, že jste přece jen natolik, vzdělán, abyste věděl, že "jen silní přežijí" je .... prostě blbost.

Schmacher 16.10.2008 12:31

Přihodilo.

S odpovídajícími a logickými důsledky.

Schmacher 16.10.2008 12:23

Protože vnuci "starých veksláků"

Leckteří z nich budou ctihodnými  občany podobně jako například potomci zbohatlíků z Velké prohibice. Kdo jiný jim lépe ochrání jejich majetky než fungující stát s fungující policií a justicí ? Leckterý zavedený šlechtický rod začínal lapkou či loupeživým rytířem a svoji moc upevnil vraždami a loupežemi. Maffie může prosperovat jen v menšině., když využívá slabosti a nedostatků většiny. Jak se rozrůstá a jak narůstá její moc, stoupá potřeba všeobecně přijatelných, pevných a řádně vynutitelných pravidel. A máme tu stát....

PROKOP BUBEN 16.10.2008 12:19

Re: MÁM ZA TO,

Zase jsi se Syčáku vysmekl ze svěrací kazajky.....Kaprchcíp by ti mohl závidět - bohužel jen toto.....

Jura Jurax 16.10.2008 12:17

Re: Opravdu nevím, co autor od "starých veksláků" očekává.

ale je politicky nekorektní ... :-/

Jura Jurax 16.10.2008 12:16

Re: Opravdu nevím, co autor od "starých veksláků" očekává.

No, velice učinná je třeba olověnka 9 mm Luger ;-)

PROKOP BUBEN 16.10.2008 12:16

Re: Proč spíláte vekslákům ?

V Kotlince se již bohužel přihodilo.....

Schmacher 16.10.2008 12:14

Nevím jestli lidstvo, tam se to vždy zbolestivě koriguje.

Ale setkání s takovými  jednotlivci může být dost nepříjemné. Pokud jde o míru všeobecné mravnosti jsem skeptik. Do jaké míry žádoucí chování je způsobeno mravností a do jaké míry hrozbou trestu. Z toho pohledu za mravného pokládám člověka, který má motiv, sílu, odvahu a prostředky aby se dopustil nezákonného nebo i jen všeobecně opovrženíhodného činu, s mizivým rizikem, že bude odhalen a potrestán, ale neučiní tak proto, že mu v tom brání jeho přesvědčení. Problém vidím ve vymezení obsahu mravnosti. V různých společenských poměrech bývá různý. Mravné někde nemusí být mravné jinde.

Schmacher 16.10.2008 12:01

Tím psem nebyl Ďuričko, ale Kočka.

Udělal chybu, že způsobem odpovídajícím své osobnosti to Ďuričkovi dal najevo tak nepěkně, že to Ďuričko nerozdýchal.  A tak dom***l. Pohnutky byly osobní, velkou politiku do toho netahejme.

von 16.10.2008 11:53

Re: Proč spíláte vekslákům ?

Asi by ale bylo třeba nějak lépe ty velké pojmy definovat. Odvaha bez mravnosti totiž je to nejhorší, co může lidstvo potkat!

Schmacher 16.10.2008 11:51

Dodatek aby bylo jasno.

Npíšu o podvodnících, ale o směnárnících, bankéřích a obchodnících, kteří plnili dohodnuté podmínky. Leckdy tvrdé, odpovídající rizikům, ale svobodně dohodnuté obchodními stranami. I nyní jsou obchodníci poctiví i nepoctiví. Jen dříve ti nepoctiví mohli snáze vzít špatný konec.

von 16.10.2008 11:50

Re: Opravdu nevím, co autor od "starých veksláků" očekává.

Asi to tak bude, takže je třeba zkazit těm všehoschopným ty "pajšly!" Ale jak????