20.9.2020 | Svátek má Oleg


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jan53 25.8.2008 0:12

Re: obraz čs. justice II

Pokud to budete číst pane "Pavlovský" - mám obdobné problémy se soudy (dovolil jsem si přežít dopr. nehodu mnoui nezaviněnou - viník odsouzen) - soudím se o výši mezd před úrazem (a dovoluji si se soudit o pouze zákonné náhrady škod na zdraví, nákladů a renty).   Mohu poskytnout judikáty k "nárokovým" a "nenárokovým" složkám mezd.

Taky se soudím bez právníka - dvěma jsem odňal plnou moc poté, co mne nehájili (až nahrávali protistraně) - i výměna zkušeností alt. i vzájemná pomoc by možná byla vhodná.  Kontakt na mne: J (tečka) Letal (zavin.) seznam (tečka) cz - doufám luštitelné...

Mám to lepší proti Vám (mám vzoreček výpočtu mzdy v příloze prac. smlouvy - ale MěS Brno to "neumí" za víc jak 3,5 roku pochopit... ač to byla znalost z měšťanky od doby c.k. Marie-Terezie - max. trojčlenka...) - ale i horší - odvisí od lékařských vyšetření (a jak tak na mém případě pozoruji - snad třetinu čs. lékařů z drath-komory by soudr. Josef Mengele do svého týmu nevzal... měl morální kriteria sic zvrácená ale s vyššími nároky...).

Karel Pavlovský 25.8.2008 1:38

Re: Re: obraz čs. justice II

Díky za radu,

 judikáty také mám, ale soud jimi není zavázán, rovněž tak soud použije jen těch důkazů, které uzná za vhodné (viz Občanský soudní řád). Takže soudy si vystačí samy, vytvářejí právní názory, které se diametrálně liší (stání od stání).  Pracoval jsem celý profesní život v průmyslovém podniku, kde se vždy trestala lajdáckost (zmetky všeho druhu), tady ( v justici, státní správě) není nikdo za zmetek odpovědný, a to platí nejen v justici (viz Parlament, Senát atd, které jsou placeny z našich daní). Bezdomovec má právo na soudní proces, nemá-li peníze, zaplatí stát. Ten, kdo vše nepropije a má trochu úspory, auto - ať jej prodá a může se taky soudit. Paní Bobošíková má pravdu v tom, že těch, kteří se odvolávají je malé procento, proto považuji její článek za velmi přínosný (dodává sílu pro další jednání). Ještě k paní Bobo, považuji ji za nejlepší moderátorku v posledních dvaceti letech, jestli byla svazačka mně nevadí, podobně jako u kvalitního chirurga mně nevadí jeho stranická legitimace¨, když mi provede náročnou výměnu kyčle. To co předvádějí ostatní moderátoři to jsou pouze hospodské kecy a mrzí mně to u veřejnoprávní televize.  K obrazu justice přispívá i to, že bývalí ministři jako současní advokáti obhajují soukromé firmy proti státu. Ti teprve musí mít kachní žaludek..... Nebudu to zde rozvádět. Vybírají poplatky, nač jsou potom daně. Protokoly z jednání jsou plné gramatických chyb. Takže jak jsem již jednou reagoval v reakci na článek p.Vlka: nevěřím naší justici, ale paradoxně se dále soudím. Je to jeden z Newtonových zákonů (akce vyvolává reakci).

Karel Pavlovský 24.8.2008 4:35

obraz čs. justice

Reaguji na druhý odstavec čláku pí. Bobošíkové. Moje reakce v Neviditelném na článek advokáta Vlka jak v Lidovkách, tak v Nevid.psovi zůstala bez odezvy, i jdyž jsem jej poslal i šéfredaktorovi Lidovek.  Můj příspěvek bude složen ze dvou příspěků:

Je možno justici věřit 1.:

Autor: Karel Pavlovský IP: 90.183.71.xxx Datum: 12.08.2008 20:31

Na Vaši otázku odpovím z vlastní zkušenosti. Jak je možné, že u Okresního soudu o doplacení stimulační složky při prvním jednání na jeho konci, které trvalo cca 4 hodiny soudkyně vyhlásila, že se kauza bude projednávat jako nároková složka mzdy. Žalovaná strana (největší podnik regionu) snesla tolik nepravdivých a lživých důkazů, které jsem jak ve vyjádření, tak při vlastním jednání vyvrátil. Na třetí jednání si přivededla soudkyně úplně nový senát, jehož obě členky o problému neměly ani tuchy (taky ses dozvěděla o tom,že budeš v senátu až dnes – odpověď před chvílí) a vůbec jí nevadilo, že existuje judikát R 51/ 2000, kde je změna jednoho člena senátu naprosto vyloučena (zde byly změněny obě přísedící) vyhlásila, že kauza se bude nadále projednávat jako nenároková složka, takže proces mohl být ukončen v můj neprospěch. Soudkyně nepředvolala žádného mého svědka, žalované straně všechny. V rozsudku soudkyně uvádí, že soud není oprávněn přezkoumávat oprávněnost( či podle žalobce spravedlnost ) rozhodnutí zaměstnavatele ...) Předpokládal jsem, že u Krajského soudu se bude věc projednávat spravedlivě, leč když jsem vznesl připomínku, mě předseda senátu stroze odbyl, že všechno ví. Určitě nevěděl. Dovolání není možné, v rozsudku KS bez zdůvodnění. Svědci žalované strany u Okresního vyloženě lhali, to soudkyni nevadilo, když jsem požádal o doplnění důkazů v můj prospěch nebylo mi vyhověno, ale soudkysně si na žalované vyžádala další důkiyzy v můj neprospěch.

Tobylodobry 24.8.2008 10:03

Re: obraz čs. justice

Příště ještě osobněji, podrobněji, třeba o tom jakou máte stolici po ránu

Hrad 24.8.2008 23:58

Re: Re: obraz čs. justice

Ze ty konzumuješ stále hovězí(od kastrovaných býků)a vepřový(miškovaných prasat).

J.G. Pašek 24.8.2008 1:56

Bobo, páchne ti z huby . . .

!!

Alfons 23.8.2008 22:39

Proč sametovka?

Aby k rotaci kádrů a jejich střílení nedocházelo vyrobili si kádři sametovku. TO JE HLAVNÍ DUVOD VZNIKU SAMETOVKY !!!;-O

Tomas 23.8.2008 22:06

No tak BoBo

Takovejhle blábol od europoslankyně jsme si nezasloužili.

VASEKPAV 23.8.2008 21:26

pach

!Váš  neomylný   instinkt  , Bobošíková,  by  Jiřího  Levého  nachytal  i v  případě  že  by  upřednostnil  Zákon  , dostala  by  jste  ho  na  jeho  necitlivost   vůči  našim  invalidním  spoluobčanům ?!   NECHTE   TOHO  UŽ  ,je to  trapné !

Liberta 23.8.2008 23:12

Re: pach

Přesně. Kdyby ten pán pravil, že je fuk, že se invalidé nedostanou k soudu, ale že chyba spočívá v porušení zákona při stavbě budovy, byl by za formalistu, který nectí ducha zákona, nýbrž tupě vymáhá jeho literu. - Teď  je to naopak. - Zajímalo by mě, jak to ten nešťastník vlastně autenticky formuloval, že mu ta fúrie skočila po krku... -?

Jiří Bakkal 24.8.2008 7:43

Re: Re: pach

Pane Liberto, označení oné ženštny slovem fúrie je velmi přesné a výstižné. Nezapomenutelné oblečení při volbě prezidenta - rudá kůže a třešničky v uších!

relativ 23.8.2008 20:55

Re: Tak se tu podívejme, kdopak tu naříká a moralizuje

I zdiskreditovaný člověk může mít v lecčems pravdu.Problém je v tom k čemu ji po či zne užívá.

malstoka 23.8.2008 17:23

Bu bu bu

Dokolečka volíme politické strany a politiky, jejichž smělost končí tam, kde začíná jejich umrněný byznys. Tyto Vaše slova si nechte vytesat na zeď vaší vily.

stínový občan 23.8.2008 17:08

Bez ohledu

na to, že paní Bobošíková není můj šálek čaje (jak kdysi pravil v jiné souvislosti velký myslitel ODS Nečas), má pravdu. V širších souvislostech je ovšem nutno zmínit, že se v naší podivné demokracii stále nezamýšlíme nad otázkou nastolenou (a nedořešenou) již v dobách antických Římanů. Zní: Kdo u nás hlídá hlídače?

Ladislav N. 23.8.2008 14:43

U skotu odhalili dědičnou dispozici zodpovědnou za vznik nemoci šílených krav

Nemoc šílených krav se může dědit!!;-P

tomfuk 23.8.2008 14:00

Kdo nezná.....

Kdo nezná p. Bobošíkovou a její články a článečky sem tam zveřejňované na NP,toho musí jímat hrůza , strach a kverulanty potěšit.K čemu její žlučovité výlevy?Strašit nezbedné děti se tím nedají,nemají z toho pojem.Takže zůstávají dospělí.Položme si otázku jací dospělí?Já za sebe si odpovídám všichni ti co mají velký mozek malý a malý žádný.To je přesně ta skupina dospělých ,které  p. Bobošíková může svými jedovatými glinty potěšit i postrašit.

Liberta 23.8.2008 23:08

Re: Kdo nezná.....

R^ Snad jen upřesňuji,že to ani nemusí být věcí malého nebo velkého mozku. Spíš jde o vnitřní naladění potenciálních přitakačů - závist, malost, pasivita. A ona sama, nic neřešíc a plivajíc kolkolem, je toho vlajkonoškou.

janci 23.8.2008 12:51

pani Bobosikovu nemusim,

ale po vlastni zkusenostmi s nasim soucasnym soudnictvim ji davam za pravdu...A je mne z toho jaksi tezko. Ze by to byla ta "blba nalada"? :-)

Divous 23.8.2008 12:48

Proč?

Tahle tu nemá co dělat.Ani sem ty plky soudružky nečetl.

tatina 23.8.2008 12:47

paní Bobošíková,

a co to Vaše máslo na hlavě?

Gaston 23.8.2008 12:07

Bobo tentokrát nemířila vedle

a dá se s ní souhlasit

Liberta 23.8.2008 23:04

Re: Bobo nemíří vedle, ale JE VEDLE

Bobo skoro nikdy nemíří vedle. Ono to ani nejde - její záběr kydání fekálií zaneřádí prostor mezi 10. až 20. stupněm vých.délky a 47. až 52. stupněm severní šířky (neboť tak nějak je ohraničena vlast). Je to zase levný štěk o čemkoliv, co není v pořádku. Nic neřeší, nic nenavrhuje. Nic nedělá. Kromě vlastního "umrněného byznysu" - jak sama trefně pojmenovala ;-€

vasekpav 25.8.2008 12:28

Re: Re: Bobo nemíří vedle, ale JE VEDLE

TO je  přesné , !!!! 

Jakub S. 23.8.2008 11:18

Už nenosíš na ouškách třešničky, Bobo?!

DJ Bobo 23.8.2008 11:03

Tahni Bobo

Tebe uz vazne nikdo nebere. :-D:-D:-D

skrap 23.8.2008 10:58

Už zase

Taky to cítíte jak páchne(te) Nebo používáte hooooodně silný parfem paní BOBO:-/:-/

Pavla 23.8.2008 10:17

Jen tak dál,

   a brzy zjistíte,že jste zapomněla o čeem jste to vlastně chtěla psát,paní BUBOBOBO.Pokud těmito články zvyšujete svoji volitelnost,pak jich publikujte více.

Malý Aston 23.8.2008 10:14

Požaduji na Lampárně změnu Ústavy České republiky!

Rotace kádrů,to je to co potřebujeme.Jedna možnost je převzít styl komoušů,který zavedl Stalin a po celou dobu byl využíván v Sovětském svazu i v Lidově demokratických státech které sověti ovládali a to pravidelné střílení vrcholových činitelů i jmenovatelů až po poslance na děrevňach.Ale jsme trošku dále a tak navrhuji přijmout Ústavní zákon,že žádný poslanec včetně těch co mají plat v EUR nesmí být zvolen 2x po sobě.Jednak tím odstraníme neduživé starce v poslanecké sněmovně,kteří sice udrží hlasovací tlačítko i moč ale již tam straší od roku 1968 a většině zákonů již ani nerozumí.Oni totiž žijí v jiném státě než my nevolenci.Když může být ohraničeno funkční období u prezidenta( Havel to porušil byl 3x) proč to samé nelze zavést i v poslanecké sněmovně,senátu,evropském parlamentu i ve vesničkách střediskových?Argument,že ti staří již mají nakradeno a tedy již budou pracovat pro nás není pravdivý neboť každý má zájem mít stále více a více.:-D

brblal 23.8.2008 11:10

Re: Požaduji na Lampárně změnu Ústavy České republiky!

Pekárek,skrab a Pavla se jistě na Vás vrhnou se zdrcující kritikou.Budete označen za komouše a zpátečníka.