Neviditelný pes

SPOLEČNOST: Otepluje se – jsme v ohrožení

23.12.2009

Je zle. Teplo přichází, musíme tomu zabránit za každou cenu. Na pochybnosti není čas, jen v jednotě je síla.

Ochrana klimatu, dříve boj proti globálnímu oteplování, před tím poroučení větru a dešti má svoji tradici. Pod vedením těch nejlepších, demokraticky vybraných odborníků se hrdě postavíme největšímu nebezpečí, kterému lidstvo kdy čelilo.

Je absolutně nutné nečekat se složenýma rukama. Zejména proto ne, že všude kolem natahují ruce ubozí podnikající spoluobčané. Ten potřebuje dotace na větrné, jiný na sluneční elektrárny, další zase na řepku. Ještě že Zelení blahé paměti prosadili zdražení toho škodlivého uhlí a zabránili stavbě atomových elektráren.

Al Gore neustoupil ani o krok

Al Gore neustoupil ani o krok

Všechna opatření, která jsme schopni podniknout, nemohou stačit. Oteplování a ochlazování je proces, který probíhá, probíhal a probíhat bude nejen na Zemi, ale i na ostatních planetách. Přesto se můžeme alespoň pokusit postavit proti. Navíc už máme s řadou opatření zkušenosti, jen jsme si to ještě nestačili uvědomit. Jsou to opatření nepopulární, ale absolutně nutná.

Jedním z plynů, který se podílí na skleníkovém efektu, je metan. Vzniká ve střevech živočichů, nejen hovězího dobytka, ale třeba i takových termitů. Vegetariáni to pochopili a přidali se včas k hlavnímu proudu. Více ovoce a zeleniny, méně masa. Zvířátka nám za to poděkují. Jde o planetu v ohrožení, na soucit není čas. Nejvíce pro nás udělali lovci na amerických prériích vyhubením stád bizonů, lovci v Africe redukcí ohromných stád zvěře a i velrybáři omezením počtu velryb. Dokonce i socialistické hospodářství hodně pomohlo meliorací mokřadů, ve kterých vzniká metan. Systematické a plánovité řešení podobného typu ovšem dosud chybí.

Ohromné množství oxidu uhličitého vyprodukuje doprava. Zavedením výjezdních doložek můžeme redukovat a usměrňovat pohyb osob. Nejen ušetříme, ale navíc omezíme informace ze zahraničí. Nikdo tak nebude mít podvratné řeči o tom, že i v teple lidé žijí.

Do Afriky pošleme další peníze. Něco bude na zbraně, něco na náčelníky, pokud se část dostane až k obyčejným lidem, ti si koupí další krávu, případně ženskou, aby bylo vidět, jak jsou bohatí. Dát jim vzdělání je přežitek. Ještě by se dověděli, že globální oteplování se nejméně projevuje v teplejších oblastech.

Je dobré zaplatit kdejakému ostrůvku za to, že pomalu klesá. Dále je nutno zaplatit těm, kteří žijí na ostrovech, které se zvětšují. A pro jistotu i všem, kdo si o to řeknou.

Především je však nutné zajistit informovanost veřejnosti. Nesmí být nadále ohlupována skeptickou propagandou. Řada diskutujících to už pochopila. Climategate je za námi. Data jsou upravená, ale přesná. Zapomeňte.

Protože si pan ministr Dusík stěžoval, že média dávají příliš prostoru skeptikům, vyhovím mu. Skeptické názory vynechám. Tady je pár zajímavých příspěvků z diskuzí:

já to měl jednoduché - brali jsme to ve škole. Proto je mi jasné, že antropogenní oteplování je prostě fakt.

já na to nemusím mít názor, jelikož znám dostatek fakt. Názor si o tom děláte vy a vám podobní, kteří o tom ví houby a strašně rádi něco vykřikují na blogu.

Vtip je v tom, že až někdy do r. 1960 letokruhy spolehlivé byly. My totiž máme teploty i z před roku 1960, víte? To, že se od r. 1960 dost odchýlily, zřejmě souvisí s jejich "stářím", prostě nejnovější vrstvy si ještě úplně nesedly a dřevo pracuje. Podobně to mají ledovce, nejnovější vrstvy taky vypadají trochu jinak než ty hluboké, uložené stovky let. Nebo prostě stabilizovaly. Něčím to způsobené být musí, ne? Když předchozí stovky let teplotám odpovídají, jen za poslední léta moc ne.

Název Grónsko neznamená Zelená země, nýbrž Hlubinný led.

Ono Mannovy grafy jsou i nadále publíkovany ve vědeckých časopisech, protože navzdory různým pokusům klimatopopíračů a jejich čachrovaním s křivkama, je ještě nikdo nevyvrátil.

Myšlenka že CO2 je nutná pro fotosyntézu je pak už taková hloupost jako žádná jiná v rámci všech blábolů které se o tomto tématu napsaly.

Eugenika funguje výborně. A skutečně vyprodukuje druhy které jsou v určitých oblastech nadřazené těm původním. Fungovala by i u lidí. Ale lidi lidi mají zbitečně moc předsudků.

Vždycky je nejrozumější jednat tak jako by se realizoval ten absolutně nejhorší scénář. "optimisté" nemají v plánování co dělat. JE třeba zvolit takovou variantu která spolehlivě zajistí přežití lidské populace při těch nejhorších podmínkách, bez ohledu na to kolik stojí.

Ocituju nick green, rozhodně důvěryhodnější než vy: Závery výskumov hovoria, že v strede Holocénu, to znamená asi pred 6000 rokmi bolo teplejšie, ako je dnes, ale iba v lete a iba na severnej pologuli.

Někomu, kdo nemá analytické myšlení, může připadat, že se jedná o náboženství, ale kdo dokáže pochopit psaný text, uzná, že teorie GO je postavená na vědeckých faktech a že není možné tuto teorii ověřit jen proto, že současný stav poznání světa a technlogické úrovně nám neumožňuje sestrojit matematický model něčeho tak komplikovaného jako klima planety Země.

Radsi se nerozvijet a zachranit co jeste jde. Na to neni treba vzdelani, na to staci se koukat a pouzit selsky rozum.

Že jsou to věty vytržené ze souvislosti? Asi jsem se konečně od některých diskutujících poučil. Jak vidíte, takovým argumentům se odporovat nedá.

Převzato se souhlasem autora z jeho blogu na kareldrabek.blog.idnes.czzpět na článek