19.8.2022 | Svátek má Ludvík


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ombudsman Křeček

Na začátek svého exposé bych chtěl zdůraznit, že úřad ombudsmana považuji za naprostou zbytečnost hraničící s rozmařilým vyhazováním peněz daňových poplatníků oknem a dobře placenou státní trafiku pro hromadu nejrůznějších aktivistů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Šubrt 17.2.2020 20:22

Pane Mařák můžete nám prosím říct jaký doktorát má pan Křeček?

V. Novák 17.2.2020 21:48

Obojího práva (JUDr.)

Ještě nějaký dotaz?

P. Grigar 17.2.2020 19:54

..tak nějak to zase vypadá, že kampfgruppe Sybilluše pauzíruje. Že by nová taktika, do prvního střetu vyslat jednotky nevalné bojové hodnoty a po jejich vyčerpání a jistém umoření protivníka nasadit svěží elitní oddíl? Ale možná je to jenom můj subjektivní pocit.

Jitko, kde jste? Němec taky nic?

J. Huml 17.2.2020 18:31

Den smireni, cas souzneni: Martin Marak a Vaclav Klaus St. na jedne barikade. No, to je uzasne sjednoceni. V jednote sila! Nadeje pro Ceskou Republiku na jedne strance novin. Mam radost.

P. Grigar 17.2.2020 19:40

..i vy jeden! To se dělá, rozdělovat společnost, stavět barikády a hned na ně i lidi nahánět?!

J. Huml 17.2.2020 22:45

Pane Grigare, vzdyt dobre vite, ze spolecnost uz je rozdelena, a Vy Vase dustojnosti, me nemuzete ani vystat. Snad take se jednoho dne, se slzami v ocich, tak jako Martin a Vaclav, srdecne obejmeme. Urcite by pomohlo, kdyby Vaclav a Martin spolecne vydali nejakou odusevnelou publikaci, treba na tema Modra Planeta a Zelena Rakovina. Nemohu se dockat, musime doufat, ze nazorova jednota setrva.

P. Grigar 18.2.2020 19:32

..hm, pane Humle, jak vy víte, co já vím? Že vy budete ten malý kováříček, co mi buší v hlavě, když to den předtím s přáteli přeženeme se slivovicí?! Jen počkejte, až vás dostanu, já vám to bušení vytmavím!

J. Krynický 17.2.2020 16:14

Od "osobnosti" jejího formátu se nic než překrucování, útočení a lži očekávat nedá.

P. Grigar 17.2.2020 15:03

..Mařáku, sakra, nesejte mě! Už zase s vámi musím souhlasit. Že vy se to učíte od Janyšky ve vyhnanství..

M. Krátký 17.2.2020 15:21

palec nahoru - tedy jen písemně - ty smajlíky a pod barevné značky zde nemám - asi porucha systému

D. Píšťala 17.2.2020 14:47

Ať zhyne a jde se vyšabatovat zvíře rohatý!

V. Kain 17.2.2020 18:09

Kdo tu bolševičku do toho úřadu nadelegoval? Socani a myslím,že to bylo Sobotkovo koleno.Velká škoda,že tenkrát nedostal ten záhlavec větší.

T. Hraj 17.2.2020 12:15

Docela příjemně jste mne překvapil, pane Mařáku. Velmi mě ale po přečtení tohoto článku překvapuje Váš dlouhodobě s prominutím eurohujerský postoj. EU se totiž nejen hemží figurami (a to na nejvyšších postech) ještě odpudivějšími, než paní Šabatová, ale je jakožto instituce na neomarxistických myšlenkách nepřehlédnutelně založena.

J. Matuška 17.2.2020 11:55

Martine, obsahově i formálně jsi napsal blog na úrovni. Přežil jsem tu drobnost, s kterou nesouhlasím, ale ctím názory opačné. Dobrá práce.

M. Pivoda 17.2.2020 11:25

Pozitivní vzpomínka na prvního českého ombudsmana, JUDr. Otakara Motejla.

Auor článku Mařák píše: "Na začátek svého exposé bych chtěl zdůraznit, že úřad ombudsmana považuji za naprostou zbytečnost hraničící s rozmařilým vyhazováním peněz daňových poplatníků oknem a dobře placenou státní trafiku pro hromadu nejrůznějších aktivistů."

Já mám na prvního ombudsmana poměrně pozitivní vzpomínku, za jeho praktickou radu, kterou mi udělil, když jsem ho před léty v jeho úřadu navštívil.

K životní akci mne povzbudil první český ombudsman, JUDr. Otakar Motejl, který mne ujistil, že v daném právním systému ČR s českým školstvím fakticky nic nezmůžu. Proto jsem, při první příležitosti, odešel pracovat na univerzitu v USA. Ale tam jsem zažil úplně jiná, nová dobrodružství.

P. Han 17.2.2020 13:50

No vidíte, a jiní zmohli. A vy jste klidně mohl zůstat doma a jít učit třeba na učňák. Diplom z té vaší neakreditované "Bernelli University" možná nemá ani takovou cenu jako výuční list s maturitou. Ale je to určitě hezký obrázek, to zas jo.

M. Pivoda 17.2.2020 14:04

České školství nebylo akreditováno na budoucnost, ale na minulost.

To lze dnes prokázat. magore!!!

J. Krynický 17.2.2020 16:15

Pokud za budoucnost považujete odchov sněhových vloček v bezpečných zónách zajišťujících, že se nikdy nesetkají s jiným názorem, pak se vám na emerické univerzitě určitě líbilo víc.

M. Pivoda 17.2.2020 17:01

Pro. J. Krinického: Vaše metaforické sdělení je na Neviditelném psovi sice přípustné, ale nevneslo sem žádné osvětlení k tématu. Takže to musím vysvětlit já:

Argumentovat akreditací školství ve stavu české montovny, byla skutečně velká odvaha od diskutujího s nickem P. Han. Ukvapil jsem se výše s výrazem "magor". Správně jsem měl napsat "český akreditovaný magor"

Česká ekonomika byla a zůstává v konkurenčním mezinárodním vztahu, takže hlavním ukazatelem, kterému jsou podřízeny všechny ostatní dílčí ukazatele (včetně školských akreditací) je ukazatel konkurenceschopnosti české ekonomiky.

A ten ukazatel konkurenceschopnosti pro současnou českou montovnu, bohužel, není pozitivní.

A navíc stále platí první pravidlo managementu, totiž, že "kdo měl pravomoc, nese dnes zodpovědnost". Třicet let (od listopadu 1989) je dostatečně dlouhá doba pro hodnocení.

V. Petr 17.2.2020 17:09

No, podle rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka se nemá školství zaměřovat na "zastaralou" výchovu odborníků v různých profesích, nýbrž výchovu "osobností," žvanících moudře o ho...

P. Han 17.2.2020 18:35

Každá národní ekonomika je v konkurenčním mezinárodním vztahu, včetně té americké. A Bernelli University nepostrádá akreditaci českou, ale americkou. Nemá prostě vůbec žádnou akreditaci, takže její diplomy jsou podvod. Nebo chcete-li, pěkný obrázek na zeď pro podvodníky, vydávající se za akademicky vzdělané osoby. Nedivím se, že museli "profesorský sbor" importovat, nikdo se skutečným univerzitním vzděláním by se té školy nedotkl ano dvoumetrovou holí, jedině že by ho odevšud už vyhodili. Jako vás.

Česká montovna? Máme tu dost firem na světové úrovni. Montovny máme samozřejmě také, jako víceméně všude ve vyspělém světě. Ovšem výraz "česká montovna" používají ti, kdo chtějí dát najevo svou nadřazenost nad ostatními a zakrýt, že nikdy v životě nic nedokázali.

M. Pivoda 17.2.2020 19:04

Navrhuji se setkat někde u soudu ohledně P. Hanova výroku ohledně americké Bernelli University.

Má P. Han odvahu se tam dostavit?

Připomenu, že u soudu je třeba položit věcné argumenty, nikoliv tvrzení typu "jedna paní povídala".

P. Grigar 17.2.2020 19:33

..tož to zkuste. Jako strana žalující budete muset unést důkazní břemeno v civilním řízení. Dejte vědět, až bude první projednávání, sám jsem velmi zvědavý.

M. Pivoda 17.2.2020 20:11

Já u sebe nevidím žádný velký argumentační problém.

P. Han bude muset položit argument ke svému tvrzení, že, cituji: "Nemá prostě vůbec žádnou akreditaci, takže její diplomy jsou podvod."

Pokusil bych se pozvat některé bývalé studenty Benelli Univerzity, kteří nějaký ten diplom obdrželi, aby se k tomu jejich (Hanem označenému) "podvodu" mohli vyjádřit.

Já bych fungoval jako zprostředkovatel. Jenže kvůli vyjádření nějakého českého magora by se ti studenti asi nenechali vyprovokovat. Peníze na odškodnění, v zajímavé výši pro Američany, P. Han určitě nemá.

Já jsem byl u českého soudu jen dvakrát v životě a docela se mi tam líbilo. Líbil se mi tam ten důraz na věcné argumenty.

P. Grigar 17.2.2020 20:19

"S institutem dokazování v civilním sporném řízení úzce souvisí také tzv. důkazní břemeno, jehož unesení je jedním z klíčů k úspěchu v občanskoprávních soudních sporech. Důkazní břemeno zpravidla leží na straně žalobců, kteří jsou v rámci sporu povinni dostatečně prokázat tvrzení tvořící předmět žalobního návrhu."

Při posuzování důkazů akteditace školy by soud zřejmě nepřihlížel k tvrzení studentů školy, ale k vyjádření orgánu akreditaci poskytujícího.

V. Pokorný 17.2.2020 11:07

Jeden zde diskutujících má převelikou starost a péči o jakýchsi muslimech.

Že prý pan Křeček hovořil o tom, že muslimové porušují zákon. Taková slova od pana Křečka jsem já nezaznamenal. A protože jsem asi xenofob, tak mě vůbec nevadí . Určitě ne směrem k muslimákům.

Je dobře, že ta paní bývalá disidentka skončila.

A mlet o té somálské muslimce, která ani neměla doklady, naopak je opakovaně prý ztrácela, do školy nenastoupila, kváknout česky odmítala, je k smíchu. Fuj.

J. Matuška 17.2.2020 11:17

1*

V. Braun 17.2.2020 12:02

Otázka: Myslel jsem, že přistupujeme k lidem jako k jednotlivcům. Odpověď p. Křečka: Ne, to nemůžeme. Jestliže je někdo pravověrný muslim a řídí se muslimským náboženstvím, odmítá Všeobecnou deklaraci lidských práv.

Tolik k tomu, jak bude p.Křeček hájit zájmy jednotlivců.

Uvádím to zde jako příklad uvažování p. Křečka, muslimové zde jsou jen shodou okolností, ve třicátých letech minulého století by se s vysokou pravděpodobností podobně vyjadřoval o Židech.

J. Jurax 17.2.2020 12:47

Ehm ... máte tedy za to, že výrok "Jestliže je někdo pravověrný muslim a řídí se muslimským náboženstvím, odmítá Všeobecnou deklaraci lidských práv." je nepravdivý?

Ne-li, proč? Ano-li, proč?

A ještě - to o Židech a třicátých letech je sprostě podpásová poznámečka, již lze bít i toho, kdo se vyjadřuje odsudečně třeba i o komunistech či feministkách a vlastně o komkoliv jiném a Vám to nepoleze pod nos.

V. Braun 17.2.2020 13:58

Kdo je to pravověrný muslim? Tak zní otázka. Jsem já, pokřtěný katolík, pravověrný křesťan?