7.8.2022 | Svátek má Lada


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Okultismus

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Majoritní akcionář. 4.4.2007 6:10

Ve Francii Cikání kočují dodnes, byť v moderní formě a obytnými auty a karavany,

vydělávajíce podobnými pracemi jako dříve. Naproti tomu ve Švédsku Cikány začlenili do společnosti usazených lidí.

Jarda 4.4.2007 4:49

Tentokrat s J. Benesem nesouhlasim

Aspon zcasti. Ten zakon o zakazu migrace, nejsem si jist uz sedmapadesatem platil. Videl jsem jeste jako skolak jak policajti brali ciganum ty jejich koniky, ti delali srdceryvne sceny a me co 13letemu jich bylo lito. Pamatuju je jak cestovali a muzu rist,ze za sve zrovna nezili. Jak se ve vesnici rozkriklo, ze jedou cigani lidi zavirali slepice. Chodili dum od domu, napred zkouseli jestli je zamceno, kldyz nekdo prisel, ptali se po obnosenych satech a jidle, jinak ma ucta acest rodine Lakatosu.

kopec 4.4.2007 9:41

Re: Tentokrat s J. Benesem nesouhlasim

jeste jsem, co ctu NP, nemel prilezitost souhlasit s panem Benesem.Latentni rasismus vypada zkraje vzdy revolucne a hrdinsky,ale kazdy konci v pogromech, plynovych komorach a etnickych cistkach.   K tem 98% pro pana Cunka. Jestli to prave neni zbytek z tech 99,9%, kteri pred casem hlasovali pro komunisty?Vsem je jasne ,ze pan Cunek se veze na vlne xenofobie a rasismu,ktery takto silne pan Benes podporuje.Myslim si, ze chorobny antikomunismus je take choroba, ikdyz mnohym sympaticka.Nezdravy je hlavne tam, kde uz prebira komunistickou metodiku a praktiky.Za bolsevika reakcionar nemohl nikdy pravdu, jak by ji mohl mit dnes komunista?

Douša Josef 4.4.2007 10:29

Re: Re: Tentokrat s J. Benesem nesouhlasim

Ta "vlna xenofobie a rasismu",na které se podle Vás Čunek veze, spadla snad z nebe? Zajisté ne! Je jen výrazem naprosto neproduktivního řešení romského problému, zákazůma příkazů, co se smí a co ne, naprosto planého moralizování. Těžko můžete popřít, že ta vlna od roku 1989 výrazně roste a musímít své příčiny. Zkuste se zamyslet, proč (až na pár hololebek) nevadí tolik jiná etnika, Vietnamce a Ukrajince (až na běžné , ne příliš časté úlety),dokonce značná část občanů za jejich pracovitost i obdivuje. Čili tu xenofobii a rasismus ve společnosti rozhodně není možné paušalizovat.

vladimír314 4.4.2007 11:07

Re: Re: Re: Tentokrat s J. Benesem nesouhlasim

... a nejen obdivuje, dokonce i miluje, viděl jsem na vlastní oči jak jeden "bílý" mladík se nesměle pokoušel na zastávce trolejbusu líbat "šikmookou" dívenku a o nějaké xenofobii nebo rasismu v tu chvíli neměli asi ani ponětí, protože jim to moc slušelo ;-)

jirka.s. 4.4.2007 11:08

Re: Re: Re: Tentokrat s J. Benesem nesouhlasim

Jak jsem již vícekrát napsal. V rasismus v Čechách začnu věřit teprve tehdy, až se dozvím, že cikána nepustili do musea, do divadla, do knihovny, na koncert vážné hudby, na uměleckou výstavu. Že ho nepustili někde do hospody, je pro mne naprosto irelevantní!

kopec 4.4.2007 12:04

Re: Re: Re: Tentokrat s J. Benesem nesouhlasim

Pane Douso, neni zde dostatek prostoru ,abych vam vysvetlil, kde se vzala xenofobie a jeji militantni podoba rasismus.Jenom velmi strucne.Xenofobie je pud, kterym je geneticky obdaren kazdy zivocich.Civilizace je prave zpusob, jak se clovek nekterych zvirecich pudu muze zbavit.Jsou ovsem i zvracene ideologie, ktere tyto pudy v cloveku pestuji a vyuzivaji/mocensky/.

Neuvazuji ani tak o tom , jestli nekdo bere neopravnene nejakou podporu,nebo dela ohnicky na namesti, ale citim se byt soucasti kultivovane spolecnosti, kde kazdy je svym dilem odpovedny za vzajemne vztahy.Jsem uz starsi clovek,ale jednu zkusenost mam nepopiratelnou.Cim je clovek primitivnejsi , tim snaze v nem roznitite xenofobni a nacionalni pudy a toho vyuziva i pan Benes.Jeho novinarskou cinnost chapu jako jako praci nesmlouvaveho antikomunistickeho politruka.Tem,co neznaji zbolsevizovanou cestinu, vysvetlim etymologii toho pojmu.Slovo vzniklo z ruskeho "politiceskij rukovoditel"

K nize uvedenym replikam na moji adresu neni nutno se vyjadrovat.

KaM 4.4.2007 12:26

Re: Re: Re: Re: Tentokrat s J. Benesem nesouhlasim

Ale, je třeba. Neboť Vaše uvažování nepochopilo rozdíl mezi "pilní mají se starat o líné" a "zdraví mají se starat o nezdravé, silní o slabé, dokonce je i na chytrých, aby se postarali o hloupé, až úplně blbé". Až Vám to dojde, možná pochopíte proč jste tak hodnocen. Nic ve zlém. ;-)

Láďa 4.4.2007 12:38

Re: Re: Re: Re: Tentokrat s J. Benesem nesouhlasim

Zamenujete obeti s temi kteri na nich pachaji zlo.

Jinymi slovy, slusni lide kteri maji strach z nasilniku a kteri jsou jimi at uz primo nebo neprimo okradani jsou ti kteri jsou utlacovani zvracenymi ideologiemi tvrdicimi ze tak je to vlastne spravne.

milan 4.4.2007 13:31

Re: Re: Re: Re: Tentokrat s J. Benesem nesouhlasim

MILY SKOPCE, VYSVETLI NAM JESTE JAK SE ZBAVIT CIKANU....

kopec 4.4.2007 14:22

Re: Re: Re: Re: Re: Tentokrat s J. Benesem nesouhlasim

co tim myslis? Nebo pane Benes uz jsme u tech plynovych komor?

zalozak 4.4.2007 1:50

Lide kteri konaji jsou ohrozenim samotne podstaty existence vetsiny neziskovych sdruzeni..

Princip cinosti vetsiny podpurnych organizaci je prosty a ma dva cile: a)  zajisteni trvaleho zdroje prijmu pro "spravce fondu" a b) zajisteni urciteho spolecenskeho postaveni.

Tak to funguje vsude na teto zemekouli a tak to funguje i v CR.  Ja zaridim aby se vase penize dostali (z vyznamne mensi casti) k "potrebnym" a vy me zaplatite to ze to budu delat. 

Smysl existence techto organizaci je uzce spojen s existenci problemu. Pokud by nekdo problem resil, ohrozuje prijmy a spolecenske postaveni tech kteri z nej ziji... A tudiz ti se brani a to doslova zuby a nehty (kousou a skrabou). Neni divu, komu by se chtelo prijit o snadny prijem a publicitu.

honzak 4.4.2007 4:47

Re: Lide kteri konaji jsou ohrozenim samotne podstaty existence vetsiny neziskovych sdruzeni..

v případě Cikánů by se dalo říct, že zde paraziti parazitují na parazitech.

Charlie 4.4.2007 8:51

Re: Re: Lide kteri konaji jsou ohrozenim samotne podstaty existence vetsiny neziskovych sdruzeni..

R^R^R^

Rope 4.4.2007 6:05

Re: Lide kteri konaji jsou ohrozenim samotne podstaty existence vetsiny neziskovych sdruzeni..

Hochu, hochu ! Já zařídím, aby se vaše peníze dostaly;-€;-€;-€

milan 4.4.2007 8:09

Re: Lide kteri konaji jsou ohrozenim samotne podstaty existence vetsiny neziskovych sdruzeni..

PODPURNE ORGANISACE SI ZANECHAVAJI POUHYCH 90% VYZEBRANYCH PENEZ...

mimu 4.4.2007 9:59

Re: Re: Lide kteri konaji jsou ohrozenim samotne podstaty existence vetsiny neziskovych sdruzeni..

Je to Vaše vlastní zkušenost z práce v neziskové, podpůrné společnosti? Pak uveďte její název, abych si na ni  (resp na Vaše působení) dal pozor. Vím, že skutečné humanitární organizace mají na vlastní režii, spojenou s konkrétním projektem kolem 5-10% z celkové získané pomoci. Můžete si to ostatně ověřit z auditovaných výročních zpráv, nebo si zkuste promluvit s někým z ADRy, Charity atp.

mleziva 4.4.2007 11:22

Re: Lide kteri konaji jsou ohrozenim samotne podstaty existence vetsiny neziskovych sdruzeni..

No proč by taky vznikaly. Z lásky k bližnímu rozhodně ne.

Mell 4.4.2007 0:11

Pěkný článek

Pěkný článek, dobře se to četlo, má logiku věci a plně s ním souhlasím.

Fin 4.4.2007 22:43

Re: Pěkný článek

Rovněž souhlas.

Archiv nějak nefunguje, ale tuším včera Aston v úvodníku konstatoval, že pan Čunek je hloupý.

Já k tomu jen dodám, že bychom potřebovali více takto "hloupých" politiků, kteří dovedou dotáhnout problém (v tomto případě nepřizpůsobivých spoluobčanů) do korektního konce.

Je škoda, že mlží kolem nařčení z korupce.