29.9.2022 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ohlédnutí politické

Být potrefený věkem není nic proti ničemu. Jenže s věkem je spojena paměť a to už může být někdy někomu protivné. Takže se pouštím na tenký led a už teď jsem smířena s tím, že mě budou čtenáři napadat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 20.10.2013 13:52

No, nevím

V diskusi, snad i hádce, lze vyřešit organizační či technický problém. Nezažila jsem ale, že by nějaká hádka, přemlouvání či diskuse někoho přesvědčila, přiměla ho k dobrovolné změně základního postoje a hodnot.

No, ono jde o to, jaké argumenty se použijí při tom přesvědčování. A dobrovolnost je též široký pojem, obsahující taky akceptaci poznané nutnosti ... soudruhu, synek se vám hlásí na výběrovou školu, takže dobře zvaž ... nebo dnes když vám to nevyhovuje, nemusíte tu pracovat  ... a při stálém tlaku se i základní postoje a hodnoty mění ...

Vždycky mne k této příležitosti napadne, jak don Corleone dumavě pronesl "Tak je musíme přesvědčovat" (míněno konkurenční mafiány). A pistolníci zalehli na matrace ...

J. Jurax 20.10.2013 13:45

Už to tady bylo a je to tu zas ...

Stalo se, v nově budovaných bytech nebyly kuchyně, jen kuchyňské kouty.

No, poctivě řečeno, za bolševika byl tohle brzy opuštěný extrém. Opět byly v panelácích kuchyně, byť malé, neboť i byty nebyly z největších.

Kdežto dnes máme jako výdobytek moderních trendů +kk - ono 2+kk zní líp než 1+1, 3+kk než 2+1, i když je to de fakto totéž, akorát že kuchyň parkuje zpravidla v největší místnosti bytu, což mi přijde jako celkem pošetilé. A byty zase nejsou z největších, neboť nedotovány jako kdysi jsou drahé, akorát holt mají moderní, leč pitomé členění ... ovšem nepodezírám nynější architekty a developery z bolševockých tendencí, spíš jde o prachy - za 3+kk si lze říct víc než za 2+1, má přece tři pokoje ...

J. Jurax 20.10.2013 13:41

On se blbec vždycky najde. Přečasto se vydává za myslitele.

To máte recht. Tady na psu takových je ... i o mně si to jistě někdo myslí :-)

V. Vaclavik 20.10.2013 12:04

Tak nejak si spojuji dobrou gramatiku

s umenim psani clanku, ktere maji soudrznost, jedno tema. Za takovy clanek by vam ve skole dobrou znamku nedali. Oznamkoval bych ho jednim ''Ulcem''.

Snad jedno hlubsi tema bych v tom nasel, a to ze veskere lidske vztahy by mely byt vylucne na bazi dobrovolnosti. Pak by ti ruzni vizionari mohli sve vize maximalne hlasat, ale uz ne je nasilne uvadet do zivota. V takovem pripade totiz i jinak dobre myslenky nenesou nikomu dobro. Nikdo by si pak nemohl na nic stezovat, krome na sebe sameho, na svou blbost.

V. Váňa 20.10.2013 8:40

Re: Vážená paní Suková,

Vážená paní Suková,

tuším, že máte pravdu. Trochu to vyplývá i z té nabídky.

Spíše jsem chtěl šťouchnout nejen do Vás, ale také do zdejších p. t. přispěvatelů.

To, co jsem chtěl slyšet, a tak jste to také napsala, je, že jde o jazykový logický nonsens.

P. Lenc 20.10.2013 8:39

Re: Jezuskote, to je skvělý nádherný článek...

Tak, tak.A ten výrok pana Russella sedí k článku naprosto perfektně.

M. Suková 19.10.2013 23:07

Re: Vážená paní Suková,

Vážený pane Váňo,

díky. Co je funkční a nefunkční prádlo, netuším. Jen odhaduji, že jde o prádlo určené výlučně nebo speciálně ke sportu a podobně. Prostě další z reklamních výmyků našich obchodníků.

Mějte se hezky,

Marie Suková

V. Váňa 19.10.2013 22:03

Vážená paní Suková,

článek úžasný, děkuji.

Mám dotaz z jiného soudku: Co je proboha "funkční prádlo, triko, budna..." A je k tomu opozitum "nefunkční"?

A co je tedy nefukční prádlo?

Pomátli se obchodníci, nebo nestačím, pokud jde o rozum, ve svém věku s dechem?

J. Kanioková 19.10.2013 19:31

Jezuskote, to je skvělý nádherný článek...

měla jsem pocit, že jste psala o mně..

A ti věčně nespokojení kritici - pro některé je to způsob realizace. Hledají nad čím by se mohli spravedlivě rozčílit a když to naleznou a spravedlivě se rozčílí, prožívají vrcholné uspokojení.   

V podstatě je to závislost. Se stejnou motivací jiní zas hledají, kdo o nich co ošklivého kde napsal. Nějak se ta naše mentalita nevyvíjí k lepšímu, číst si některé diskuze je skoro o zdraví.. Kdepak diskutovat o tématu příspěvku, nejdůležitější je urazit jeho pisatele..

"Jen málokteří lidé mohou být šťastni, aniž by nenáviděli nějakou osobu, národ nebo tvora."  Bertrand Russell  

L. Severa 19.10.2013 14:59

Perfektní!

Poznámka k hudebním žánrům.  Pamatuji, že dnešní lidově písně se označovaly jako národní. K lidové hudbě se počítala dechovka, různé šramly a orchestry provozující muziku např. Vejvody, Vacka a jiných autorů. 

Dnes se již zapomíná, že komunisté měli nějaký čas problémy s "dekadentní " Janáčkovou tvorbou, že stáhli z knihoven Čapka, ale i např. Verneovky a prakticky skoro všechny západní autory.

K. Filek 19.10.2013 9:48

volit?

Pěkné,ale zbytečně dlouhé.Také jsme ženam zaměstnaným na úpravně uhlí říkali,že to jsou rudé otrokyně.Musely udělat za málo peněz hodně práce.Nikdo si neumí představit v jakých podmínkách musely pracovat.Člověk si však zvykne a po čase si myslí,že je to tak v pořádku.