Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SPOLEČNOST: ODS a paní Vaculíková

Po lednovém kongresu ODS, kdy do předsednictva nebyla zvolena paní Alexandra Udženija, ač neměla protikandidáta, se objevila logicky otázka, proč se žena nedostala do vedení.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MP

Následující pasáž považuji za nejhodnotnější z celého článku.

Cituji: ... Ludvík Vaculík vždy ženě oponoval s tím, že bez důkazů někoho bránila či odsuzovala. Věřil lidem nahoře: myslel si, že musí vědět, proč a jak rozhodují. Domníval se zřejmě, že všichni lidé musí sledovat nějaký vyšší zájem, a vůbec si nepřipouštěl, že by mohli myslet jen na sebe. Kvůli tomu se doma hádali i na počátku padesátých let, kdy probíhal proces s Rudolfem Slánským. Paní Vaculíkové od počátku bylo jasné, že na těch lidech je páchán zločin, a jak sama říkala, již po roce 1945 dost přesně tušila, co s komunisty nastane, když viděla, k jakým dochází manipulacím. Vaculík na počátku skoro všemu věřil.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz