24.4.2024 | Svátek má Jiří


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Effenberk 20.6.2010 16:51

Školné ano, a vysoké.

Specielně pro lékařské fakulty. Po odpracování třeba 10 let v českém zdravotnictví, velkou část vrátit. U lékařů, kteří ihned po škole jdou pracovat do zahraničí, žádná úleva. Minimální školné pro technické obory. Diferencovat i podle studijních výsledků.

D. Polanský 20.6.2010 18:02

Re: Školné ano, a vysoké.

Právníci pak ještě větší, až supervysoké.

P. Novák 20.6.2010 0:04

Na celý život?

Tak teda nevím,jestli je 80000 dluh na celý život.Pravda,ojetýho golfa si koupí o dva roky později.Každý by měl zvážit,zda na to má /hlavu/ a zda najde v daném oboru uplatnění.Kde kdo jde na pajdák,a pak si stěžuje na výšku mzdy ve školství.Proč? Co bude tvořit za hodnoty šedesát procent populace s vysokou školou? Ono by možná stačilo,nedegradovat vzdělání. Maturitu dnes udělá opravdu i člověk,kterej by před dvaceti lety měl problém dodělat učňák.

I. Vitula 19.6.2010 21:15

Ale

ono to školné odložené být nemusí. Může, ale nemusí. Školné bude moci být placeno přímo, ale také na něj může být půjčka s odloženým splácením. Aby někdo neměl obavu, že by mohl být ze sociálních důvodů ze studia vyloučen.

S. Maršálek 19.6.2010 11:36

Slušný univerzální názor.

Ano, takto by měli přemýšlet strůjci studentské dluhové pasti. Váš názor by určitě získal příznivce i na levici.

I. Vitula 19.6.2010 21:20

Re: Slušný univerzální názor.

Za dřevního socialismu sice školné nebylo, ale studenti trávili prázdniny na budovatelských brigádách nebo vojenských cvičeních. Během studia jsem nikdy neměl 2 měsíce prázdnin a výdělky na stavbách socialismu byly v lepším případě tak na měsíc VŠ živobytí. Po skončení VŠ se vysokoškolák mimo nomenklaturní místa (podmíněná členstvím ve straně) neměl šanci vyrovnat ekonomicky spolužákům z ZŠ, kteří šli např. na řemesla. Po celý život.

V. Běhal 19.6.2010 10:41

Školné pro některé školy

Současný systém, kdy vysoká škola dostává příspěvek na každého žáka, vede k navyšování počtu studentů a snižování úrovně jejich vzdělání.Je faktem, že na školy technického zaměření je zájem malý. Jde totiž o náročné studium a posléze o náročnou práci. Problém je matematika, které je na středních školách věnována nedostatčný počet hodin a studenti jsou jí stresováni. Techniky však naše ekonomika nutně potřebuje a bude potřebovat. Na druhé straně je velký zájem o různé humanitní vědy nebo spíš pavědy, které není snadné vystudovat, ale bude stále těžší najít pro jejich absolventy zaměstnání. Stačí se podívat, co všechno se studuje na UK v Praze.Pokud si někdo bude chtít studovat obor, který není pro společnost potřebný, tak ať si studium platí.