26.5.2022 | Svátek má Filip
Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
rehek 7.4.2009 1:31

Re: Ano "chudobou", především tou duševní, jestli vyjímečně chápete, o co jde.

Člověku se to dá říct do očí - ale mezi námi jsou tací, kteří to nesnesou a berou to "obličejem"  jako "odporné nadávání". Rv

rehek 7.4.2009 1:16

Re: Hospodské řeči zhrzeného listopadového klíčového revolucionáře, který byl líný jednat, když Havel s Klausem po roce 1989 zhasli

;-O Karkulko, Karkulko!! Ty uličnice jedna!! Jak dlouho bude čekat babička na bábovku, kterou jsem jí upekla k narozeniám ???  Cože???  Tak ty píšeš klidně do diskuze a před tím vypiješ celou láhev červeného vína, kterou jsem k bábovce přidala ??? No ty se teda těš !! Jen co se vrátíš domů !! To bude mít lískovka hody na tvé prdýlce !! A měsíc se mi nehneš z chalupy a ani na internet  ;-O

(Omluvte ji, pane doktore - je ještě malá a hloupinká...)

rehek 7.4.2009 1:04

Re: Autorovy deprese

Jaké měli tehdy v ČKD prémie? Tím se "chlapi" nechlubili? Vzhledem ke skutečnosti, že vedli komunistickou loutku, tak určitě s odměnou nebyli nespokojeni - spíš bych si troufnul tvrdit, že potichu chrochtali blaherm po vzoru prasete bradavičnatého.

rehek 7.4.2009 0:55

Re: je to sice tady bída

Na koho že se ukazovalo prstem...? Tenkrát mi padlo do oka smítko, tak jsem ten ukazující prstík nějak přehlídnul...

rehek 7.4.2009 0:46

Re: Pane Hofhanzle, už si jednou dejte říci, a uznejte, že lidé jsou jen lidé ! Jsou mezi nimi i parchanti a nic s tím nenadéláte ! Důležitý je výsledek ! Kapitalismus je tady a to je důležité ! Dzp.

Tady někdo neví, jak správný kapitalismus vypadá...

Pokud si pamatuji dobře - kvalitní produkty se "občas dovážely" (rozuměj pašovaly) ze "západu". Nebyl u nás  vietnamsko-čínský mor (též perfektnmí moderní vý-dobytek našich pokrokových komunistů), ale bylo tu relativně kvalitní ba i některé ojediněle velmi dobré zboží (kvalita byla úměrná socialistickému uvědomění). A to na Západě ještě byli tehdy ještě tak zaostalí, že neměli v obchodech nápisy "Češi nekrást!!!" a psali pravdivě o naší sqělé socialistické společnosti (jen dodnes nechápu, proč se pravda soudruhům nelíbila, ked v Sovätskom Zväze tlačili továryšči noviny ЛРАВДА).

Hradečák 26.2.2009 23:49

Re: Glosa

Pardon: v předposledním odstavci namísto prvního slova "protože", mělo být "pročež".

Hradečák 26.2.2009 23:42

Glosa

Vážený pane. Přiznám se, že jsem Váš článek nedočetl do konce. Nebylo třeba. Nejspíš vím, co bude následovat po prvních odstavcích. O zločinnosti komunismu, jeho naprosto devastačním vlivu na společnost toho byly napsány již nejspíš milióny stránek. Jedno potom ale nechápu: jak je možné, že tato společnost mající za sebou přes 40 let vlády těchto zločinců dovolí, aby se jejich pohrobci nadále těšili přízni zhruba 10% voličů!!??

Určitě namítnete, že vysvětlení je celá řada. Netřeba se o nich zmiňovat, každý nechť si sáhne do svého svědomí. Nejspíš namítnete, že chyb proč tomu tak je, je spousta; každý o nich ví, pročež netřeba je popisovat. Každý normální člověk s IQ aspoň 50 pochopil, že řádně zatočit po "bolševickém stylu" se s nimi mělo hned v roce 89 nebo aspoň nedlouho poté. Proč k tomu, sakra, nedošlo???

Protože dnes sedí ve vysokých funkcích ti samí, co tam byli před tímto rokem. A je sakra jedno, jestli jsou modří nebo oranžoví. Copak s tím asi uděláme, nechceme-li tuto republiku odepsat na mezinárodním fóru?  Co uděláme s úředníky a funkcionáři, kteří kradou tak očividně, že to hne žlučí snad každému člověku, který kouká, jak přežít? (Přeháním. Samozřejmě. Průměrný plat je dnes přeci kolem 23000 Kč!!!).  Co uděláme se soudy, které nesoudí, a pokud ano, pak v zájmu těchto "vyvolených"? Co uděláme s policií, armádou a vůbec všemi státními úředníky, kteří si dělají co chtějí, ze státu a lidí dojnou krávu a nic jim za to nehrozí??? Za co berou poslanci své horentní platy, když nejsou schopni stvořit zákon, který má smysl, a jen na sebe hází bláto, místo aby dělali, co mají???

Nemyslíte, že je na čase vyrazit do ulic a vzít do ruky ne klíče, ale klacky?????

 

Wotan 26.2.2009 10:45

Re: Vítězný únor

Utíkej honem k doktorovi, vezme tě bez čekání a bez poplatků:-D

Mistr Jan Hus 26.2.2009 10:01

Proč umí pravice pouze krást? Je to snad program?

;-D;-D;-D

Helena 26.2.2009 1:30

Re: Nevzít ani kůrku

Co s tím budete dělat, pane brblal?

Peter 25.2.2009 23:33

Re: Autorovy deprese

Vazeny  "Psychiatr", k Cestmirove cti Vam mohu prohlasit, ze pan Hofhanzl neprochazi zadnymi depresemi. On totiz tvrdi a mluvi od doby kdy ho osobne poznam (1975) stale stejne. Cestmir je jeden z mala tzv. politiku ktery se muze klidne podivat na sebe do zrcadla a prohlasit o sobe ze zil jako chlap. Vase idiotske filosofovani na webu potvrzuje, ze jste prislusnikem svejkovskeho naroda ktereho zadny zapadni politik nebere a nemuze brat vazne.  

MK 25.2.2009 22:54

Re: To je možné

Zima nemá rád V.Klause, protože mu kdysi pobořil na písečku bábovičky. Tato skutečnost ho natolik frustrovala, že má ještě dnes i v krvi žluč.

MK 25.2.2009 22:44

Re: Správně typický český Anonyme, k tomu, že jsou Češi přiblblí se mají připitoměle usmívat a být optimističtí. Jinak to dělá špatný dojem.

ANONYME, MÁTE RECHT. R^R^R^

jerry, the black mouse 25.2.2009 22:29

Přečetl jsem si to se zájmem, jako vše ,co teď napíšete...

Ale zase nepřeceňujete minulé časy před komunisty? I tehdy nežili samí Masarykové a stateční vojáci... A mohli bychom jít až k počátku našich dějin-s překvapením jsem zjistil , že svatováclavské legendy se dost podobají legendám novodobým-např. jak Václav Havel porazil komunismus, jen ty zázraky chybějí...:-)

Satan 25.2.2009 22:02

Re: Autor z článku nazvracel na celé české dějiny

To je obludnost co může vůbec z tzv.inteligenta vylézt!

mamina 25.2.2009 21:50

Re: Celé je to úplný nesmysl

" Tenkrát se cinkalo z jednoho hlavního důvodu, všichni se chtěli mít líp. " Neberte si tak velká sousta, dítě. )

Abychom zůstali v realitě, postačí zůstat u obsahu článku - u hry na "jako". [ A že ji hraje především "jako" elita !!!

zipx 25.2.2009 21:18

Celé je to úplný nesmysl

Kdo tady měl v roce 89 udělat lepší změnu? Ta třetí pokřivená generace? Autor sám píše, že komunismus zlikvidoval elity, vymýtil čest a morálku. V tom roce mi bylo 18, stál jsem na náměstí a hleděl s otevřenou pusou. Popravdě jsem tehdy myslel že socialismus je u nás na pořád. Nic jiného jsem reálně neznal. Takže nejvíc ze všeho, mě jeho konec překvapil. Tenkrát se cinkalo z jednoho hlavního důvodu, všichni se chtěli mít líp. Pocit že můj šéf je idiot je celkem běžný, ale tenkrát to překročilo všechny meze, většího trotla než byl Jakeš si už nikdo neuměl představit.

Jaký průběh listopadových změn by autora uspokojil? To se měli viníci sami potrestat v zájmu vyššího principu mravního? Za socialismu se často říkalo že "nejsou lidi" a byla to pravda. Jsme o jednu generaci dál, zbývají ještě tři. Čtyři generace jsou minimum pro viditelnou změnu. A že to vše začalo už před válkou? To každopádně, ale před tou třicetiletou..  bitvou na Bílé Hoře. A pravděpodobně ještě dřív, na Moravském Poli roku 1278. Je to dávno, ale je dobré vědět že s naší zbabělostí tomu tak vždy nebylo. Na druhou stranu morálku bych v těch časech raději příliš nezkoumal.

Ale zůstaňme v realitě. Píše se rok 2009, naše životní úroveň nebyla nikdy vyšší, svůj nesouhlas s politikou můžeme vyjádřit ve svobodných volbách nebo se beze strachu odstěhovat kamkoliv jinam. Naši politikové jsou našim obrazem, přesně takoví jaké si zasloužíme. Iluze o naší vyjímečné kulturnosti je díkybohu pryč. Stojíme pevně na zemi a to co vidíme je skutečnost. Historii nezměníme, ale do budoucna máme naději na lepší časy, fyzicky vzato bez nás, nicméně troufám si říct, statisticky významou :-)

Minutus 25.2.2009 19:20

Já myslel, že už všichni zapomněli

a přece je tu někdo, kdo článeček napíše, slzičku zamáčkne a dojetí se neubrání ..

:-) 25.2.2009 19:17

Re: Ludvo sakra kde jste na staromáku viděl pražáky.......Re: Měl jsem dojem,

Ty jsi magor!!

Kajan 25.2.2009 19:08

ODS se stala, pod vedením Mirka Topolánka, občanskou socialistickou stranou ! Nedá se nic dělat, je to tak! Dzp.

Hrad 25.2.2009 18:50

Re: Ludvo sakra kde jste na staromáku viděl pražáky.......Re: Měl jsem dojem,

Také "prý" 5 ooo. Zato vrchol hospodářské krize u nás v roce 1932 slavilo 960 000 nezaměstnaných. To v době, kdy 32 % lidí bylo v zemědělství a samozásobitelské možnosti zmirňovaly dopad té krize. Místo těch svých žvástů zakopávej konzervy, dokud ještě jsou. Nebo, raději se modli.

xxxKubeš 25.2.2009 18:49

Autorovi

R^

Hrad 25.2.2009 18:38

Re: Autorovy deprese

To kdyby jsi  řekl do očí  hlasitě chlapům z bývalé ČKD v Praze, kteří skutečně tlačili Havla na hrad a dělali si legraci ze Štěpána, kdy to ještě legrace nebyla, tak ti zmenší tvůj karfiolový ksicht o to co jiným vyrostlo kolem prdele. Rychle byli totiž na dlažbě. Podle hesla modrokabátníků: "lůzo pomoz, a vypadni". Ó jak slušné a občanské.....8-o Lidé mají paměť!!!!

Hrad 25.2.2009 18:30

Re: Souhlasím pane Hofhanzl a začněte prosím u sebe.s odnaučováním lhát.....

Místo těch svých keců dělej něco užitečného. Zační třeba svět zbavovat sociálních problémů a pokud se ti to do dvaceti let podaří, Komunistickým manifestem si budou i ti nejvíc natvrdlí vytírat prdel(Y) Když tě ale čtu, tak vážně pochybuji. Z toho co plodíš silně cítit, že jízda jenom na houpacím koni ti dělá obrovské potíže.  

Kecal. 25.2.2009 18:20

Re: Měli jste příležitost, stát se demokratickou suverénní zemí a je z vás kLausifát, s důrazem na "laus" = štěnice, mizerný

Právě že je tady hodně prasat jako M.Zima tak to tak všechno vypadá. Jedna strana něco dělá druhá jenom kecá.

Kecal. 25.2.2009 18:11

Re: Házet perly sviním

Takovejch brblalů je a stud jim nic neříká.Hovado holt zůstane hovadem.

Anonym 25.2.2009 17:00

Re: Správně typický český Anonyme, k tomu, že jsou Češi přiblblí se mají připitoměle usmívat a být optimističtí. Jinak to dělá špatný dojem.

No to víte, pane M. Zima, každý nemá na to být tak inteligentní jako jiní přispěvatelé. A my, přiblblí, řešíme své každodenní hloupé a přízemní problémy, aniž bychom se museli usmívat jako Američané, ale také aniž bychom museli číst hned po ránu něčí depresivní jeho vlastním metabolismem vyloučené škodliviny.

Mějte hezký zbytek dne. A.

PRASI DENT 25.2.2009 15:34

Re: je to sice tady bída

Tito a podobní se s bolševiky paktovali a právě proto je podivné, že po svém USPĚLI i po HADRÁKU.....

brblal 25.2.2009 15:30

Re: je to sice tady bída

Myslí si někdo,že Krejčíř,Kožený,Mrázek,Helbigové a mnoho dalších posametových  "hrdinů" byli v KSČ ?Nějak si to nedovedu představit.

brblal 25.2.2009 15:26

Nevzít ani kůrku

to by bylo nejlépe.Divím se,proč se již dávno nezbouraly všechny králíkárny,postavené eletrárny,školy,zimní stadiony co tu zůstaly po těch komunistických zločincích.Zemědělství,textilní průmysl,porcelánky,sklárny,ba dokonce celou řadu nemocnic už jsme zlikvidovali.Za těch necelých dvacet let nám vyrostli nejen milionáři ale dokonce i miliardáři,což na západě je za tak krátkou dobu nemyslitelné.Naše specializace se ubírá cestou vyspělých tunelářů,podvodníků a jiných hochštaplerů.