28.5.2022 | Svátek má Vilém


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Hradečák 26.2.2009 23:42

Glosa

Vážený pane. Přiznám se, že jsem Váš článek nedočetl do konce. Nebylo třeba. Nejspíš vím, co bude následovat po prvních odstavcích. O zločinnosti komunismu, jeho naprosto devastačním vlivu na společnost toho byly napsány již nejspíš milióny stránek. Jedno potom ale nechápu: jak je možné, že tato společnost mající za sebou přes 40 let vlády těchto zločinců dovolí, aby se jejich pohrobci nadále těšili přízni zhruba 10% voličů!!??

Určitě namítnete, že vysvětlení je celá řada. Netřeba se o nich zmiňovat, každý nechť si sáhne do svého svědomí. Nejspíš namítnete, že chyb proč tomu tak je, je spousta; každý o nich ví, pročež netřeba je popisovat. Každý normální člověk s IQ aspoň 50 pochopil, že řádně zatočit po "bolševickém stylu" se s nimi mělo hned v roce 89 nebo aspoň nedlouho poté. Proč k tomu, sakra, nedošlo???

Protože dnes sedí ve vysokých funkcích ti samí, co tam byli před tímto rokem. A je sakra jedno, jestli jsou modří nebo oranžoví. Copak s tím asi uděláme, nechceme-li tuto republiku odepsat na mezinárodním fóru?  Co uděláme s úředníky a funkcionáři, kteří kradou tak očividně, že to hne žlučí snad každému člověku, který kouká, jak přežít? (Přeháním. Samozřejmě. Průměrný plat je dnes přeci kolem 23000 Kč!!!).  Co uděláme se soudy, které nesoudí, a pokud ano, pak v zájmu těchto "vyvolených"? Co uděláme s policií, armádou a vůbec všemi státními úředníky, kteří si dělají co chtějí, ze státu a lidí dojnou krávu a nic jim za to nehrozí??? Za co berou poslanci své horentní platy, když nejsou schopni stvořit zákon, který má smysl, a jen na sebe hází bláto, místo aby dělali, co mají???

Nemyslíte, že je na čase vyrazit do ulic a vzít do ruky ne klíče, ale klacky?????

 

Hradečák 26.2.2009 23:49

Re: Glosa

Pardon: v předposledním odstavci namísto prvního slova "protože", mělo být "pročež".

Mistr Jan Hus 26.2.2009 10:01

Proč umí pravice pouze krást? Je to snad program?

;-D;-D;-D

jerry, the black mouse 25.2.2009 22:29

Přečetl jsem si to se zájmem, jako vše ,co teď napíšete...

Ale zase nepřeceňujete minulé časy před komunisty? I tehdy nežili samí Masarykové a stateční vojáci... A mohli bychom jít až k počátku našich dějin-s překvapením jsem zjistil , že svatováclavské legendy se dost podobají legendám novodobým-např. jak Václav Havel porazil komunismus, jen ty zázraky chybějí...:-)

zipx 25.2.2009 21:18

Celé je to úplný nesmysl

Kdo tady měl v roce 89 udělat lepší změnu? Ta třetí pokřivená generace? Autor sám píše, že komunismus zlikvidoval elity, vymýtil čest a morálku. V tom roce mi bylo 18, stál jsem na náměstí a hleděl s otevřenou pusou. Popravdě jsem tehdy myslel že socialismus je u nás na pořád. Nic jiného jsem reálně neznal. Takže nejvíc ze všeho, mě jeho konec překvapil. Tenkrát se cinkalo z jednoho hlavního důvodu, všichni se chtěli mít líp. Pocit že můj šéf je idiot je celkem běžný, ale tenkrát to překročilo všechny meze, většího trotla než byl Jakeš si už nikdo neuměl představit.

Jaký průběh listopadových změn by autora uspokojil? To se měli viníci sami potrestat v zájmu vyššího principu mravního? Za socialismu se často říkalo že "nejsou lidi" a byla to pravda. Jsme o jednu generaci dál, zbývají ještě tři. Čtyři generace jsou minimum pro viditelnou změnu. A že to vše začalo už před válkou? To každopádně, ale před tou třicetiletou..  bitvou na Bílé Hoře. A pravděpodobně ještě dřív, na Moravském Poli roku 1278. Je to dávno, ale je dobré vědět že s naší zbabělostí tomu tak vždy nebylo. Na druhou stranu morálku bych v těch časech raději příliš nezkoumal.

Ale zůstaňme v realitě. Píše se rok 2009, naše životní úroveň nebyla nikdy vyšší, svůj nesouhlas s politikou můžeme vyjádřit ve svobodných volbách nebo se beze strachu odstěhovat kamkoliv jinam. Naši politikové jsou našim obrazem, přesně takoví jaké si zasloužíme. Iluze o naší vyjímečné kulturnosti je díkybohu pryč. Stojíme pevně na zemi a to co vidíme je skutečnost. Historii nezměníme, ale do budoucna máme naději na lepší časy, fyzicky vzato bez nás, nicméně troufám si říct, statisticky významou :-)

mamina 25.2.2009 21:50

Re: Celé je to úplný nesmysl

" Tenkrát se cinkalo z jednoho hlavního důvodu, všichni se chtěli mít líp. " Neberte si tak velká sousta, dítě. )

Abychom zůstali v realitě, postačí zůstat u obsahu článku - u hry na "jako". [ A že ji hraje především "jako" elita !!!

Minutus 25.2.2009 19:20

Já myslel, že už všichni zapomněli

a přece je tu někdo, kdo článeček napíše, slzičku zamáčkne a dojetí se neubrání ..

Kajan 25.2.2009 19:08

ODS se stala, pod vedením Mirka Topolánka, občanskou socialistickou stranou ! Nedá se nic dělat, je to tak! Dzp.

xxxKubeš 25.2.2009 18:49

Autorovi

R^

brblal 25.2.2009 15:26

Nevzít ani kůrku

to by bylo nejlépe.Divím se,proč se již dávno nezbouraly všechny králíkárny,postavené eletrárny,školy,zimní stadiony co tu zůstaly po těch komunistických zločincích.Zemědělství,textilní průmysl,porcelánky,sklárny,ba dokonce celou řadu nemocnic už jsme zlikvidovali.Za těch necelých dvacet let nám vyrostli nejen milionáři ale dokonce i miliardáři,což na západě je za tak krátkou dobu nemyslitelné.Naše specializace se ubírá cestou vyspělých tunelářů,podvodníků a jiných hochštaplerů.

Helena 26.2.2009 1:30

Re: Nevzít ani kůrku

Co s tím budete dělat, pane brblal?

Lada _sf 25.2.2009 14:11

Házet perly sviním

Určitě znáte tohle rčení, to přesně udělal autor, část lidí to nechápe a část to ani nechce pohopit :-/ 

Kecal. 25.2.2009 18:11

Re: Házet perly sviním

Takovejch brblalů je a stud jim nic neříká.Hovado holt zůstane hovadem.

Štváč 25.2.2009 13:50

je to sice tady bída

a samej komouš, ale to že jsem se dožil konce jejich totalitního vládnutí a ukázání prstem na bolševika jako vraha a lumpa, mně  vynahrazuje všechny nepříjemnosti, které tady asi ještě zažiji. Bylo jich tu prostě hodně, skoro každý měl někoho z rodiny "u nich" a tak ta nenávist vůči komunistům není tak silná, jak by si zasloužili. Navíc čas pracuje pro ně, tím myslím i ty, co zahodili rudou knížku.

brblal 25.2.2009 15:30

Re: je to sice tady bída

Myslí si někdo,že Krejčíř,Kožený,Mrázek,Helbigové a mnoho dalších posametových  "hrdinů" byli v KSČ ?Nějak si to nedovedu představit.

PRASI DENT 25.2.2009 15:34

Re: je to sice tady bída

Tito a podobní se s bolševiky paktovali a právě proto je podivné, že po svém USPĚLI i po HADRÁKU.....

rehek 7.4.2009 0:55

Re: je to sice tady bída

Na koho že se ukazovalo prstem...? Tenkrát mi padlo do oka smítko, tak jsem ten ukazující prstík nějak přehlídnul...

Malý Aston 25.2.2009 13:48

A nyní vážně,kde to dneska Filip a Paroubek oslavují?

Přeci není možné aby se někde naši soudruzi nesešli a nezavzpomínali jak tady budovali lepší zítřky.Kdo tam bude mluvit,kdo recitovat,jaké usnesení přijmou a jakou zdravici a komu pošlou?:-D

gnomon 25.2.2009 13:03

Vítězný únor

se mesmazatelně zapsal do evolučního vývoje české společnosti. Kdyby nebylo vítězného února neměli bychom se tak dobře jako dnes. Musíme porovnat náš  současný blahobyt s životní úrovní ostatních zemí ve světě a nedívat se s pesimismem  a s českými očmi. Jak říká pan president Klaus máme se tak  dobře jako nikdy jindy.

Malý Aston 25.2.2009 13:10

Re: Vítězný únor

A to si ještě představme,že by tady komouši nevládli od roku 1948 do roku 1989.To blaho by jsme ani neunesli.:-D

Ludva 25.2.2009 13:37

Re: Vítězný únor

Malá oprava: "měli jsme se tak dobře jako nikdy předtím", krize je krize.

Malý Aston 25.2.2009 13:43

Re: Vítězný únor

Já se mám dnes,kdy je nejhorší krize daleko lépe než za prosperity v dobách Husáka. :-D

Ludva 25.2.2009 14:00

Re: Vítězný únor

To Vám závidím, pro mě bylo mládí větší hodnotou než politika. I když, když se nad tím zamyslím, škoda, že se ty režimy neprohodily, v mládí kapitalizmus ve stáří socializmus, by bylo možná lepší.

Malý Aston 25.2.2009 14:19

Re: Vítězný únor

Vy jste to napsal krásně.Tak to mělo být,když jsme byli mladí tak jsme nemohli cestovat a na stáří se jezdit dívat jak tam zase zahnívají nemá smysl.:-D

RomanL 25.2.2009 14:38

Re: Vítězný únor

... že by vám jako v důchodu všechno co jste za život vybudoval sebrali a nechali vám stovku na měsíc jako důchod? To už tady jednou bylo, někteří takoví ještě žijí mezi námi, zkuste se zeptat. Ale chápu, vy jste to myslel zřejmě trochu jinak, nicméně to původní riziko tu stále je...

Wotan 26.2.2009 10:45

Re: Vítězný únor

Utíkej honem k doktorovi, vezme tě bez čekání a bez poplatků:-D

gerontusinza 25.2.2009 12:40

Souhlasím pane Hofhanzl a začněte prosím u sebe.s odnaučováním lhát.....

hlavně so přečtěte vše co jste zde sice nenalhal a pokroutil jak se dalo.......  Takže "...kyjevský stát už dávno...." ale to, i blbec ví, není Rusko, to vždy byla Moskva, ale to nic, tak to pokračuje dál..... a likvidace osob nepřátelských státu(rozuměj protektorátu) s celými rodinami tedy dětmi....inu a v tom sebemrskačství pokračujete    .....  my jsme přes pitomou propagandu byli hrdi naše piloty a vojáky od Tobruku kteří potom různí Rusíni s zzv českou příslušnostícpřišedší z gulagu kde si vyzkoušeli co člověk vydrží, zkoušeli co  jejich kámoši soudruzi a národ  vydrží...... z těch přežila ovšem taky jenom kapka a o těch jste tak moc dřív nemluvili.. /dokonce jsem si myslil, že Vaš je už po smrti)..... i toho Svobodu vykopli .......;-D Inu pane asi by stálo zato skutečně objevit i další konkrétní viníky a nekecat jen o Gottwaldovi a Zápotockém.... jo a mimochodem, doktorka Horáková byla statečná žena, chtělo by to aby byl zveřejněn bez "úprav" proces s ni i dalšími....... už mě unavuje vidět pořád jedny a ty samé záběry, když vím že moji rodiče i za komoušů ten proces sledovali...... nebo se bojíte nároru lidí tak jako komunisti......? ani bych se nedivil .......při tak pitomých desinformacích ve veřejných rozhlasových prostředcích, že Horáková byla těhotná.......:-/ Je to systém, jak nýmandi dávají do ruky účinnou zbraň komunistům ...tj. jednoznačně prokazatelnou lež.

Hrad 25.2.2009 18:30

Re: Souhlasím pane Hofhanzl a začněte prosím u sebe.s odnaučováním lhát.....

Místo těch svých keců dělej něco užitečného. Zační třeba svět zbavovat sociálních problémů a pokud se ti to do dvaceti let podaří, Komunistickým manifestem si budou i ti nejvíc natvrdlí vytírat prdel(Y) Když tě ale čtu, tak vážně pochybuji. Z toho co plodíš silně cítit, že jízda jenom na houpacím koni ti dělá obrovské potíže.  

Psychiatr 25.2.2009 12:00

Autorovy deprese

Autorovy osudy jsou podobné vzpomínkám pravidelných návštěvníků záchytek: Bujará oslava až do bezvědomí /Listopad/, bolestivé probuzení z deliria a pokuta /kupónová knížka bez náhrady/, chvilka abstinence /šplh k nové politické elitě/, slavení pohody a nová bezvědomí /funkce v novém režimu/,  nevolnost s depresemi  /příspěvky do novin po kariérním pádu v pokročilém věku/.

Doufejme, že vše nakonec dobře dopadne a pan Hofhanzl nám v příštím článku ukáže něco veselejšího - obraz budoucího ráje v české kotlině pod svým vedením. Ráje na věčné časy a pro všechny ...

Malý Aston 25.2.2009 12:38

Re: Autorovy deprese

No nevím,zda to myslíte vážně.Ti co bujaře oslavovali/listopad 1989/ jak jsem je tam osobně viděl dnes zase volí KSČM nebo ČSSD,bolestivé probuzení mají ti samí neboť byli přesvědčeni že budou pracovat jako za Jakeše a mít se jako rakušáci a šplh volný do politiky se dařil dobře těm,kteří jako špatní soudruzi byli těmi dobrými soudruhy vyhozeni od soudruhů po roce 1968 jako Pithart,Jičínský a jiní nebo disidentíci také vyučení na školeních KSČ.V prvém období byl doklad" Disident" klíč do nejvyšších finkcí bez ohledu na to co je to za debila.A já mám zkušenost,že ten kdo dobře pracoval za komančů začal dobře pracovat a hlavně pro sebe a svou rodinu i po roce 1989 a ti cinkači kteří cinkali nic neuměli a dneska mají deprese. A pokud se domníváte že Paroubek Vás dovede zase do RAJe ,čtvrté skupiny je to možné.:-D