19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ochrana života vs. právo na svobodu

I ti, kdo jednají eticky, mohou ohrozit lidský život. Proto musí být zvažována ochrana života a právo na svobodu stejně jako ochrana života a možnost ekonomického kolapsu, zaznívá stále častěji v Evropě a my bychom na to neměli zapomenout.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hatina 21.4.2020 20:09

Otázka etiky je sice naprosto správná, jenže je nutné si položit taky otázku, kdo ponese za konkrétní rozhodnutí osobně právní zodpovědnost..Stačí připomenout že pokud se nyní uvažuje o promoření populace, tak se doporučuje chránit rizikové skupiny. Jenže - to nejsou jen důchodci (z nichž řada ale taky pracuje), ale taky lidé s různými chronickými chorobami napříč všemi věkovými skupinami. Plus třeba rodiče, kteří by se museli doma starat o menší děti s těmito riziky.

Tož - a jistě už to mají podobní "odborníci" na etiku promyšlené, kdo bude u těchto lidí rozhodovat že jsou rizikoví a nemohou pracovat/na veřejnost, musí být doma, mají nárok na výplatu státních podpor a další potřebnou pomoc. atd. Bude stačit

a) Pouhé zaevidování..b) Žádost a čestné prohlášení c) Potvrzení obvodního doktora d) Rozhodnutí posudkové komise (jak každý dobře ví, ta rozhoduje v řádu mnoha měsíců) e) Budou to posuzovat dle svých měřítek sami úředlníci?

f) Vytvoří se na to nějaké "etické komise", které si ty lidi budou předvolávat a zkoumat proč nemůžou pracovat

No a hlavně, kdo ponese v těchto rozhodnutích vymahatelnou zodpovědnost za škody ?? Doktoři? ˇuředníci? Nebo snad ti odborníci na etiku?