17.4.2021 | Svátek má Rudolf


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Gerin 9.7.2008 14:26

Proč máme společná veřejná místa přenechávat nepřizpůsobivým živlům?

Platí daně? Neplatí, tak ať nepřepínají a táhnou smrdět někam jinam. Demokracie je diktatura většiny, jasný.

Jirka 9.7.2008 8:56

Nikomu to nepřeji, ale ...

Pane Hvížďalo, nikomu bych pobyt v koncentračním táboře nepřál, nepřeji proto ani Vám, abyste měl někdy možnost reálně porovnávat rozdíl mezi koncentrákem a zákazem pití. Chápu, že Vaše srovnávání má upozornit na vylučování lidí ze společnosti, ale  i při respektování nadsázky je tohle nikoli přehnané, ale už hloupé. Nejsem přítelem zákazů, na druhé straně je opíjení a povalování na veřejných místech také svobodným rozhodnutím - nebo alespoň důsledkem předchozích více méně svobodných rozhodnutí. Neberu nikomu právo žít po svém, neberte prosím Vy ostatním právo, aby se jim tito lidé nelíbili. Oni totiž opravdu obtěžují. Praha jim nabízí pomoc a řešení jejich situace, většině z nich ale jejich život vyhovuje. Do jisté míry se tedy vylučují sami. Není to příjemné, není to ideální ani pro ně ani pro okolí, ale život ideální není a všechna řešení jsou pro někoho lepší a pro někoho horší.  Já osobně bych se zakazujícími  vyhláškami zacházel opatrněji, ale promiňte, Lety, to je něco úplně jiného a i intelektuální slovní ekvilibristika by měla mít své meze.   

mamina 8.7.2008 23:04

Nejsou to jen přeKlepy?

Jak se lze "přizpůsobit systému"? Není systém souborem pravidel? Nemyslí tedy někteří diskutující spíše PRAVIDLA, když píší o potřebě přizpůsobení se? Myslejí oni při tom na pravidla totálně barvených (vlnou make UP!") anebo na pravidla o vrstvu jim samotným bližší - pravidla civilizovaných lidí, tzv. "společnosti"? Nemohu uvěřit, kolik talentovaných lidí napadne jen zametat 8-o

mamina 8.7.2008 22:36

Ja nefrštéhén čésky

Fafa 8.7.2008 22:02

AndyO:

chlast na náměstí nezacina byt normalni, chlast na namesti je normalni uz od doby, co byla namesti vynalezena. ;-) 

Pokud si na Staromaku sedne turista do restaurace se zahradkou a da si pivo, tak se nic nedeje. Pokud si sedne na lavicku pred zahradkou a prinese si s sebou pivo ze samosky, tak jsem spolecensky vyvrhel. Yak jste to myslela?

AndyO 8.7.2008 22:10

Re: fafo

víte velmi dobře, jak jsem to myslela, takže vaše poznámky jsou zbytečné. Ale možná že nerozlišujete výrazy "chlast" a "dát si pivo".

Nebo jste nikdy nebyl v lokalitách, kde tento sport většina bezdomovců provozuje.

Fafa 8.7.2008 22:44

AndyO:

byl, samozrejme. Pak ale at ta vyhlaska zakazuje moceni, kaleni, zebrani; co tak zrovna opravdu vadi. Jaky smysl ma napsat vyhlasku a verejne priznat,  ze u slusne oblecenych nepachnoucich lidi se nebude vyzadovat jeji dodrzovani.

Ypsilon 8.7.2008 22:55

Re: AndyO:

Fafo, na tyhle činnosti stačí zákon o přestupcích, přesný paragraf se mi nechce hledat, ale znečišťování veřejných prostranství tam je a na žebrání už má Praha vyhlášku snad od půlky 90.let.

hehe 8.7.2008 20:24

bez

Strašně by mě zajímalo,co znamená vyřešení problému bezdomovců v Praze jejich odsunem na  jiné místo,méně vyditelné.No no nicméně bezdomovců bude pořád stejný počet,jenom jinde.Mám takovej pocit,že je to vlastně všem jedno,občas se něco prohlásí do novin,získají se body a klídek.

Ovšem na druhou stranu,v jižních čechách jich je málo,tak si je tam v Praze nechte;-DA Hvížďalu s nima,ten je tak chytrej,že by mohl bejt císařpánem;-)

Jenda 8.7.2008 21:17

Re: bez

Koukam, ze vam zalezi pouze na tech bezdomovcich. Na slusnych obcanech nikoli.

hehe 9.7.2008 5:16

Re: Re: bez

Slušní lidé,to je něco jako uliční výbor????:-D

Fafa 8.7.2008 21:47

Hehe:

jako absolutni minimum by rozptyleni bezdomovcu na mnoho mist znamelo mensi sanci, ze mezi nimi vypukne epidemie treba zminovana tuberkulosy.

hehe 9.7.2008 5:18

Re: Hehe:

Aha.rozumná odpověď ,dík

Ypsilon 8.7.2008 19:13

Fafo,

senzor mne nepustil, nevím proč, takže znovu bez náznaku sprostých slov.:-/ O protikuřáckých zákonech si nemyslím nic dobrého a dávám hlasitě nejevo, že to není žádné rozhodnutí Společnosti, ale nesmysl, který se k nám tlačí zpoza Atlantiku. Inu máte tam pro prohibice zvláštní slabost. Ta alkoholová se nepovedla, boj s drogami Vás dovedl na špičku v počtu vězňů v přepočtu na počet obyvatel....Jako každý zákaz pro "dobro lidstva" je prosazován jedinci zvláštního ustrojení s koniášovským svitem v očích (viz lidovecký exposlanec Janeček). Pokud někdo začne vykládat jak mu STRAŠNĚ vadí v raním autobuse pasažér páchnoucí cigaretovým kouřem , tak mu suše sdělím, ať buď nedejchá nebo jede vlastním autem. Tihle dárečci jsou schopni se rozčilovat i nad tím, že se někdo 3x denně nesprchuje a nepolévá litry dezodorantů.

Srovnávání nikotinismu s TBC se mi nezdá. Kuřákem se každý stává sám , TBC se nakazíte

Fafa 8.7.2008 20:44

Ypsilone,

mrknete sem pozdeji, ted musim pracovat.

Fafa 8.7.2008 21:53

Ypsilone,

o mistnich snahach zavadet prohibici tedy zadna pochyba. To vite, to je ta puvodni puritanska obava, ze "somebody somewhere is enjoying himself".

Uz se to zkusilo u alkoholu, nikotin se prave zkousi, ostatni drogy jakbysmet, neoviktorianstvi uz se zavadi i v Evrope, sazet po internetu je trestny cin, internetovi provideri bezne cenzuruji postu. Nekdy si tak rikam, jestli by se ti Savonarolove nemohli starat zase chvili o nekoho jinyho.      

brána 8.7.2008 22:10

Re: Pane Fafo přeji

fscinující pracovní náplň a dožití se dne kdy většina amerických suverénů dojde poznání, že nejen Ježíšek neexistuje, ale i on sám není dÍtko křesťanského boha.  Zatím hodně úspěchů při plnění plánu a příjemné užívání komerčních drog.

Ypsilon 8.7.2008 22:35

Re: Ypsilone,

tak, tak Savonaroly bych poslal taky na nějaký čas na zaslouženou dovolenou. :-) Jen bych dodal, že když se tohle běsnění dostane do rukou Čechům, vznikají amatérskou tvorbou věci neuvěřitelné, jako protikuřácký zákon zakazující kouření na zastávkách MHD, jenže ty zastávky nejsou na zemi vymalované ....nebo tahle vyhláška. Prostě v praxi nepoužitelné :-)). Snad je to tak částečně i dobře, jinak by se tu už pomalu nedalo žít, v té "legislativní smršti" . Bohužel podobně zpatlané jsou často i zákony a vyhlášky řešící věci důležité.

P.S. U oběda jsem se dobře pobavil. Dva doktorandi si z vyhlášky dělali utahovali a chystali "testování strážníků". Staré odrbané džíny z chalupy a flaška od rumu s čajem a rumovou trestí. A pokud po nich strážníci vyjedou a budou je chtít pokutovat, budou žádat dechovou zkoušku a analýzu tekutiny v láhvi :-))). Podle mého názoru nemůžou prohrát

Fafa 8.7.2008 23:19

Brano a Ypsilone,

ad komercni drogy) - pokud si koupim komercni lahvicku malbecu Catena Alta , tak si muzu doma uzivat psychoaktivni latku, ale nesmim ridit auto plus par dalsich veci. Pokud by si nekdo doma stejnym zpusobem uzival THC, tak mu hrozi vezeni. To se mi nezda prilis smysluplne. Navic u malbecu je dobra pravdepodobnost, ze mne jeho denni uzivani muze zabit, u THC je to ponekud mene pravdepodobne.

ad doktorandi) - to at radsi nedelaji. Brzo by se ve vyhlasce mohlo objevit "a pozivat napoj, ktery se jevi alkoholickym". Mimochodem, nad cim doktorandi badaji?   

Fafa 8.7.2008 17:51

Ypsilone:

Co je bezohledného na tom, že díky mizerným podmínkám života na ulici dostane svrab nebo TBC?

Uz si jako spolecnost zavadime pravidla o tom, ze je bezohledne se stat nikotinistou a smrdet kourem v tramvaji nebo si dokonce zapalit v kuracke restauraci. Pokud na sebe chceme byt az takhle prisni, tak asi budete mit problem obhajit postoj, ze svrab a tbc nejsou az tak velky problem.   

J.G. Pašek 8.7.2008 15:43

Děti z venkova a malých měst budou jezdit do Prahy na školní výlet . . .

A paní učitelka bude ukazovat žákům ty smradlavé a špinavé pobudy a bude žáky poučovat, když se nebudou učit a poslouchat rrodiče, tak skončí v Praze spát pod mostem a obtěžovat turisty o drobné na chlast a drogy . . .  . 

Winkler 8.7.2008 15:27

"Jinakost", o kterou nikdo nestojí

Pokud autor touží po "jinakosti" opilých bezdomovců, kteří počínají ovládat lavičky v centru města a před supermarkety, pak zajisté odsoudí i totalitu Rakousko-Uherskou, která pro tyto nepřizpůsobivé osoby zvolila označení tuláci a řešila jejich problém jejich posíláním "šupem" (odsud i název šupáci) do jejich domovských obcí. Ty pak na ně dohlížely, ale také se jim postaraly o nouzové bydlení a obživu. Faktem je, že o takovouto jinakost většinová společnost nestála tehdy a nestojí ani nyní, snad s výjimkou několika salonních humanistů typu pana Hvížďaly. To, že dnes bezdomovcům hrozí pouze nevymožitelná pokuta, není chyba městské vyhlášky, ta způsoby postihu za její porušení nemůže stanovit. Sankce či jiná řešení určuje stát zákonem a dobře míněná snaha obcí vytlačit pobudy z míst, kde obtěžují, se proto míjí účinkem. 

Ypsilon 8.7.2008 15:46

Re: "Jinakost", o kterou nikdo nestojí

Jenže o návrat domovského práva nikdo neusiluje. Ono by to totiž s sebou neslo určité náklady....Takže zejména malé obce by řvaly podobně jako řvaly proti organizování veřejně prospěšných prací. A Nečas jim vyhověl tím nejhovadnějším myslitelným způsobem. Lidé na socdávkách si musí VPP sehnat sami. Pan ministr jim poradil, že když je jejich obec neorganizuje, mají si ZAJET do města, které je organizuje. Pam ministr už si holt zvykl, že on má dopravu zadarmo.

Jestli jsou pro Vás bezdomáči na lavičkách klíčový problém, je mi Vás líto. Osobně se domnívám, že za kouřovou clonou řevu kolem téhle vyhlášky se peče cosi důležitějšího. Parkovací zony? Kulišárny kolem privatizací zbytků obecních bytů?

AndyO 8.7.2008 16:11

Re: Re: "Jinakost", o kterou nikdo nestojí

bezdomovci na lavičkách,ožralí, generující nepořádek, nemoci, kradoucí a obtěžující pro mne klíčový problém nejsou, ale až zmizí, pochválím pražskou radnici...Hvížďalovy představy o tom, že jsou jen "jinačí" jasně ukazují, co je to za blbce věci neznalého.

Nejsou jinačí, jsou jen bezohlední. Jinačí je podle metody Hvížďala i zloděj, vrah, pedofil, dealer drog, terorista a prostitutka. Přesto o jejich přítomnost ve svém okolí málokdo stojí. Není na tom nic špatného- jen zhejčkaní maminkovští mazánci si myslí, že když budou bojovat za jejich práva na obtěžování ostatních, stanou se lepšími a zajímavějšími. Sami si gumové rukavice nenatáhnou a nepůjdou uklízet půlmetrové louže zvratků a tuberkulozních slin, rozlévající se po Vltavské a jiných oblíbených lokalitách.

Ypsilon 8.7.2008 17:03

Re: Re: Re: "Jinakost", o kterou nikdo nestojí

Pedofil v medicínském slova smyslu (což není člověk znásilňující děti) mi nikterak nevadí, stejně tak prostitutka. Vrazi zloději a teroristé by měli být v "péči" policie a soudů.

Bezdomáči jsou z části skutečně "jinačí". Dle ředitele Psychiatrické léčebny Bohnice je mezi nimi značné procento psychicky nemocných lidí. Svému okolí nebezpeční nejsou, ale normální život s nějakým zaměstnáním žít nemůžou. Tak jsou ponecháni svému osudu, dokud jejich nemoc nepostoupí do stadia, kdy už někoho ohrožují. Je to jednodušší a hlavně levnější, pražská PL nemá dost míst ani pro pacienty, kteří se k léčbě hlásí dobrovolně......

Smrdutý  "pobuda" povalující se po lavičce nám může být nanejvýš nepříjemný. Možná i tím, že ukazuje až kam je tak jednoduché spadnout.....Co je bezohledného na tom, že se někdo povaluje ,třeba i opilý po lavičce, když nemá obývák, kde by tak mohl činit skryt před zraky veřejnosti? Co je bezohledného na tom, že díky mizerným podmínkám života na ulici dostane svrab nebo TBC? To všehno jsou už jen následky, příčiny jsou jinde, že áno?

AndyO 8.7.2008 17:52

Re: Re: Re: Re: "Jinakost", o kterou nikdo nestojí

vůbec netušíte, oč jde.

Ypsilon 8.7.2008 18:33

Re: Re: Re: Re: Re: "Jinakost", o kterou nikdo nestojí

myslím, že je to spíš naopak

Jura Jurax 8.7.2008 18:58

Re: Re: Re: Re: "Jinakost", o kterou nikdo nestojí

No, hezky píšete ... nicméně budou-li smrdutí pobudové odstraněni obrazně řečeno z laviček, zatleskám. Kdykoliv si vylezu zkuřnout před Wilsoňák (vevnitř díky antitabákovým fanatikům kulturně nelze - dřív bývaly kuřárny), tak si to říkám ... a v Brně na roli je taky takových dost, taky bych tleskal ...

Vrazi zloději a teroristé by měli být v "péči" policie a soudů. - no, měli; ale vždy nejsou.

Smrdutý  "pobuda" povalující se po lavičce nám může být nanejvýš nepříjemný. no, ne vždy; a on každý není Rambo, aby ožralu zvládl; a tentýž pobuda v šalině je opravdu nanejvýš nepříjemný ... :-/

Ypsilon 8.7.2008 19:25

Re: Re: Re: Re: Re: "Jinakost", o kterou nikdo nestojí

Juraxi, pokud budou odstraněni z laviček před Wilsoňákem, přesunou se jinam, ti lidé jsou produkt společensko -ekonomického systému. Takže je můžete jedině fyzicky likvidovat a to snad pro nepohodlí Vašeho smyslu pro estetično a utrpení čichových buněk nechcete.....

Nějak nevím, že by se mezi bezdomáči houfně vyskytovaliá vrazi a teroristé;-P I s těmi zloději to bude slabší, oni totiž nemají ty hbitost kapsářů.

Bezdomáči pokud si jich nevšímáte většinou zrovna nehoří nadšením dát Vám na budku. Tedy podle mých zkušeností. V tramvaji páchnou, ale pokud v ní v zimě neprojezdí noc, mají šanci zmrznout a tak to nepohodlí pro svůj nos těch 15,20 minut přežiju,

AndyO 8.7.2008 19:30

Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Jinakost", o kterou nikdo nestojí

co kdybyste si jich pár vzal domů? Podle vás za to může systém- vy jste součástí systému- vaše povinnost je tedy napravovat své chyby.

Vaše tuberou nakažené děti to pochopí.