9.4.2020 | Svátek má DušanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Občan povolení nepotřebujeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 61, poslední: 14.6.2016 21:50, přehled diskusí

Z podobných signatářů mám docela strach:
Autor: D. Polanský Datum: 14.6.2016 20:27

Oni ví, kdo je ten pravý! A těch pravých tu již bylo. Ať nám raději neradí. Ať hodí lístek tomu, koho budou považovat za toho pravého, ale ať si to tajemství nechají pro sebe. Asi tak.

Re: Z podobných signatářů mám docela strach:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.6.2016 21:11

Ano, asi tak.

Základní rozdíl mezi demokracií a totalitou:
Autor: B. Rybák Datum: 14.6.2016 19:29

Spočívá v tom, že za totality nelze veřejně obhajovat demokracii, zatímco v demokratickém sysystému lze obhajovat totalitu, tak jako to ve prospěch "zelené" multikulturní neomarxistické totality činí panem Kalvodou obhajovaná iniciativa!

úplně stačí 2 věty:
Autor: J. Kalina Datum: 14.6.2016 15:05

Kroměřížská výzva ohlásila záměr svých signatářů účastnit se aktivně volby prezidenta. Ne podporou někoho určitého, ale toho nejnadějnějšího, který věrohodně ztělesní zcela určité hodnoty.

1. věta je v pořádku, jistě má každý právo se aktivně zúčastnit 2. věta obsahuje: toho nejnadějnějšího a to už nemusíte vlastně číst dále resp lze to rozebrat. Pro koho nej...? pro republiku - no to je tedy elitní výzva, pouze pro schopnost porazit jiného kandidáta (asi Zemana), tedy ještě "horší"??. Teď jde jen o to, zda to berou jako nej ze svého hlediska a respektují, že jiné skupiny voličů mají toho nej.. jiného nebo si myslí, že oni toho nej.. nejlépe najdou a když nevyhraje, tak se asi zase pose..u do výšky, což má tu hodnotu, že jim to spadne na jejich hlavy.

A té demokracii: nespočívá v tom, že vládnou zástupci 50% voličů + 1 nebo často to v různých systémech neplatí a ani nevadí. Demokracie je způsob změny vládců bez vyvraždění předchozích resp bez vyvraždění prohravších odpůrců a ochota uspořádat za 4-5 let opět rovné volby s připuštěním opozice a možností vlastní prohry.

Re: úplně stačí 2 věty:
Autor: M. Valenta Datum: 14.6.2016 15:19

Pane Kalina, na té výzvě není nic nedemokratického, jen se snaží nalézt alternativu k Zemanovi. K tomu Zemanovi, který si za účelem vlastního zvolení dokonce nechal před časem založit stranu nesoucí v názvu jeho jméno a dnes již dokonce disponuje jakousi skupinou(mnozí v ní jsou placeni ze státních peněz!), která má za úkol koordinovat aktivity směřující k jeho znovuzvolení. Hezký den.

Re: úplně stačí 2 věty:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2016 18:34

Pane Valento, v š i c h n i politici v ČR jsou placeni ze státních, tedy našich peněz. Ubohé na celé věci je to, že přesto že jsou z našich peněz placeni, my do toho nemáme co kecat. A tak se stane, že např. poslanci, zvolení za KSČM jsou placeni z mých peněz, přestože komunisty nesnáším. Jsem jen zvědavý, jak bude skupina páně Kocába podporovat své kandidáty. Zda jim bude shánět podpisy 50 000 občanů a nebo podplatí 10 senátorů či 20 poslanců.. Druhé dvě možnosti ukazují na paskvil naší ústavy, který v tomto článku a odstavci odporuje zásadně Listině základních práv a svobod.. Dochází tak k neuvěřitelnému paradoxu, kdy ústava státu je v rozporu s ústavním pořádkem téhož státu. To je možné opravdu jen v České kocourkovské republice.

Vážený pane doktore,:
Autor: A. Alda Datum: 14.6.2016 14:27

mám k Vám úctu, neboť jste jako jeden z mála dokázal abdikovat pro nepatrnou blbost. Ovšem Váš postoj nesdílím, neb věc vidím z úplně jiného úhlu.

Také se bojím o demokracii a o své individuální svobody. Mám však na rozdíl od Vás pocit, že jsou nejvíce ohroženy právě ze strany těch, pro něž Vy horujete a jejichž kroky adorujete.

Re: Vážený pane doktore,:
Autor: M. Valenta Datum: 14.6.2016 15:27

Pane Alda, a já mám zase pocit, že ten Váš pocit se nekryje s realitou. Řekněte mi co říká Váš pocit na toto? Je větší demokrat Zeman nebo Kalvoda?

Re: Vážený pane doktore,:
Autor: S. Donát Datum: 14.6.2016 15:56

A podle čeho byste to chtěl poměřovat? To by mě fakt zajímalo.

Pane Kalvodo,:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.6.2016 13:39

nic ve zlém, pochopil jsem to správně, že ta konečně nová (Vaše) občanská společnost bude organizována Kocábem, Klinikou a televizáky?? A volby jednotlivci jsou potom zhouba?

To potom tedy raději zůstanu u té "roztříštěné sešlosti občanů" - popelářů (s ním je někdy lepší slovo, než se Šabatovkou), profesorů, různých venkovských (sedláků), živnostníků, penzistů, čtenářů starých tlustých knih, ještě autentických středovrstváků - u té sešlosti, co "toho organizování (s pomocí neziskovek a bruselských fondů)" už má docela plné zuby. Moc nás není.

Že Vy jste "ODA"?? Ten Váš článek docela jasně připomněl, proč tato strana zmizela.

Vždyť Vy nevíte (občas), čí jste! Paní Marvanová to nevěděla asi nikdy.

Práva bez povinností nejsou právem. Nejdříve:
Autor: J. Chaloupka Datum: 14.6.2016 13:24

definujte lidské povinnosti a pak hovořte o právech. Ostatně právě vaše vláda, pane Kalvodo, dala spoustu práv všem gaunerům a mají je dodnes i když už si zřejmě málokdo pamatuje, že jste byl součástí nějaké vlády.

A jak tato výzva posuzuje USA:
Autor: O. Horák Datum: 14.6.2016 13:01

To přeci vesele obchoduje s Čínou skutečně ve velkém a víte kdo je jeho bezva kámoš? Saúdská Arábie. A co říká Kroměřížská výzva na lidská práva tam a v podobných zemích se kterými obchoduje a kamarádí světový vzor demokracie USA.

Takže vážení pokrytci, jak někdo takhle velkohubě plácat o svobodě Tibetu, kultuře a dalších vznešenostech, tak mu jen vadí Zeman.

Zeman má mnoho chyb, ale hlavně má koule na pojmenování skutečnosti bez růžových brýlí novodobých humanistů kterým by u zadku mohl dohořívat doutnák od bomby kamaráda přistěhovalce a pravdu nepřiznají.

Re: A jak tato výzva posuzuje USA:
Autor: A. Holík Datum: 14.6.2016 13:40

Zeman ma koule leda tak na to rict co mu prvni prijde na jeho ozraly jazyk. Hospodske kecy nejsou talent.

Re: A jak tato výzva posuzuje USA:
Autor: S. Donát Datum: 14.6.2016 15:58

Dovolím si nesouhlasit. Jeho bonmoty občas poněkud hraničí se vulgaritou, ale rozhodně to muá v hlavě srovnané a ví velmi dobře, co říká. Že to některým nevoní, to je druhá věc, ale já v tom opravdu nevidím opilecké plácání.

Ano, nacházíme se v bodu zlomu - neustále:
Autor: M. Pivoda Datum: 14.6.2016 12:31

Nicméně již brzy půjde skutečně do tuhého. Svět se totiž může rozdělit jednou provždy.

Nikdy v historii lidstva (otrokářství, feudalismus, kapitalismus) nebylo tolik potenciální moci vytvořeno, jako je tomu právě pomocí nové technologie. A kdo ji bude řídit, ten bude řídit běh tohoto světa.

Nové politické strany (jakkoliv legitimní) toho mnoho nezmohou. Prostřednictvím občanství se k té ohromné moci (vzniklé pomocí technologie) nedostanete, protože občané tomuto tématu vůbec nerozumí. Nicméně zkuste to. Není dobré se vzdávat bez boje.

Re: Ano, nacházíme se v bodu zlomu - neustále:
Autor: R. Langer Datum: 14.6.2016 12:59

Provždy? Jako "Na věčné časy a nikdy jinak?". Ne, to si jenom někteří myslí, že mohou... ;-)

Lepší historická analogie:
Autor: M. Pivoda Datum: 14.6.2016 14:19

"Na věčné časy a nikdy jinak" Zvolil jste špatnou historickou analogii. Tehdy šlo o politickou proklamaci, nikoliv o evoluční jev.

Zkusím vám dát lepší příměr. Kdysi v historii včelstva se včely rozdělily jednou provždy. Vznikla jediná královna, které ostatní včely slouží dodnes jako dělnice.

Lidstvo čeká něco podobného, ovšem s tím rozdílem, že ty dělnice či dělníci už královna nebude potřebovat. Místo nich nastoupí (do 20-30 let) výkonnější a spolehlivější roboti. Pro většinu lidstva se v budoucnosti nabízí v podstatě dvě altenativy: buďto záchrana zavedením nepodmíněného minimálního příjmu, nebo jejích vyhubení jako zbytečných nákladů (vyjářeno pojmem dnešního kapitalismu).

Politické strany, jakkoliv legitimní, budou hrát už jen roli dnešních folklórních souborů.

Re: Ano, nacházíme se v bodu zlomu - neustále:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2016 12:59

Moci politických stran, jinak řečeno systému, založenému na volné soutěži politických stran zvoní hrana. Kdo to nevidí, je slepý. Současný systém moci politických stran se přežil, protože občané nabývají rozumu, nelze je ohlupovat donekonečna. Proti existenci politických stran nic nemám, v demokracii však mají zcela jinou úlohu než moc nad občany.A o tom to všechno je.

Pane Kalvodo,...:
Autor: J. Vlček Datum: 14.6.2016 12:22

...oháníte se samými morálními hodnotami a osobnostmi, ale ve skutečnosti jediným pojítkem a hnacím momentem vás signatářů kroměřížské výzvy je frustrace z nezvolení vámi adorovaného spícího Karla a z toho plynoucí nenávisti k současnému prezidentu, a dále pak neudržitelná touha po korytech, která by vás, po zvoleni vámi prosazeného kandidáta, neminuly.

Buďte si jist, že občané si svého prezidenta zvolí i bez vaší iniciativy a vašich pelotonů. Ona totiž jména Kocáb, Halík atd. zdaleka nevzbuzují u voličů takovou důvěru, aby se jech nositelé mohli považovat za elity národa a z toho titulu dávat rady voličům a směrovat je tím svým správným směrem.

Re: Pane Kalvodo,...:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2016 12:54

Mám na věc podobný názor. Naštěstí je volba prezidenta, na rozdíl od voleb do poslanecké sněmovny demokratická, tedy přímá. Rozhoduje zde většina občanů. Skutečná většina. Pan Kocáb a spol nechť si do svého Peletonu naberou kolik chtějí kandidátů. . Myslím, že prvním kolem voleb neprojde ani jeden. Je to kvůli polibku smrti, který rozdává jméno Kocáb.

Re: Pane Kalvodo,...:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2016 13:03

A ještě něco. Až dosud, vlastně až do přímých voleb prezidenta byli Pražáci zvyklí, že vyhrávají volby. Tentokrát se přepočítali i se svým spícím kandidátem. Neříkám, že pan Miloš Zeman je nějaké terno, nicméně lepší než kníže je určitě.

Níže je řečeno vše :-)):
Autor: K. Frauknecht Datum: 14.6.2016 12:18

Furt do kola - demokracii ano, ale pravidla vám stanovíme my - nejchytřejší, nejmorálnější, nejspravedlivější, nej... a ty ovčane kušuj a zvedej ruku (ale až dostaneš pokyn popř. koblihu).

Podvodník Kalvoda se zviditelňuje :
Autor: V. Čermák 376 Datum: 14.6.2016 11:48

pindáním o lidských právech, demokracii, míru a vůbec...Po neúspěšném tunelu na státní rozpočet pro také podvodníka Šťávu, kterým místo předpokládaných miliard přitekly "jenom" miliony by měl spíš lézti kanály. Ale to on ne. Inu hroší kůže....

Kdopak byl asi...:
Autor: V. Lacina Datum: 14.6.2016 11:39

...tím "respektovaným politickým komentátorem"?

Obávaným autorem natolik, že ani nemohl být jmenován?

Žeby lord Voldemort?

:)

Re: Kdopak byl asi...:
Autor: M. Klas Datum: 14.6.2016 11:49

Také mě nikdo jiný, jehož jméno se nesmí vyslovovat, nenapadl. Cítím se ochuzen, jelikož nevím...

Ono to jde ruku v ruce:
Autor: J. Tachovský Datum: 14.6.2016 9:12

Obcan muze psat petice, svolavat shromazdeni a shromazdovat se. Presvedcovat ostatni o sve pravde. Ale dokud neni zvolen a dokud nezmeni prislusny zakon, musi dodrzovat, to, co momentalne plati.

Pane Kalvodo, :
Autor: B. Mráz Datum: 14.6.2016 9:00

zastupitelská demokracie je složitý, drahý, pomalý systém, leč prověřeně jediný fungující. Vaše návrhy jsou tudíž protidemokratické.Vytvořte stranu, vyhrajte ve volbách a pak měňte, jiné cesty není.

Re: Pane Kalvodo, :
Autor: J. Tachovský Datum: 14.6.2016 9:13

No ja nevim, feudalismus fungoval dele nez demokracie a otrokarstvi fungovalo dele nez feudalismus. Takze tvrzeni, ze demokracie je jediny fungujici system je ponekud nadnesene.

Re: Pane Kalvodo, :
Autor: K. Janyška Datum: 14.6.2016 9:31

Používaný model demokracie je spolehlivou cestou k totalitě. Soukromé právo, které vládne jednotlivcům, nevládne při správě věcí veřejných. To je onen defekt... Dzp.

Re: Pane Kalvodo, :
Autor: J. Forman Datum: 14.6.2016 10:53

Zastupitelská demokracie degradovala a nefunguje. Bohužel.