25.5.2020 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Občan povolení nepotřebuje

Kroměřížská výzva ohlásila záměr svých signatářů účastnit se aktivně volby prezidenta. Ne podporou někoho určitého, ale toho nejnadějnějšího, který věrohodně ztělesní zcela určité hodnoty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 61, poslední: 14.6. 2016 21:50, přehled diskusí

K. Janyška 14.6.2016 8:58

Také je odmítám. Nejsou žádnými hodnotami a právem.

Ale vymyšleným socialistickým zločinem. Jediným skutečným právem pravým je právo soukromé... Dzp.

V. Novák 14.6.2016 8:55

Ostatně soudím, že těm obvyklým petentům je věnováno

příliš mnoho prostoru, času a pozornosti.

P. Remeš 14.6.2016 8:08

Omyl

Autor se podle mého soudu mýlí už v primární věci, totiž když přisuzuje frustrovaným lidem v naší společnosti touhu po autoritářském režimu. Osobně mám pocit, že je to právě naopak. Že tito lidé ve skutečnosti touží po ODSTRANĚNÍ autoritářských a demokraticky deficitních struktur, které mocensky ovlivňují naši společnost. Že touží po tom, aby reálnými mocenskými strukturami byly opět pouze ty struktury, které jsou demokraticky legitimovány (nikoliv tedy aktivistické skupiny, neziskovky, nevolená byrokracie z tisíc kilometrů vzdáleného mocenského centra atd) ...

V tomto smyslu podle mého soudu vidí současnou situaci i onen autorem kritizovaný "respektovaný politický komentátor" ... :o(

M. Valenta 14.6.2016 8:15

Re: Omyl se nekoná.

Mnozí frustrovaní lidé jistě netouží po autoritářském režimu, ale nevědomky, už tím jak napadají kdejakou občanskou inciativu, pro něj připravují půdu. Přeji hezký den.

P. Khail 14.6.2016 9:13

Re: Omyl se nekoná.

Souhlasím s vámi, pane Valento. Nejhorší opravdu je, že si to neuvědomují.

P. Švejnoch 14.6.2016 11:42

Re: Omyl se nekoná.

No, oni si to možná mnozí i uvědomují, jenže leckteří už si začínají říkat, že COKOLI bude lepší, než je tenhle bordel, svrab a bezpráví.

A řeknu vám, pánové, že už jsem na hraně toho začít si myslet totéž. Svobody jsou dnes spíše iluzorní, typu: "Smíte, ale..." - ať se člověk obrátí jakýmkoli směrem. Jsme sešněrováni tisíci zákonů, nařízení, vyhláštiček, úředník nám nakukuje málem až do konečníku... Co zbylo z té "svobodné společnosti", ke které jsme měli nakročeno po '89? Jen velmi málo - v podstatě jen chaos v právním systému, nejasné regule pro fungování státu, a z toho obojího (a mnohého dalšího) vyplývající ztráta jakékoli osobní odpovědnosti za cokoli. Tedy bezpráví.

Takže jestli mám žít ve společnosti, která není svobodná, tak se nabízí oprávněná otázka: Nebyl by diktátor lepší?

M. Valenta 14.6.2016 13:07

Re: Omyl se nekoná.

Spíše jste měl na mysli osvíceného monarchu. Že bude jeho následní také osvícen je ale bez záruky.

R. Morava 14.6.2016 8:06

Mimoni?

Klidně si sepisujte kroměřížské výzvy. Pokud Vám nevadí že jste mimo realitu. Hrozby Evropy nevyřeší to co obsahuje výzva. Evropskou hrozbou z východu je teď Islám a neomarxismus ze Západu. Pokrytectví a svoboda slova je dnes v západní Evropě i USA horší než u nás. Stalinisté se sice křísí, zatím jsou ale dál než jiné hordy z východu. Současnou situaci už umělci nevyřeší.

Výzva zní šíleně naivně, obsahuje výzvy s kterými nelze nesouhlasit, ale těžko realizovat: "Morální autoritu, která bude vzorem pro celý národ, slušného člověka, za něhož se lidé nebudou muset stydět." Takový je jen Ježíš. Churchill už je špatný protože pil a kouřil.

"Rozhodnou osobnost, která z titulu své funkce vrchního velitele armády bude stát pevně za naším ukotvením v obranném svazku NATO a bude rozvíjet porozumění a spolupráci v rámci EU."

NATO dobrá, ale znáte někoho koho bude poslouchat Merklová, Hollande, Jenkers? Z východu neposlouchají nikoho. S Hitlerem šlo jen kolaborovat nebo se mu vzepřít.

M. Valenta 14.6.2016 8:19

Re: Mimoni?

Pane Morava, aby jste nevylil z vaničkou i to dítě. Ono to pak jde dost rychle.

R. Morava 14.6.2016 13:20

Re: Mimoni?

Dobrá, se Západní Evropou je třeba se dohodnout a spolupracovat jak jen to jde, musíme jim i něco tolerovat, Jsou pořád lepší než Rusko... Nebýt multikulturálního nebezpečí, stačilo by gendrismus, feminismus, neomarxismus, prostě ignorovat a čekat, že se svět snad vzpamatuje.

Ale multikulturalismus se svou rychlostí, no-go zonami, a white-out, který jsem na vlastní oči viděl ignorovat už nelze. Ono to už teď jde dost rychle.

Chci žít ve svobodném bohatém, nebo středně bohatém státě ve svobodné Evropě. Pokud to nejde tak ve svobodném státě v nesvobodné Evropě. Ve islámském středověku žít nechci. I ten komunistický nebo nacistický režim většinou do 100 let padne. Jak to, že se ve vyspělé civilizaci s křesťanskými základy přibývají a skrytě se tolerují vdavky nezletilých, mnohoženství, vraždy vlastních dcer ze cti, zahalování žen, výzvy zabíjet pro víru a vnucovat víru Evropanům?

Obávám se že duch kroměříšské výzvy tyto podstatné problémy neřeší.

M. Šejna 14.6.2016 7:53

pane Kalvodo

členové té Vaší skupiny, co údajně chtejí bránit tu demokracii, jsou ti samí, co před lety podporovali "Velkou televizní bolševickou revoluci", co tehdy tvrdili, že DUCH zákona je víc, než litera zákona. Ti samí Vaši "obránci demokracie" se po vítězství Zemana vyjádřili o Zemanových voličích jako o "hnědých a rudých prasatech". Vy sám coby advokát nehájíte lidi podle toho, zda jsou v právu, ale podle toho, kolik jsou schopni Vám zaplatit.

Takže nás tu i s tou Vaší vyzvou neotravujte. Jste jen samozvaná "elita", která nám chce diktovat, co je podle vás elitářů pro nás správné. Demokracie Vás zajímá jen do té výše, do které Vás může dostat k moci.

R. Morava 14.6.2016 8:28

Re: pane Kalvodo

Asi tak. Nic proti Havlovi a jeho lidem typu Kocába. Byla doba kdy nás vytáhli z komunismu. Děkujeme. Ne že by byla kroměřížská výzva jen špatná.

"Učiňme diskusi o kvalitním prezidentském kandidátovi věcí veřejnou. Nenechme si tuto diskusi vzít mediálními kouzly a marketingovými triky.... pozvednout opět do společného povědomí hodnoty demokracie, svobody a právního státu."

Jenomže: "Stojíme na křižovatce Západ nebo Východ, demokracie nebo autoritativní režim" Je pitomost v době kdy mráz přichází z Východu i Západu. Ze Západu islám a neomarxismus, z Východu diktatura. Kdo je nebezpečnější?

Takže už není 1989 rok, musíme jít dál slušně, ale bez pokrytectví politické korektnosti. Určitě s našimi evropskými přáteli ale bez kolaborantství s úchylkami typu gendrismus, homosexualismus, neomarxismus, multikulturalismus. Proti těmto zlům je třeba se postavit a o tom ve výzvě nic není! A potřebujeme prezidenta, který to umí, třeba líp než Zeman.

M. Valenta 14.6.2016 15:34

Re: pane Kalvodo

Představa, že kdo nechce za prezidenta Zemana, je zastáncem všech těch ismů, co popisujete je mylná.

J. Skála 14.6.2016 21:50

Re: pane Kalvodo

A naopak !

P. Vaňura 14.6.2016 17:23

Re: pane Kalvodo

Máte pravdu!

M. Červeňák 14.6.2016 7:33

Drobná potíž je v tom

že petenty výzvy nelze považovat za kompetentní. Jsou to jen pořád ti stejní nešťastníci, potácející se od jednoho "zlomu" ke druhému...

K. Frauknecht 14.6.2016 12:09

Re: Drobná potíž je v tom

:-))

P. Čech 14.6.2016 7:21

To, co říkáte je základní rozdíl mezi demokracií a totalitou

Ale, ale, pane doktore. Rozdíl mezi demokracií a totalitou to dozajista je, nikoliv ovšem základní. Základní rozdíl je v něčem jiném. Ve skutečné demokracii a to jakéhokoliv typu je základem vláda většinové občanské vůle. Chcete-li, vláda vůle mnimálně 50%+1 občanů. Takovouto demokratickou vůli nikdy nemůže vygenerovat např. volební systém podle zásad poměrného zastoupení, ale ani volební systém sice většinový, ale jednokolový. Pokud není zajištěn systémem tento skutečný základ demokracie, je činnost jakýchkoliv iniciativ zcela zbytečná, neřku-li napadnutelná. Jako příklad v souvislosti s volbou našeho prezidenta uvádím čl. 56, odst.5 naší ústavy, který je v rozporu s nejméně dvěma články Listiny základních práv a svobod. Článek a odstavec, který zcela zásadním způsobem narušil volbu současného prezidenta. Opět, skutečná demokracie předpokládá existenci právního státu. Právní stát však nepřipouští, aby dva nejvyšší zákony státu byly mezi sebou v rozporu, tedy, aby ústava byla v rozporu s ústavním pořádkem. To není demokracie, ale chaos a zmatek, příznačný pro náš politický systém.

M. Červeňák 14.6.2016 7:36

Chaos a zmatek

má nespornou výhodu v tom, že obyvatelstvo udržuje neustále ve střehu...

P. Čech 14.6.2016 10:36

Re: Chaos a zmatek

A nebo v totální rezignaci, předstupněm revoluce.

J. Koubek 14.6.2016 6:59

Slepota, hluchota

To zírám. On nepoznal, že jde o legitimní snahu Kocába dostat se na kandidátku.

I. Dekyský 14.6.2016 1:33

To je sebranka...

Havlovi pohrobci a demokracie? Autor má občany této země za úplné debily. Stačí si přečíst jména petentů a hned je jasné o jakou "demokracii" tu jde. Kašpaři z kulurní fronty & pravda a láska, pseudodemokracie samozvaných elit, především pak pitomců bež špetky zdravého rozumu, tak o tohle už v této zemi většina lidí ani omylem nestojí. ČR není Praha a ani Praha už není Pražská kavárna, ty časy dávno skončily Kalvodo! Vaše rady a doporučení si bez výjimky strčte někam...

I. Mertl 14.6.2016 2:26

Re: To je sebranka...

Vizte stanovisko skutečného demokrata, pana Dekyského, diktované spravedlivým rozhorčením samotného Dědy Mráze. Kdyby to někomu připomínalo jisté dopisy pragováků z roku 68, pak to jistě není žádná náhoda. Republiku si přece rozvracet nedáme, soudruzi!

P. Švejnoch 14.6.2016 7:32

Re: To je sebranka...

... obávám se, že onen pověstný "dopis pragováků" (nebyl náhodou jen jeden?), to připomíná pouze Vám... Znáte to přísloví o holi a psu? Tak aby pasovalo na Váš příspěvek, upravil bych ho takto: "Chceš-li psa bít, hůl si vždy vymyslíš...". :-)

Já s příspěvkem pana Dekyského v podstatě souhlasím. A neodpustím si poznámku, že o úrovni politické kultury pana Kalvody jsem po jeho odchodu z politiky měl poněkud vyšší mínění. V tom, jak se angažuje okolo "kroměřížské výzvy" cítím jakési skrývané politické ambice, což mi a) nepřipadá příliš odvážné; b) nejsem si jist, zda Kocáb & company je to správné uskupení pro osobu profilu Jana Kalvody.

P. Sulc 14.6.2016 4:02

Re: To je sebranka...

Mate asi tolik intelektu jako zahradni trpajzlik - pumprlik, jiste si oba rozumite, jenze ten neni takovy hulvat. Inu, o Cesich se to hodne tvrdilo, zrejme lidi vaseho kalibru je stale dost a dost.

P. Švejnoch 14.6.2016 11:48

Re: To je sebranka...

... tak abych potvrdil Vaše tvrzení, že o Češích se hodně tvrdilo, že jsou hulváti (kdo to tvrdil, pane Šulci? Vy?), a že lidí takového kalibru je stále dost a dost, tak Vám takto pravím:

Víte co, pane Šulci? Jděte už s tím věčným nasazováním na Čechy (z výšin Vaší spojenostátní bohorovnosti) do prdele.

K. Frauknecht 14.6.2016 12:11

Re: To je sebranka...

:-))))

I. Mertl 14.6.2016 13:47

Re: To je sebranka...

Nic mi není do Vašeho sporu s p. Šulcem, ale řekl bych, že Vaše reakce hulvátstvím smrdí, stejně jako původní poznámka p. Dekyského. A mimochodem, co Vám doopravdy vadí na Kalvodovi - jeho politické působení je dávno pryč a nenechalo žádnou ošklivou pachuť, odešel po miniprůseru s doktorátem, omluvil se, doktorát obratem dodělal (devítiměsíční doktorát současného ministra vnitra taky nevadí, že?) a jeho advokátská kariéra je bez poskvrny (víte, advokát třeba musí zastupovat třeba i vraha). Tak proč by nemohl mít jakékoli ambice?

P. Švejnoch 14.6.2016 14:24

Re: To je sebranka...

Drahý pane Mertle, mně je ale úplně jedno, co Vám smrdí.

Co mi vadí na angažmá pana Kalvody jsem napsal ve svém příspěvku - jestli to v něm nedokážete najít, je mi Vás líto, ale nevím, jak Vám mám pomoci.

Proč mi podsouváte jakýkoli názor na nýmanda, který si v současnosti myslí, že šéfuje MV, netuším, stejně tak, jako netuším, proč mi vysvětlujete, že advokát musí zastupovat případy vrahů (tedy pokud je dostane přiděleny ex offo, jinak nemusí nic). Jedině snad, že jste se tuto "objevnou" myšlenku dnes dozvěděl, a potřeboval jste se o ni podělit s auditoriem...

... a co nějaký "dopis pragováků", ten nebude, milý pane Mertle? :-)

I. Mertl 14.6.2016 17:51

Re: To je sebranka...

Pane, s Vámi ne. Přebírejte si své myšlenky sám.