2.10.2023 | Svátek má Olívie, Oliver


SPOLEČNOST: O pošklebování se...

8.8.2012

... už i mezi vysokými politiky

Tohle snad ani nejde psát ve vážném duchu, i nudný Bohuslav Sobotka se pokouší bavit bonmoty na adresu prezidentských kandidátů. Další vážní zájemci o post prezidenta vypadají také jako špatní šašci. Smích tuhne na rtech při pomyšlení, že svoji kandidaturu myslí vážně. Český občan a volič nemá čas strávit jeden šok ze špatných vtipů či špatných zpráv a už média přicházejí s dalším.

Předseda ČSSD Sobotka je známý majitel zubních rovnátek – copak majitel, ale i aktivní a akční majitel, neuplyne den, abych neměla tu šanci prohlédnout si nějakou fotku, na které Bohuslav Sobotka blýská zuby i rovnátky – 2v1. Tento akční majitel zubních rovnátek a jiných nedokonalostí, na příklad blýskání na hlavě, přežvykované mluvy a panákovské gestikulace, se odvážně pustil do nechutné kritiky na adresu starších kandidátů na post prezidenta ČR při příští období. Prý jim mohou spadnout či vypadnout zuby. Copak zuby, ale když vypadne řeč, to je horší. No – mnohým po volbách hlavně spadne brada, ale ta spadne i voličům, a tak proč se kvůli tomu pošklebovat kandidátům na Hrad.

O pospávání Schwarzenberga vtipkujeme vesele, ale o možném pos… bychom si nedovolili. Také si nikdo z výše postavených nedovolil brousit vtip o Sobotkovu pleš či rovnátka, i když v diskuzích se mu přezdívá Ozubená pleš. Diskuze na internetu pod nicky a diskuze pod jménem předsedy politické strany by měly vykazovat hodně rozdílné rysy. Sobotka si to asi nemyslí, a tak se dozvídáme jeho názor na věkově pokročilejší kandidáty na Hrad. Ať jsou oba starší, tedy Zeman a Schwarzenberg, jacíkoliv, ve společnosti oba požívají větší důvěry a vážnosti než Bohuslav Sobotka. Je jen omylem Sobotky, že tohle nevzal v úvahu a raději si poznámky neodpustil. Schwarzenberg se Zemanem to vydrží, na oblíbenosti jim to nepřidá, ani neubere, ale Sobotka si docela nakálel do vlastního hnízda.

Aby toho kolem Schwarzenberga nebylo málo, rozhodla se jeho stranická kolegyně ohlásit svoji kandidaturu na Hrad. Postavila se tak Schwarzenbergovi jakožto protikandidát ze stejné politické strany. Jemu to na oblíbenosti zase ani nepřidá, ani neubere, ale ona dáma dala najevo, že kromě své právní praxe a prezentace v modelingu bere stejně vážně i prezidentské volby. Teda, madam Samková, takhle se vyšklebovat volbám na post prezidenta, to je vážně vrchol. Vtipkování při obhajobě mačetářů tolerovala veřejnost jakožto výstřelek drzého advokáta. Vtipkování ve svetru ze sekáče nebo čertví z jaké výprodejové akce před kamerou ve studiu modelingu vzala veřejnost jako jiné podobné vtípky rádoby celebrit v sekáčovém výprodeji. Ale s argumentem, že se na post prezidenta stejně nikdo rozumný nepřihlásil, tak se tedy hlásíte vy, to je už vtip na kvadrát. Po delší době znovu umísťuji slovo "vtip" tam, kde se myslí hloupost.

Sobotkův vtípek na padající umělý chrup je stejně vtipný jako kandidatura Samkové na prezidentský úřad. Neúcta ke stáří, ke kolegům i k soupeřům, k prezidentovi, k prezidentskému úřadu, k politikům, k sousedům i ke svému nejbližšímu okolí, jakož nakonec i sama k sobě – to samozřejmě není vtipné. Je to varující životní styl, který natahuje pazoury po nás všech, co se dáme polapit, chytit a vtáhnout do hry. Nedejme se, braňme sebe i své životní hodnoty, přinejmenším alespoň ignorujme hloupost a neoslavujme ji, když už ji neumíme potrestat. Pošklebky mezi vysokými politiky navzájem? Pohrdání občany a vlastními voliči především! Tohle si toleranci nezaslouží, o respektu k vysokému politikovi radši ani nemluvě.

Převzato z JanaSimonova.blog.idnes.cz se souhlasem autorky (její další blog: Simonova.blog.cz)