3.12.2020 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: O muslimech a automobilistech

Byl jsem na Twitteru obviněn z hysterie, které jsem se měl dopustit tím, že čas od času střízlivě a bez velkých emocí informuji své spoluobčany o tom, jak moc mírumilovným náboženstvím je islám, případně co od něj mohou očekávat, až se rozšíří i do našich krajin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Donát 21.7.2016 13:21

Re: Díky za starost

Pokusím se, děkuji za starost. Bezpečná manipulace je naprostý základ, to hustím i do svých dětí a svých kamarádů.

Mimochodem, která část těla je pro Vás důležitější, než hlava?

J. Lepka 21.7.2016 14:25

Re: Jen se strašmě, anonyme

Obávám se, pane Mertle, že jste svým příměrem právě diskvalifikoval všechny své argumenty. Gratuluji, jen tak dál.

I. Mertl 21.7.2016 15:54

Re: Jen se strašmě, anonyme

Vaše věc.

J. Schwarz 21.7.2016 10:46

Re: Jen se strašmě, anonyme

Existuje snad sebemenší důvod umožňovat usazování se muslimů v Česku a šíření islámu? Muslimové mají k dispozici spoustu jiných míst na Zemi a tam nechť si sledují "učení svého proroka" až do úplného zblbnutí. Z Česka by měl být každý muslim vypráskán jakmile přijde s jakýmkoli "náboženským" požadavkem / halal strava či šátky ve školách a institucích, mešity, svolávání k modlitbě, volno o náboženských svátcích, zákaz alkoholu... /

P. Rada 21.7.2016 7:50

Autorova pomoc radikálním muslimům.

Té se nejspíše dopouští autor tím, jak ideologizuje problém excesivity na rovinu kolektivní viny. Budeli autor úspěšný - zanedlouho převládne islám nad bezvěrcimi i křestany. Je otázkou zdali s nevědomosti neboo jeli naveden či dokonce patří k radikálům? někomu se to jeví paradoxní ale paradoxem světa dnes spíše je propojení internetem i mezi znesvářenými oblastmi. Takto např. západní evropa poskytuje internet pro celý IS. Pokud se autorovi a jemu podobným podaří sjednotit radikální islamisty kteří doposud vraždí především své podstatně mírumilovnější bratry v jeden masivní celek pak islámský svět získá alespon trend rostoucí četnosti a zůstanou mu větší zásoby surovin za zády.

Sociologové: .... http://blog.aktualne.cz/blogy/pohled-zblizka.php?itemid=24636

Je tu ale ještě teoretická možnost jak se vyhnout střetu ideí a moci s islámským světem. Tedy důsledně se od něj oddělit hranicí kde neprojdou ani lidé ani suroviny. Jak to ale udělat když skrze chtivost a korupčnost je u nás stejně rozbujelá jak u arabů...? Byl to nakonec zejména západní svět, který přispěl ke globalizaci právě proto, že mu suroviny začaly docházet.

Pokud jde o tu naši "západní" mírumilovnost tak autor pozapomíná odkud že vyšly poslední světové války a proč vznikly i na fakt, že se doposud navzájem šachujeme cca 20tisíci jaderných hlavic.

Vzláště radikální muslimové si nejspíš uvědomují svou beznaděj zvítězit silou bez toho, že se nesjednotí skrze vyprovokované kolektivní násilí ze strany západu. Jaderné zbraně by západnímu světu poté byly prakticky k ničemu protože doma jsou etnicky nepoužitelné a jinde neumožní územní zisk s cílem zvratu v dostupnosti surovinových zdrojů. A o to vždy šlo a i nyní jde.

J. Poláček 21.7.2016 8:57

Re: Autorova pomoc radikálním muslimům.

Vaše reakce je racionální (i ja to vnímám podobně). Možná se zakládá na předpokladu, že racionální jednání by mělo být vlastní všem lidem, nebo alespoň většině, bez ohledu na kulturní okruh. Z tím ale nesouhlasím, možná někdy ve vzdálené budoucnosti budou lidé takový, ale přinejmenším v historicky dohledné době bude jejich uvažování, tj. i pohled na to co je to racionalita, silně ovlivněno základním nastavením, které je dáno mj. tím co je programuje od kolébky. Bavíme -li se o Islámském světě, tak je, navzdory zjevným stupňům "indoktrinace" všem společný základní kodex, tj. Korán a právo Šarija . Obojí hluboce kulturně zakořeněno v myslích VŠECH ! muslimů a tvoří ideologický mix, který ovlivňuje jejich myšlení. Z toho pro mě plyne, jak autor článku naznačuje, že nejde o nějakou kolektivní vinu, ale o racionálně podmíněný předpoklad ! - tj. nástroj predikce příčin a následků věcí příštích. Těch více-méněn pravděpodobných scénářů které se nás mohou již zanedlouho týkat všech. Bavme se klidně o těchto věcech - bez tabuizace a napříč celou společností. Možná že se dostaneme i na téma " jak je snadné pro ideologicky (= nábožensky, kulturně-politicky) motivovaného jedince použít jakoukoliv ZHN jen aby dosáhl ..... ráje na zemi (byli , jsou a budou země kde tímto rájem je svět bez Židů, .... dosaď si sám).

P. Rada 21.7.2016 13:22

Re: Autorova pomoc radikálním muslimům.

Trochu jinak. Má reakce není jen racionální ale snažím se přidržovat racionálního jádra jak jen jsem schopen. Zbytek je víra.

Příklad racionálního nadhledu. Pro všechny lidi - at jsou jakéhokoli vyznání - platí oproti ostatní živé přírodě velmi vysoká genetická podobnost a v ní zakodované intuitivní schopnosti jako všeobecný základ pro rozhodovací procesy.

proto ale prakticky pro celou populaci homo platí, že kdo nemůže život rozvíjet zpravidla se jej alespon musí pokusit zničit.

To, že náš společný emotivní základ je často opomíjenou podstatou chování je nakonec vidět na naprosté většině příspěvků zde - kdežto právě racionalita jako asi jediná rozumá šance kterou máme, zůstává běžně hluboko v pozadí.

R. Gramblička 21.7.2016 9:01

Re: Autorova pomoc radikálním muslimům.

lahůdkami jako "problém excesivity na rovinu kolektivní viny" se snad na nás snažíte udělat dojem? No, výsledek je spíš opačný.

Pokud jde o zásadní ohrožení života mého, moji rodiny, přátel a spoluobčanů a ohrožení našeho způsobu života, je mi kontroverze paušalizace a kolektivní viny zcela u PRDELE! S tím se můžete jít vy, Netzer, Václavíková, Rudolf a další apologeti islámu bodnout!!!

P. Lenc 21.7.2016 9:54

Re: Autorova pomoc radikálním muslimům.

Velké ANO! pane Grambličko.

S. Donát 21.7.2016 9:59

Re: Autorova pomoc radikálním muslimům.

Souhlas.

R. Langer 21.7.2016 10:17

Re: Autorova pomoc radikálním muslimům.

Zrovna jsem chtěl napsat něco podobného. Máte naprostou pravdu.

S. Netzer 21.7.2016 10:56

Re: Autorova pomoc radikálním muslimům.

Kdo nehysterčí, je "apologeta islámu". :-))))

R. Gramblička 21.7.2016 12:36

Re: Autorova pomoc radikálním muslimům.

já nehysterčím, jen jsem formuloval svůj postoj k otázce paušalizace či kolektivní viny u muslimů. Vy jste zejména obhájkyně appeasementu a ignorance. Jen si za žádných okolností nepřipustit, co je jádro problému.

J. Poláček 21.7.2016 12:48

Re: Autorova pomoc radikálním muslimům.

Auuu, no vidím že moje výzva k otevřené debatě se chytla :-) Jsem rád. Je fajn vědět že někdo i se svou rodinou a přáteli je v bezpečí a nic mu nehrozí. Sladký život. Tady máme Muslimů málo, takže jsme vlastně v pohodě. Číst Korán, seznamovat se z právním řádem Šarie je tedy zbytečné. K čemu by nám to bylo ? Nejspíše by nás to odvádělo od důležitějších problémů jako jsou například komunální volby nebo boj proti korupci. Svatá pravda ! Ano pane Romane, jdu se bodnout ..................

R. Chodovsky 21.7.2016 9:59

Také trochu mýlka.

Šíření islámu mečem je fakt. Zde se nejedná o žádnou výstřednost (exces). Jde o běžnou součást. Je to technologický postup ...

I. Mertl 21.7.2016 10:30

Re: Také trochu mýlka.

Nejedná se o výstřednost, pane. Jen ten proces trvá skoro 1500 let. A furt jste tady. I já. A dalších šest miliard nemuslimů.

S. Donát 21.7.2016 10:53

Re: Také trochu mýlka.

No, aby nám to vydrželo...

R. Chodovsky 21.7.2016 11:08

Re: Také trochu mýlka.

Že to trvá 1500 let je důkaz toho, že se už nemusíme bránit (obávat)?

Nebo je to spíše důkaz toho, že naši předkové se nenechali zblbnout multikulti pravdou?

Nebo co z toho tedy vyplývá, pane Mertle?

J. Berger 21.7.2016 10:43

Re: Také trochu mýlka.

Doporučuji vnímat p. Usmáního, předního teoretika islámu, v Al Jazzeře jako doma, který řekl Timesům (!): "Muslimové mají povinnost žít s obyvaleli zemí, v nichž je šíření Islámu svobodně povoleno, v míru, ale jen do té doby, než budou dostatečně silní, aby mohli začít bojovat. Dále řekl: Demokracie je vlak, kterým dojedeme na konečnou a tam vystoupíme". To je řečeno natolik polopatisticky, že jeden ani nemusí číst Korán s jeho šovinistickými sůrami. Je to v přímém protikladu s "náboženstvím míru". Ti kdo toto tvrdí, nikdy Korán nečetli., natož aby ho studovali. Ani nepostřehli p. Usmáního.

J. Schwarz 21.7.2016 10:55

Re: Autorova pomoc radikálním muslimům.

A co třetí možnost - totiž použít "Prorokovo učení" na samotné muslimy? Prohlásit jimi obývané oblasti za "dům války" a vojensky je porazit? Odhodit veškeré "humanistické myšlenky" - ty budou platné jen pro nevěřící - a ponechat na živu pouze ty, co se podrobí "smlouvě dhimmi", uznají nadřazenost bezvěrců a budou pro ně odvádět speciální daň / suroviny /. Se svým náboženstvím pak nesmějí nevěřící "provokovat" ani je šířit a nosit na veřejnosti náboženské symboly.