28.9.2020 | Den české státnostiDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: O muslimech a automobilistechŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 50, poslední: 22.7.2016 18:37, přehled diskusí

Tip pro Západ:
Autor: B. Hamal Datum: 21.7.2016 12:42

A) Chceme ještě vice uprchlíků a teroristů v Evropě? Zvyšme pocet agresí a drancovaní v islámských zemích.

B/ Chceme zastavit příliv uprchliků a islámskych teroristů? Skoncujme konečně s tim šíleným ad A)

Motoristický tip: pokud nedokážeme ovládnout svou agresivitu a chamtivost, raději nevymýšlejme věci jako auta bez řidiče.

Re: Tip pro Západ?:
Autor: P. Rada Datum: 21.7.2016 13:48

Typ pro západ bych spíše viděl v obecném nadhledu, že systém světa je uzavřený a má tedy nutně sklony degenerovat.

Východiskem může být na rozdíl od doposud převládajícího postoje extenzivity - rozvoj intenzifikace. Např při růstu osobních schopností na rozdíl od dřívějšího růstu osobní spotřeby.

Do takového světa se jen tak někdo nepohrne za vidinou materiálního pohodlí hnaného nekorektní reklamou a zároven pro růst svébytnosti a dovedností domácích může růst šance na růst celospolečenské odolnosti k excesům. Je přitom lhostejné s jakých etnik bude obyvatelstvo složené. Nutný je jen soulad životaschopných ideálů u dominantní většiny.

K tomu "drancování" které se týká obecně přírodního bohatství planety - jež dnes s poloviny už vlastní jen procento populace - jen dodávám, že např. obratlovce v oceánech planety už jsme vyhubili s poloviny a světový rybolov proto stagnuje zhruba od roku 2000. Analogické je to ale i jinde a na pevninách tuplovaně. Druhová rozmanitost s nástupem antropocénu začla klesat víc jak 1000x rychleji. Svět se tak už z mnoha různých příčin dostal do nestabilní situace. Migrační tlaky, řevnivost až excesivní chování kohokoliv jsou dokladem jeho jakéhosi onemocnění v důsledků vleklých poruch celkového metabolismu.

Planeta proto začíná odumírat / měnit se jak na rozhraní geologických epoch a projevy tohoto procesu jsou patrné v různých anomálních projevech. Kolapsu současného uskupení nezabrání proto jen to, že se na "horní palubě" ještě tančí - nebo, že euforie jedněch přehlédne různé typy změn až zvrácenosti jiných a jinde.

Hlavní příčina budou Radové a Šejnové.:
Autor: M. Prokop Datum: 21.7.2016 21:31

"Svět se tak už z mnoha různých příčin dostal do nestabilní situace."

Re: Tip pro Západ:
Autor: M. Prokop Datum: 21.7.2016 21:30

A kdo pls agresoruje a drancuje v islámských zemích? Třeba v Sýrii?

Re: Tip pro Západ:
Autor: P. Rada Datum: 21.7.2016 22:55

Pane Prokope což jsem sem opakovaně nedával odkazy na klimatickou změnou naozenou migraci až občanské války? Slyšel jste někdy, že tam nastalo mnohaleté sucho po kterém následovalo vybití 85% dobytka ... pak exodus farmářů do měst - kde ale žil jiný kmen... jehož šéf na dotyčné suchem vyhnané poslal tanky... ti si pozvali kamarády... a že toto byl vlastní počátek nepokojů?

Jak Vy si vysvětlit, že ignorujete zřejmý fakt, že celá oblast je známým dokonce dominantním celosvětovým ropným zdojem ke kterému tečou enormní peníze navíc pak enormě nerovnoměrně rozdělené? Vy o tom nic nevíte?

Jukněte alespon na obrázky s důsledků té "drancovačky". https://cs.wikipedia.org/wiki/Ob%C4%8Dansk%C3%A1_v%C3%A1lka_v_S%C3%BDrii

Re: Tip pro Západ:
Autor: J. Jurax Datum: 22.7.2016 0:55

Hm - "Motoristický tip: pokud nedokážeme ovládnout svou agresivitu a chamtivost, raději nevymýšlejme věci jako auta bez řidiče." - nepřijde Vám ten výrok jako pitomost?

Nakonec i ty za A) i B) jsou taky pitomosti.

V islámských zemích celkem není co drancovat kromě nafty. A za tu se platí v dolarech - za co myslíte si třeba v Saúdské Arábii pořídili ten blahobyt?

Re: Tip pro Západ:
Autor: B. Hamal Datum: 22.7.2016 18:37

Doufejme, že auto bez řidiče přijde jako úplná pitomost i teroristům.

Způsobem, jakým establishment:
Autor: J. Schwarz Datum: 21.7.2016 11:55

bagatelizuje roli islámu v problému současného terorismu by se dala odbýt i inkvizice a čarodějnické procesy. Vždyť těch obětí ve srovnání s počty zemřelých v důsledku kopnutí koněm, přejetím vozem nebo v důsledku banálních onemocnění nebylo zas až tolik. Správně se tehdy neměli bát církve ani její inkvizice, ale koní...

o historii a povaze Islámu:
Autor: R. Gramblička Datum: 21.7.2016 10:06

na youtube dal přispěvatel Radim Grimsvotn otitulkovanou videopřednášku Billa Warnera (cca 45 minut). Doporučuju každému, pan Warner je odborník na slovo vzatý

Re: o historii a povaze Islámu:
Autor: S. Donát Datum: 21.7.2016 11:55

Rád se podívám, díky za tip.

Jen se strašmě, anonyme:
Autor: I. Mertl Datum: 21.7.2016 8:58

Jistě je nesprávné podceňovat nebezpečí muslimského terorismu. Je to primární úkol bezpečnostních sil všech států včetně muslimských. Ale na druhou stranu je nevhodné muslimský terorismus přeceňovat a vyvolávat kolem něj paniku, atmosféru strachu a hysterii - o to přece ideologům islamismů jde: protože jejich síla je naprosto nedostatečná k porážce západu nebo jeho skutečnému oslabení, spoléhají na strach a hrůzu. K tomu především sloužily spektakulární televizní popravy a dnes násilí proti nezainteresovaným občanům. A tomu vy, anonyme, napomáháte!

Mýlíte se ..:
Autor: R. Chodovsky Datum: 21.7.2016 9:35

Toto přece není žádné šíření paniky. Není to žádné strašení. Už vůbec přeceňování terorismu.

Jsou to informace a nějaký názor.

Šíření paniky není konstatování: "existuje muslimský terorismus". Ale například tvrzení: "zítra u vás ve městě vybuchne bomba a všechny zabije", toto je strašení a vyvolávání paniky. Když pak k tomuto výbuchu opravdu dojde, zjistíme, že to vlastně nebylo vyvolávání strachu a paniky, ale varování. Bohužel jsme prozřeli pozdě.

P.S. Živý zůstal jen vyvolávač paniky a strachu. Toho jsme totiž zavřeli. Ostatní co se nenechali zastrašit a dál si žili své životy jsou mrtví.

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: JarkaF Datum: 21.7.2016 9:40

Pak tedy analogicky - muselo být také nevhodné hrozbu nacismu přeceňovat a vyvolávat kolem něj paniku, atmosféru strachu a hysterii, muselo být také nevhodné hrozbu komunismu přeceňovat a vyvolávat kolem něj paniku, atmosféru strachu a hysterii? To snad ne.

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: R. Gramblička Datum: 21.7.2016 10:14

a k tomu to strašné paušalizování, vždyť mezi nácky a bolševiky určitě musela být spousta prima lidiček... :-P

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: I. Mertl Datum: 21.7.2016 10:16

Ftipálek.

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: J. Schwarz Datum: 21.7.2016 10:59

A nebylo? Mnozí hráli na klavír a na housle, četli klasiky, sportovali, milovali své rodiny a kdybyste se s nima dal do řeči třeba o chovu psů ani byste si nevšiml že se bavíte s nacistou...

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: S. Donát Datum: 21.7.2016 11:57

Určitě se mýlíte. Byli to náckové, takže bez výjimky primitivní vrahouni.

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: R. Langer Datum: 21.7.2016 10:19

Přesně!

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: J. Jurax Datum: 22.7.2016 0:48

Ano, mezi nácky a bolševiky určitě musela být spousta prima lidiček. Nakonec i Hitler měl rád psy, nekouřil a neholdoval alkoholu.

Určitě i mezi muslimy je spousta prima lidiček. Akorát někteří ti lidičci si zajdou zastřílet do divadla nebo vybuchnout na letiště.

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: I. Mertl Datum: 21.7.2016 10:15

Milá dámo, Vaše srovnání kulhá na obě doby: obě Vámi uváděná nebezpečí byla naprosto reálná - za těmi ideologiemi stály vojenské velmoci, v komunistickém případě jaderně vyzbrojené - šlo o skutečně vitální ohrožení demokracií. V islamistickém případě se jedná o pár pomatených muláhů a řekněme 20000 vojáků IS. Je to víceméně mediální ohrožení, jak to islamistickým silám vyhovuje, protože takové je vytvořili sami. Naopak se domnívám, že autor i Vy toto ohrožení posilujete.

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: JarkaF Datum: 21.7.2016 11:59

Dějiny se nikdy neopakují stejně. Ale co se opakuje: kdo se rázně nebrání a neubrání, ten dostane na budku. Dle mého skromného názoru - v islamistickém případě se nejedná jen o pár pomatených muláhů a řekněme 20000 vojáků IS, ale o masy slepou vírou zblblých, nespokojených se svojí životní úrovní, závidějících obyvatelům Evropy že se tito mají lépe, slepě věřících jakémusi prorokovi, nenávidějících nevěřící a jinak věřící.

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: I. Mertl Datum: 21.7.2016 12:39

Dámo, já Vás vzdělávat nemohu a ani to, myslím, moc nejde. Čiňte jak umíte.

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: S. Donát Datum: 21.7.2016 13:24

Haha :-)))))

Upřímně jste mě rozesmál, díky za prodloužení života :)

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: p. smatlak Datum: 21.7.2016 18:32

I. Mertl Nech se léčit více k nelze ke tvému nnázoru napsat , nebo si myslíš,že blázen a idiot pochopí co mu říkáš?A stejné je to i s tebou.

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: I. Mertl Datum: 21.7.2016 19:11

Hm

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: J. Jurax Datum: 22.7.2016 0:50

No, přijdete mi jako generál, co se připravuje na minulou válku ...

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: R. Gramblička Datum: 21.7.2016 10:12

ideologům islámu jde o to, abychom se jim, spoutání strachem, podrobili, obavy ale mohou vyvolat i jinou odezvu: odhodlaný odpor Evropanů. A o to jim asi nepůjde, soude dle toho, jak se jim daří vojensky proti západu, Rusku a Číně

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: I. Mertl Datum: 21.7.2016 10:18

Právě, pane: vojensky se jim nedaří (jak by taky!), tak zbývá vyvolávat strach.

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: S. Donát Datum: 21.7.2016 11:21

Máte pravdu, neměli bychom se nechat zastrašit. Ale měli bychom vnímat to varování a na případné změny se připravit. Každý sám.

Re: Jen se strašmě, anonyme:
Autor: I. Mertl Datum: 21.7.2016 12:37

Čiňte, jak umíte, pane. Jen si neustřelte hlavu či jinou, důležitější část těla. Sám.