23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Pořická 18.7.2010 20:28

Mno,já zase vím,že Kongo dosud nepodepsalo Mezinárodní úmluv

A v tom je docela zásadní právní problém.Ale je to tam dobrý kšeft.

K. Křivan 18.7.2010 17:37

A k čemu je vlastně takovej černoušek dobrej ?

Za syna ho vydávat nemůžete, to se vám  každý vysměje, pokračování vašeho rodu to není, lidem jste jen za blba, kterému stará nasadila parohy,..... má to cenu  si tohle udělat ?

J. Anděl 18.7.2010 17:22

tak, jak to je, je to v pořádku (?)

Je dobře, že kapitán se ještě smí vyjádřit v duchu, že si myslí, že pořídit si černouška může být problém, a autor článku s tím smí otevřeně nesouhlasit. Změní-li se doba tak, že jedna či druhá varianta chování bude zapovězená či trestná, bude nám tu moc smutno.

Je dobré slyšet protichůdné názory. Pomůžou k tomu, aby si lidé mohli, jak autor u většiny adoptérů předpokládá, zvážit všechny varianty a zodpovědně se rozhodnout.

Dnes je doba taková, že se mi osobně zdá, že větší odvahu k vyjádření svého názoru musel projevit kapitán. Jenomže tak se to jeví v přehnaně korektním prostředí médií. V jisté hospodě jsem slyšel tak rasistické kecy naprosto beze strachu vyslovené, že bych se tam bál mít zelené oči nebo trochu šišlat.

Z toho mi plyne, že moderní společenská rasogender korektnost neřeší skutečné problémy, nýbrž k nim navíc vytváří problémy virtuální, díky kterým ty skutečné nejsou vidět. Řešit ty virtuální problémy je bezpečné, nemůžeme přijít k úhoně a ještě se můžeme cítit jako dobrý a spravedlivě rozhořčený člověk. A paralelně vedle toho dál existuje skutečná temnota a zlo, v pohodlí a bezpečí.

J. Šejnoha 18.7.2010 16:54

školení politické korektnosti

Autor  se  nás  snaží  proškoit ze  zásad politické korektnosti, sám vykazuje  značnou  netoleranci  a nedostatek  zdravého rozumu.

Pohoršení  nad  normálním  slovem "černoušek"  je  komické. 

Blahoslavení  multikuturalismu  doslova  tragické.

Stačí se  podívat na  Muslimské bouře  ve Francii  či nárust nacionalismu ( oprávněného ) v Holandsku a  vzít si z toho ponaučení: Když něco nefunguje, tak  se do toho  násilím  nenutit ! 

L. Pixa 18.7.2010 12:45

Protestuji !!!!

R.Sedláček používá nekalé praktiky ! Použil můj příspěvek na diskuzi lidovek ve zcela jiném kontextu a tím záměrně zkreslil jeho smysl ! R.Sedláček zásadním způsobem porušuje pravidla diskuzí !!!!  .........Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na Neviditelném psu, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích.

Copyright © Neviditelný pes a MAFRA, a.s. ........

Kopíruje příspěvky diskutujících do svých stránek a přetiskuje je na jiné diskuze. Dejte si na něj všichni velký  POZOR  !!!!!!

B. Jelínek 18.7.2010 10:54

Ad Kapitán

asi jsem četl něco jiného ale tam bylo řečeno, proč si neosvojí cikáně od nás ale černouška z tisíci kilometrů vzdálené Afriky atd...  Dělat z toho ihned rasismus je prostě dnes móda.  

K. Křivan 17.7.2010 22:48

On už je problém adoptovat cikáňata,

natož pak černoušky.  Já si nedovedu představit,že bych adoptoval černošské dítě. Malou Vietnamku, Thaiku, Indonésanku, to by nebyl problém. 

J. Schwarz 17.7.2010 22:39

tak si říkám

- co asi vede čecha v česku k tomu, aby adoptoval děcko odněkud z Konga. Copak tady není dost děcek bez rodiny? Asi se v takovém člověku rozlije hřejivý pocit z vlastní ušlechtilosti a obětavosti - já jsem tak skvělý, tak humánní, tolerantní a pokrokový, že jsem si, považte, vzal do domu ČERNOCHA!!!  Příště bych mu doporučil adoptovat opici, bude se cítit ještě lépe - jako ze Star Treku nebo Červeného trpaslíka.

J. Pospíšil 17.7.2010 18:58

Ochránce bílého Česka

Myslí někdo při té  adopci černých dětí bílými rodiči na další život těch dětí v dospělosti ?

Za první republiky byly velmi populární černé panenky. Jenže černé dítě je živé, roste a má určitě právo na rodnou vlast, rodný jazyk, rodovou historii, tradice, kulturu-- není to vlastně odnárodńování těch dětí ? Jakým právem ?Je to jako s tropickými květinami a domácími mazlíčky: opatříte jin přitápění, přisvětlení, zavlažení, ale čeká je-- v nejlepším případě-- sterilní budoucnost a často zanikají současně se zánikem  svého majitele. Ty děti u nás jednou budou chtít vlast, domov, rodinu a jejich vyhlídky v tom směru budou jejich původům cizí, ne-li limitované. Smíšená manželství ? Budou plodit míšence a vznikne dilema:   " jsou moje dcery a zhruba moje všechno; nemůžu se smířit s představou , že by si vzaly Kanaky a kde mám pro ně sehnat bělochy ?"  ( R.L.Stevenson, Falesánské pobřeží) - Nebo : " V manželství bývají potíže a komplikace nevyhnutelné, vznikají z příčin malicherných, ale když se  vdá běloška za černocha, stanou se závažné, pádné....(R.Stout, Právo  na smrt- zkrác.). Nedívejme se na jisté váhání při adopci dítěte jiné rasy, než je adoptivní rodič, jen jako na  rasisitickou pohnutku úřadů, je to vlastně pro budoucí dobro těch dětí.Jak se bude vyvíjet naše evropská společnost ? Poskytne vždycky a všem záruky snesitelné existence v budoucnu ?Ony ty svízele v soužití jsou i mezi bílými, chtějí-li překonat rozdíly v prostředí, ze kterých přicházejí, např. prostředí výrazně materielní+ prostředí založené duchovně či kulturně.Nevím, jak by se dařilo bílému dítěti, adoptovanému černošskou rodinou z domorodého kraalu. Oni i ti motýli si dávají pozor a modrásci se nepletou mezi otakárky. No a podobně.

J.V. Pospíšilová-Šteflová

K. Křivan 17.7.2010 11:27

Lukas Podolski a Miroslav Klose

pocházejí z původně německého území. Z měst Gleiwitz a Oppeln.

To je poněkud něco jiného než Afrika aTurecko.