25.11.2020 | Svátek má Kateřina


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Novodobí šmejdi - obchodníci s deštěm

Redaktoři MF Dnes vyzkoušeli údajně zázračnou ortézu Flexigausse, která vyléčí zdevastovaný kolenní kloub pomocí nějakých magnetů, a to do měsíce. Cena 1200 Kč, úspěch zaručen.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Novák 7.8.2019 19:05

Re: No, naši předkové na to měli institut "kurately."

V reálu to vypadá tak, že, i když je člověk zbaven svéprávnosti, nesmí to mít zapsané v obč. průkazu. Takže smlouvy uzavírat může, asi neplatné.Ale jak to má vědět ta druhá strana?

P. Novák 7.8.2019 18:58

zázraky se dějí

Mám v koleně artrosu - tedy koleno je už prý bez chrupavky.Ortoped odmítl psát další condrosulf-prý to nemá smysl.Mažu koleno koňskou mastí s konopím a je mi lépe,než lidem po operaci,kteří mají potíže.Co vy na to, pane Vodvářko?

I. Štípek 7.8.2019 17:12

Re: Vrchní šmejd

Jo, tahle nenávistná hovadina se bude autorovi líbit.

V. Braun 7.8.2019 17:03

Re: Proc porad hazime svoji zodpovednost na nekoho jineho???

Tak to "snížení inteligence" se může prostě a jednoduše týkat toho věku, jak píšete a viz příspěvek zde v diskusi o 90ti leté paní a přípojce k internetu. Starší lidé si ochranu rozhodně zaslouží.

J. Pavelka 7.8.2019 14:55

Re: Proc porad hazime svoji zodpovednost na nekoho jineho???

Jenže lidí se sníženou inteligencí je také dost..také stářím se povaha mění směremk lehkověrnosti apod. a to oni sázejí.....Vlastníodpovědnosti se nelze zbavit, ale nějakým způsobem byto postižitelné být mělo

M. Valenta 7.8.2019 14:25

Vrchní šmejd

už tu prezidentuje šestým rokem a to i přes občasné pokusy politiků prosadit značku "podomní prodej zakázán". Všichni prodavači mastí, hrnců či dek jsou proti němu pouzí troškaři.

L. Severa 7.8.2019 14:19

Šmejdů je nadbytek.

Tito šmejdi jsou celkem viditelní, ale kolik je jich skrytých. Nejsou to jen ti, co šidí potraviny, např. do uzenin přidávají kdejaký fujtajb, prodávají prošlá (i zkažená) jídla, ale kolik je těch velešmejdů(podvodníků) co dělají podrazy s nemovitostmi, nejen na lidech ale i podrazy na státu.

Č. Berka 7.8.2019 12:49

:-D

u rohlik.cz nedoostanete toastový chléb z Penamu, zato ale tenhle "zázračný" produkt: Osvěžte se živou vodou ze 70 milionů let starého pramene! Royal Water je unikátně čistá voda s antioxidačními vlastnostmi, která je přístupná pouze pro 0,002% populace světa. ..."Alkalická (živá, zásaditá) voda má vysoký potenciál čistit tělo od kyselého odpadu, čímž navrací buňkám mladost, energii a vyšší obranyschopnost. Alkalická voda aktivně odstraňuje z organismu volné radikály, proto se dá považovat za přírodní antioxidant.

Pitím alkalické vody pro profylaxi zastavíte okyselování organismu, normalizujete pH krve, udržíte si správné množství alkalických pufrů a pomůžete svému tělu odstranit nahromaděný několikaletý kyselý odpad. Znamená to omlazení tkání těla a vnitřních orgánů. Pozitivně ovlivňuje činnost srdce a trávení. Voda má nízký obsah sodíku, je vhodná i pro lidi se sodíkovou dieta a lidi trpící ledvinovými nebo srdečně-cévními problémy."

J. Hrdlička 7.8.2019 12:07

Díky

za skvělý článek!

J. Krásenský 7.8.2019 11:37

Re: Proc porad hazime svoji zodpovednost na nekoho jineho???

Chránit jistě nelze všechny, ale odsuzovat podvodníky jistě jde. I z této diskuse cítím, že podvést hlupáka je vlastně v pořádku. A to není.

J. Uzel 7.8.2019 11:20

Re: Proc porad hazime svoji zodpovednost na nekoho jineho???

...a co kdyby byl zodpovědný především každý sám za sebe a nečekal, že ho bude pořád někdo vodit za ruku. Rozhoduje-li se někdo k utrácení na základě reklamy, není dostatečně vyspělý k tomu, aby s penězi zacházel. Drtivá většina reklam prostě sází na sníženou inteligenci diváka (posluchače, čtenáře...).

R. Langer 7.8.2019 10:54

Re: Když bylo naší mámě v roce 2003 90 let

:-D

R. Langer 7.8.2019 10:51

Re: Proc porad hazime svoji zodpovednost na nekoho jineho???

Ono je hlavně takovou smlouvu oprávněn podepsat ten, komu ten majetek patří, takže by z takové smlouvy rozhodně nic nebylo. Ostatně, nezletilí také žádné takové omezení "o uzavírání smluv" nemají, to se právě týká konkrétně pouze toho majetku, mezi sebou i kýmkoliv jiným si samozřejmě mohou uzavírat smlouvy zcela podle libosti, a ty jsou platné.

A s rostoucím věkem? No, tam je potřeba prostě dávat pozor, a pokud je potřeba, včas zasáhnout. A pokud o to dotyčný nemá zájem - jo, holt se nedá nic dělat, je to jeho vůle, že to místo dědicům rozfrcá za hrnce. ;-)

Takže ne, s tím bych určitě problém neměl.

P. Gábriš 7.8.2019 10:50

Re: Proc porad hazime svoji zodpovednost na nekoho jineho???

a co takhle odpovědnost televize a novin(ářů)? Neexistují postihy za klamavou reklamu? Rádi obdrží mrzký peníz za inzerát, o kterém se už z prvního pohledu ví, že je to hovadina. Měli by tedy přijmout část odpovědnosti za zřejmé podvody. Všichni mají plné pusy autocenzury, ale tady to nikomu nevadí.

V. Petr 7.8.2019 10:41

Podvod zůstává podvodem, ať už je oběť sebepitomější.

V. Petr 7.8.2019 10:39

No, naši předkové na to měli institut "kurately."

Člověk mohl být soudem zbaven způsobilosti k finančním operacím. Jde to i dnes, i když nevím, jak je to v reálu.

J. Lepka 7.8.2019 10:23

Re: Když bylo naší mámě v roce 2003 90 let

Nihil novum sub Sole, mě přišla cca před čtvrt rokem nabídka od PRE, ať si k nim převedu i platby za plyn, zajímavá nabídka, tak jsem odpověděl, že ano a kdy ke mně vybudují tu plynovou rouru. Odpověděli, že se mám obrátit na lokálního dodavatele ...

J. Lepka 7.8.2019 10:19

Re: Tak já za novodobé šmejdy považuji

Ovšem pokud skutečně zařídí déšť a po něm potopu, těžko je obvinit z nesplnění slibů, to asi nebude: "předvolební sliby nebyly zasazeny do reálné ekonomické situace".

J. Lepka 7.8.2019 10:16

Re: Tolika rozčilování...

Nenapadlo vás, že MUDr Vodvářka se potýká s následky?

V. Kotas 7.8.2019 10:11

Re: Vždyť ty šmejdy podporuje celá "intelektuální elita!"

Tak jest.

R. Langer 7.8.2019 9:44

Re: Vždyť ty šmejdy podporuje celá "intelektuální elita!"

Například celé slavné OZE je o šmejdech, co extra draze prodávají běžný levný produkt. Ale v tomto případě jsou za to šmejdi ještě chváleni a oslavováni... :-(

J. Novotný 7.8.2019 9:42

Re: Proc porad hazime svoji zodpovednost na nekoho jineho???

Takže byste neměl problém s tím, kdyby vaše dítě přišlo ze školy s tím, že podepsalo smlouvu, že za dvojnásobek částky, kterou jste schopen vydělat za celý život, koupilo zaručeně výhodnou parcelu na dně moře, a neměl jste jak se z toho vymotat? To, že nezletilí mají omezení pro uzavírání smluv, je totiž přesně takovou ochranou hloupých (v daném případě neznalých, nezkušených), proti které brojíte.

S rostoucím věkem se snižuje schopnost mozku fungovat. Proto šmejdi míří na seniory. Tedy i takový senior se stává hloupějším (méně schopným odhalovat podfuky). Nechal byste svou babičku na pospas nějakému šmejdovi, který jí vymluví díru do hlavy a pod záminkou levnější elektiky jí prodá něco, co ji finančně zruinuje? A ne, není to o zbavení svéprávnosti - takový člověk je většinou schopný se o sebe postarat, nakoupit si, občas i vystoupit ze svých zajetých kolejí - ale nálet šmejda je něco jiného.

V. Petr 7.8.2019 9:33

Vždyť ty šmejdy podporuje celá "intelektuální elita!"

I v nuceně lidmi placených veřejnoprávních médiích se propagují všelijaké "alternativní," čti naprosto nesmyslné věci, třeba rození v obýváku. A i Steve Jobs byl natolik pitomý, že si nechal léčit rakovinu "alternativními" postupy, se známým výsledkem.

ALE ono je to i tak, že opravdu platí "tonoucí se i stébla chytá" a protože jsou věci, které medicína opravdu vyléčit neumí, lidé se obracejí na "mastičkáře."

Š. Svobodova 7.8.2019 9:15

Tolika rozčilování...

Copak jste si koupil, pane Vodvářko?

K. Janyška 7.8.2019 8:50

Nemám proti tzv. šmejdům nic nic.

Na obchod musí být vždy dva. A tak to bylo vždy, chytrý odrbal blbého. Kdo se nechá je jeho věcí... Dzp.

E. Derat 7.8.2019 8:43

Tak já za novodobé šmejdy považuji

prakticky všechny politické strany, také obchodují s deštěm a po nich potopa.

M. Krátký 7.8.2019 8:41

Když bylo naší mámě v roce 2003 90 let

tak jsme u ní v bytě zjistili, že podepsala smlouvu na připojení k internetu aniž by měla PC a znalosti co s tím. Starší sestra tedy zavolala tomu dýlerovi a sdělila mu, že pokud tu smlouvu do 24 hodin nezruší, tak na něj podáme trestní oznámení - zrušil, šmejd jeden - asi se vylekal - hezký den

R. Meišner 7.8.2019 7:55

svatá pravda

jsou to "obchodníci" neštítící se ničeho-dobře vědí že lidé se zdravotním problémem jsou ochotni udělat cokoliv--je to hodně smutné.

A. Pakosta 7.8.2019 6:54

Re: Proc porad hazime svoji zodpovednost na nekoho jineho???

Máte pravdu! Nepřiměřenou ochranou některého živočišného druhu, například hlupáků, dochází zákonitě k jejich přemnožení, a cohůř, následně se přemnoží i jejich predátoři, v tomto případě šmejdi.

R. Langer 7.8.2019 6:20

Re: Proc porad hazime svoji zodpovednost na nekoho jineho???

Chránit všechny hlupáky světa před jejich vlastní hlouposti je značně kontraproduktivní a ve finále na to doplatí nejvíc ti (naprostá většina ostatních), co to nepotřebují. Tyhle řeči mají nejčastěji nesamostatní nevzdělání nesebevědomí hlupáci, protože mají strach, aby se jim to taky nestalo. Ale ono se to může stát úplně každému, ne jenom jim, jenom je potřeba, aby se z toho poučili oni sami a neorganizovali místo toho život ostatním, co to nepotřebují. :-P