25.11.2020 | Svátek má Kateřina


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Novodobí šmejdi - obchodníci s deštěm

Redaktoři MF Dnes vyzkoušeli údajně zázračnou ortézu Flexigausse, která vyléčí zdevastovaný kolenní kloub pomocí nějakých magnetů, a to do měsíce. Cena 1200 Kč, úspěch zaručen.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Novák 7.8.2019 19:05

Re: No, naši předkové na to měli institut "kurately."

V reálu to vypadá tak, že, i když je člověk zbaven svéprávnosti, nesmí to mít zapsané v obč. průkazu. Takže smlouvy uzavírat může, asi neplatné.Ale jak to má vědět ta druhá strana?

R. Langer 7.8.2019 10:51

Re: Proc porad hazime svoji zodpovednost na nekoho jineho???

Ono je hlavně takovou smlouvu oprávněn podepsat ten, komu ten majetek patří, takže by z takové smlouvy rozhodně nic nebylo. Ostatně, nezletilí také žádné takové omezení "o uzavírání smluv" nemají, to se právě týká konkrétně pouze toho majetku, mezi sebou i kýmkoliv jiným si samozřejmě mohou uzavírat smlouvy zcela podle libosti, a ty jsou platné.

A s rostoucím věkem? No, tam je potřeba prostě dávat pozor, a pokud je potřeba, včas zasáhnout. A pokud o to dotyčný nemá zájem - jo, holt se nedá nic dělat, je to jeho vůle, že to místo dědicům rozfrcá za hrnce. ;-)

Takže ne, s tím bych určitě problém neměl.

J. Krásenský 7.8.2019 11:37

Re: Proc porad hazime svoji zodpovednost na nekoho jineho???

Chránit jistě nelze všechny, ale odsuzovat podvodníky jistě jde. I z této diskuse cítím, že podvést hlupáka je vlastně v pořádku. A to není.