27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
mk 19.8.2009 17:25

nezničme budoucnost vnuků židoliberálním multikulti !!!

franta tyčka 18.8.2009 8:41

Že oni za to můžou komunisti

Snižovali státní dluh a takhle to dopadlo.Bez dluhů se holt hospodařit nedá.Selskej rozum sice říká něco jiného ale proč nevěřit študovanejm "ekonomům"?Zvláště když mají imunitu, takže můžou rozkrást co chtějí.

Ada 18.8.2009 18:26

Ano, to je přece ta stará historka o obecním kozlovi...

Odnaučovali ho žrát. Dlouho. A když už to skoro uměl, tak ten parchant zdechnul. Jako ti komunisti... ;-P

Budíš 17.8.2009 21:13

Už se stalo.

Prožrali naši neschopní politici,diletanti a politikáři. Levice i pravice, všichni, kteří se válej téměř desítky let v parlamentu. Nevolme je.Paroubka ,Topolánka, ani jejich strany, ale ani komunisty a další, kteří stav zavinili.Volme nové tváře. Bez revoluční změny nelze dál.

Budíš 17.8.2009 21:21

Re: Už se stalo.

Jediný Klaus prosazoval vyrovnaný rozpočet.Ostatní politici zvolili populismus ve prospěch politických stran na vrub státu a občanů.To jinak nejde nazvat než švindlování skutečného stavu a úrovně řízení státu.Okrádání státu.Bohužel, nikdo potrestán nebyl a nemyslící volič je stále volil a volil.Doufám, že je občan poučen.

Landys 17.8.2009 21:39

Re: Už se stalo.

;-(Budiši, Budiši, ty hlavo pomazaná - kdo způsobil největší národní loupež od dob Přemyslovců - nebyl to snad největší z ekonomů a též Otec zakladatel ? A nebyl snad vyrovnaný rozpočet jen do té doby, dokud bylo co privatizovat  ? A kam se též poděly miliardy z tehdejšího přebytkového důchodového účtu - a kdy a proč musel Zeman nasypat desítky miliard do bank, aby se bankovní systém vůbec nezhroutil ! Takže v první řadě ty "občane" Budiši nejsi vůbec poučen !!

Budíš 17.8.2009 22:05

Re: Už se stalo.

Jak myslíš.

Ada 18.8.2009 18:27

Nemyslí...

Nový 17.8.2009 22:51

Re: Už se stalo.

Přiznejme si, že  politika, který  neproaguje   obžerství  dnes  skoro  nikdo  nebude volit.

Všichni chtějí vše  a hned  a bez  práce !  Tedy skoro všichni.

Hukan 17.8.2009 17:27

Neprožerme budoucnost vnuků

Pozde .. budoucnost vnuku uz vyletela kominem. Ted uz se muzeme zacilit maximalne na redukci skod, na to aby nasi vnuci nezrali korinky a kameni .. 

Ale na tom beznymu konzumentovi nezalezi - hlavni je ted a tady, volit toho kdo slibuje vetsi rozhazovani a ne toho kdo slibuje mensi deficit - pujcime si a prozereme to hned!

Kazdej den nove slevy - to si prece nemuzeme nechat ujit - ze to ma kratsi trvanlivost a pokud se to nesni prvni den poleti to do popelnice? Noa - dyt to bylo TAK VYHODNY, meli sme to tam nechat ostatnim nenazrancum? Ze zijeme ze spotrebniho uveru?

Pan Budouci-premier rika ze dluzit je spravne, dluhy platit je zbytecne. Stat si puci a zaplati to za nas. Nebo sebere bohatym. A az bohati odstehujou svoje ksefty za hranice?

Dycky bude nekdo bohatsi nez ten druhy .. dycky bude komu sebrat. A nez dojde na ne? Spousta casu, sak oni to vnoucata nejak prezijou. Nejak bylo nejak bude. V hypermarketu slevnili salam, bezim si koupit 4 .. at mi to sousedka nevykoupi pred nosem.....

Parvus 17.8.2009 17:24

Madame de Pompadour - náš vzor

Po nás potopa!

Landys 17.8.2009 17:05

Hlasatelé skromného žití by měli jít snad sami příkladem !

:-/Tak já  zatím neprožírám budoucnost ani svým dětem, natož vnukům. Kde můžu, tam jim spíš přilepším, protože dnešní doba je pro mladé tvrdá a start do života obtížný. Zdaleka nejsem ani lenošný, přesto mám s řečmi o prožírání budoucnosti dosti značný  problém. Já mám být  tím, kdo do teď konzumoval nad své možnosti,  tuto radostnou novinu mi pak sděluje z  jachty nějaký hlasatel úsporného žití, který rozhodně nevypadá na to, že by on sám  se sobě podobnými měli něco podobného v plánu. Nevím, kterého světového ekonoma studovali, když se chtějí kupříkladu uskrovnit tím, že si  sníží daně a pojistné. Jinak svatou pravdu měl ten americký nositel Nobelovy ceny, který ve svém posledním bestselleru použil jako negativ Klausův "velký skok vpřed" , který dal vzniknout skupině zločinců v bílých límečcích, kteří sice vynikají ve schopnosti obírat naivní spoluobčany, nevytvořili však žádný rozumný základ dalšího zdravého vývoje ekonomiky. A ještě abychom  teď poslouchali ty jejich kecy o prožírání budoucnosti. A kdyby jenom poslouchali !!

Hukan 17.8.2009 17:32

Re: Hlasatelé skromného žití by měli jít snad sami příkladem !

Az bude veskere HDP proudit do splaceni uroku ze statniho dluhu, vnoucata jiste zamacknou slzu dojeti pri vzpomince jak si za kapesne od vas koupila zmrzlinu .. kdyz nebude dopravni infrastruktura, nebude na duchody, socialni davky a pridavky na deti,

zdravotnictvi a skolstvi bude jen pro bohate a bohati budou jen potomci dnesnich politiku.

Ale hlavne ze TED sou vysoky duchody, ze budou jeste vyssi, ze dostanete prispevek na nove auto a 30 korun u doktora.

Parvus 17.8.2009 18:01

Re: Hlasatelé skromného žití by měli jít snad sami příkladem !

A já pořád kdo způsobil ekonomickou krizi, schodek státního rozpočtu, miliardové daňové úniky - a on to zlotřilý důchodce Landys, který se nestydí kupovat svým vnoučatům zmrzlinu! Tím způsobí rozvrat nejen dopravní infrastruktury, ale zhroucení celého společenského systému. Pane Hukane, jinak jsou doma všichni zdrávi? Nepíše se "sou vysoky duchody", ale "jsou vysoké důchody". Věcně s vámi souhlasím, že někteří soudruzi a pánové vysoké důchody mají. Ještě se mi nestalo, že bych u doktora dostal 30 Kč, ale už se mi párkrát stalo, že jsem tuto částku musel zaplatit. Není to žádný regulační poplatek, nic to nereguluje, jdu tam jenom když musím.

Landys 17.8.2009 20:47

Re: Hlasatelé skromného žití by měli jít snad sami příkladem !

Ale pane, vždyť vy jste nedával pozor ! Za moje peníze si někdo koupí tu zmrzlinu, za peníze těch pracháčů můžeme splácet ty dluhy. Jde o to, aby se na splácení podíleli všichni - každý dle svých možností. O tom byla řeč. No ale kdybych si tak spočítal kolik jsem už zaplatil za život na daních, a kolik třeba (ne)promarodil, tak si myslím, že ten kopec zmrzliny by byl hodně velký - možná větší než od mnohých porevolučních zbohatlíků. Oni totiž ti  zbohatlíci mají největší péči o to, aby se jim to neštěstí placení daní co nejvíc vyhnulo!

Minutus 17.8.2009 20:19

Re: Hlasatelé skromného žití by měli jít snad sami příkladem !

Naprostý souhlas. Řeči o zadlužování vnuků jsou nestoudné kecy těch, kteří sami neví, co s penězi. Ať si Huknou!

Parvus 17.8.2009 17:04

Asertivní

Rodičům dnešních mladých, dynamických, flexibilních, proaktivním, asertivních, reprezentativních osobností, týmových hráčů s orientací na výsledek a jak ještě se to všelijak píše v personálních inzerátech, jsem léta formou daní přispíval na dětské přídavky. Nyní poskytuji a zřejmě ještě dost dlouho budu poskytovat stejnou službu jim samým. Tedy než bych z toho byl nadšený, ale nikdy se mě nikdo neptal. Zaměstnavatel mi to strhne ze mzdy a je vymalováno. Hranice pro odchod do důchodu se stále zvyšuje a já jsem stejně rozhodnut pracovat dokud to jen trochu půjde. Až to nepůjde, brzy zemřu. Nemusíte se bát, holoubkové, nebudete mě muset živit tak jako jsem musel živit já vás. Ale co je vám do toho, co a jak a zda vůbec něco prožírám? Mezi námi, já toho moc neprožeru, ale i kdybych žral kaviár a zapíjel ho šampaňským, co je vám do toho? Dali jste mi někdy byť jen jedinou korunu? Dost už jsem vám dal ze svého, v souladu se svým ekonomickým liberálním zaměřením byste se měli starat sami o to co budou žrát vaši spratkové a jejich spratkové!

JK 17.8.2009 16:50

Budoucnost prožraly vlády:

Prožrat budoucnost mohou pouze ti nahoře, protože na to mají.

S našimi důchody nám na prožírání mnoho nezbude. ;-(

Ada 18.8.2009 18:28

Re: Budoucnost prožraly vlády:

Prožrals to podporou bolševika, tak nekňuč...

Ludva 17.8.2009 16:40

Jen to prožerme

Kdoví, co ti vnukové budou zač a odkud ? :-D

Proč?? 17.8.2009 14:17

Autore proč??

Náš dluh, tedy stav prožírání patří v Evropě k těm nejnižším, patříme tedy stále mezi tu kvalitnější a zodpovědnější část (to samozřejmě nemění nic na faktu, že se o prožírání jedná) proto nechápu, proč jinak dobrý článek vyvolává dojem, jako by prožíráni byla nějaká specificky česká záležitost a spuští tak pudové reakce nejrůznějších čechobijců.

Proto 17.8.2009 15:21

To neznamená,že ty dluhy

si nová generace nezaslouží!Z jakého důvodu nynější generace se mají mít lépe,než na co si vydělaly?????

Z 17.8.2009 12:08

Pro autora

Dobrý článek. Tu diskusi ignorujte. Ta jenom dokumentuje další nemoci čecháčkovského národa.

Proč?? 17.8.2009 14:20

Re: Pro autora

Podívejte se, jak prožírají svou budoucnost takoví italáčkové nebo maďaráčkové...

Proč?? 17.8.2009 14:27

Re: Pro autora

Dokonce i Japončáčkové, Američáčkové a Němečáčkové mají větší veřejný dluh než my Čecháčkové

Jeník_P 17.8.2009 15:59

Re: Pro autora

to že se soused vykašlal na kozu a ta mu pak chcípla, neznamená, že to udělal správně.

Fafa 17.8.2009 16:11

Re: Pro autora

Ano, to maji. Ale poslednich deset let se poctive snazime, abychom je dohnali.

Krasoduch 17.8.2009 9:40

Budoucnost prožraly vlády

Je jedno jestli zmodralý komunisté nebo zoranžovělý. Černoprdelníci si také urvali svůj kus a zelení mužíčci si rovněž přišli na své.

Rozhodně budoucnost neprožírá průměrný český občan, leda by se mu kladlo za vinu, že tu pakáž volí, místo aby nehodné úředníky podle pěkné, ale pohříchu dlouho nepraktikované tradice vyházel z oken.

Jeník_P 17.8.2009 11:27

Re: Budoucnost prožraly vlády

Houby s voctem - budoucnost prožíraj nenasystní čecháčkové, které je v jejich malosti nejlépe vystihuje heslo : KDYŽ SE NAŽRAT ZADARMO, TAK DO POBLITÍ A DO POSRÁNÍ.

Jediná vina vlád je ta, že to dovolili - ale to je pochopitelné, protože vláda která by udělala místo sociálních dávek a přídavků dlouhej nos, by do týdne padla a přišla jiná - prožírací.

Za to jak to tu chodí si můžeme sami a všichni - ti co prožírací vlády volí za to mohou svojí vypočítavostí a nenasytností  a ti rozumní a skromní tím(co je nevolí), že nemají dost kuráže říct těm druhým dost, z našehu už užírat nebudete.

Krasoduch 17.8.2009 13:05

A kde v Evropě je to jinak?

Všude socialistické vlády, socialistický Brusel ... Nepotřebujete si jen zanadávat na "Čecháčky"?