23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Není největší hrozbou ´řízená demokracie´?

Od r. 1991 uplynulo 20 let. V té době se euroatlantická civilizace zdála být na vrcholu. Demokratizace ve světě měla zelenou. Za dvacet let, v r. 2011, nejen Evropa, ale i USA prochází největší krizí od II. světové války.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 12.10.2011 14:36

Ohrožování mezinárodního postavení kterékoliv země EU je vlastizradou, sabotáží ústavního zřízení dané země, rozvracením ústavně založené euroatlantické solidarity v zájmu Ruska.

Zlatá slova. Je možné, že si autor neuvědomil, že právě tímto se vůči většině států EU proviňuje převážně ve prospěch Německa (a zatím i Francie) jednající EU-byrokracie?

PS. Ani pan Altman asi nevěří, že dnešní noční pád slovenské vlády, následující hned po neschválení Eurovalu, je dílem Putinovi KGB. Mráz teď bohužel přichází z Bruselu

B. Rybák 12.10.2011 15:55

Re: Ohrožování mezinárodního postavení kterékoliv země EU je vlastizradou, sabotáží ústavního zřízení dané země, rozvracením ústavně založené euroatlantické solidarity v zájmu Ruska.

Oprava: O pádu Slovenské vlády jsem neměl přesné informace. Radičová přece zpočátku nechtěla o pomoci chudého Slovenska podstatně bohatším, nad své možnosti "žijícím" státům ani slyšet. To, že nakonec změnila názor, je velmi výmluvné. Samo zůstalo Slovensko zřejmě proto, že je v Eurozóně nejchudší. Bohatší státy doufají, že na úkor ostatních něco "urvou" (brzo dojde i na nás). Ještě výmluvnější je, že obvykle velmi splašené akciové trhy zůstaly v klidu. To, že by si Slovensko trouflo hlasovat v zájmu svých občanů, nebo snad dokonce podle zdravého rozumu a skutečně odmítnout dosavadní Lisabonskou smlouvu porušující Euroval (bez logicky nutného schvalování referendem) ani tito bázliví političtí amatéři nevěří. K demokracii v EU snad není třeba něco dalšího dodat. Snad jen to, že na úrovni EU neexistuje.

M. Starý 12.10.2011 9:27

Heslo dne: Ušetřit ať to stojí, co to stojí

Ano, nepochybuji, že KGB intenzivně operuje i na našem území. Mohu se utěšovat tím, že naše kontrarozvětka její činnost (snad) monitoruje a elimunuje. Nebezpečí vidím v kombinaci elektronizace státní správy a justice spojené s permanentním nedostatkem peněz. To důvodně vyvolává obavy, že aby se "ušetřilo" se vezmou peníze na počítačovou bezpečnost a pak se mohou tajné služby (a nejen ty) dostat k citlivým údajům.

P. Fiala 12.10.2011 9:16

Skvělý příklad umění číst mezi řádky a kriticky hodnotit

Děkuji autorovi za příspěvek.

Dosud nikdo též pořádně nevysvětlil konání pana Paroubka, kdy prohlasoval nedůvěru vládě pana Topolánka, která řídila řídící struktury v EU a to po osobní návštěvě v Kremlu. Apak jak byl pan Topolánek, mediálně zničen. Pan Paroubek provedl unikátní test k potvrzení strategie, jak demontovat globální konkurenci EU stojící proti Rusku. Dnes je též tato strategie rozšířena o šíření strachu vmédiích všeho druhu nad "krachem" Řecka a měny Euro a dokonce rozpadu EU. Jenže skutečnost?

Informace pro získání sebedůvěry občanů států, kteří vytváří EU: Ekonomiky všech států EU vytváří GDP stejné jako USA, a to v hodnotě 15. Rusové v hodnotě 2,7 a Čína v hodnotě 10. Pamatujme si tato čísla. Vnímejte též, že medálně nejsou zveřejňovány ani výroční zprávy o stavu EU. Proč asi?

EU je vzorem pro ostatní lidská uskupení na planetě Zemi (hlavně díky zkušenosti Němců, nechtějí opakovat chyby). A proč je EU vzorem? Nedovedete si odpověďet? Je to proto, že EU není tak militantní jako Rusko či USA (i když nás USA vtahují do válečných konfliktů, a ne že ne). To vnímají Číňané a proto raději obchodují s EU nežli s USA či Ruskem a též podporují zrozenou v r.2002 a rostoucí Africkou Unii.

K hodnocení autora přidávám, že onehdy bylo v TV vysílání převzaté od Izraelské TV, která přiblížila ruské "vory v zákoně" žijící nejdříve v Izraeli a pak ve Francii a dalších státech EU. Jde bývalé vysoké důstojníky KGB a lídry ruského podsvětí, s jejich metodou vůči podnikatelům a lídrům politických stran či odborářům: "dal jsem ti nabídku, která se neodmítá, nepřijmeš-li  . . ."

V. Linhart 12.10.2011 11:59

Re: Skvělý příklad umění číst mezi řádky a kriticky hodnotit

Nechápu,proč si někdo myslí,že pod každým šutrem se nachází chroust. Proč někdo v každém stínu vidí muže s puškou... Topolánka nikdo nemusel mediálně skandalizovat,stačilo,když otevřel h...- pardon - ústa. Jeho odvolání v době našeho předsednictví EU má taky svoji logiku, protože mu to opozice slíbila, pokud s ní nebude jednat jako s relevantním partnerem,což okázale ignoroval. Dá se říci, že splnila co slíbila. KGB,StB,Mossad - CIA? K smíchu...

B. Rybák 12.10.2011 14:46

Re: Skvělý příklad umění číst mezi řádky a kriticky hodnotit

Zatím si Číňané netroufají pozřít USA, ba ani ruskou vojenskou a surovinovou supervelmoc. Sílu k tomu chtějí získat ovládnutím zahnívajícího, jakékoli účinné obrany neschopného EU a ovládnutím samostatného života (zatím) neschopné Afriky, kterou osvobozují od moci USA i neokolonialistických ambicí bruselských.