Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SPOLEČNOST: Nemějte děti, zdržují od práce

Ministerstvo práce a sociálních věcí přichystalo novelu Zákona o státní sociální podpoře. Rodičovská by se podle ní měla zvýšit až na úroveň mateřské.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

J. Jurax

8. 3. 2016 1:36
No, solidním propopulačním opatřením by bylo,

kdyby děti mohly ze sumy, kterou platí do průběžného důchodového systému, řekněme čtvrtinu dát adresně k důchodu rodičům; základní důchody by pak byly o něco nižší, ideálně taky o čtvrtinu, aby se to srovnalo. Kdo by dobře vychoval děti, dopřál jim vzdělání etc., měl by děti hodně vydělávající, tudíž hodně platící na důchodové pojištění a tudíž by ta čtvrtina byl slušný peníz. A kdo děti nevychoval - neměl s nimi taky výdaje, takže má našetřeno, že - nebo vychoval příjemce socdávek, dostával by kulové.

0 0
možnosti
JL

J. Lepka

7. 3. 2016 19:38
Nic nového pod Sluncem.

Tohle přece komunisti razí po celou dobu své snahy o vytvoření "nového" člověka, jen se posledních pár let drželi zpátky.

0 0
možnosti
PH

P. Harabaska

7. 3. 2016 17:29
Vztah paní autorky k dětem je vyjádřen velmi hezky.

Souhlasím s názorem, že ani tzv. sociální a tzv. demokratická vláda nedělá pro matky s dětmi a pro populační politiku nutnou k zachování národa dost, tedy skoro nic. Rád budu souhlasit s kroky vlády, budou-li podporovat ZAMĚSTNANÉ matky např. daleko vyššími procenty či částkami daňových úlev, protože stát musí podporovat novou generaci zdravou a zdravě vychovávanou k práci a ne výrobny ne zcela s českou společností a českými potřebami kompatibilních dětí. To je způsob humanitárními rovnostáři a ochránci údajných lidských práv nenapadnutelný.

0 0
možnosti
ŠH

7. 3. 2016 17:47
Re: Vztah paní autorky k dětem je vyjádřen velmi hezky.

Obávám se, že současný system "podpora všeho" jest přímo krystalická ukázka toho, jak zabít spontánní společnost občanů. Občanů s rodinou, spoléhajících na sebe a rodinu při přání a doufání ve zdraví a jakous takous politickou/státní/zákonnou stabilitu/délečasovou neměnnost (směrnic vo topení v kamnech, třeba).

Váš návrh opět nic neřeší. Vy se domníváte, že grund leží v nějakých odpisech/daních/pomoci, který se bude modifikovat každý kvartál podle volebních nálad či dojmů Sobotky??

Ale nevím, jak z těch kydů socanů/říkají si též zodpovědní politici, momentálně ven!

0 0
možnosti
ŠH

7. 3. 2016 16:35
Marksová-Tominová

a to nehovořím o Valachové, Dienstbierovi (Pelikán, Šabatová) - ti všichni splňují parametry slovníkového hesla: anarchokomunismus. Ovšem též novohesla: budoucnost multirovnoEvropy. Ať si každý vybere jak v supermarketu, účet dorazí už/až příští generaci. Nebo taky v červenci.

Prosím pouze konstruktivní připomínky. Že jsem konzervativní retarda dále postižený asi osmi fobiemi mi není třeba připomínat.

0 0
možnosti
VN

7. 3. 2016 17:47
Re: Marksová-Tominová

Připomínky k čemu? Připmínky typu "Marksová-Tominováí splňuje parametry slovníkového hesla: anarchokomunismus" jsou tak trochu k ničemu a nic jiného jste nenapsal...

0 0
možnosti
JV

7. 3. 2016 15:19
Děti jsou smyslem a pokračováním našeho života

Proto je obludné, jak snadno se většina lidí vzdá možnosti působit na vlastní děti v období, kdy začínají poznávat svět a kdy jsou nejvnímavější a přenechávají to zcela cizím lidem. I společnosti jako celku se to ovšem vymstí (vlastně už se jí to mstí teď).

0 0
možnosti
MK

7. 3. 2016 14:11
Jeden můj bývalý švagr razí heslo :

Kozy ??? - ty zdržujou nejvíc. A tak si vyhledává jen ploskoprsé !!!

0 0
možnosti
PH

P. Horak

7. 3. 2016 13:59
Otazka.

Muze mi nekdo poradit co je zensky rod pro slovo "rozumbrada"?

0 0
možnosti
RB

7. 3. 2016 16:25
Re: Otazka.

nebude to chytrá Horákyně?

0 0
možnosti
JK

7. 3. 2016 13:54
Sociální stát rozbil tradiční rodinu.

Systém sociálního zabezpečení stál na stejných třech pilířích – rodině, obci a církvi. Nejdůležitější byla rodina V současnosti dochází k zvyšování závislosti lidí na státu a ke snižování úlohy nižších přirozených společenství – rodiny, charit apod. Stát vyvlastnil rodině řadu funkcí.Proč by se syn staral o svoje staré rodiče, když jeho rodiče i on platí platí důchodové pojištění. Proč by měli děti, když se o ně stát postará a oni mají víc peněz na dovolenou? Atd.

Mezi hlavní příčiny krize patří růst nákladů financování sociálního státu.„Stát“nám bere z našich příjmů cca 80% výdělku. Jenom na sociálním zdravotním zabezpečení a daně z příjmů je to 45%. K tomu je nutné připočítat daně ostatní a různé poplatky pojištění ze zákona. Za tohoto stavu není schopná rodina z jednoho příjmu vyžít.

Prioritou by se měla znovu stát osobní a rodinná zodpovědnost. Stát by měl přestat hrát roli šéfa a proměnit se zpátky na záchrannou síť pro případ, že vše ostatní selže. Když stát bere občanům značnou část mzdy, aby mohl financovat svou roli univerzálního pečovatele, začnou mít lidé pocit, že svou povinnost splnili a teď už leží břímě odpovědnosti na vládě. Konečným důsledkem je lhostejná společnost.

0 0
možnosti
MP

7. 3. 2016 15:44
Re: Sociální stát rozbil tradiční rodinu.

Souhlasím s Vámi, ale jako program, ať už strany nebo jednotlivce, do voleb by to nejspíš úspěšné nebylo. Jiná doba ....

0 0
možnosti
JN

7. 3. 2016 13:20
Návrh ministerstva měl dát možnost nikoli povinnost

vyčerpat ty peníze v kratším termínu. Proč nedat rodičům možnost volby, to opravdu nevím. To elaborování potom je celkem o ničem - třeba neznám nikoho, kdo by si mateřskou upravoval podle výhledu na důchod.

V UK mají mateřskou půl roku až rok a nic se neděje.

0 0
možnosti
KJ

7. 3. 2016 10:51
A čo je to také asociálny ? To je marxistický, viďte ?

A, Pikorovi, co je to spontánní řád lidské interakce a co civilizace obchodem ? A co soukromé právo ? Víte ? Tak o tom pište !!! Dzp.

0 0
možnosti
JM

7. 3. 2016 12:49
Re: A čo je to také asociálny ? To je marxistický, viďte ?

Vy chytrolíne, tak asi jednou za dva měsíce Vám píši, že jste zmagořil ze svého Spontánního řádu atd. Ty nejznámější léčebny na to jsou Bohnice a Dobřany. Zdraví JM.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz