2.12.2023 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Nemějte děti, zdržují od práce

Ministerstvo práce a sociálních věcí přichystalo novelu Zákona o státní sociální podpoře. Rodičovská by se podle ní měla zvýšit až na úroveň mateřské.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 8.3.2016 1:36

No, solidním propopulačním opatřením by bylo,

kdyby děti mohly ze sumy, kterou platí do průběžného důchodového systému, řekněme čtvrtinu dát adresně k důchodu rodičům; základní důchody by pak byly o něco nižší, ideálně taky o čtvrtinu, aby se to srovnalo. Kdo by dobře vychoval děti, dopřál jim vzdělání etc., měl by děti hodně vydělávající, tudíž hodně platící na důchodové pojištění a tudíž by ta čtvrtina byl slušný peníz. A kdo děti nevychoval - neměl s nimi taky výdaje, takže má našetřeno, že - nebo vychoval příjemce socdávek, dostával by kulové.

J. Lepka 7.3.2016 19:38

Nic nového pod Sluncem.

Tohle přece komunisti razí po celou dobu své snahy o vytvoření "nového" člověka, jen se posledních pár let drželi zpátky.

P. Harabaska 7.3.2016 17:29

Vztah paní autorky k dětem je vyjádřen velmi hezky.

Souhlasím s názorem, že ani tzv. sociální a tzv. demokratická vláda nedělá pro matky s dětmi a pro populační politiku nutnou k zachování národa dost, tedy skoro nic. Rád budu souhlasit s kroky vlády, budou-li podporovat ZAMĚSTNANÉ matky např. daleko vyššími procenty či částkami daňových úlev, protože stát musí podporovat novou generaci zdravou a zdravě vychovávanou k práci a ne výrobny ne zcela s českou společností a českými potřebami kompatibilních dětí. To je způsob humanitárními rovnostáři a ochránci údajných lidských práv nenapadnutelný.

Š. Hašek 7.3.2016 17:47

Re: Vztah paní autorky k dětem je vyjádřen velmi hezky.

Obávám se, že současný system "podpora všeho" jest přímo krystalická ukázka toho, jak zabít spontánní společnost občanů. Občanů s rodinou, spoléhajících na sebe a rodinu při přání a doufání ve zdraví a jakous takous politickou/státní/zákonnou stabilitu/délečasovou neměnnost (směrnic vo topení v kamnech, třeba).

Váš návrh opět nic neřeší. Vy se domníváte, že grund leží v nějakých odpisech/daních/pomoci, který se bude modifikovat každý kvartál podle volebních nálad či dojmů Sobotky??

Ale nevím, jak z těch kydů socanů/říkají si též zodpovědní politici, momentálně ven!

P. Harabaska 7.3.2016 17:55

Re: Vztah paní autorky k dětem je vyjádřen velmi hezky.

Daňové úlevy jsou blíže k žádoucímu řešení, tj. plození a výchova kvalitní nikoli degenerované dětské populace. Plošným rozdáváním dětských přídavků se podporuje i ta část obyvatelstva, která se práci vyhýbá (tzv. nepřizpůsobiví), nemá vlastní příjmy z práce a žije právě jen z podpor a přídavků na děti. Jak lze podle zkušenosti usoudit, právě ta nepracující populace plodí děti do značné míry více postižené defekty tělesné i duševní povahy (dopady na IQ, sociální patologie) a má plození dětí za svůj pohodlný způsob obživy. Lépe dát ty peníze těm rodičům, kteří pracují a o děti se řádně starají.

Š. Hašek 7.3.2016 18:03

Re: Vztah paní autorky k dětem je vyjádřen velmi hezky.

To už zní lépe.

Snížit daň z práce. Otec či matka, co hákují, donesou domů více. To jest, dle mého základ. Socani se ovšem vidí v rozdávání.

Přeji příjemný den.

Š. Hašek 7.3.2016 16:35

Marksová-Tominová

a to nehovořím o Valachové, Dienstbierovi (Pelikán, Šabatová) - ti všichni splňují parametry slovníkového hesla: anarchokomunismus. Ovšem též novohesla: budoucnost multirovnoEvropy. Ať si každý vybere jak v supermarketu, účet dorazí už/až příští generaci. Nebo taky v červenci.

Prosím pouze konstruktivní připomínky. Že jsem konzervativní retarda dále postižený asi osmi fobiemi mi není třeba připomínat.

V. Novák 7.3.2016 17:47

Re: Marksová-Tominová

Připomínky k čemu? Připmínky typu "Marksová-Tominováí splňuje parametry slovníkového hesla: anarchokomunismus" jsou tak trochu k ničemu a nic jiného jste nenapsal...

Š. Hašek 7.3.2016 17:51

Re: Marksová-Tominová

Já jen naznačil, že vyjmenovaní ničí rodinu. Ve smyslu článku. Ti všichni totiž považují (ač komunisté) dítě za pouhý ekonomický parametr. Něco jako procenta v hypotéce.

J. Kanioková 7.3.2016 18:23

Ano, souzním...

J. Vintr 7.3.2016 15:19

Děti jsou smyslem a pokračováním našeho života

Proto je obludné, jak snadno se většina lidí vzdá možnosti působit na vlastní děti v období, kdy začínají poznávat svět a kdy jsou nejvnímavější a přenechávají to zcela cizím lidem. I společnosti jako celku se to ovšem vymstí (vlastně už se jí to mstí teď).

M. Krátký 7.3.2016 14:11

Jeden můj bývalý švagr razí heslo :

Kozy ??? - ty zdržujou nejvíc. A tak si vyhledává jen ploskoprsé !!!

P. Horak 7.3.2016 13:59

Otazka.

Muze mi nekdo poradit co je zensky rod pro slovo "rozumbrada"?

R. Brzák 7.3.2016 16:25

Re: Otazka.

nebude to chytrá Horákyně?

Š. Hašek 7.3.2016 17:54

Re: Otazka.

Mám dojem, že čeština vobčas s tím rodem zachází volněji. Pamatuji si ta hřídel, ten hřídel. Tak tam sekněte ta rozumbrada. No, nějak to nesedí. Tak já nevím.

P. Papež 7.3.2016 23:48

Re: Otazka.

Marxová - Leninová

J. Kulheim 7.3.2016 13:54

Sociální stát rozbil tradiční rodinu.

Systém sociálního zabezpečení stál na stejných třech pilířích – rodině, obci a církvi. Nejdůležitější byla rodina V současnosti dochází k zvyšování závislosti lidí na státu a ke snižování úlohy nižších přirozených společenství – rodiny, charit apod. Stát vyvlastnil rodině řadu funkcí.Proč by se syn staral o svoje staré rodiče, když jeho rodiče i on platí platí důchodové pojištění. Proč by měli děti, když se o ně stát postará a oni mají víc peněz na dovolenou? Atd.

Mezi hlavní příčiny krize patří růst nákladů financování sociálního státu.„Stát“nám bere z našich příjmů cca 80% výdělku. Jenom na sociálním zdravotním zabezpečení a daně z příjmů je to 45%. K tomu je nutné připočítat daně ostatní a různé poplatky pojištění ze zákona. Za tohoto stavu není schopná rodina z jednoho příjmu vyžít.

Prioritou by se měla znovu stát osobní a rodinná zodpovědnost. Stát by měl přestat hrát roli šéfa a proměnit se zpátky na záchrannou síť pro případ, že vše ostatní selže. Když stát bere občanům značnou část mzdy, aby mohl financovat svou roli univerzálního pečovatele, začnou mít lidé pocit, že svou povinnost splnili a teď už leží břímě odpovědnosti na vládě. Konečným důsledkem je lhostejná společnost.

M. Prokop 7.3.2016 15:44

Re: Sociální stát rozbil tradiční rodinu.

Souhlasím s Vámi, ale jako program, ať už strany nebo jednotlivce, do voleb by to nejspíš úspěšné nebylo. Jiná doba ....

J. Jurax 8.3.2016 1:28

Re: Sociální stát rozbil tradiční rodinu.

Snížení daní by úspěšné bylo, o tom žádná. Neúspěšné by ovšem bylo adekvátní snížení dávek, sociálna a péče státu vůbec. Takže nic, na tohle tu nikdo nemá kule ...

K. Janyška 7.3.2016 17:19

Re: Sociální stát rozbil tradiční rodinu.

Tzv. sociální stát je jen jiným výrazem pro stát socialistický, pro nesvobodu. A může za něho demokracie, lépe řečeno defekt v jejím používaném modelu... Dzp.

J. Kulheim 7.3.2016 17:27

Demokracie skončila čeká nás diktatura.

Demokracie nemůže existovat jako trvalá forma vlády. Končí v okamžiku, kdy voliči zjistí, že si mohou navolit takové lidi, kteří jim slíbí bezpracný blahobyt. Demokracie už dávno skončila. Může následovat pouze d i k t a t u r a.

V. Novák 7.3.2016 17:45

Sociální stát rozbil tradiční rodinu, protože tradiční.

rodina se nepříliš hodí do moderní kapitlaistické společnosti. Tradiční rodina zabezpečovala na patriarchální vesnici střídání generací a předávání majetku. Přežila se s nástupem kapotalismu, který potřeboval dělníky do továren a - zejména v případě Pruska a Německé Říše taky kanónenfutr.

Neuspějete s tradiční rodinou tam, kde musí ženy nastoupit za bojující/padlé vojáky do zaměstnání dříve mužských - a to se v Evropě stalo v minulém století dvakrát. Zejména když ženy si tato zaměstnání už nenechají vzít nebo když jsou ztráty takové, že není jak jinak je nahradit - což byl hlavně případ Německa a SSSR.

Sociální stát v Západní Evropě pak byl odpovědí na krizi 30. let, z ní vyplývající revoluční nálady - ať už komunistické nebo fašistické - a samozřejmě na vznik socialistických států. Je to úplatek nižším třídám, aby se moc nebouřily, držely hubu a krok a makaly a makaly - a spotřebovávaly a spotřebovávaly - a neohlížely se na to, že budou potřebovat taky nějaké zabezpečení ve stáří a nemoci. To převezme stát.

Š. Hašek 7.3.2016 18:10

Re: Sociální stát rozbil tradiční rodinu, protože tradiční.

Nikoliv!!!!!!!!!!!!!

Rodina se prostě nehodí do současné socialistické/přerozdělovací/právistické společnosti!!

Jak jste mohl přijít na to, že zde jest svobodná společnost občanů s tržním hospodářstvím (tedy po Marxbolševicku kapitalismus)? To už dávno soudruzi vyklučili! Proč děti, když furt stojí peníze (jak píší mladé redaktorky) a soc-hejtmani se předhánějí , kdo postaví komfortnější domovy pro starobdůchodce (zadarmo, vlastně z peněz poplatníků, kteří se ještě starají o rodiče).

Zkráceno.

J. Kulheim 7.3.2016 18:41

Socialismus změnil žebříček lidských hodnot.

Rodinu nejvíc ohrožují neustále rostoucí daně. Sociální stát stojí čím dál víc peněz. Mandatorní výdaje činí u nás přes 80% příjmů rozpočtu a už to nestačí a vláda si musí půjčovat na důchody. Pokud by stát nevyžadoval tolik peněz, tak by nebylo potřebné, aby oba rodiče chodili do práce a ženy by se mohli víc věnovat dětem. Ubylo by rozvodů, děti by nevychovávala ulice.

Od počátku 50-tých let se snažil komunistický režim dostat výchovu do svých rukou. Jak to vypadá vidíme dnes.

Lidem se nabízejí jiné možnosti než udržet rodinu. Podstatně se změnil žebříček lidských hodnot.Na předních místech je užívat si za každou cenu.

Š. Hašek 7.3.2016 20:21

Re: Socialismus změnil žebříček lidských hodnot.

Asi tak.

J. Novotny 7.3.2016 13:20

Návrh ministerstva měl dát možnost nikoli povinnost

vyčerpat ty peníze v kratším termínu. Proč nedat rodičům možnost volby, to opravdu nevím. To elaborování potom je celkem o ničem - třeba neznám nikoho, kdo by si mateřskou upravoval podle výhledu na důchod.

V UK mají mateřskou půl roku až rok a nic se neděje.

K. Janyška 7.3.2016 10:51

A čo je to také asociálny ? To je marxistický, viďte ?

A, Pikorovi, co je to spontánní řád lidské interakce a co civilizace obchodem ? A co soukromé právo ? Víte ? Tak o tom pište !!! Dzp.

J. Milfait 7.3.2016 12:49

Re: A čo je to také asociálny ? To je marxistický, viďte ?

Vy chytrolíne, tak asi jednou za dva měsíce Vám píši, že jste zmagořil ze svého Spontánního řádu atd. Ty nejznámější léčebny na to jsou Bohnice a Dobřany. Zdraví JM.

K. Janyška 7.3.2016 16:24

Re: A čo je to také asociálny ? To je marxistický, viďte ?

Ne, nevzdělaný trouba jste vy... Dzp.

Z. Rychlý 7.3.2016 10:44

Souhlasím,

jen je třeba na plnou ..ústa říct, že pro normální lidské jedince je kupa dětí ten nejlepší důchodový systém. Ale nic se nemá přehánět, tři nebo čtyři stačí :-)