28.11.2023 | Svátek má René


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Nekamenujte pedofily

Jedním z mediálních symbolů dnešní západní civilizace je problém sexuálního zneužívání dětí. Nejviditelnější jsou tyto projevy v křesťanských církvích (zatímco v prostředí jiných náboženství - například v islámských komunitách západních zemí - se zdaleka tolik nevyskytují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Dvořák 2.9.2021 7:13

Nebudeme je kamenovat, budeme si je hýčkat. Jako příprava pro budoucí vládce Evropy.

Zatím by zejména profesionální christianofilové k tomu měli přistupovat (nejlépe zezadu) obezřetně. Vždyť dokonce i vrchní profesionální christianofil František vyhlásil nesmiřitelný boj pedofilii.

M. Mařák 2.9.2021 6:28

Je fakt, že dvě hlavní frakce abrahamovských bibloidů toho jejich společného biblického Boha, tedy ježíšisté a mohamedáni, mají k pedofilii tak nějak blízko. Ježíšisté a jejich katolická subkultura svým chlapce obšťastňujícím kněžským stavem, no a mohamedáni skrze proroka svatého Koránu a jeho nezletilé manželce.

No, taková je prostě realita.

R. Toman 2.9.2021 8:27

Realita je taková, že dívka se stává ženou po první menstruaci ,kdy může začít rodit děti. Tedy okolo věku cca 12 let. A tak to v přírodě funguje např. i u lidoopů s kterými máme společné DNA cca z 96 %. Pojem zletilost či možnost sexuálního styku podle nějakých zákonů je čistě umělý pojem, který si vymyslel člověk, a v různých dobách a kulturách se liší. Tedy i náboženství si ho upravují podle svého. A co se týče homosexuality, příroda vyrábí miliony výrobků každý den. A jako v každé "fabrice" se ne všechy zcela podaří.

R. Langer 2.9.2021 8:43

Na tom něco bude...

D. Laurencikova 2.9.2021 9:27

Pisete nesmysly. Jednak muslimove a krestane ("jezisiste") nemaji spolecneho boha - kdybyste vedel neco o islamu, nikdy byste takovy nesmysl nenapsal a pak, na rozdil od koranu nenajdete pro pedofilii v Novem zakone zadnou oporu. Pedofilni "jezisista", ktery "obstastnuje" chlapce, se dopousti tezkeho hrichu. Nikoliv muslim, ten jedna v souladu s koranem a v tom samem smyslu, jako neomylny a dokonaly prorok Mohammed. Takove je proste realita.

F. Svoboda 2.9.2021 9:37

R^R^R^!!!!!!

J. Krásenský 2.9.2021 10:24

Přesně tak.

M. Mařák 2.9.2021 12:34

Ale, prosím Vás, který to Bůh podle Vás prostřednictvím biblického archanděla Gabriela svatý Korán potomku Abrahámova syna do hlavy tehdy nafoukal, co?

Ostatně i polský papež svatý Jan II. toho času na nebesích kdysi na setkání muslimů v Maroku k davu prohlásil, že věříme ve stejného Boha. Vy toho snad víte více, než papež? No toto...

V. Kuhaj 2.9.2021 16:05

Už jste někdy nějakému muslimovi říkal, že je bibloid? Kdyby nerozuměl, tak mu vysvětlete, že to je od slova Bible, a kdyby stále nechápal, tak mu vysvětlete, že on jako muslim přece čte Bibli, a ať nelže, protože vy tomu rozumíte líp.

M. Mařák 2.9.2021 17:36

Muslimové Bibli uznávají jako svatou Boží knihu, jen jsou přesvědčeni, že jejich Boží prorok, jenž přišel po Mojžíšovi a Ježíši, je završením Božího poselství a tím konečným a zastřešujícím prorokem. Všichni tři bibloidi (mojžíšisté, ježíšovci a mohamedáni) mají samozřejmě stejného Boha, o tom snad doufám nikdo soudný nepochybuje.

D. Laurencikova 2.9.2021 16:52

Ten Buh, ktery "nafoukal" Mohamedovi do hlavy Koran, musel byt nekdo uplne jiny, nez buh krestanu, pane Marak. Krestansky buh noveho zakona, ktery uci osvobozeni od hrichu, lasku, odpusteni, respekt pred sebou samym i druhymi..., ktery "bliznim" mysli proste druheho cloveka, nejen krestana, neni srovnatelny s Allahem, ktery dovoluje Muslimum "nevericiho" - a to jste vy i ja - i zabit. V Koranu najdete celkem 200 versu, ktere k tomu vybizeji. Krome toho: Buh krestanu nechava cloveku SVOBODNOU VULI, rozhodnout se sami, Allah zakazuje myslet a volit. Muslim se musi naprosto podridit Allahove vuli a ta je vypsana v Koranu a Hadith. Od doby sveho sepsani nereformovane, tudiz stale platne. Neco si o tom nekdy vyhledejte.

M. Mařák 2.9.2021 17:39

Ten Bůh byl Bohem biblickým, tak je to prosté. Stejný Bůh jako je Bůh křesťanů. Všechny tři frakce bibloidů, tedy všichni tři proroci (Mojžíš, Ježíš, Mohamed) dokonce také pocházejí z jednoho otce, jímž je biblický Abrahám.

Zkráceně jsem to sepsal tady, pokud Vás to zajímá:

https://marakweb.wordpress.com/2021/06/12/bibloidi-coby-skudci-lidske-civilizace/

D. Laurencikova 2.9.2021 21:16

Mohammed je muslimy povazovan za posledniho proroka, zatimco Jezis byl jenom syn tesare..., jak k tomu vsemu doslo, to je jine tema. Zkratme to: Je jeden stvoritel, ktery stvoril nebe a zemi, rikaji monotheisticka nabozenstvi. Ale jsou ruzne obrazy tohoto stvoritele, ktere si stvoril clovek. Allah muslimu neni totozny s krestanskym bohem. Buh krestanu kaze: "Miluj sve nepratele", Allah vybizi: ".. zabij je (neverici), kdekoliv je najdes".... (Co ktery politik nebo krestansky hodnostar rekl, ve snaze zavdecit se muslimum je jina kapitola). Vy jste cetl jakysi dost znevazujici nazor kohosi na "bibloidy", ktery vas oslovil a s tim si vystacite. Najdete si vic zdroju, srovnavejte, premyslejte. Hezky vecer vam preju.

M. Mařák 2.9.2021 21:29

Je jeden Bůh, stvořitel, Bůh se arabsky řekne Alláh, anglicky God, francouzsky Dieu a tak dále. Ten rozdíl je pouze sémantický, každý jazyk používá jiné slovo pro stejný "objekt".

Tento Bůh stvořitel existuje ve všech náboženských systémech, i v těch tzv. polyteistických. Teď se vrátím k Bohu biblickému. Jeho prvním prorokem byl Mojžíš, ale to patrně biblickému Bohu nestačilo, tak poslal vnuknutí druhému prorokovi. Ježíšovi. Patrně to chtěl asi zamotat ještě více, no a tak poslal archanděla Gabriela se třetím poselstvím k proroku Mohamedovi. No a bylo vymalováno.

Všeobecná řežba a mlácení se po hlavách mezi zastánci těchto tří proroků vypukla a trvá až dodnes. Já osobně mezi nimi nevidím rozdíl, je to podle mne stejná banda bibloidů a škůdců lidské civilizace.

Mimochodem, jak jste se vypořádala s tím, že papež jan Pavel II. má na Boha Židů, křesťanů a muslimů stejný názor jako já? Lhal snad podle Vás, nebo snad nerozuměl věcem Božským a své práci, nebo co si o tom myslíte, jářku, nebo co.

Také Vám přeji hezký večer.

Skol!

D. Laurencikova 2.9.2021 21:40

Jestlize vy nevidite rozdil mezi "miluj sveho blizniho" a "zabij ho, kdekoliv ho najdes" a jediny rozdil je pro vas v semantice, pak jste to mel rict hned. Mohli jsme si celou namahu usetrit. Islamskou agresi a rozpinavost nepovazuji za "všeobecnou řežbu a mlácení se po hlavách mezi zastánci těchto tří proroků" a s tim co rekl Jan Pavel druhy, se vubec nemusim vyporadavat. Nevim, co mel presne rict a je mi to jedno. Ukol papeze je smirovat, nikoliv rozestvavat, to jiste delal Wojtyla dobre.

M. Mařák 2.9.2021 21:43

Samozřejmě, že vidím jakýsi rozdíl mezi všemi třemi biblickými náboženstvími toho jejich společného Boha. Ale není z mého pohledu tak podstatný, všechny tři považuji za škodlivé.

D. Laurencikova 2.9.2021 22:07

To je vas problem. Islam je zaroven politikou, mnohde hodne agresivni politikou, krestanstvi je dnes vice mene folklor. To je rozdil, a hodne podstatny!

M. Mařák 2.9.2021 21:49

Já Vám to tedy přeložím do češtiny. Jan Pavel II. řekl mladým muslimům v Maroku mezi jiným i toto:

We believe in the same God, the one God, the living God, the God who created the world and brings his creatures to their perfection...."

"Věříme ve stejného Boha, v jediného Boha, v Boha živoucího, jenž stvořil svět a dovedl své dílo k dokonalosti..."

D. Laurencikova 2.9.2021 22:06

Ano. To ale prece vubec nepopira to, co pisu ja. Verime vsichni v jedineho boha - to je jednoduse monotheismus. Ale kazdy si ho a tu "dokonalost" predstavujeme jinak.

D. Laurencikova 2.9.2021 17:02

P. S. Pokud by se jednalo v obou pripadech o stejneho boha, pak by ten buh musel trpet rozstepem osobnosti.

M. Mařák 2.9.2021 17:41

Vy se snad považujete ve věci Boha křesťanů poučenější než svatý Jan Pavel II?

Zajímavé.

M. Mařák 2.9.2021 18:06

We believe in the same God, the one God, the living God, the God who created the world and brings his creatures to their perfection.

Proslov papeže Jana Pavla II. k mladým muslimům v Maroku:

"We believe in the same God, the one God, the living God, the God who created the world and brings his creatures to their perfection...."

https://www.vatican.va/content/john-paul-ii/en/speeches/1985/august/documents/hf_jp-ii_spe_19850819_giovani-stadio-casablanca.html

D. Laurencikova 2.9.2021 20:09

Zapojte proste hlavu. Muslim neuznava trojici bozi, jako krestan, krestansky buh je Laska a Odpusteni, zatimco Allah je buh krvelacny. Krestanu dava buh svobodnou vuli, zatimco muslim svobodnou vuli nema. Uz slovo "islam" znamena "Podrizeni" se vuli Allahove. Jak to muze byt jeden a ten sam buh?

M. Mařák 2.9.2021 20:23

Váš omyl vychází ze skutečnosti, řekl bych, že jednoho ze třech proroků biblického Boha (mimochodem Alláh je pouze arabský výraz pro pojem Bůh) považujete za Boha. Nicméně Ježíš je pouze Boží syn, nikoliv Bůh.

Ano, máte pravdu v tom, že sdělení každého z těch tří je jiné, což je pikantní. Myslím si, že je to znamením veselé povahy Boha biblického, nebo mu je to úplně jedno.

M. Mařák 2.9.2021 20:33

Ježíšisté Boha zobrazují jako toho vousatého na obláčku, jsou to prostě modláři, zatímco ten Žid, co ho Židé ukřižovali, tak to byl pouze prorok, Boží syn.

Snad je to takto srozumitelnější.

D. Laurencikova 2.9.2021 21:29

"Jezisiste" predevsim boha nezobrazuji vubec. Zobrazovali ho pouze karikaturiste v Dikobrazu jako vousateho starce s plesi na oblacku, pokud si jeste vzpominam ;-D

M. Mařák 2.9.2021 21:41

Aha.

Vy jste asi nikdy nebyla v katolickém kostele, nebo v nějakém muzeu výtvarného umění.

Nic jiného mne nenapadá.

D. Laurencikova 2.9.2021 22:10

Ale jisteze jsem byla v katolickem kostele a v muzejich vsecho druhu. Vy kdyz mluvite o zobrazeni boha, tak myslite zrejme Jezise Krista. Ja myslim boha otce.

M. Mařák 2.9.2021 22:16

Sixtinská kaple ve Vatikánu:

https://fr.wikipedia.org/wiki/La_Cr%C3%A9ation_d%27Adam_(Michel-Ange)

D. Laurencikova 2.9.2021 22:22

Alles klar. Na Michelangela jsem nepomyslela. Mate nekde vic vyobrazeni boha? Je to bezna praktika, zobrazovat boha? A nechodte mi s horicim kerem... A vubec, bezte uz spat. Dobrou noc.