28.11.2021 | Svátek má René


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vích 28.4.2011 0:10

konečně rozumný postřeh

výsledek "boje proti korupci" v němž se nám tu TI angažuje je ochromení státní zprávy kde starostové "transparentně" pořádají soutěže  i o dodávky mrkve do školních jídelen za pár tisíc, zavalení adminstrativou, nestíhání stále kratších tremínů dotací. Jako živnostník vím, že se TI spolu s dalšími institucemi podílí na likvidaci OSVČ a drobných živnostníků. Místo abych pracoval sedím u internetu a soutěžím v desítkách soutěží s jediným kriteriem - nejnižší cenou ( prý je to nejspravedlivější řeli mi na MF) jsem z Prahy a vyhrál jsem ve Zlíně a Ostravě !? kvalita letité poctivé práce a reference nic neznamenají pokud na tomto základě dostanete práci osočí starostu z korupce. Komu to slouží ? co děláš TI napřklad proti Promopro, Hávovi , Dospivovi , Šťávovi, Kalouskovi, Pandurům,  Solárním panelům -  proč se nacpeš sem?

J. Stejskal 27.4.2011 21:59

Re: Ondračka je nějakej divnej, ne ? A ještě divnější jsou ti, kteří mu dávají neustále slovo, jako nějakému spasiteli.... Dzp.

Nemyslím si, že zrovna Ondračka je divnej. Spíš si myslím, že JUDr. Renáta Jindrová je kráva.

M. Bezouška 27.4.2011 18:53

nemýlím se?

před časem proběhla tiskem malinká zprávička, okamžitě ovšem překrytá a zaplácaná obvyklým blábolením o "zlodějinách" a podobně. Ta zprávička sdělovala světu, že slovutná TI má jakési drobné potíže se svým zcela transparentním financováním. Vypadalo to tak trochu na černé fondy a trochu na maličkou zpronevěru. Nemá o tom někdo podrobnější informace?

R. Langer 27.4.2011 14:34

Re: čistě technicky. CO JSTE STÁTU NABÍZEL

Co by nabízel, nic. Žádná poptávka přece nebyla... :-D

P. Fiala 27.4.2011 13:47

Re: vraťme

Ještě se pravilo a poddané učilo, že král či císař je zde ustaven z Boží milosti a patří mu vše neživé i živé.

P. Fiala 27.4.2011 13:44

Mimoparlamentní veřejné politické společnosti

A dozorčí rada má člena: Ing. Miroslav Zámečník.

Též poučné je globální působení lidí v TI a jejich vliv na ekonomické lídry a také politické lídry ovšem za spolupráce s lidmi v médiích: Corruption Perceptions Index (CPI)Bribe Payers’ Index (BPI)Global Corruption Barometer (GCB) Jsou to aktivity veřejných společností s působením na společenské řády, připravené vystupňovat své působení, kdy bude zájem změnit společenské řády. Tuším, že i tuto TI má pan prezident Klaus na mysli, když hovoří o skrytých politických strukturách s globálními vlivy a působící mimo parlamentní demokracie. Ovšem vše by se objasnilo, zveřejněním financování.

V. Skalová 27.4.2011 12:15

Tak to je překvápko

I ty, Ondračko? Oblíbený Moravcův televizní odborník na vše....

D. Švik 27.4.2011 12:08

Tak to je supr

Je fajn dovědět se takové bonbónky.

K. Janyška 27.4.2011 8:25

Re: Souhlast s autorem!

TI nikdy důvěryhodná nebyla... Kverulanti, kteří si ze své vlastnosti udělali byznys to jsou ! Dzp.

J. Rechnovský 27.4.2011 8:13

Souhlast s autorem!

Působím v podobné branži jako autor a zcela sdílím jeho znechucení. Transparency zjevně selhala, když přijala veřejnou zakázku vypsanou jen pro ní. Okamžitě se tím připravila o značnou část své důvěryhodnosti... 

Ještě do horšího světla to však staví ministerstvo zemědělství. Nejprve vymyslí pitomost (i když možná v dobré víře) a ještě jí hájí tak hloupě, že to člověka zarazí. V každém případě to svědčí o jednom. Kvalita ouředniků je všeobecně zoufalá. Jakýkoli pokus o změnu k lepšímu (o reformě ani nemluvě), musí ztroskotat na podobných tupcích jako pisatelka dopisu. Pokoušet se změnit jejich myšlení je stejně účinné, jako přesvědčovat ochlastu o škodlivosti alkoholu. Jediným řešením je jejich plošné a masivní propuštění.    

J. Jílek 27.4.2011 8:01

čistě technicky. CO JSTE STÁTU NABÍZEL

v tom je totiž jádro pudla

K. Janyška 27.4.2011 7:11

Ondračka je nějakej divnej, ne ? A ještě divnější jsou ti, kteří mu dávají neustále slovo, jako nějakému spasiteli.... Dzp.

R. Kříž 27.4.2011 7:09

Re: vraťme

ano... a nenechme stat rozhodovat prakticky o nicem, nedejme mu penize... a nebude se krast, stat nebude predmetem najezdu penezchtivych loupezniku a loupezivych band, reditelu zemekoule a podobnych vejlupku.... 

jenze dulezitejsi je bojovat nez zvitezit...

J. Kunes 27.4.2011 6:30

co dal?

Poslete to svemu senatorovi a poslanci s zadosti o vyjadreni! Fakt je, ze tohle se musi proste stat, takovou absurditu si clovek proste nevymysli. :-)

F. Klouček 27.4.2011 5:26

vraťme

Vraťma lesy, těm ,kterým jsme je ukradli, a nebudeme potřebovat ani ministerstvo,ani tendry,ani Jirku a možná ani TI ops