26.9.2021 | Svátek má Andrea


SPOLEČNOST: Nejtransparentnější Transparency International

27.4.2011

Transparentnost a nediskriminace nadevše hlásá moralisticky do světa pan Ondračka z občanského sdružení Transparency International – Česká republika, o.p.s. Každý zadavatel by si měl transparentně a nediskriminačně odsoutěžit i dodávku obložených chlebíčků a limonády. Škoda, že káže vodu, ale mnohem raději pije víno.

V médiích mě upoutala zpráva, že občanské sdružení Transparency International – Česká republika, o.p.s. bude radit Ministerstvu zemědělství s lesnickými tendry. Protože se sám poradenstvím při zadávání veřejných zakázek živím, čistě ze zájmu jsem oslovil Ministerstvo zemědělství s dotazem na způsob výběru tohoto občanského sdružení k poskytování poradenských služeb.

Nikde jsem totiž žádný tendr na tuto veřejnou zakázku nezaznamenal. Přitom sám bych určitě měl o tuto veřejnou zakázku zájem.

Ministerstvo zemědělství mi odpovědělo záhy, byť stroze. Doporučilo mi stáhnout smlouvu na stránkách občasného sdružení. Po jejím prostudování jsem zjistil, že se rozhodně nejedná o nějaké drobné poradenství. Limit plnění je omezen částkou 1 500 000 Kč.

To však není to nejzajímavější. K mému dotazu na způsob výběru mi bylo odpovězeno:

„Z důvodu nejvyšší transparentnosti byla oslovena přímo Transparency International – Česká republika, o.p.s.“

Tak to jsem si vážně sednul na zadek. Takže hloupá podnikatelská veřejnosti. Pojmenujte si své firmy nějak „transparentně“ a máte ohledně veřejných zakázek vystaráno. Pak už je budete dostávat přímo a bez jakékoliv soutěže. A vy ostatní plebejci hezky soutěžte a poslouchejte mravokárné proslovy nejtransparentnějších odborníků z nejtransparentnější Transparency International – Česká republika, o.p.s.Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.