23.1.2021 | Svátek má Zdeněk


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Nejen generálové se připravují na minulé války

První roky existence Československa jsou spojené se snahou zabránit návratu předválečného stavu. Tak dlouho se ministr zahraničí a s ním celá politická representace připravovala na úder od Maďarů či Rakušanů, až s hrůzou zjistila, že vůči nebezpečí mnohem většímu nás dosavadní snaha ani spojenci neochrání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Urban 23.8.2012 15:17

O jaké nebezpečí za dveřmi jde ?

Muslimové ? Naprostá většina z nich je mírumilovná.

Češi nikoho nezabíjeli ani nevyháněli. To dělal zcela konkrétní Václav, Helmut, či Voloďa. Jiné lidi téhož jazyka do toho netahejme, to je krajně nevkusné.

Podobně muslimský terorismus je věc zcela konkrétního Mustafy či Mohameda. Jiné lidi stejné víry do toho netahejme. To je krajně nevkusné.

F. Eliáš 23.8.2012 9:29

Hloupé řečnění

Samozřejmě, že vraždili konkrétní lidé, ale naprostá většina s nimi spolupracovala. To je jako s komunisty. Byla jich desetina, to je pětina dospělých. Další dvě pětiny by se rády mezi ně dostaly. Odpůrců zločinců bylo vždy hrozně málo. Vždyť kolaborace je tak příjemná a osobně prospěšná

S. Netzer 23.8.2012 7:07

Dá se to nazvat nevkusem.

Výraz nevkus je podle mého názoru ale hrubé zlehčování, protože se jedná o typicky totalitní vzor myšlení.

Nejodpudivějším příkladem vedení dávno minulých bitev a národní stereotypizace jsou pro mně osobně články velmi plodného Vlka st., který onu dichotomii MY/ONI vede ad absurdum. V jednom ze svých starších článků psal dokonce o "nás" za dob Přemyslovců.

("Prý jsme spáchali strašlivé zločiny, říká pan Frýbort. A jsme tedy národ zločinců ...", "Vypadalo to, jako by celé národnostní skupině někdo udělal lobotomii", usuzuje na základě několika údajných rozhovorů.)

J. Kanioková 23.8.2012 1:30

Ano - Nebezpečí pro evropskou civilizaci, mnohem reálnější než obě totality minulého století, je již za dveřmi.

ale já ho nevidím v potetovaných, byť občas velmi hlasitých křiklounů. Mnohem větším nebezpečím pro euroatlantickou civilizaci vidím v islámském přistěhovalectví. Nedávno v Hamburku odhlasovali slavení islámských svátků a dnes čtu toto - NĚMECKO - První krok k výuce islámu na škole.

„Spolková země chce jít příkladem,“ píše v titulku list Süddeutsche Zeitung. Severní Porýní-Vestfálsko, nejlidnatější německý spolkový stát, v němž zároveň žije největší počet muslimských žáků (320 000) tuto středu průkopnicky zahájí výuku islámského náboženství ve 44 základních školách. Regionální vláda tím chce vyslat signál svým 15 protějškům, kteří o zavedení výuky islámu diskutují už více než deset let, píše mnichovský deník - http://jdem.cz/vz995

Když po tomhle stoupne početnost srocování a křiklounství potetovaných, vůbec se nebudu divit. Že by předběžná příprava Německa na muslimskou budoucnost? To nestačí, že většinově financují krachující jižní evropské státy...?

Nějak tomu fakt přestávám rozumět. To už je fakt definitivní ústup od zdravého rozumu a pudu sebezáchovy. Částečně na to dává odpověď sebemrskačský argument -

Když se loni v září tehdejší německé hlavy státu zeptal p. Sulík (kvůli ekonomiky), jak je možné, že situaci chápou úplně stejně, ale východisko z ní vidí úplně jiné, řekl mu Wulff: "Víte, my máme historické závazky."

S. Netzer 23.8.2012 7:08

Re: Ano - Nebezpečí pro evropskou civilizaci, mnohem reálnější než obě totality minulého století, je již za dveřmi.

Jste si jistá, že jste pochopila, o co autorovi jde?

J. Hejna 23.8.2012 10:53

Re: Ano - Nebezpečí pro evropskou civilizaci, mnohem reálnější než obě totality minulého století, je již za dveřmi.

Hodně nemístná a hloupá otázka.

S. Netzer 23.8.2012 11:55

Re: Ano - Nebezpečí pro evropskou civilizaci, mnohem reálnější než obě totality minulého století, je již za dveřmi.

Hloupý jste nanejvýš vy, Lejno.