29.6.2022 | Svátek má Petr, Pavel


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Nebinární právo

Dočetl jsem se nedávno, že „v britském Walesu zvolili starostou nebinární osobu. Jako první na světě“. Módním slovem „nebinární“ se označují osoby, které se necítí být ani muži, ani ženami, ačkoliv takovými, podle antropologických konstant člověka, ve skutečnosti jsou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kraus 3.6.2021 11:17

Dosti váhám to sem vložit. Radši začněmež historickým úvodem. Po celé známé dějiny lidstva byly dívky a ženy různými způsoby chráněny před mravní úhonou. A ony samy si byly vědomy své hodnoty a z toho se odvíjela jejich hrdost a sebeúcta. Tajemné a vzrušující, se zářícíma očima, bývalo milé takovým se kořit a sklánět se před nimi. Pohled na fotku ženy starých dob, a nemusí to ani být herečka, ale třeba nedobytná spolužačka, dodnes nabíjí a povznáší. Na youtube za mnohé Deanna Durbin, Doris Day, i ty nebezpečné dívky ze sboru, všechny jemné a zranitelné, s úsměvem v očích. Pak konec a nabídka jiných videí se sprostými a krhavými tvářemi současnic divokých gest a pohybů. Kdo by o ně stál. Ztráta inspirace, úpadek mužství byl až druhotný. A proto se hledají jiné cesty a metody, aby živočišnost byla ukojena, nejlépe bez nějaké už nepochopitelné romantiky a sentimentu. V USA se prý až desítky procent mladých VŠ hlásí k fluidnímu i jiným pohlavím. Je dobře nebýt pozadu a tak jsem řekl mladšímu kolegovi, ať mě nasměruje. Stalo se a jednoznačný odsudek není na místě. Sprostých a krhavých tváří je tam nepatrně, přesto jsou to lidé, kteří takříkajíc odpadli od Boha, od přirozeného řádu. Jejich měřítka, laťky hodnot, paradigma, jsou jiné než v našem dožívajícím světě. Mnohdy čisté tváře bez pocitu nějaké špatnosti. Podobně jako Indiáni, kteří Kolumbovým námořníkům nabídli jako lahůdku kýty z dětí, rozvěšených za nohy po stromech.

Za vlády Tiberiovy se v Římě rozmohlo něco podobného jako dnes na Západě. Když to začalo rozvracet chod společnosti, dal Tiberius takové figury pochytat a odvézt na odlehlejší ostrov, kde by je práce napravila. Pracovat nechtěli, pomřeli všichni. Můžeme-li věřit těm desítkám procent VŠ a desetitisícům shlédnutí domácích videí mladých lidí s třeba ženskými prsy nahoře a mužským přirozením dole, a jsou takových méně drastických tisíce, tušíme, že Tiberius by to už těžko zvládnul. Nepochybujme ale, že muslim si nimi poradí.