15.8.2022 | Svátek má Hana


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Nebinární právo

Dočetl jsem se nedávno, že „v britském Walesu zvolili starostou nebinární osobu. Jako první na světě“. Módním slovem „nebinární“ se označují osoby, které se necítí být ani muži, ani ženami, ačkoliv takovými, podle antropologických konstant člověka, ve skutečnosti jsou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Šedivý 3.6.2021 18:31

Naopak, tu propast bychom měli pomáhat prohloubit, aby nabyla tak absurdních rozměrů, že její existenci nebude možné bagatelizovat..

J. Brunner 3.6.2021 11:48

R^

J. Kraus 3.6.2021 11:17

Dosti váhám to sem vložit. Radši začněmež historickým úvodem. Po celé známé dějiny lidstva byly dívky a ženy různými způsoby chráněny před mravní úhonou. A ony samy si byly vědomy své hodnoty a z toho se odvíjela jejich hrdost a sebeúcta. Tajemné a vzrušující, se zářícíma očima, bývalo milé takovým se kořit a sklánět se před nimi. Pohled na fotku ženy starých dob, a nemusí to ani být herečka, ale třeba nedobytná spolužačka, dodnes nabíjí a povznáší. Na youtube za mnohé Deanna Durbin, Doris Day, i ty nebezpečné dívky ze sboru, všechny jemné a zranitelné, s úsměvem v očích. Pak konec a nabídka jiných videí se sprostými a krhavými tvářemi současnic divokých gest a pohybů. Kdo by o ně stál. Ztráta inspirace, úpadek mužství byl až druhotný. A proto se hledají jiné cesty a metody, aby živočišnost byla ukojena, nejlépe bez nějaké už nepochopitelné romantiky a sentimentu. V USA se prý až desítky procent mladých VŠ hlásí k fluidnímu i jiným pohlavím. Je dobře nebýt pozadu a tak jsem řekl mladšímu kolegovi, ať mě nasměruje. Stalo se a jednoznačný odsudek není na místě. Sprostých a krhavých tváří je tam nepatrně, přesto jsou to lidé, kteří takříkajíc odpadli od Boha, od přirozeného řádu. Jejich měřítka, laťky hodnot, paradigma, jsou jiné než v našem dožívajícím světě. Mnohdy čisté tváře bez pocitu nějaké špatnosti. Podobně jako Indiáni, kteří Kolumbovým námořníkům nabídli jako lahůdku kýty z dětí, rozvěšených za nohy po stromech.

Za vlády Tiberiovy se v Římě rozmohlo něco podobného jako dnes na Západě. Když to začalo rozvracet chod společnosti, dal Tiberius takové figury pochytat a odvézt na odlehlejší ostrov, kde by je práce napravila. Pracovat nechtěli, pomřeli všichni. Můžeme-li věřit těm desítkám procent VŠ a desetitisícům shlédnutí domácích videí mladých lidí s třeba ženskými prsy nahoře a mužským přirozením dole, a jsou takových méně drastických tisíce, tušíme, že Tiberius by to už těžko zvládnul. Nepochybujme ale, že muslim si nimi poradí.

J. Kombercová 3.6.2021 10:43

Úřad ombudsmana zvrtla podivným směrem Šabatová. Pan Křeček se vrátil na cestu pánů Motejla Varvařovského.

P. Jaroš 3.6.2021 12:36

Motejl je mýtus, byl jen o něco umírněnější Šabatová; jediným jeho významným "úspěchem" ve spolupráci s Kocábem bylo ochránění sociálních dávek nepracujících delikventů před pokutami, exekucemi a pohledávkami poškozených, moc dík:-P

J. Kombercová 3.6.2021 17:21

V podstatě jsem chtěla napsat, že nejhorší je pilnej blbec.

J. Hajský 3.6.2021 10:04

Nebinární osoby a různí aktivisté přispěly k nebývalé demokratizaci zábavy. Ve středověku pouze panovníci a vysoká šlechta se nechali při hostinách obveselovat šašky a zrůdami. Dnes za vydatné pomoci sdělovacích prostředků a internetu je tato zábava přístupná i prostému lidu.

R. Langer 3.6.2021 10:26

R^ ;-D

J. Hajský 3.6.2021 10:00

Proč muž, který se cítí ženou nebo žena, která se cítí mužem mohou exhibovat ve sdělovacích prostředcích a dostává se jim uznání?

A proč soustružník (učitel, účetní, technik, zemědělec), který se cítí Napoleonem (papežem, Janou z Arku, XIX dílem Ottova slovníku naučného nebo letadlem) musí být zavřen a léčen v psychiatrické léčebně?

K. Gaman 3.6.2021 12:37

Otázka také je, proč všechny tyto zvláštní odrůdy, jeden se zdráhá použít termín lidí, mají takovou publicitu. Nejspíš proto, aby se v duchu geobelsovského "stokrát opakovaná lež se stává pravdou," staly všechny tyto výstřednosti a nenormálnosti běžnými a akceptovatelnými.

V. Chrastina 3.6.2021 20:05

To má logiku, pokud se kdokoliv cítí být někým jiným, muž ženou a naopak, patří do ústavu pro choromyslné. Takoví lidé nepatří do normální lidské společnosti. Nesmí se jim ustupovat, svěrací kazajku na ně a poté pořádně studenou sprchu, však by z toho vystřízlivěli.!!

V. Kuhaj 3.6.2021 9:45

Možná jeden z posledních binárních ombudsmanů v téhle zemi, kterému to normálně myslí. Vážím si Vás, pane Křečku.

J. Hajský 3.6.2021 9:52

R^

J. Pokoutný 3.6.2021 11:57

R^

F. Navrátil 3.6.2021 9:06

Nebinární starosta není žádná senzace. Tou bude, až bude zvolen první nehominidiální starosta, který bude štěkat, létat nebo dělat bublinky v akváriu.

R. Langer 3.6.2021 12:46

Tak to má tradici už v římském Senátu... ;-)

V. Kuhaj 3.6.2021 8:46

Děkuji za vynikající reflexi tohoto stavu. Je dobře, že ho zastává ombudsman. Křeček na hrad!

J. Nevrkla 3.6.2021 8:36

Havlová idea občanské společnosti bez politických stran stále nese zkažené ovoce. Nikým nevoleni mají příliš velkou moc.

Z. Lapil 3.6.2021 8:27

Půvabné je, že přese všechno celkem vyjímečné přechodové typy řešíme, ale masivně existující černošskoběloští míšenci se z úvah o rovnosti jaksi vytratili.

Ad absurdum dovedeno: kdyby byl Kamara svtělejší, než je, dostal by Kúdela stopku jen pět zápasů?

J. Anděl 3.6.2021 8:26

Ano, prohlubuje se propast mezi každodenní, jistě mnohovrstvou, realitou a mediálně aktivistickým - zjednodušeným - obrazem světa.

I když - ona byla často hluboká propast mezi realitou lidského světa a ideologií. Koneckonců v ČR za minulého režimu docela dost. Jen to pak na chvíli vypadalo, že se to narovnalo, ale možná to byla z hlediska lidských dějin jen nepatrná odchylka. A díky násilnému a brutálnímu zkreslení z komunistického režimu vznikl možná falešný dojem, že Západ je této propasti prostý zcela.

Což jaksi snad ani nejde.

Je otázka, jak moc negativní má tato propast dopad na život jednotlivce. Svým způsobem je pro mě hranicí ten bod, kdy bych musel říkat dětem: ale ve škole o tom nemluv.

Paradoxně, dneska lze možná ve škole debatovat o více věcech, než na Facebooku :-)

V. Povolný 3.6.2021 8:18

Vždycky jsem potěšen, když slyším hlas rozumu v poušti všeobecného blbnutí. Věci, které by byly dříve vytěsněny za hranici normálnosti nebo za zdi psychiatrických ústavů se dnes lidem vnucují stále víc za vydatné pomoci sdělovacích prostředků. Je to tristní pohled na takové nebinární Alžbětko, které se účastní rozhovoru v televizi poté, co ho odlepili od silnice. Bohužel se nezdá, že by hlas rozumu převládal, spíše naopak. Příšerné pitomosti začínají vyčnívat ze všech koutů.

Z. Lapil 3.6.2021 8:37

Šmarjá, člověče, vy jste na to kápnul: to není binární otázka muž x žena. To je otázka trigonická (dobře, tak trojúhelníková :-)) - muž x žena x dítě.

Starý lidi jako děti - to říkala už moje babička.

Vlastně to myslím docela vážně - v každém člověku je kromě kusu dospělého i kus dítěte a kus rodiče.

V. Kuhaj 3.6.2021 9:50

Za zdmi blázinců to nevadilo, ale v normální společnosti mohou být"nebinární jedinci"...prostě genderoví pošuci, na vysokých politických postech docela problém. Za těmi zdmi to mělo zůstat.

P. Dvořák 3.6.2021 7:40

Pan Křeček, jako vždy, perfektní!

R. Szewczyk 3.6.2021 6:57

zdravím ctěné čtenářstvo,

jen připomenu, že uřad ochránce není uřadem pro ochranu lidských práv, anobrž uřadem na ochranu občanů proti uředním zlořádům, a jako takový , by se onen, tedy pán Křeček, coby jeden z nejvyšších státních zaměstnanců neměl snad ani k politickým otázkám vyjadřovat

Š. Zemek 3.6.2021 7:39

Mýlíte se. Právě pan Křeček, který vede úřad na ochranu občanů proti úředním zlořádům na takovýchto schůzkách být musí. Právě proto, aby zamezil již v zárodku vzniku těch zlořádů. Vůči panu Křečkovi jsem měl v dobách, kdy se zastával nájemníků docela averzi, ale teď musím říct, že to je člověk na svém místě a budem na něj vzpomínat s úctou.

P. Dvořák 3.6.2021 7:48

Překlep. Samozřejmě Francouzi.

Ale ještě bych dodal, že by mě opravdu potěšilo, kdyby Marie Le Penová nebo francouzští politici jejího typu dosáhli volebního úspěchu. Popravdě vůbec nevím, jak si stojí.

P. Dvořák 3.6.2021 7:44

O něco výše se přesně o tom, co vy teď hlásáte, píše v článku PAŘÍŽ: Hranice mezi Evropou a Afrikou.

Zejména si minimálně dvakrát přečtěte třetí odstavec. Cituji: "Ti (Fransouzi) počkají, až se z malých problémů stanou velké, a pak už se s nimi stejně nedá nic dělat."

J. Anděl 3.6.2021 8:27

Vyjadřovat se může, k čemu chce.

V aktivistické deformaci své profesní role zatím svojí předchůdkyni nepředčil.

R. Langer 3.6.2021 10:31

Však on se nevyjadřuje k politickým otázkám, on vyjadřuje svůj názor o blbosti binárních pohlaví. ;-D

Politicky se vyjadřoval k regulaci bydlení, a TO BYLO BLBĚ. Teď je to SPRÁVNĚ! ;-)