12.8.2020 | Svátek má KláraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Ne manželství homosexuálůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 66, poslední: 26.7.2018 7:31, přehled diskusí

NE!!!:
Autor: D. Švik Datum: 25.7.2018 18:01

Paní exministryně uvádí, že 65% je pro stejná práva a zároveň 90% nechce, aby se to jmenovalo manželství...Jsem opravdu jediný, komu to připadá jako kolosální pitomost? Název je pro mne až to poslední. To zásadní je obsah. Takže velké NE!!! s vykřičníkem stejným právům pro homosexuální páry a manželé. Registrované partnerství je naprosto dostačující právní vztah pro stejnopohlavní partnerství. Chceme-li jako společnost přežít, nedopusťme zánik "posvátného" institutu manželství. Neboť to je přesně to, oč tu běží.

Vy si nepřipouštíte, o co jim především jde !:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.7.2018 18:37

Chtějí to PŘEDEVŠÍM proto, aby mohli adoptovat děti !!!

Re: Vy si nepřipouštíte, o co jim především jde !:
Autor: D. Švik Datum: 25.7.2018 18:52

A přesně proto, je to třeba kategoricky odmítnout.

Re: NE!!!:
Autor: B. Lukáš Datum: 26.7.2018 7:31

Jednoznačně se přidávám k NE!!

Také jsem zásadně proti. Ať si to strkají kam chtějí, ale :
Autor: K. Janyška Datum: 25.7.2018 17:58

ať nesrkají nos do tradiční morálky, která jediná je motorem lidství... Dzp.

Souhlas:
Autor: J. Jurax Datum: 25.7.2018 17:53

Manželství je svazkem muže a ženy. Pro stejnopohlavní páry budiž registrované partnerství.

Jedině svazek muže a ženy je schopen zplodit děti. Homosexualita je úchylka nebo zdravotní postižení nebo jak to politicky korektně nazvat, která tomu zamezuje. Homosexuální páry by neměly adoptovat děti - ledaže by byli jejich biologickými rodiči, neboť je mohou mít z předchozích normálních vztahů a taky dnešní věda umožňuje všelijaká kouzla. Ovšem děti vychovávané stejnopohlavními páry to nejspíš nebudou mít v životě jednoduché.

Homosexualita prostě NENÍ normální - i když to uječená minorita v minoritě homosexuálů a stejně uječená minorita zblblých pseudoliberálů hlasitě prosazuje.

Mimochodem - zatím jsem nezaznamenal pochody hrdosti lidí stižených třeba vrozenou cukrovkou. Tak proč takhle blbě a kontraproduktivně provokují právě (někteří) homosexuálové?

Re: Souhlas:
Autor: M. Moravcová Datum: 25.7.2018 18:11

souhlas

Je zvláštní,:
Autor: D. Švik Datum: 25.7.2018 17:47

jak progresivisté tak zapáleně bojují pro něco tak konzervativně zapšklého, staromódního a zpátečnického, jako je manželství. :-)

Re: Je zvláštní,:
Autor: J. Jurax Datum: 25.7.2018 17:55

Ovšem tihle bojují za stejnopohlavní manželství. To jediné je přece moderní a progresívní!

1*****,:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.7.2018 16:40

DÍKY paní autorko. Tvrdíte totéž, o čem jsem přesvědčena odedávna.

Je až tristní pozorovat, jak levicově liberální duchové odmítají vzít na vědomí realitu, kterou sami přivodili. Oni to byli, kdo tak udatně bojovali proti všem tabu, takže dnes mladí nechápou, kde jsou vůbec nějaké mantinely, logika a odpovědnost, a mají z toho deprese, agrese nebo úzkosti. Oni hlásali svobodu, resp. egoismus lidského ducha, zbaveného vší odpovědnosti k rodině, národu, státu (kolik liberálních věrozvěstů např. skutečně vychovává svoje děti, nedejbože dokonce s původní ženou?), oni hlásali dobro pro všechny, aniž by ovšem někdo tušil, kdo ho zaplatí. A kdo na to doplatí! Nyní odmítají připustit, že už není báječná druhá polovina 20. století a že se ty jejich nápady zatraceně zašmodrchaly. A do politiky vnášejí fauly!

Když studujete medicínu, teprve po letech se dostanete k operování živého člověka. K politice si každý myslí, že nemusí studovat vůbec a operovat může hned. Panuje mylné předsvědčení, že politice, sexu a fotbalu rozumí každý.

Ekonomika, hospodářství je nejsilnějším tématem pro naši budoucnost, ovšem jako největší ohrožení čím dál víc tohle téma překrývají témata jako - multikulti a gender šílenosti.. Jan Masaryk mluvil o "vředu zpychlého blahobytu".

Po pádu železné opony jsme byli jako vypuštění z kotců zoologické zahrady socialistického tábora. Nezkušení, naivní. Víc než svoboda a demokracie tu ale imponoval západní životní styl, žádná tabu, možnost cestovat. Počáteční nadšení pomalu střídá vystřízlivění. Zjistili jsme, že druhou stanou mince svobody je zodpovědnost za sebe, za naše potomky, za ostatní, za tento svět. Za NORMÁLNÍ svět ... to potřebují PŘEDEVŠÍM DĚTI - pro jejich vývoj, pro pokračování lidského rodu !!! Rodičovství - 2 vzory, žena/muž! .. Otcovo sebeovládání je pro děti nejlepším poučením.- Démokritos .. Jací jsme, takové budou naše děti.- J.G. von Herder

Re: 1*****,:
Autor: M. Moravcová Datum: 25.7.2018 18:13

naprosto souhlasím

Moravcoá, která jest schopna vyplodit větu,:
Autor: D. Stirský Datum: 25.7.2018 14:50

že klacek do klacku nepatří, je stejně vulgární, jako Eulálie Čubíková ze Zvonokos ve svém závěrečném výstupu. Skončila s erotickým šílenstvím na psychiatrii.

Re: Moravcoá, která jest schopna vyplodit větu,:
Autor: J. Kombercová Datum: 25.7.2018 15:43

Ona to napsala jinak, račte se vrátit, a to, co napsala, je prostě fakt. Stejně jako zásuvku do zásuvky, zástsrčku do zástrčky. Nejde to. :)

Re: Moravcoá, která jest schopna vyplodit větu,:
Autor: M. Moravcová Datum: 25.7.2018 18:15

Paní Moravcová, to za prvé.

Co jsem napsala je citát z francouzského filmu. Pravdivý. To za druhé.

Pro arcibiskupství pražské a pro Duku zvláště:-):
Autor: D. Stirský Datum: 25.7.2018 13:00

Náhodou jsem při obědní pauze zjistil, že Kazatel ve Starém zákonu nemluví jen o marnosti a pomíjivosti světa vezdejšího. Mmluví také o tom, že ve dvou je to lepší. A neříká, zda jde o muže a ženu, o dvě ženy či o dva muže. "Lépe je dvěma nežli samotnému; jejich námaha má štědrou odměnu: Padne-li jeden z nich, druhý ho zvedne, padne-li osamělý, běda, kdo zvedne jej?! Dva lidé spolu spící lépe zahřejí se, jak ale zahřeje se ten, kdo spí sám? Je-li napaden jeden, dva spolu odolají; trojitý provázek se těžko přetrhne!" O lingvistický termín nejde!

Re: Pro arcibiskupství pražské a pro Duku zvláště:-):
Autor: T. Hraj Datum: 25.7.2018 13:43

Slova nejsou jen lingvistické termíny, visící ve vzduchoprázdnu. Slova jsou velmi mocná a měla by se vybírat a používat s velikou pečlivostí. Pokoušet se uměle radikálně změnit obsah některého slova znamená ohýbat pravdu. Pokud se to navíc děje v zájmu nějaké ideologie, všechny červené kontrolky by měly blikat.

Re: Pro arcibiskupství pražské a pro Duku zvláště:-):
Autor: M. Moravcová Datum: 25.7.2018 14:40

A co to má společného s manželstvím?

:)))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 25.7.2018 16:48

Re: Pro arcibiskupství pražské a pro Duku zvláště:-):
Autor: P. Harabaska Datum: 25.7.2018 16:35

Trojitý provázek? Probůh, vám už nestačí ani ta dvojice stejnopohlavních jedinců, takže byste raději svazky jedinců tří? Chraň nás pámbu a všichni svatí. To už je opravdu skutečná Sodoma a Gonorhea!

:
Autor: J. Zaoralek Datum: 25.7.2018 11:29

Souhlas, a protože máme demokracii, ve které rozhoduje většina, věc by měla být vyřešena. Tedy smetena ze stolu jako nežádoucí. Něco mi však říká, ze tak jednoduché to nebude.

Možná je to jinak:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 25.7.2018 11:27

Křesťanské manželství je jasně definovaná kulturně civilizační tradice. Manželství homosexuálů do ní nezapadá stejně jako bigamie nebo polygamie. Narušením původní definice se otevře prostor právě pro výše zmiňované. A možná i to je pravý cíl tvrůrců nového Světového řádu. Aktivisté zastávají jen role užitečných pitomců.

Ano:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.7.2018 16:49

To bude binec:
Autor: K. Oldřich Datum: 25.7.2018 11:25

Až v dotaznících požadujících uvedení rodinných poměrů bude vedle rubrik Manžel / ka, Nezaopatřené děti, zavedna další: Pohlaví manžela / ky. Jestli to tedy nebude zase další diskriminace. :)

Re: To bude binec:
Autor: T. Hraj Datum: 25.7.2018 13:50

Diskriminace to nebude, ale bez předběžného písemného trigger warningu to bude jistě hodnoceno jako micro agression (která je, jak známo, horší než genocida).

Re: To bude binec:
Autor: J. Jurax Datum: 25.7.2018 18:05

Jojo - a k dotazníků bude přiložen seznam úředně povolených pohlaví.

Protože někde jsem četl, že nějací progresivní aktivisté jich napočítali snad už 32 (bez záruky, nepamatuju se, kde jsem to četl a mám dojem, že ta pohlaví tam snad ani vyjmenována nebyla; a nechce se mi to hledat).

Letmé zagůglení mi ovšem vydalo tohle - https://refresher.cz/46666-Britsky-Facebook-rozlisuje-71-pohlavi-Co-kazde-z-nich-znamena

A taky tohle - https://g.cz/sokujici-objev-ktery-rozzuri-vsechny-liberaly-na-svete-existuji-pouze-dve-pohlavi/

:-)

Trocu mně to připomíná:
Autor: D. Stirský Datum: 25.7.2018 10:50

diskusi o tom, zda zvíře má být ve smyslu OZ věcí. Četl jsem kdysi vcelku rozumný článek, proč by tomu tak mělo být. Což neznamenalo, že by autor neměl zvířata rád či je za věc v reálu považoval (třeba měl-li pejska). Jen zcela pragmatické důvody byly pro zachování stavu. Převládly však spíše city, a to by v právu být nemělo.:-)

Re: Trocu mně to připomíná:
Autor: R. Tesařík Datum: 25.7.2018 11:14

A chtěl jste říci co?

Výrobou umělých problémů:
Autor: M. Mikulec Datum: 25.7.2018 10:44

se vyznačuje naše šílená doba. Manželství je svazek muže a ženy, a basta. Já nevím, proč mají vždycky jen menšiny nějaký děsný problém, většina má držet hubu a jen platit. Vlády už mají asi všechny velké problémy vyřešeny a zabývají se kravinami. Inu mráz přichází z Brusele.

Přesně !:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.7.2018 16:53

Re: Výrobou umělých problémů:
Autor: J. Jurax Datum: 25.7.2018 18:07

Souhlas!

Doba vymknuta z kloubů šílí ...