5.6.2020 | Svátek má DobroslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Názor profesora HöschlaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 24.12.2010 21:49, přehled diskusí

Sprosté výpady v anonymních diskusích.:
Autor: B. Volarik Datum: 24.12.2010 21:49

Jsou lidé slušní a jsou i lidé hulváti.

Co je to morálka?

Morálka je, co lidé dělají, když se nikdo nedívá.

Jak prosté...!

Názor profesora Hů:
Autor: M. Procházka Datum: 24.12.2010 16:05

Když dáš souhlas tvůj článek byl zveřejněn na "webu" . . .:
Autor: J. Pašek Datum: 24.12.2010 15:53

a dáš redakci svolení dovolit čtenářům discusi - komentáře, tak nemůžeš být cilivý jako Mozart  . . . Když si nepřeješ diskusi, tak požádej redakci zatrhnout diskusi . . . . Redakce by určitě vyhověla tak důležitému jako je třeba V. Klaus, pro některé je slovo boží a jiní zvraci na klávesnici . . .  Proti gustu žádný dišputát . . .

Nejšťavnatější komentáře jsou obvykle v "debatě" mezi čtenáři . . . abvykle dva se do sebe dají  . .

Není moudré, dávat všelijaké nálepky čtenářům-komentátorům, kteří "vulgárně" nesouhlasí s obsahem článku či "vulgárně" kálí na hlavu autora, kterého, jak se lidově říká"  "nemůžu ani cejtit"   . . . a já se bez mučení přiznám, že jsem vinen . . . obvláště, když příjde řeč na half-breed numbnuts Husseina Obámu

Jeden z čtenářů, Martin Jahoda, napsal pod jedním z mých článeků zveřejněných tady na NP  . . . . "Vážený pane Pašku, vidte, že umíte i psát a ne jen sprostě nadávat v diskusích jiným autorům článků, s jejichž názory se neztotožňujete."   . . .. Polepšil jsem se? Ani náhodou! 

Pana profesora Höschla:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.12.2010 15:23

si velmi vážím.  Jeho úvahy jsou vždy trefné a racionální. Anonymita internetu je na jednu stranu fajn, mnozí, kteří nejsou tak moc společenští si tak mohou tříbit své názory i ve své samotě. Jenže co s těmi druhými, s hulváty, kteří si tu chodí jen vybíjet své pudy? Jediná cesta je tyto lidi ignorovat, jenže to, co v osobním styku spolehlivě pomáhá, v této anonymitě selhává. Někteří jedinci jsou neúnavní a nevadí jim, že jsou v diskusi často skoro sami.

Ovšem internet mě děsí mnohem víc z toho, jak pomáhá fanatikům a teroristům..

Re: Pana profesora Höschla:
Autor: J. Schwarz Datum: 24.12.2010 16:19

Internet je fantastické médium. Kdo chce tomu ukáže, jací jsou lidi ve skutečnosti a tedy čeho by se od nich asi tak nadál, kdyby se civilizace rozložila. Spoléhat  na pomoc druhých je vrchol pošetilosti a v turbulentních dobách je nejlépe se všem "bližním", vyjma nejbližších přátel,  obloukem vyhnout.

Krásně napsáno,:
Autor: P. Jirka Datum: 24.12.2010 10:45

už dávno jsem říkal, že volné netové diskuze jsou výzvou pro psychology a sociology. Když čtu některé anonymní výpotky, vždycky si říkám, jak asi vypadá ten člověk, který je napsal. A nakonec vždy docházím k tomu, že je to možná některý z těch docela slušně a obyčejně vypadajících pánů či dam, které běžně potkávám na ulici. Jenže anonymita zvedá stavidla nejnižších lidských pudů.

Takže díky za volné internetové diskuze. Po jejich přečtení se vždy vyléčím z iluzí o lidech kolem mě....

Pane Krejčí......:
Autor: M. Kopřiva Datum: 24.12.2010 9:54

..., vrtím hlavou (tou svou) nad moudrostí moudrých. Je opravdu konečným řešením ůplný zákaz internetu pro lůzu, či kontrolu jejích názorů přes nějaký schvalovací orgán ? Kde je v té analýze ta DRUHÁ STRANA hlouposti, nadutosti, intelektuální korupce, morálního zločinu a etické nezodpovědnosti "odborníků"? Jak mám ku příkladu bez rozčílení věřit odborným článkům a prohlášením třeba ministra financí, který řídil celý stát do záhuby ale je jen "právník" bez praxe, tedy finanční laik na nižší odborné úrovni než hospodyně a jen sklonit hlavu ? Jak mám tolerovat v PARLAMENTU (!!) naprosto odpuzující chování intelektuálů, kteří nesou doktorské tituly univerzitní, kteří třeba jsu schopni vyříznout mi mandle, ale chovají se jako nezvladatelní spratci a hulváti? ETIKU a z té vyplývající MORÁLKU a SEBEOVLÁDÁNÍ mas dodávejte, prosím, vy (pl.) páni intelektuálové ve svých vlastních vystoupeních. Potom teprve žádejte vyšší standard od publika další generace. Ano, nečtěte má slova, nebudete tedy vědět, co si myslím a ve své pravdě a naduté vzdělanosti zůstaňte v domnění, že jste neposkvrnitelní, ale čiňte tak jen ve vlastním soukromí.

Zcela mne zaskočilo, že pan profesor Höschl tuto zřejmou druhou polovinu rovnice strategicky opomenul i když to hlodá mé laické srdce dávno a to zcela spontánně.     

Re: Pane Krejčí......:
Autor: P. Jirka Datum: 24.12.2010 10:48

Já s Vámi nesouhlasím. I kdyby se třeba poslanci v parlamentu či prezident chovali jakkoliv, neopravňuje to nikoho z nás k podlému a špatnému chování. Vaše argumentace mi přijde asi tak, jako když školák přijde s pětkou domů a argumentuje rodičům, že se vlastně nic nestalo, protože Franta od vedle ji dostal taky...

Re: Pane Krejčí......:
Autor: P. Fiala Datum: 24.12.2010 14:20

Podlé a špatné chování či dokonce jednání získávají lidské bytosti od lidských vzorů, které na ně působí. Nění to dokonce jeden z postulátů psychologie?

Evidentně většina diváků či posluchačů TV je ovlivňována, v podstatě je její vysílání "reklamou" od parfému, kávy až po pohádku o dobrém králi či o reklamě na politické strany, či dokonce na reklamu některých redaktorů - TV Moravec. Stačí si nastudovat pár věcí o fungování lidského mozku. Toto ovlivňování šéfy a majiteli médií je, dle mne, jasné manipulování lidmi, což souvisí jistě i se základními lidskými právy.

Je dosti pravděpodobné, že mnoho diváků si to uvědomuje jen podvědomně. Takže výše uvedené je k úvahám vědomým.

Doufám,:
Autor: Z. Jaromír Datum: 24.12.2010 2:44

že tento můj příspěvek nebudete číst ani náhodou,  a pevně věřím,  že ani o příspěvky dalších diskutérů okem nezavadíte.

Nevím pořádně proč, při čtení jsem si vzpoměl . . .:
Autor: J. Pašek Datum: 24.12.2010 1:06

na dobu, kdy kralovalo a o všem rozhodovalo KSČ  . . . jako třeba volby, co kde a jak se smělo "správně" na veřejnosti říkat a psát a běda tomu, kdo nepasoval té "správné" kazajky . . .  . . . a jak nevzdělaní prosťáčkové, rádoby intelektuální šlechta tak tak superiórně inteligentní docenti  si kecali rozumy a horlivě podepisovala Antichartu, aby se vědělo jak je kdo správně uvědomělý . . . .

Lidé, kteří odmítají číst co je psáno na zdi veřejných záchodků nejsou lepší, nez ti kteří to čtou . . .

Re: Nevím pořádně proč, při čtení jsem si vzpoměl . . .:
Autor: J. Anděl Datum: 24.12.2010 3:57

No, čtení nebo nečtení takových příspěvků na wc skutečně nesouvisí s charakterem člověka, psaní takových příspěvků už trochu ano.