27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Nástup nové totality?

Smutná zpráva o úmrtí Karla Gotta téměř zastínila informaci o tom, že předseda dětské sekce Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně doktor Jaroslav Matýs rezignoval.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 7.10.2019 20:33

Dovoluji si prorokovat, že není daleko doba, kdy bude zpochybňování oteplovačského náboženství jakož i jakákoliv kritika nebo znevažování hlavního symbolu tohoto náboženství Gerty Thunbergové, kriminálním trestnými činem. Nejdříve ve Švédsku, ale postupně to postihne celou Evropu (nebo alespoň ty země, které ještě budou v EU).

V. Čermák 7.10.2019 17:39

Na to Nemocné a zneužité děvče kašlu. Bojím se těch Mocných , co jí Tleskají ve stoje.R^

H. Kotaz 7.10.2019 17:57

A vo tom to je. !! R^

M. Pivoda 7.10.2019 16:26

"... předseda dětské sekce Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně doktor Jaroslav Matýs rezignoval..."

Nedočetl jsem se nic o tom, že Dr. Matýs byl z instituce vyhozen.

Vyhozen z instituce jsem byl například já. Mám na to písemný doklad: výpověď. Bylo to v roce 1991 z VUT Brno, protože jsem podporoval výzkum české umělé inteligence Doc. Václava Poláka.

Posudek na systém umělé inteligence doc. Poláka a moji aplikaci v ekonomickém výzkumu napsal tehdejší zátupce ředitele Výpočetní techniky, doc. Jiří Zlatuška, pozdější Jeho Magnificence, rektor Masarykovy univerzity v Brně - a ještě později politik ve službách hnutí ANO. Prorektor VUT Brno mi v roce 1990 napsal: Přineste mi lepší posudek!!!

Dnes je obor umělé inteligence ten nejperspektivnějším oborem ze všech oborů (samozřejmě bez ohledu na to, co zde občas slintají čeští diskutující důchodci jako je Prokop, Langer, ...).

Nejsem psychiatr ani klimatolog. Útoky na šestnáctiletou Gretu jsou ale jednoznačně sprosťárnou. Bez ohledu na to, co skutečně způsobuje již diagnostikované oteplování planety Země. Toto sděluji jako občan nominálně demokratické země ČR.

V. Čermák 7.10.2019 17:43

Jste trochu vedle. Každý, kdo tu Nemocnou dívku kritizuje, vždycky mluví o těch, co ji Zneužívají, tedy rodičích a taky těch, co ji pokrytecky Tleskají. To jsou hlavní terče kritiky, ne onaRv

M. Pivoda 7.10.2019 18:13

Klíčové slovo je "zneužívají". Tím vyjadřujete svůj názor, tím vyjadřujete své náboženství. Věda totiž není schopna poskytnout správnou odpověď. Soud by ten spor proto nerozhodl.

V. Čermák píše: "Každý, kdo tu Nemocnou dívku kritizuje, vždycky mluví o těch, co ji Zneužívají ..."

Je ta dívka zneužívaná, nebo jen pravdivě informovaná o své budoucnosti?

V. Církva 7.10.2019 15:46

A řekl bych že státní pohřby Chartistů jsou zahleděním do pradávna. Dnes by měli být glorifikováni, lidé kteří se nebojí současného režimu tedy systému který se infiltroval od ČSSD přes ODS až k hnutí ANO.

Před panem Matýsem smekám. Že je umění snes stejným politikem jako za komunistů a "anticharta" začíná být takovým problémem pro kariéru umělce, jako kdysi Charta 77 jsem tušil.

Že je ale politikum i zdravotnictví je hnus. Vojtěchu, styď se!

V. Pavelka 7.10.2019 18:11

Vojtěch se dotázal odborníků , je jen právník , to je v pořádku ,at se vyjádří ti kterých se to týká at jdou na trh z kůží prebendáři ,to bude rachot.;-)!!

V. Církva 7.10.2019 15:38

Válka bude!!! Že celé to Grétino vystupování jsou projevy člověka s psychickou poruchou osobnosti pozná i laik. Všichni ti, co nechali nemocnou Grétu vystupovat se tím naprosto ztrapnili! Čekal jsem že to svět teď už viděl na vlastní oči zastydí se a s Grétou se potopí všichni ti stádovití křiklouni. Místo toho radši ministerstvo zdravotnictví (hnutí ANO) zakáže říkat pravdu odborníkovi, který jen potvrdil co každý rozumný člověk jasně ví.

Takže lidstvo se chová naprosto šíleně, hůř než jsem byl ochoten si připustit. To nedopadne dobře, i kdyby oteplování vlivem lidské činnosti bylo realitou.

Š. Hašek 7.10.2019 15:16

Věda začíná být politická a ideologická. Dřív to bylo taky (nemyslím Husáka), myslím pletichy. Ale co je moc, to je moc.

Z vědeckých pracovišť by se mělo vyhazovat, pokud dotyčný tvrdí, že jeho "výzkumy" sice odporují pokusům - ale on je přesvědčen ..... . Viz Valachová, atd..

U vyšších funkcí vyhazovat třeba pro organizační neschopnost podobné "ideology vědy" vyhodit.

A jen připomenu, že každý matematický vzorec má důkaz a skautské rady jsou podpořeny zkušenostmi. Začínám chápat, proč tolik lidiček z mého okolí se přímo štítí matematiky.

Zkráceno.

M. Moravcová 7.10.2019 14:33

Už se zase za pravdu, za názor vyhazuje z práce. Dokonce na pokyn ministra. Blíží se globální totalita. Za chvíli budeme vzpomínat na socialistickou totalitu jako na celkem krásné období.

Š. Hašek 7.10.2019 15:23

Skoro bych řekl, že za Husáka Biĺak kecal do hodně věcí. Do přírodních věd se ale moc nemontoval. Pamatuji si, že komouši - když o něco šlo, dali vždy do páru ke komoušovi fachmana ....... a u techniky strategické potom dali za pravdu tomu fachmanovi. Nemluvím o prémiích, které dostal ....... . Dnes ..... ???

Dnes jsou humanitní vědy v područí genderprávorovno. A i ty přírodní začínají ovládat Gréta s JauJaubiomasou. Ale dlouho nevydrží.

Zkráceno.

I. Vermis 7.10.2019 18:17

Škoda, že to tak nedělali i Rusové - mohli být na tom Měsíci první, měli přece slušný náskok, ne?

Š. Hašek 7.10.2019 20:08

???

Myslíte, že být první na Měsíci jest stěžejním úkolem společnosti? Pokud se týká politiků ...... no, ti mají furt na mysli podobné úkoly.

Znám mnoho zemí, kde se dobře žije, a na Měsíci přitom nemají NIC! Jen se večer dívají na Měsíc. Nuda, že??????

M. Pivoda 7.10.2019 14:09

Mému milovanému (jasně diagnosticky potentovanému) psovi odepřeli zdravotní péči.

No to je nástup nové totality!

M. Moravcová 7.10.2019 14:56

Je zajímavé, že lidi klimaalarmistům na Zemi vadí. Přemnožení psi nikoliv.

I. Vermis 7.10.2019 18:18

A proč by měli vadit, když je lidé živí?

L. Kubeš 7.10.2019 13:03

Pivodo, dej si pauzu a tolik nehul tu trávu, doktor Matýs jenom srozumitelně popsal příznaky té diagnózy, kterou trpí ta vaše ikona Greta reakce na to mě připomíná padesátá léta! O nic víc tady nejde a nemusíš kvůli tomu urážet kde koho.

M. Pivoda 7.10.2019 13:54

Pivoda stále čeká na mnohem závažnější diskusní téma zde na Neviditelném psovi, jako například momentální zažívací potíže jednoho ze psů pana Ondřeje Neffa.

https://plus.rozhlas.cz/ondrej-neff-glosa-ironicka-8087099

P. Adámek 7.10.2019 12:05

Gretin příspěvek jsem zhlédl potom, co jsem tady na Psu přečetl několik článků o nemocné a zneužívané dívce a viděl fotky obličeje zkrouceného nenávistí.

Co jsem pak viděl, byla dívka, která četla připravený příspěvek, vždycky se podívala do poznámek a přečtenou větu přečetla bez zadrhnutí pěknou angličtinou, přičemž přihodila grimasu, kterou k dané větě považovala za vhodnou. Nic nemocného jsem při tom projevu neshledal. Nejtvrdší byla opakovaná věta "How dare you?!", která k mladé generaci vyčítající generaci rodičů nečinnost patří, umím si představit sám sebe, jak bych ji jako student taky vykřikoval.

V. Povolný 7.10.2019 13:12

Je tady drobný rozdíl. Vás by jako studenta nejspíš do OSN nepustili, abyste tam něco takového říkal a kromě toho Greta odmítá vzdělání, takže vlastně není ani student.

M. Pivoda 7.10.2019 13:31

Jak se opovažujete ohrožovat život miliard lidí na této planetě Zemi!?

P. Adámek píše: ... Nejtvrdší byla opakovaná věta "How dare you?!"

I. Vermis 7.10.2019 18:22

Jestliupak ta nevbohá Gréta ví, co znamenají slova "Scientia est potentia", když na její podporu děti místo školy chodí na demonstrace?

M. Pivoda 7.10.2019 18:40

Pokud ve švédských školách učí takoví demagogové, jako jsou diskutující důchodci na Neviditelném psovi, pak je užitečnější se takové škole vyhnout. Nejen v pátek.

V. Církva 8.10.2019 7:08

Tak pokud Vám projev Gréty připadá normální, tak Vám schází rozpoznávací schopnosti. Věřím ale že to není nemocí ale spíš si nechcete přiznat pravdu. Gréta totiž evidentně působila jako nemocný člověk

K. Salajka 7.10.2019 12:05

Prožil jsem v podobném režimu 30 let a je to zpátky. Už to neorganizují komunisté a to mnohé mate. Má to ale ty společné rysy . Fanatismus nevzdělané mládeže, která rozhoduje o existenci svých učitelů - proto chodí v pátek za školu, aby jim dokázali, jak zbytečné je věci studovat. Až tyto nevzdělané děti dorostou, nastoupí možná krátké povolení opratí /jako v šedesátých letech/ a pak přijde normalizace - tedy upevnění úchylných nápadů o řešení migrace a likvidaci uhlíkové stopy. Je mi líto, že rodiče pana M. Pivody mu způsobili to příkoří porodem a a navíc na špatném místě. Mimochodem stížnosti na okolí a prostředí je typickým znakem závislostního chování lidí, kteří si odmítají přiznat svoje selhání. Te má M.P. společné s Gretou - ona žádné povinnosti nemá, jen říkat druhým, co neudělali.

M. Pivoda 7.10.2019 12:30

Diskutující K. Salajka zde sdělil svůj názor (na což má určitě nárok), ale nepoložil žádný argument (což je mnohem důležitější).

To je právě to typické pro Česko.

K. Salajka 7.10.2019 12:35

Asi jste si nevšiml, že kdo nechodí v pátek do školy, zanedbá více než měsíc školní docházky a bude hloupoučký ?

Protože mají klimaskeptici pravdu, musela EU zakázat zpochybňování zjevené pravdy ?

M. Pivoda 7.10.2019 13:18

Daruj krev, posílíš mír!

Choď v pátek do školy a ochladíš tím planetu Zemi!

M. Moravcová 7.10.2019 14:35

Pivodo, skočte do Macochy a zachraňte planetu. Můžete začít.