19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Náš latentní problém

S ruskou agresivní válkou na Ukrajině vypukl českých v internetových diskusích a na sociálních sítích obrovský souboj, kdy blízkost války na dřeň odhalila latentní problém naší společnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. David 8.3.2022 22:32

Z agitky pana Smutného je mi smutno!!

O. Zuckerová 8.3.2022 16:52

Smutný je dezinformátor. Typická podpásovka je útok na Tomia Okamuru, který je prezentován jako odpůrce přijímání uprchlíků (tedy všech), zatímco - jako většina obyvatel ČR má obavy především z "uprchlíků" agresivních, znásilňujících a vraždících, odmítajících pracovat, z nichž velká část před žádnou válkou neprchá. Pan Smutný dělá ze čtenářů blbce, ale podařilo se mu naopak... doplňte sami!

M. Sedláček 8.3.2022 11:46

Pane Smutný, já nemůžu za to, že jste "malý, ubohý, zaprděný a připodělaný". Dělejte s tím něco :-)

D. Uhlár 8.3.2022 15:44

Přesně, nechť mluví konkrétně a za sebe - moralista a klávesnicový bojovník. Nemůžu nepřipomenouz citát( volně ) dělá honoraci a wc mají na pavlači

P. Čech 8.3.2022 18:19

Proč ta silná slova? "Klávesnicový bojovník"? Tady jde o diskusi, o nic více a o nic méně. Tady by nikdo neměl bojovat, ale vyjadřovat svůj názor, podložený konkrétními argumenty. Opět nic více a nic méně.

P. Hák 8.3.2022 21:56

Kdyby pan autor chtěl skutečně diskutovat, odpustí si ty nadávky. Tohle je výkřik.

M. Hoblík 8.3.2022 9:04

Jsme národ statečný a lidumilný! Radostně jsme v Praze vítali císaře pána, Masaryka, Hitlera, Rudou armádu, přivítali jsme s jásotem Benešovu vládu, Gottwaldovu vládu, Husákovu vládu, Havlovu vládu. Přivítáme kohokoli, hlavně ale rychle a střelhbitě, aby nás náhodou někdo netrumfnul!

P. Čech 8.3.2022 9:07

Tak, tak! Máte naprostou pravdu.

L. Severa 8.3.2022 11:37

Malinko přeháníte. Žil jsem již za Masaryka, takže vím od starších, že jsme ho skutečně vítali radostně. Radostně jsem přivítali po válce Benešovu vládu, později i Havlovu, Rudou armádu jen tak asi 2 dny, než jsme poznali co jsou zač. Pokud jste přivítal ty ostatní, tak jste jeden z mála.

V. Kučer 8.3.2022 17:42

Narodil jsem se po válce takže jsem vděčnost za osvobození necítil ale můj otec ačkoliv ateista, říkal, modlili jsme se aby přišli. Zažil jsem šedesátý osmý ale v devadesátých letech se zdálo že Rusové dostali rozum.

P. Čech 8.3.2022 17:58

Rusové rozum opravdu dostali. Ne tak již Rusáci. Ti rozum nikdy neměli, nemají a nebudou mít.

M. Marek 8.3.2022 8:54

Česká malost, ubohost, zaprděnost a připodělanost, na jejichž charakteristiku bohužel neexistují méně expresivní výrazy. Jo,jo i Havel to říkal. Prostě čecháčci.

J. Hrdlička 8.3.2022 9:05

Vaše sebekritika je obdivuhodná. Ale svoje negativa nevztahujte na všechny.

M. Sedláček 8.3.2022 11:48

Nevídaná sebekritika, co se sebou budete dělat?

R. Meišner 8.3.2022 8:50

hodně zlý spisek páně autora. a hlavně lživý.

1. názory pana Křečka většina diskutujících na sítích odsoudila--nevím kde autor přišel k tomu, že to vřele přivítala. (možná tak na PL). asi pan autor žije v jiné zemi.

2. Český národ není ani malý, ubohý a zaprděný, jak nám ráčí pan autor sdělovat--jsme stejní jako ostatní národy. možná je zde menší míra pokrytectví, než jakou vidíme u takových velikánů, jako je UK nebo Germany--zkuste se podívat, jak reagují na uprchlíky z Ukrajiny oni, autore. toť vše.8-o

P. Čech 8.3.2022 9:07

On ten "spisek" páně autora není vůbec lživý. Je v něm hodně pravdy. Nelze vůbec zjistit, jak se zachovala v ě t š i n a diskutujících k názorům pana Křečka a ani to není důležité. On si však jako asi jediný dovolil otevřeně říci to, co si mnoho lidí (jestli je jich většina se neví) myslí. A český "národ"? Ten je malý, ubohý a zaprděný již od 4. srpna 1306. Za svou svobodu není ochoten bojovat a tudíž nestojí za to, aby ji měl. Proč myslíte že dopadl tak jak dopadl v roce 1434,1621, 1938, 1948, 1968 atd? Zejména proto, že za svou svobodu nebojoval a stále se cpal do sfér zájmů různých "velmocí".Zejména tam je náš problém, pane Meišnere.

J. Jurax 8.3.2022 18:06

No, k bitvě u Lipan ani k Bílé hoře bych se už nevracel. Obé je vzdáleno, okolnosti byly jiné a hlavně dnešním jazykem šlo o selhání elit. Lid neurozený a poddaný do toho neměl moc co kecat.

No a 1938 o nás bez nás, 1948 Jalta a reflexe války, 1968 rvačka dvou skupin komunistů o moc, jež hrozila destabilizací vazala, jíž Brežněv předešel tanky a Západ to vzal na vědomí. Že by se národ někam cpal ...

A proč do toho pletete ještě vraždu Václava III. poněkud nechápu.

T. Hraj 8.3.2022 8:46

Nejde zdaleka jen o nějaké pohodlí (tj. statečnost vs. uprděnost).

"Méně naplněný talíř" či "nižší teplota v bytě" se samozřejmě u domácností dá vydržet (ostatně k tomu vyzívají i takoví klimaalarmisté: pojďme být flexibilní ve spotřebě, buďme méně konzumní,...není to tak těžké, a pod.). Když ale bude "méně naplněný talíř" a "nižší teplota" v průmyslu, bude to znamenat celkové snížení prosperity. To neznamená jen zchudnutí obyvatelstva, ale také celkové snížení úrovně infrastruktury, vzdělávání, vědy a výzkumu, zdravotnictví, celkové konkurenceschopnosti včetně OBRANYSCHOPNOSTI a mimo jiné i té ekologie.

Německo bere z Ruska myslím přes 40% plynu, Itálie dokonce 70%. Je to tedy slušná šlamastika a není snadné cesty ven.

J. Jurax 8.3.2022 18:13

No a my bereme z Ruskea 99%; i to co bereme via Německo je z Ruska. To 1 procento prý máme z vlastních zdrojů.

Viz třeba https://www.czechsight.cz/reserse-muzeme-se-zbavit-zavislosti-na-palivech-z-ruska/

P. Čech 8.3.2022 8:31

"...kdy nás západní spojenci Francie a Británie v září 1938 doslova prodali Hitlerovi"????

V roce 1938 jsme se my, Čechoslováci, především nebránili sami. Zradil nás především v té době vrchní velitel armády, prezident Edvard Beneš, který zbaběle uprchl do Velké Británie, namísto aby řídil vojenský odpor armády proti němcům. Nějaká Mnichovská dohoda nám mohla být ukradená.Byla upatlaná bez nás a tedy pro nás nebyla vůbec závazná. Jen se mnozí z nás vymlouvají na ev.možnou ztrátu lidských životů. Ono to však už bohužel tak nějak bývá. Ve válce a také v boji za svobodu bohužel umírají lidé. I dnes. Také ovšem platí, že ten, kdo není ochoten si svou svobodu vydobýt vlastní krví, nestojí za to, aby ji měl. Příkladem budiž např. Afgánci, kteří vyhnali ze své země jak Francouze, tak Rusáky a nakonec USA s jejich nohsledy vč. ČR.V současné době i Ukrajinci a zejména jejich prezident, který jasně ukazuje, jak se má prezident chovat. Rozhodně ne tak, jak se choval zbabělý Beneš.

J. Hrdlička 8.3.2022 8:44

Afgánci vyhnali Francouze? Aha, stupeň vašich vědomostí je jako obvykle na vysoké úrovni.Jediné plus vašeho příspěvku je v tom, že jste svoje nesmyslné tirády neprodloužil do roku 1948 jako obvykle.

Nevím nic o tom, že by v roce 1938 mělqa ČSR podporu velké části světa včetně velmocí, dostávala obrovskou materiální podporu včetně té vojenské a na Reich se vyxhlašovaly sankce. Také nevím o nějaké současné obdobě Mnichovské dohody.

My měli dilema, buď vydáme pohraničí a nové hranice budou garantovány nebo půjdeme do osamocené války s cejchem válečných štváčů.

ale dneska je snadné být hrdina teoretik. :-/

P. Čech 8.3.2022 8:53

A Afgánci měli podporu velké části světa? Nebo třeba Vietnamci? Tam se sice o jakés takés podpoře ze zahraničí dalo hovořit. Zase tam však nešlo o nic jného než o vytváření sfér zájmů SSSR a USA.

Za žádného hrdinu se nepovažuji, pane Hrdličko. Pouze si dávám pět a pět dohromady a zásadně nehodlám přijímat názory vládnoucích "elit" a jejich ovčanů.

J. Hrdlička 8.3.2022 9:09

Ano, měli. Afgánci byli proti SSSR masívně podporováni západem, Vietnamcům dodával zbraně a materiál rudý blok, ty moderní stíhačky si ve Vietnamu nevyrobili. A mimoto, Američané nikdy nechtěli dobýt severní Vietnam.

Del vašich kurážných řečí a sebevědomého odsuzování někoho, v jehož příšerné situaci jsete nikdy ne byl. bych řekl, že se za hrdinu považujete. Ale ani tohle prý ne.

P. Čech 8.3.2022 9:18

Američané hlavně neměli ve Vietnamu co dělat. Byli cizí armádou na cizím území, čili klasickým agresorem stejně jako i SSSR v Afganistánu, v roce 1968 a po něm i v ČSSR Sovětský svaz. A tak bych mohl pokračovat. Cizí armády v Sýrii, Američané v Iráku a na mnoha dalších místech na planetě. SSSR na Kubě v roce 1962, Rusko v Gruzii v roce 2008, Francie v Mali ještě letos atd, atd.

J. Hrdlička 8.3.2022 12:59

Opravdu netušíte ani to, že tehdy byl Vietnam rozdělen a v jižním Vietnamu byly USA se souhlasem jihovietnamské vlády?

P. Čech 8.3.2022 18:04

Nejde vůbec o to, co tuším či netuším. Podle toho co píšete, byli u nás Rusáci také legálně. Zejména proto, že naši vlastizrádní představitelé v čele s Dubčekem a Svobodou podepsali Moskevské protokoly. A Vy souhlasíte s tím, že byli na našem území 22 let? Mám za to, že odporujete sám sobě.

J. Hrdlička 9.3.2022 7:07

Jste fakt úplně mimo? USA do Jižního Vietnamu nevtrhly a neokupovaly ho. Ten vznikl po konci francouzské nadvlády.

J. Jurax 8.3.2022 18:16

On toho pan Čech netuší víc ... ale zato má názor. Vlastní!

I. Lyčka 8.3.2022 16:44

Takže podle vašeho názoru by ani NATO nemohlo vstoupit na Ukrajinu, protože by to byla cizí armáda na území cizího státu?

P. Čech 8.3.2022 18:08

Přesně tak! Byly by to cizí armády na cizím území. Existovala by jen jedna výjimka a to ta, kdyby byly státy NATO ve válečném stavu s Ruskem. To si však doufám nepřeje nikdo, protože to by byl konec člověka jako živočišného druhu. Je třeba udělat cokoliv pro to, aby takový stav nenastal.