20.9.2020 | Svátek má OlegDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Nacionalisté nejsou pravicoví extremistéŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 83, poslední: 5.5.2007 18:41, přehled diskusí

Děkuji za cenzuru !!!!:
Autor: Mistr Jan Hus Datum: 5.5.2007 16:44

Demogratéééé!

Tak to vidím já.:
Autor: školastyk Datum: 3.5.2007 20:43

Ultralevice prosazuje,aby většina potlačila menšiny ,nejlépe je potlačila v nějaké revoluci a pak si byli všichni rovni(což není možné).

Ultrapravice prosazuje aby silnější potlačil slabšího,protože ten v důsledku své slabosti nemá právo na důstojnou existenci.Pro nacisty v Německu byl tím silnějším označen německý národ a ten se tím nechal omámit-nejjednodušeji dělnická třída.Hitler,když viděl neodvratnost konce,zanevřel na německý národ a přál si jeho konec,protože se v jeho očích projevil jako ten slabší.

Oba extrémy jsou antihumánní.Dívat se na věc čistě ekonomicky je strašné zúžení a nebezpečné taky pro budoucnost.

Je třeba kultivace všech vrstev společnosti,k čemuž,žel tento článek nepřispívá,neboť se snaží hodit špínu na druhou stranu.

Re: Tak to vidím já.:
Autor: géza Datum: 3.5.2007 21:58

 Špína vzešla z levicového politického spektra v minulosti. Nelze ani v nejmenším tvrdit, že vzešla z pravicových názorů na svět. Proto vaše tvrzení je mylné pokud si toto neuvědomujete a pokud si jste vědom, že nacionalismus, fašizmus, komunismus má jeden kořen v levicovosti, pak jste se dopustil lži tím tvrzením o hození špíny na druhou stranu.

 Správné podávání a používání pojmů by měla být pro média samozřejmost. Autor upozorňuje na oklamávání veřejnosti. Tragické je, že se tohoto klamání dopouští veřejnoprávní televize a rada pro vysílání tento jev ani neregistruje, natož aby žádala nápravu.

 Jsme zvyklí, že se u nás v médiích lhalo o závod, takže nám to dnes nepříjde ani divné, že se v tom pokračuje nadále. Tzv. ultrapravicovosti se zneužívá v politickém boji proti pravicovým stranám. Lež, faleš, podvod - to byly vždy zbraně ze strany levice, aby dosáhly většiny u voličů a mohly takto diktovat zbytku národa. Dodnes je proto pojem ultrapravice neonacistů záměrně udržován v povědomí lidí. Je to velice cenná demagogie pro stávající garnituru levicových předáků. Podle toho jak se používá v médiích je jasné komu média podléhají.

 Veřejnoprávní televize i při současné vládě stále patří levici, což je donebevolající svinstvo!!!

Re: Re: Tak to vidím já.:
Autor: Jaro Datum: 3.5.2007 22:28

Velmi, velmi přesné, bravo

Re: Re: Tak to vidím já.:
Autor: školastyk Datum: 5.5.2007 16:54

No a co různé vojenské junty ve střední a jižní Americe-to byla ultralevice,ultrapravice nebo demokracie?Zajímal by mne váš názor ať vím s kým mám tu čest!

Extremismus je vždy nezřízenost:
Autor: Magor Milda, Dr.Sc. Datum: 3.5.2007 19:20

zeměkoule není placka, jak bychom si podle našeho školního atlasu mohli představovat. Na ten papír by se nevešla, kdybychom ji nějak nezplacatili, takže některé pravdy jsou opravdu placaté. Tak je to i s těmi levými a pravými, začnou-li komunisté pochodovat stále nalevo, objeví se na reálné, tudíž koulovité (lépe řečeno hruškovité) zeměkouli v řadách extrémních pravičáků. Tak to také vždy fungovalo.

Co vyznačuje extrémisty vždy, je jejich neslučitelnost s normálním životem pracujícího člověka. Jedná se téměř vždy o lidi s vrozeným odporem k práci, přepadávat, vraždit, loupit jim připadá dobrodružné a krásné, zejména, pokud se jim podaří najít k tomu nějakou vznešenou teorii. Učit se, pracovat, to je vše příliš namáhavé, nudné a vede pouze k boji s finančním úřadem. S pistolí a punčochou na hlavě je život hned vzrušující! Pěkná uniforma, jako třeba SS nebo LM z kluka udělá NĚCO!

Drobný příspěvek k levicové podstatě nacismu:
Autor: Saša Datum: 3.5.2007 17:39

Z cizího pera, přímo německého:

http://www.rozhlas.cz/komentare/portal/_zprava/269215?hodnoceni=1

Pane Bartoň - ze základní definice levý/pravý udávaná jako oceňování:
Autor: Petr Kohout Datum: 3.5.2007 17:15

významu jednotlivec/kolektiv (ultraleví - jedinec nic, kolektiv vše - komunisté, fašisté, nacisté; ultrapraví - kolektiv nic, jedinec vše - anarchisti) mám poměrně jasno - došlo k bitkám konkurenčních levicových uskupení.

Jen na okraj - NSDAP -národně socialistická německá dělnická strana, proto novináři NIKDY tuto zkratku nerozklíčovávají.

Když se dva perou, třetí se směje.:
Autor: Ludva Datum: 3.5.2007 16:52

Opravdu hezké a typicky národní, jak se naše mládež mezi sebou pere a rozděluje. Rozděl a panuj. Kdo asi jednou bude profitovat z této nejednoty ? Už táborské husity musili zpacifikovat u Lipan husité pražští, kterým už stačilo, co si nahrabali. Kdokoliv na nás vlítne, vždycky najde podporu u značné skupiny obyvatelstva, která se aspoň může mstít ostatním.

Pokud je mi známo:
Autor: nepolitik Datum: 3.5.2007 15:55

tak slovo fašismus je odvozeno od latinského fasces, což byly svazky prutů s vetknutou sekerou, ovázané červenou stuhou, sloužící ve starém Římě jako odznak úřední, zvl. pak trestní pravomoci nejvyšších úředníků. Ty převzala jako symbol moci Francouzská revoluce a ve 20. století italské nacionalistické hnutím založené v roce 1919 Benitem Musolinim.

V tomtéž roce byla v Německu založena, malou antisemitskou skupinou, Německá dělnická strana, jejímž hnacím motorem se stal Adolf Hitler. Ta se v roce 1920 přejmenovalana Národně socialistickou německou dělnickou stranu (NSDAP).

Obě tyto strany měly svůj počátek v dělnickém hnutí, od kterého se pro neshody odtrhly. Komunistům u německé NSDAP odjakživa vadí slovo ARBEITER (dělnická) a proto nemluví o nacimu, ale výhradně o fašismu. Za pravicové je označily proto, aby je od sebe co nejvíce odlišili. Obě tato označení převzali i naši současní novináři, kteří většinou studovali ještě na bolševické katedře žurnalistiky či jiných katedrách a tyto "vědomosti" jim zůstaly jako pozůstatek výuky "vědeckého" komunismu.

Když jsem v úterý večer uslyšel v reportáži z bolševického 1. máje "Poslední bitva vzplála, dejme se na pochod", tak jsem si říkal,  kdyby tak někdo zazpíval na shromáždění nacionalistů druhou sloku hymny hitlerovského Německa  - Horst Wessel Lied, to by se děly věci. A přitom její slova jsou mírnější než ta z internacionály. Jo, bolševismus máme zarytý hluboko pod kůží, i když mnozí tvrdí opak.

Na závěr musím poděkovat autorovi a výborný komentář a popřát mu hodně úspěchů v další činnosti. Rozhodně by se neměl dát odradit komentáři některých bolševiků či bolševických pohrobků. Ćím víc se vztekají, tím víc jsou viditelní. Proto jsem proti jejich zákazu. Kdyby všichni vlezli k Pinďourkovým šibalům, potom by to teprve byla pohroma pro naši republiku.

Re: Pokud je mi známo:
Autor: Historik Datum: 3.5.2007 16:18

Die Fahne hoch!, Die Reihen fest geschlossen!, SA marschiert...

ALE už předtím existovala píseň, která začínala

Die Fahne hoch!, Die Reihen fest geschlossen!, Rottfront marschiert...

Melodii měli nacisté a komunisté společnou...

Re: Re: Pokud je mi známo:
Autor: mleziva Datum: 3.5.2007 16:45

nejen melodii...

Re: Re: Zajímavost!:
Autor: jirka.s. Datum: 3.5.2007 18:15

Můj o patnáct let starší bratr (1931) se musel učit tuto píseň písní (Die Fahne hoch) na pavlačovém záchodě, protože otec nestrpěl, aby zněla z našeho bytu!

Když se má dcera (1970) musela učit Píseň práce, musel jsem strpět, aby se ji učila v bytě. Protože kdybych ji s tím vyhnal na schodiště či před dům, zajisté by se ji jistý soused zeptal, proč tak činí venku. Ve své dětské důvěřivosti a díky své od rodičů vyžadované pravdomluvnosti by mu zajisté onu pravdu zjevila.

Myslíte, že to  bylo jenom tím, že už jsme měli WC přímo v bytě?

asi vznikne úřad pro :
Autor: janoryna Datum: 3.5.2007 15:49

čistotu pravicových názorů. co říkate  pane bartoň. mohl byste to vzít.

Ach jo...:
Autor: Arab. Datum: 3.5.2007 14:30

Stále platí,že stokrát opakovaná lež se stává pravdou.

Na článku je hodně pravdy. :
Autor: portwyn Datum: 3.5.2007 13:25

Já bych výrazem "pravicový extrémista" označil příznivce země bez pravidel...obdivovatele somálského systému a hlasatele myšlenky "ať si každý dělá, co chce a komu se to neíbí, má smůlu", případně stoupence názoru "zákony dodržují jen fašisté".. Prostě libertariány.

Ještě že jsi nám to vysvětlil:
Autor: franta Datum: 3.5.2007 12:58

ty pravicový troubo !

Tak nám to vysvětli sám,:
Autor: PetrH Datum: 3.5.2007 15:04

levicový troubo!

anarchisti x neofašisti:
Autor: lucina Datum: 3.5.2007 11:47

pánové (a dámy), nenechte se zblbnout medii, to nejsou ani pravičáci, ano levičáci, to jsou rváči, kterým jde o kvalitní rvačku mezi sebou, a pokud se tam připletou policajti, jsou schopni se s nimi porvat "napříč politickým spektrem". Buď by je měla policie zmlátit na jednu hromadu za porušování veřejného pořádku, nebo je nechat  v klidu jejich připitomělým hrátkám. Lékařské ošetření by si pak měli platit jako úmyslně zaviněné. Nejde o politiku, ale telecí testosteron, ke kterému televize přidává exhibicionismus a nakonec tam Paroubek ještě pošle své mladé býky, ůl jeden, jen, aby škodil.

Vidím,že se lepšíte.:
Autor: Marat Datum: 3.5.2007 11:45

Neustále tvrdím,že ti  nacisté vůbec nebyly horší komunistu.Spíše naopak.Mělo by se psát a říkat,že nacisté byly skoro tak špatní jak komunisté. A to i čeští komunisté.Vždy mě bylo nadáváno.A do nacistické strany vstupovaly z drtivé většiny lidé stejného druhu,jako do KSČ.Hitlerovi nacisté nenáviděli židy a to přesně ze stejných důvodu,jako čeští vlastenčíci nenávidí "sudeťáky".

Marate, nacisté byli o trochu lepší, než Stalinovi komunisté v SSSR:
Autor: Historik Datum: 3.5.2007 15:12

ale naši čeští komunisté na ně rozhodně nikdy neměli, byť je to třeba způsobano jen odlišnou historickou situací (za války a po válce). Sudeťáky bych sem netahal, stali se obětí právě té "politické kultury," kterou tady sami nastolili.

Musíte vzít na vědomí, že WW2 začalo Německo, samo od sebe, když si předtím pojistilo záda smlouvou, uzavřenou právě se Stalinovými komunisty. Němcům, včetně sudetských bylo tím pádem kladeno za vinu všechno, co se v té válce stalo. Pokud válku začal někdo jiný, táži se kdo ještě (pomineme li SSSR a jeho ´útok na Polsko, který šlo Hitlerovou vinou zamaskovat tezí "zachránit, co se dalo").

Zhovadilost apeacementu měla jeden klad, donutila Hitlera, aby se plně demaskoval. Počínaje 15.3.1939, to omluvíte jak?

Nejen Komunistický manifest, ale i Mein Kampf by měly být povinnou literaturou v základní škole:
Autor: BERAN Datum: 3.5.2007 11:20

Pak by si lidé bez ohledu na dosažené vzdělání mohli uvědomit, jak jsou novináři i politiky ohlupováni.

A neříkejte, že by to mohlo někoho radikalizovat. Takový povýšený postoj k lidské inteligenci jsme si už užili dost a dost. Právě rady typu, co je a co není vhodné, vedou k vymývání mozků nejefektivněji.

Jděte do háje s tou trapnou blbostí jestli "vpravo" nebo "vlevo".:
Autor: Honza Datum: 3.5.2007 10:45

Jasně to píše "Kdokoli" kousek níž. Protipólem demokracie je diktatura. Áda diktoval, až se hory zelenaly, Josip jakbysmet. To jen v Evropě. Mao, Pol Pot a jiní jsou též dobře známí. Dneska jsou nejzřetelnější Castro, Chaves, mladý Sen. Německý fašismus byl shledán zločineckou ideologií. Komunisty nikdo nesoudil, ač si to velmi zasluhují. Češi, permanentně pos/ranecky přikrčení, si netroufli ani na zákaz komunistů. To Jelcin, pomlouvaný ihned jako opilec, i když v Rusku chlastá každý, byl jiný frája. Zakázal komunisty a bylo vymalováno. Ty komunistické zločince je třeba aktivně vyhledávat a za hlásání jejch zločinných úmyslů je trestat.

Zase ten německý fašismus:
Autor: BERAN Datum: 3.5.2007 11:13

Vite, že se Hitler s fašisty v Německu vypořádal, stejně jako s ostatními organizacemi mimo NSDAP?

Socialista Adolf Hitler:
Autor: Lada z větve Datum: 3.5.2007 10:39

Socialista Adolf Hitler

http://www.ihned.cz/1-10073040-15620950-000000_d-02

Co by se stalo po zákazu KSČM?:
Autor: jerry Datum: 3.5.2007 10:33

Zřejmě by jejich politici našli uplatnění v ČSSD.;-D

Společnost ..:
Autor: Cicero Datum: 3.5.2007 10:30

Pan Bartoň je bohužel na pravé oko slepý. Házením pravicového a levicového extremismu l do jednoho pytle by při studiu historie nedostal zápočet.

Re: Společnost ..:
Autor: Michal Datum: 3.5.2007 11:04

No, z hlediska matematiky je plus nekonečno a mínus nekonečno jeden bod. Pravý a levý extrémusmus jsou si v mnohém podobné, i když nejsou totožné.

Re: Re: Společnost ..:
Autor: VLK Datum: 3.5.2007 19:00

To se pletete.To plati jen nekdy. Ono totiz neni jedno nekonecno, je jich vic, mnoho, ba dokonce nekonecno.

Nacisté jsou přeci národní socialisté, tak kde je v tom ta pravice?:
Autor: Lada z větve Datum: 3.5.2007 10:26

Nacisté jsou přeci národní socialisté, tak kde je tu jaká pravice?

Je třeba provést dekomunizaci na školách, v České televizi a Českém rozhlasu, aby veřejnost nebyla za vlastní peníze matena.