23.10.2020 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Na Západě začíná tunelování pojmů rodina a manželství

Francouzské Národní shromáždění brzy dopíše novou kapitolu v prosazování osvícenských zásad, z nichž se zrodila idea státu, jehož moc neomezuje žádná vyšší autorita. Ten pak dokáže divy – dokonce měnit lidskou přirozenost, podstatu rodičovství či manželství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 12.2.2013 16:07

Proč tolik nenávisti a proč právě teď

Odpověď na otázku, proč zuřivé útoky proti zbytkům křesťanství neustávají, přesto že nebezpečí (politického) klerikalismu už dávno nehrozí, spočívá v tom, že "nová levice" se poučila z obrovské chyby "otců marxismu", kteří považovali kulturu za pouhou nadstavbu (ekonomické) reality. Oni vědí, že z (protestantské) křesťanské kultury, vyvěrá jimi neovlivnitelné lidské svědomí, vedoucí k čestně realizované zodpovědnosti za sebe (nezávislost na státu), za svou rodinu, vůči svým spoluobčanům...a že tedy demokracii (demokratický kapitalismus), která je skutečným cílem jejich nenávisti, protože brání uskutečnění jejich touhy po "trvale udržitelné moci" nezničí, pokud nezničí všechny křesťanské hodnoty. Zpolitizovaná (exhibicionistická) homosexualita se k tomu báječně hodí, protože napadá nesmírně důležitý "institut rodiny" a samu podstatu křesťanské etiky, podle níž by jednotlivec měl svůj egoismus v zájmu svých bližních ovládnout.

Není asi náhoda, že teď, kdy už není z čeho brát (rozdávat), se "nová levice" snaží stále intenzivněji uplácet občany jejich "osvobozováním" od tyranie morálky, které má odvést pozornost od ubývání jejich svobod občanských a ve Francii i od toho, jak se teď hroutí její politická moc a ekonomická perspektiva. Nejspíš dojde i na svobodu "sodomie" a svobodu příbuzenského sexu. A to bude ostudný konec skvělé civilizace.

V. Venc 11.2.2013 20:30

Dobrý článek

J. Jurax 10.2.2013 23:55

Plné zrovnoprávnění

homosexuálních a heterosexuálních párů v širokém spektru rodinného práva a sociálních výhod včetně stejného přístupu k adopci dětí je impozantní, pyramidální a kraviniózní broskvovina hodná chorého mozku. Inu socani ...

Vedle multikulti další sebevražedná tendence euroatlantické civilizace.

P. Brodský 10.2.2013 1:36

Jakobínsko feministická snaha zreformovat(vytunelovat) lidskou rodinu je inspirována snahou nahradit sociobiologické zákony, podle nichž funguje náš druh, politickými ideály vymyšlenými za francouzské revolucea aplikovat je na vnitřní strukturu

lidské rodiny, která je společenstvím jiného typu než stát.Toto šílenství, usilující o přeměnu lidských beranů (samců) v krotké ovečky za pomoci pokrokové výchovy neohrožuje pouze populaci euroameriky, ale vzhledem ke globálnímu charakteru současné lidské civilisace náš druh jako celek.

Obávám se, že křesťanství nemá dost sil ani odhodlání tomuto šílenství bránit i když si mnozí křesťané zřejmě uvědomují, že pravidla rodinného soužití jsou dána něčím fundamentálnějším než hlasováním poslanců v demokratickém parlamentu.Proto, má -li lidstvo přežít, musí tuto ůlohu sehrát jiné myšlenkové směry.

J. Heincl 10.2.2013 11:53

Re: Jakobínsko feministická snaha zreformovat(vytunelovat) lidskou rodinu je inspirována snahou nahradit sociobiologické zákony, podle nichž funguje náš druh, politickými ideály vymyšlenými za francouzské revolucea aplikovat je na vnitřní strukturu

Tradiční neboli konzervativní hodnoty jako jsou rodina a manželství převzalo křesťanství z antiky a judaismu. Jedná se tedy o hodnoty mnohem starší než je křesťanství. Já v nynější době nevidím žádnou jinou instituci, která by se zasazovala o jejich zachování. Naopak většina současných politiků dělá vše buď pro jejich rozvrácení a zničení, nebo minimálně nedělá nic.

P. Brodský 11.2.2013 0:09

Re: Jakobínsko feministická snaha zreformovat(vytunelovat) lidskou rodinu je inspirována snahou nahradit sociobiologické zákony, podle nichž funguje náš druh, politickými ideály vymyšlenými za francouzské revolucea aplikovat je na vnitřní strukturu

Islam má mnoho nedostatků, ale v současné době představuje půl druhé miliardy muslimů jedinou dostatečně silnou a sebevědomou hráz proti západnímu feministickému šílenství.Konfuciánisnus, stejně jako různé polytheistické a animistické tradice jsou příliš slabé na to, aby dokázaly tomuto ohrožení čelit. a pokud jde o křesťanství, to ve skutečnosti představuje plíživý předvoj modernistického feminismu.

J. Farda 9.2.2013 21:48

Na západě začíná ....

No, pan Semín je mým oblíbencem, rád ho čtu a vždy se u něj příjemně emocionálně vzruším. Jsem vždy opravdu, ale opravdu velice rád, když s rasancí a současně diskretností sobě vlastní tepe zlořády světa a pléduje za ty správné pravé hodnoty. Leč lituji, leží-li mu tolik, ale opravdu tolik na serdci rodina a echt pravicová společenská morálka, nějak jsem nikdy nepostřehl jeho ostrovtipný (natož káravý), komentář k Staroboleslavskému svatováclavskému několikrát v letech opakovanému pokryteckému kázání profláknutého lháře a bulvárem vláčeného cizoložníka, který zaplať Pámbu, přírodo i Ústavo, 7. března skončí na hradě českých králů. Uf! Tečka.

J. Václavíková 9.2.2013 22:47

Re: Na západě začíná ....

BINGO!!!

P. Brodský 10.2.2013 1:58

Pane Fardo,.

P. Brodský 10.2.2013 2:00

Re: Pane Fardo,.

copak se každý musí při všech příležitostech zabývat tím Vaším Klausem?

B. Rybák 11.2.2013 17:06

Re: Na západě začíná ....

On nevyužil ani mnohonásobně větších příležitostí, které v těchto směrech poskytoval V. Havel (nebýt tam ten datum, myslel bych, že Vám jde o Havla). Plivání asi není jeho disciplína (nesuďte ho tedy podle sebe). Tak vysoko jak by jste chtěl stejně nedoplivnete, takže plivete jenom na svou hlavu.

L. Kubeš 9.2.2013 17:58

Řešení je jednoduché

Autor článku se sebere a emigruje do jím obdivovaného Ruska, myslím že podobní "konzervativci" tady nikomu nebudou chybět. A tam si může notovat s pravoslavnou církví, řízenou Putinovou tajnou službou.

J. Krásenský 9.2.2013 23:14

Re: Řešení je jednoduché

A koho dalšího vyženete vlasti za to, že se Vám jeho názory nelíbí?

J. Václavíková 9.2.2013 23:42

Re: Řešení je jednoduché

A on tu někdo vyhání někoho za názory?

J. Heincl 10.2.2013 9:40

Re: Řešení je jednoduché

V podstatě ano. Nebo snad pan Kubeš pana Semína vyzývá, aby ve své vlasti zůstal a diskutoval s ním o svých názorech. Já mimochodem s myšlenkami pana Semína, vyjádřenými v článku, souhlasím a mně by tu chyběl.

J. Heincl 10.2.2013 11:45

Re: Řešení je jednoduché

Myslíte, že v Rusku neexistují žádné užitečné hodnoty, zvyky nebo názory, které by pro občany České republiky byly užitečné?

J. Šejnoha 10.2.2013 23:11

Re: Řešení je jednoduché

Není nad  svobodnou výměnu názorů, souboj myšlenek.  Že ?

J. Jurax 10.2.2013 23:50

Re: Řešení je jednoduché

No a vidíte, pane Kubeši, mně by tu pan Semín chyběl. I když s ním v mnohém nesouhlasím.

Zato se nemohu ubránit dojmu, že jedince schopné argumentace Vašeho typu bych zde nikterak nepostrádal.

P. Vaňura 9.2.2013 16:56

Tak nevím, jestli máme proti islamistů bojovat, nebo

se k nim přidat. U nich by se toto nikdy nestalo...

L. Křivan 9.2.2013 15:27

Základní lidské právo:

říci NE! nezvaným hostům.

J. Schwarz 9.2.2013 10:18

Inflace "lidských práv"

by mi ani tak nevadila byla -li by doplněna ještě o jedno "lidské právo" - a to o právo výběru "společnosti"  ve které chci žít. Na jednom území by mohly existovat různé "společnosti", které by k sobě měly  vztah rovnoprávných  "právnických osob". Každá taková společnost by pak musela být i ekonomicky soběstačná a svoje "zvyky a kulturu" by si musela být schopná udržet i po stránce hospodářského výkonu. Žádné "přerozdělování". Pak by se teprve ukázalo, které principy jsou životaschopnější. Dnešní princip "jediné společnosti" je zkázonosný a umožňuje jedněm šikanovat a okrádat druhé, dokonce pod ušlechtilými hesly solidarity a bratrství. Což ovšem nebrání jednotlivcům  stýkat  se svobodně se členy jiných "společností" , které by si ale nemusely nechat líbit rozvracečství a takového člena by mohly ze svého středu vykopnout. Nikdo by taky nebyl nucen platit "lesbické a homosexuální komunitě" třeba umělé oplodnění, katolík by neměl povinnost provádět potraty a podobně...

M. Kosejk 9.2.2013 9:29

funkční rodina = zlý sen levičáka

Abych řekl pravdu, tak problematika homosexuálních manželství mne zas tolik netankuje. Nepřipadá mi to tak důležité. Je to maximálně jen střípek do mozaiky kontinální evropské degradace postavení rodiny - ve prospěch státních a unijních úředníků.

Mám skoro dojem, že levičáčtí pokrokáři cíleně ničí odvěkou základní ekonomickou jednotku - rodinu, aby ji mohli "nahradit" sami sebou. Odjakživa byla rodina základním kamenem společnosti, jelikož vytvářela jakousi sociální záchrannou síť pro rodinné příslušníky - a to bylo výhodné jak pro rodinu, tak pro stát. Rodiny si pomáhaly finančně, ale třeba i hlídáním dětí a staráním se o seniory. Ale to socialisti nemohli dále tolerovat, aby existovali lidé, co nejsou závislí na vůli byrokratů - a tak začali úspěšně rodinu podkopávat a nahrazovat ji sociálním dávkami a službami přímo od státu.

A tak dnes můžou feministky řvát, že chlapa na nic nepotřebují - aby za chvíli řvaly, že stát samoživitelkám posílá málo peněz na děti. Dnes může i bohatý člověk nechat svému osudu svoje rodiče a prarodiče - s odůvodněním, že se o zajištění seniorů má starat stát - a nikomu to nepřijde divné. atd. atd.

M. Kosejk 9.2.2013 9:36

dodatek

Citace ze zajímavého článku, kde se srovnává mentalita Vietnamců a Čechů:

"Vietnamci jsou zvyklí se starat sami o sebe - v tom smyslu, že jim nikdo nepomůže. Nikdo kromě rodiny a nejbližšího okruhu přátel. Ale ta rodina v jejich případě je o mnoho širší než naše - pradědeček i bratranec ze třetího kolena jsou považováni za velmi blízké rodinné příslušníky, takhle to ve Vietnamu funguje. ... Mají pocit, že když jim do života začne zasahovat stát nebo nějaká organizace - byť s dobrými úmysly -, že se tu rodí nějaký problém."

http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=746539

A i proto Asie brzo setře Evropu. Jejich sociální model rodiny je totiž funkční.

V. Kusý 9.2.2013 9:50

Re: funkční rodina = zlý sen levičáka

Ač jsme se v mnoha názorech silně neshodli, pod Vaše slova zde i níže se mohu podepsat.Zde se totiž ukazuje opravdu pravicové smýšlení a skutečný konzervativismus.

J. Schwarz 9.2.2013 10:20

Re: funkční rodina = zlý sen levičáka

proč by to i bohatý člověk nedělal, když ho tentýž stát předem o jeho prostředky obírá mimojiné s tím, že se zavazuje "postarat se"... A je nemožné říct státu - na vaše starání se vám kašlu, postarám se sám, nic ode mne neberte a o nic se nemusíte "starat"...

M. Kosejk 9.2.2013 10:50

Re: funkční rodina = zlý sen levičáka

Proč by se měl bohatý člověk starat o svoje rodiče a prarodiče? Ta Vaše otáka jen ukazuje, že i Vy jste součástí degradace rodiny. Pokud je pro Vás msta státu za daně důležitější než vlastní rodiče, tak jste ubožák. A je mi jedno, že se považujete za pravičáka, protože tohle je ubožáctví na obou březích názorů.

J. Schwarz 9.2.2013 18:00

Re: funkční rodina = zlý sen levičáka

Já netvrdím, že se tak chovám. Já se jen nedivím, že se tak mnozí chovají, když stát svými pravidly podobné vzorce chování silně podporuje. Stejně tak se nedivím počtu "samoživitelek" - vždyť je tak snadné se rozejít kvůli každé prkotině, když je tu strýček stát vždy ochotný zaskočit a mamka se ještě může bývalému elegantně pomstít formou úřady tolerovaného odpírání styku otce s dítětem. Hlavně aby klopil. Jenže dokud lidi nepochopí, že cestou ven z bryndy je SKUTEČBÝ MULTIKULTURALISMUS, tedy právo skupin žít si po svém bez zasahování zvenčí / i ze strany státu / a hlavně konec přerozdělování. Ať si každá "kultura" - i ta homosexuální a lesbická, na sebe "vydělá". Vietnamci jsou, díky své soudržnosti a jazyku, skupinou která se státem jen tak okrádat nenechá a taky proto se státu nedaří ji rozložit. Howgh.

M. Kosejk 9.2.2013 18:26

Re: funkční rodina = zlý sen levičáka

Ani já netvrdím, že se tak chováte. Jen se divím, že se tomoto chování nedivíte. :))

Odpusťte mi, ale on je to od Vás taky takový návodný alibismus. Já tvrdím, že považuji za správné, abychom rodinu a přátele měli na prvním místě. Že stát nás - daňové poplatníky - často vojebává,  je fakt, ale rozhodně kvůli tomouto faktu nemůžeme popřít odpovědnost za rodinné příslušníky.  A pokud tu odpovědnost někdo popírá, tak dělá to samé, co Vy kritizujete na levičácích - tj. rozjebává funkční rodinný sociální model.

A. Reček 9.2.2013 8:21

Je to tak.

Bez povšimnutí našich médií byla uskutečněna v Paříži 13.ledna obrovská demonstrace proti tomuto návrhu socialistů. Škoda, patrně není to ve shodě s liberálními nebo levicovými představami jejich šéfů.  Bude srandovní když pojem otec, bude nahrazen - rodič A, a matka - rodič B.  Pokud budou moci homosexuálové adoptovat dítě, pak bude uváděno - rodiče A A nebo B B.  Přitom každý člověk je plodem matky a otce, ale nová "moderní" doba, díky i takovým politikům typu Obama, Holland a i Cameron, to chce nějak pozměnit.  To tedy bude perspektiva, doufám v to, že u nás k tomu nedojde.  Vždyť stejně už začali jsme vymírat.

V. Kain 9.2.2013 9:14

Re: Je to tak.

Mě by zajímalo jak se s tím vyrovnají miliony muslimů.Vždyť homosexualita je u nepřípustná.