29.11.2020 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Na severu Češi ukryli 1000 kamionů odpadu

Mluvit o německém odpadu v Čechách znamená mluvit o německém i českém cynismu zároveň. Pro německé podnikatele bylo výhodné se odpadu zbavit, pro české bylo výhodné německý šmejd uskladnit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
hans hase 21.2.2006 9:58

Zplodiny, dopad na zivotni prostredi

Vite, kolik zplodin vypousti moderni spalovna konstruovana podle platnych CZ predpisu?
Vycisleni dopadu zpracovani odpadu na zivotni prostredi a cena zpracovani odpadu v Nemecku spolu nesouvisi.
Toz tak.
I-Worm 21.2.2006 7:27

Re: Re: Ještě dodám, hlavně že celníci nemají co dělat po vstupu do EU

jo, tak tu možnost kontroly by musel udělit Panbůh, stejně jako kompetence policii ? Nebo ústřední výbor strany ? No jo, ono je nejlepší vysvětlovat, že něco nejde, než hledat cestu jak to umožnit.
Mysch 20.2.2006 23:00

ale vysoky urad pro odpadky v namur

na to upozornen nebyl, a nikdo tam nic nevi. a vysoka komise v schewegen uz bydli ve vysokom dome.
68 20.2.2006 22:51

Re: Češi, Pražáci a ODSáci

Vysoký Úřad pro odpadky v okolí Brusselu na to byl už upozorněn. Vysoká Komise má už v Praze zjištěné ubytování. (Náměstek pro východní zonu.)
68 20.2.2006 22:39

Re: Proč topit doma plynem?

Je to výborný nápad. Jen ty boule, co se od toho dělají, to není dobré. V těch místech to může časem začat praskat a co včil.
sam 20.2.2006 21:35

Re: Něco mi to připomíná.

 Zákony , ne výkonné orgány jsou špatné, nech si někdy vysvětlit od kompetentních co můžou, když něco zjistí. Dozvíš se že v podstatě NIC. Stačit by ti mohl současný silniční zákon, třkrá odchycený opilý řidič v jednom dnu - a nikdo na něj NEMÁ.
sam 20.2.2006 21:29

Re: Ještě dodám, hlavně že celníci nemají co dělat po vstupu do EU

CELMÍCI NEMAJÍ V SOUČASNÉ DOBĚ VŮBEC MOŽNOST KONTROLY NA HRANICÍCH, toto by mohla dělat policie, ta je sice na hranicích ale nemá k tomu KOMPETENCE. Takže pokud by něco zjisti / nepřichází v úvahu/ potom by musela volat celníky a ti by museli ODCHYTIT kamion ve vnitrozemí. Tam ale už jede vybaven DOKLADY PRO VNITROSTÁTNÍ přepravu. NIC NENÍ DEKLAROVÁNO JAKO ODPAD. Oficiální skládky celkem bez  zábranus kladňují načerno dovážené zásilky za platby " rovnou na ruku" - potom nastává skutečně pracovní elán, aby "zakázka" co nejrychleji zmizela. Dost často je to kšeft jednotlivých řidičů,a  pokud je abnormálně krkavej, tak se o nic nechce dělit a odpad vyklopí na nejpříhodnějším místě - v lese. Vrchol blekotu "ZASVĚCENÉHO" řidiče byl na TV Nova - jeho konstatování o nečinnosti celníků, kteří obouchali pouze průvodky ¨--celníci potrzují pouze protokol o kontrole vozidla při dopravě  a mimochodem PRŮVODKY neexistují tuším asi 6 roků- takže vpodstatě ho nikdo nemohl kontrolovat tak, jak on to líčil.  Worme piš o věcech o kterých něco víš, bude to lepší
IS 20.2.2006 20:20

Re: Re: Re: Fascinuje mě, že viníka nikdo nevidí

JK občas mě přepadá beznaděj. Zákon je ale produktem parlamentu a ne vlády, ta jen sklízí to, co jiní zasili. Je ovšem otázkou, zda je vůbec možné každodenní  praxi regulovat zákonem do nejmenšího detailu. S odpadem budou vždy tahanice, protože jde o záležitost zcela lidskou, příroda odpady nezná. Lidé se sdružují do skupin s protichůdnými zájmy (politické strany) a v souladu s tím zcela protikladně hodnotí nakládání s odpady - lidskými produkty. Budoucnost se mi jeví velice tristní.  
Alfons 20.2.2006 18:29

Proč topit doma plynem?

Nechám si přivézt na dvorek kamion hader, ještě za to dostanu zaplacené a valím to do kotle až nadskakuje a dělají se boule na trubkách a radiátorech. Přidám tam borových šišek a přikápnu ruský parfém aby to vonělo a topím zadarmo a ještě vydělávám. A policie atd. bude ráda že žádný odpad nenašla a že nemusí dělat nic zbytečného a že je problém vyřešený.
kroutím hlavou 20.2.2006 18:15

Re: Re: Re: To uz je jak u blbych na dvorku

Samozřejmě by se to Němcům třikrát vyplatilo, protože právě proto je spalování odpadů tak drahé, neb je v tom započítán vliv na životní prostředí. A protože jak známo Němci jsou spořiví, tak sem nechají vozit nejen odpady, ale i svoje mrtvoly. No a protože my jsme pořád ti samí burani, nebo alespon někteří z nás, tak za pár šupů jsme schopni prodat vlastní mámu, neřku-li životní prostředí a zplodiny z jejich bordelu dejchat. Myslím, že by se dalo dohledat, kdo za tím vším je a bez ohledu na papírovýho chudáka, který za to dostal na pár piv, zakročit proti organizátorovi, a to zabavením majetku, přivázáním ke sloupu u hořící skládky bez dýchacího přístroje, atd. atp. To vše prohnat Bleskem Novou, Primou a dalšími zdroji vzdělání nejširších vrstev, a to by bylo, aby se hajzlové nepoučili.
spaldings 20.2.2006 17:07

Re: Je potřeba zjistit kdo je zodpovědný na navezení a uskladnění odpoadu na konkrétních místech

ale klidně ho posadit k hromadě, policajta s pendrekem k němu a recykluj, panáčku. A přímý přenos v televizi. A na hranicích se podívat německým odpado-turistům do kufrů. A ty igelitové pytle, určené na parkoviště a do příkopů jim vysypat zpátky do kufru, nakopat prdel a vyhnat zpátky domů.
spaldings 20.2.2006 17:04

Re: Vářžení, nedělejte si iluze,

a co do toho hloupě pletete neviditelnou ruku trhu. Když jde o zcela viditelnou lemplovinu státních orgánů ?
spaldings 20.2.2006 17:01

Re: Re: Re: To uz je jak u blbych na dvorku

zkuste si, mudrlante, zodpovědět otázku, proč se to nevyplatí Němcům doma. ASI to nějaký důvod bude mít.
spaldings 20.2.2006 16:59

Re: Že by takhle vypadal ten kapitalismus bez přívlastků....

jé, to je hloupost !!!
I-Worm 20.2.2006 16:09

Ještě dodám, hlavně že celníci nemají co dělat po vstupu do EU

a vymýšlí se pro ně práce. Co takhle hlídat tyto věci, nebo jako alternativu "elektronického mýtného" zavést "humanní mýtné" ...
hans hase 20.2.2006 15:18

Ano,

tato odpoved je Vas hodna.
I-Worm 20.2.2006 14:54

A že ještě nikdo nesložil písen

Už zase kriminalizujou podnikatele...
Alfons 20.2.2006 14:41

Češi, Pražáci a ODSáci

jsou odjakživa nejchytřejší a nejmoudřejší. Ti to s odpadem určitě vymysí. Bude se vše vozit na Moravu. Nevím jsetli už stihli vyrobit parlamentí německo-českou odpadovou komisi? Anebo se pokuty napaří obcím, v jejichž katastru jsou odpady vysypané.
Xaver X.X. 20.2.2006 13:55

Třeba lehké topné oleje...:-)

hans.hase 20.2.2006 12:51

Re: Že by takhle vypadal ten kapitalismus bez přívlastků....

Co ma poruseni zakona spolecneho se statne-hospodarskym modelem?
hans.hase 20.2.2006 12:49

Re: Re: To uz je jak u blbych na dvorku

Jasne, bezodpadove hospodarstvi, recyklace etc. - souhlas. Me ale zarazi, ze nekolik nemeckych firem zadalo oficialne povoleni ke spalovani odpadu v ceskych spalovnach a MZP toto zamitlo. Tem Nemcum by se vyplatilo za spaleni normalne zaplatit a vsechno udelat lege artis. Z cehoz by spalovna mela zisk, stat penize a zivotni prostredi prospech - vystup z moderni spalovny je co se tyce emisi zanedbatelny. Namisto toho mame diky MZP cerne skladky.....
Halt vitezstvi ideologie nad zdravym rozumem.
JK 20.2.2006 12:42

Re: Re: Fascinuje mě, že viníka nikdo nevidí

No vidíte, zcela potvrzujete mé nejčernější vize o fungování státu. "Zákon existuje". Možná existuje, neznám ho. Jestliže skutečně existuje, kdo je zodpovědný za jeho dodržování? Na co je nám vláda, která nedokáže prosadit naše zákony? Nota bene, když v sousední zemi se přijme drastické zvýšení poplatků za likvidaci odpadu a výsledek se dá převídat daleko dopředu. Vaše opověď je zcela alibistická. Zkuste najít nějaký argument. Pro lepší názornost uvedu příklad: Je zakázáno krást. Stát má zákon, který říká, co se stane, když někdo ukradne. Má policii, soudy atd. aby nás ochránil. Jak nás chrání v případě odpadů? Vždyť má celníky, policii, soudy, ministerstva vnitra, životního prostředí atd. A výsledek nula. Neochrání nás, naopak, někteří chytráci se vlády ještě zastanou. Opakuji, k čemu je nám taková vláda?
Xaver X.X. 20.2.2006 12:20

Že by takhle vypadal ten kapitalismus bez přívlastků....

IS 20.2.2006 11:57

Re: Re: Fascinuje mě, že viníka nikdo nevidí

loulo, navrhujete na pohled účinný recept. Čertovo kopýtko může být však v tom, že by se musela nějak stanovovoat lhůta. Obratem by nastal povyk o potlačování svobody podnikání, protože podnikatel zamýšlí dotyčný materiál (stavební suť z bouraček)  využít za 30 let a nikdo mu  nemůže nařizovat, jaký technologický postup si zvolí. Také si lze představit, že by navezený textil prodával dva dny po koruně bezdomovcům a pak prodej zdrušil jako nevýhodný - inu "podcenil" podnikatelské riziko. Tím by se z  textilu opravdu stal odpad - nyní již legální. Připomínalo by to praní špinavých peněz.
IS 20.2.2006 11:43

Re: To uz je jak u blbych na dvorku

Technicky to není problém, spíše v ceně. Spalování je nepoměrně dražší než uložení či pohození. Zákonná úprava dává přednost omezení množství odpadu - nelepší je odpad, který nevznikne, popřípadě jako recyklaci. To jsou nepochybně dobré úmysly. Jenže vyžadují finanční investice do vývoje technologií, jednodušší je zákony obcházet.
Netřeba 20.2.2006 10:38

Re: Co byste chtěli od českých "podnikatelů"????

Zdravím Fantome. Komentáře k politice moc nečtu a jinde jsem Vás uľ dlouho nepotkal.
hans hase 20.2.2006 10:25

To uz je jak u blbych na dvorku

Jedina relevantni otazka v cele kauze je, PROC proboha nemuzeme spalovat odpad z ostatnich zemi EU v nasich spalovnach (pochopitelne pri zabezpeceni nejvyssich bezpecnostnich standardu)?
loula 20.2.2006 9:36

Re: Fascinuje mě, že viníka nikdo nevidí

Promiňte, ale mám pocit, že u nás existuje zákon, který nedovoluje navážet k nám odpad.
Pokud to dovozce - ať to byl kdokjoliv - deklaroval jako zboži pro sekáč nebo druhotnou surovinu, tak OK, ať státní orgány dohlédnou, že tento materiál takto zužitkuje. Pokud ne, tak má povinnost se o likvidaci postarat na vlastní náklad.
Podle mého nejde o zanedbání vlády, ale o typický případ "podnikání bez přívlastků".
JK 20.2.2006 9:29

Fascinuje mě, že viníka nikdo nevidí

Všichni jste zblblí Paroubkem a jeho vládou. Vždyť za to může vláda a nikdo jiný. Kdy přijali Němci onen zákon, který jim odpady tak prodražuje? Reagoval na to někdo? Co dělal ministr životního prostředí? Asi hájil užovky, aby se nemohla stavět dálnice. Ale že tady vzniká situace, která zcela logicky vede k zavezení české kotliny odpadem, nato prostě nikdo nepřišel. K čemu je nám nakový ministr? A k čemu je nám taková vláda?
Fantom 20.2.2006 9:09

Co byste chtěli od českých "podnikatelů"????