Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SPOLEČNOST: Na co vlastně byla karanténa?

Ta otázka se se zvyšujícími počty osob pozitivních na covid-19 vcelku logicky nabízí. Tím spíše, že nás (nebo spíš sebe?) naše vlastní vláda ještě nedávno chvástavě označovala za přeborníky v boji proti nákaze.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PH

P97e73t49r 20H69a71t97i12n62a

15. 9. 2020 15:43

Mimochodem, a že se ptám, co se vlastně míní tím "..Vzbouří se za sebe"?? Že by jako zásadově přestali nosit roušky v určených prostorech? Za situace kdy větší obchody a další subjekty mají svoje ochranky - a v těch dalších případech si mohou během pár minut zavolat policajty? To už by bylo hrdinné, ale asi drahé - co se dá dočíst ve zprávách, tak touto cestou jedna dokonce astmatička bez roušky zaplatila přes 4 tisíce Kč pokutu ve vlaku.

Tak jestli to jejich "vzbouření" není jen v tom, že provokují lidi kolem sebe, ale jak příjde "orgán", tak si jako beránci nasadí roušku schovanou v kapse :))

0 0
možnosti
IS

Koronavirus způsobující COVID není jeden, jde o tisíce příbuzných virů. Jejich poměr se mění podle opatření. Nejsou opatření, převládají agresivní varianty. Jsou opatření, nastupují skryté mírné formy. Viry se vyvíjejí jako lidé, jen tisíkrát rychleji. Během března umíral ve světě každý pátý nakažený, teď je to každý pětadvacátý. Ve Švédsku skončila první vlna epidemie před pár týdny a lidé mají dočasnou imunitu na několik měsíců. Zatímco u nás už ochrana z březnové vlny pominula. Nemá tedy smysl si je brát ke srovnání aktuálních čísel.

0 0
možnosti
JN

V zemích, kde to neudělali včas umírali lékaři a zdravotnický personál. To je pro mě relevantní důvod, zdravotnické rezervy nám potichu vybrali kámoši ze země středu, takže nám nic jiného nezbylo. Dnes jsou lékaři a sestry chráněni lépe, tedy než dojde k přetížení systému.

0 0
možnosti
JK

Porovnávat mezi sebou jednotlivé země je zcela mimo realitu. Každá měla zcela jiné výchozí podmínky. Zatím co do Itálie a Španělska se hromadně po vánoční dovolené vracely desítky tisíc Číňanů a nakazili např. celou Lombardii tak u nás to bylo pár pendlerů a lyžařů a pohyb lidí hlavně v Praze. Každá země to má jinak.

0 0
možnosti
JP

To se náhodou něco povede. Na Covid u nás umřelo méně lidí než ve Švédsku, Belgii, nebo Anglii a hned se bl*ečkové z celé republiky začnou bít v prsa a vykřikují, jak oni byli ukáznění a tím že to je.

0 0
možnosti
JV

Mne by jen zajímalo, o co nám ve věci tohoto posledního viru jde. Zatím jsem to nikde neslyšel. Až - když? -ten virus porazíme, přestaneme všichni umírat, nebo se budeme ve zdraví dožívat 100,150, atd. let?

0 0
možnosti
JP

A kdo bude chtít žít dál, dostane tu možnost....

Naši politici, spolu s mediálními pracovníky (leze vám ten termín taky tak na nervy jako mně?), nám to umožní.

Jako když jsme byli už jen krůček od celosvětového vítězství komunizmu.

0 0
možnosti
RV

Lidé trpí sklerózou. V březnu jsme neměli ochranné pomůcky pro zdravotníky, nevěděli jsme jak nemoc léčit, nevěděli jsme, jak se bude šířit, firmy a školy neměly vypracované postupy, jak v pandemii fungovat, lidé viděli roušku jen ve filmu a nevěděli jak se nasazuje. Neexistovaly testy, nebyly testovací kapacity. A tak to bylo v celé Evropě. Proto bylo potřeba vše zastavit, zmapovat situaci, přestavět společnost a pak bylo možné začít znovu otevírat.

A Švédsko? To do toho šlo odvážně po hlavě, seniorům se nedával kyslík, ale morfium a neposílali se do nemocnic, kde by překáželi. Proto mají mrtvých řádově víc, než jejich sousedé. A nic takového z odkazu tady snad nechceme:

https://www.bbc.com/news/world-europe-52704836

0 0
možnosti
ZK

Nu, pane Franku, teď jsme si chvíli tu osobní zodpovědnost jedince vyzkoušeli. Výsledek se dostavil. A ani jsme nemuseli nic zkoušet, kdybychom se poučili třeba od Izraelců, nebo i těch Švédů. Ono těch skoro 6 tisíc mrtvých, jako třeba ve Švédsku, je přece jen jiná káva, než těch 450 u nás. A oni nebudou umírat jen senioři. Ani prodělat tu nákazu a přežít není vždycky bez následků.

Samozřejmě, jako na vše, jsme připraveni i na příval pacientů do nemocnic. To Američané byli také, nejen kecama, rezervované kapacity byly skutečně velké. A přečtěte si něco o tom, jak to dneska vypadá v některých státech USA.

No, a jestli si koupíme tu vakcínu od AstraZeneca, která prohlašuje, že 4 roky nebude odpovídat za žádné poškození zdraví způsobené touto vakcínou, tak kolik procent našich občánků se nechá asi očkovat touhle vakcínou? 5%, 10%? To na situaci asi samo o sobě moc nezmění.

Jediná cesta jak nyní udržet covid na uzdě a přitom udržet i hospodářství v maximálně možném chodu, je zřejmě způsob praktikovaný např. na Taiwanu. Tahle země s cca 24 mil. obyvatel má dnes celkem 499 nakažených a 7 mrtvých. A to tam ani roušky nejsou povinné. Ovšem zavést jejich systém, to byste vy, fanatici virtuální svobody a lidských práv, nikdy nepřipustili.

0 0
možnosti
JP

A oni nebudou umírat jen senioři. Ani prodělat tu nákazu a přežít není vždycky bez následků.

Odkud to máte? Bylo to někde skutečně prokázáno? jak vypadají ty trvalé následky?

Proč zrovna tohle brát vážně?

0 0
možnosti

Lidský život je cestou do neznáma. Neznáme svou budoucnost. Stejně tak naše vláda, která jedná podle situace. Jinak to nejde.

0 0
možnosti
KN

K58a92r13e90l 50N94o63v36ý

15. 9. 2020 0:10

Spontálně se na vše vykašlete, a až se COVID rozšíří a lidé budou umírat (i vaši blízcí), budete volat, že vláda situaci podcenila.

Jako vždycky.

0 0
možnosti
JJ

J42i49ř68í 33J20i89r28k90a

15. 9. 2020 7:01

A teď si představte, že se COVID rozšíří (už se to samozřejmě stalo) a nic, ale vůbec nic z toho, na co se tak těšíte, se nestane. Ta to nekonečné čekání na apokalypsu vás nejspíš zabije...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz